Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

melory
autor
16. nov 2006

😀

palvinka
16. nov 2006

no tak nenaťahuj ma, budete mať dievčatko ?

melory
autor
16. nov 2006

ano bude to dievcatko co som stastna ako nik.

palvinka
16. nov 2006

tak gratulujem 🙂 , mala si dobrého tušáka 😉 .
Ako sa bude volať?

kala
16. nov 2006

mel gratulujem 😉 nech ste obe zdravučké

melory
autor
16. nov 2006

mena este nemam, ale zatial liliana, co sa moze zmenit.
kala uz mam +9kg, podrz mi ten stroj, prosim, idem do serede na vysetrenie cukru tak to dako zbuchame dokopy, o.k.
pavlinka ty tiez dievcatko, ale baby v aprilovkach chcu vsetky dievcatko.

melory
autor
16. nov 2006

kala chodis sem aspon raz do tyzdna? ked ti dam IP kedy idem ci mi stihnes zareagovat

melory
autor
16. nov 2006

pavlinka este nemas priznaky predporodne???

palvinka
16. nov 2006

Mel u nás na decembrovkách sú dievčatká v prevahe 🙂 , príznaky ešte nemám, síce ma bolia kríže ale bruško je ešte vysoko a ani som zatiaľ nemala tie falošné kontrakcie. Dva alebo tri krát som už mala taký pocit akoby som mala dostať menzes ale ináč nič.

melory
autor
16. nov 2006

to ti zacne tvrdnut brusko a to rata ze dva tyzdne do porodu, ked uz dva try krat za hodinu tak do tyzdna je porod, ale ty mas este krasny mesiac pred sebou tak este pekne dokonci, teraz uz len polihuj a nohy vylozene.

kala
16. nov 2006

nie chodím sem tak sporadicky pri malej je málo času

melory
autor
16. nov 2006

tak mi napis prosim daky kontakt kde chodis castejsie, mail, alebo telefonne cislo, aby sm sa ti ozvala.

palvinka
16. nov 2006

he he - že krásny mesiac, ledva funím 😝 , aj cesta do obchodu mi pripadá ako 5 km túra.

melory
autor
16. nov 2006

to ano to si pamatam, ze som posledny mesia bola na rozsypanie.

palvinka
16. nov 2006

Ty si teraz skôr v tom čase kedy si to môžeš vychutnávať 😉.

melory
autor
16. nov 2006

mozem mozem, ale je toho ma nma dost ked uz jeden sinter pobehuje po byte.

palvinka
16. nov 2006

No to si neviem ani predstaviť 😝 , budeš to mať náročné.

melory
autor
18. nov 2006

dufam, ze sa my podari ho dat do skolky aspon do 12hod. 🙂
ak nie budem to mat pestre, ale ja by som prijala aj to, ved uvidim, ked uz toho bude na mna vela, sup do skolky 😉

melory
autor
18. nov 2006

a som rada, ze mas foto, aspon ta vidim, ked s tebou vypravam.

palvinka
18. nov 2006

uz tu nie som ako utajený agent 🙂 .
Práve som písala ohladom stretka, tak potom keď to bude aktuálne tak dajte vedieť, možno ešte stihnem prísť.

mitinka
19. nov 2006

baby pekne ste to rozbehli na stretku som strasne rada a velmi sa tesim dufam ze to bude coskoro ved citajte na stretku 😀

melory
autor
19. nov 2006

aj jankamanikova by sa urcite pridala, treba sa aj jej ozvat.

mitinka
20. nov 2006

baby kuk na stretko 😉 😀

mitinka
21. nov 2006

haloooooooooo babynec ani dnes tu nikoho ☹ 😔 😕

palvinka
21. nov 2006

holky čo ste boli teraz v poslednej dobe v TT pôrodnici chcem sa Vás spýtať na niektoré veci čo si mám zbaliť, aby som to tam nebrala zbytočne alebo aby mi niečo nechýbalo. Takže:
Koľko ste si brali balíkov vložiek?
Pe bábetko ste brali poštolky hneď alebo až keď ste išli domov? A čo klasické plienky tie ste si brali tiež, myslím na použitie pod hlavičku alebo aj kôli baleniu na široko?
A čo kozmetika (mydlo, krém na riťku, olejček...) to si mám tiež zobrať?
A lieh na pupček a gázové štvrce tie mi dajú alebo tiež mám mať vlastné.
A ešte kefka na vlásky, a osuška pri kúpaní tie sa používajú erárne alebo vlastné?
A brali ste si aj vlastnú odsávačku na mliečko?
Ešte ma napadol dudlík, ten bol tiež treba?
Čo sa oblečenia týka tak to by malo bábo dostať všetko erárne alebo je niečo no si mám zobrať svoje? Ja mám nachystané rukavičky proti poškriabaniu a čapičku ešte niečo?
Je toho dosť tak keď sa Vám bude dať tak mi napíšte - moc ďakujem.

melory
autor
21. nov 2006

rada by som poradila ale dost sa toho asi zmenilo po 3-rokoch.

ked som bola ja tak som potrebovala len vlozky a veci pre seba a pre babo len veci domov, zbytocne som si nosila veci na kupanie pre babo a oblecenie. skusim sa ti popytat holky co prisla pred mesiacom domov ako to teraz funguje.

mitinka
21. nov 2006

no ja som rodila v auguste a bol prikaz vsetko spalit lebo deti cize aj moja mali z toho infekcie takze vsetko oblecenie komplet pre mimi si zober mydlo maju oni len krem na ritku si zober,mokre obrusky na zadocek a vloziek som mala original po porode tie su dostat pri parnych kupeloch v pozicovni siat a maju tam aj viackrat pouzitelne sietkove nohavicky tie si kup tie mozes mat tie doporucujem ine mat nemozes!!!vloziek som mala 4baliky!!!a hlavne si zober vela pitnej vody LUCKY prvy den ti ine nedovolia!!!OLEJCEK v ziadnom pripade zvozia ta ako mna ale nemala som to odkial vediet ked som bola prvorodicka ani kremy nic!!!a uz vobec nie puder!!!!dudulku samozrejme!!!aj perinku si pre istotu zober!!!az ma este nieco napadne tak ti napisem alebo sa spytaj ty 😉 😀 rada poradim

mitinka
21. nov 2006

a zabudla som na odsavacku tu si zober tiez

kala
21. nov 2006

aj my by sme prišli

palvinka
21. nov 2006

jéj chúdence detúrence. Takže teraz je to tak že sa do pôrodnice nosia aj všetky vecičky pre bábetko? Fúha tak to ani nemám predstavu koľko a čoho si mám zobrať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre