Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

melory
autor
23. nov 2006

v sobotu ale uz je z toho nedela tak neviem na pondelok je stahovak...snad do konca roka sa podari 😀 ale nie 1.12. musime odovzdat tento kde sme teraz.

palvinka
23. nov 2006

tak to už budúci týždeň budete na novom, super 🙂.
A budeš tam mať prístup na net?

melory
autor
24. nov 2006

pavlinka je tam kablovka tak net budem mat, urcite jeden dva dni nebudem stihat sadnut zam, ale namontovany urcite bude kvoli muzovej praci.

nejla
24. nov 2006

ahojte kocky, pisem z porodnice. vsimla som si, ze mel zasobila spravami 😉 tak len zopakujem: Davidko k nam priplaval 22.ho o 19.45 s mierami 3340g a 49cm. ako aj mel pisala, porod bol velmi rychly, no nie prirodzene. za prve mi ho vyvolali - no to som chcela aj ja, uz sa mi zdal vzhladom na moje proporcie dost velky, no oni aj v priebehu porodu vsetko urychlovali, az ma ta rychlost desila...dosiahli to infuziou. poriadne bolesti som mala len tristvrte hodinu. teraz uz len vydrzat v porodnici, vecer tu vzdy na mna dojde precitlivena nalada, len by som plakala. len by som chcela velmi verit, ze maly nedostane silnejsiu zltacku a pojdeme v po rano domkov. drzte mi palceky a kludne sa pytajte cokolvek, budem rada ak pri pismenkovani s vami mi tu ubehne cas. pa, pa

melory
autor
24. nov 2006

nejla neverim vlastnym ociam, tak uz pre toto by som sla do topolcian 😀

mitinka
24. nov 2006

ahoj mel tak davam ti odpoved na otazku preco boli cisar:bola som uspata epi,bolest to nebola az na druhy den a 2tyzdne v kuse predstav si ze si operovana co hrozne boli a nedovolia ani 3dni stavat no ja som musela hned rano a ist do sprchy to sa jednoducho nedalo a ked mi donieli malu jto bolo to bola bolest a teraz este aj o malu starat sa to teda bolo ja som sa nevladala zdvihnut s postele plakavala som cele dni aj noci aj so susedou .nerada na to spominam bola to hrozna bolest urcite vecsia ako ked si odspodu zasita!!!!porovnavali sme to ked sme mamicky sedavali na chodbe a vsetky sme plakavali!!!! ☹ 😅

mitinka
24. nov 2006

NEJLA tak gratulujem nech ste zdravy,stastny a co najrychlejsie doma!! 😉 mozem sa pytat??ja som hrozne zvedava 😀

mitinka
24. nov 2006

a poplac si teraz si citliva aj ja som plakavala 20hodin denne!!!dufam ze ti muz aspon podakoval alebo doniesol kvietok lebo to od mojho som sa dockala az ked som bola doma a zrevala som po nom a doteraz mu to vycitam ☹

mitinka
24. nov 2006

mel ked si zasita od spodu tazko sa ti cika aj kaka a vybehne ti zila,pri cisari ti tiez vybehne zila doktor povedal ze to je ako normalny porod len inym sposobom,cikat som nemohla lebo ked som sa vyprazdnovala ma hrozne bolela maternica aj rez aj vsetko,na velku som tiez nemohla lebo to bola este horsia bolest a bala som sa nech sa mi to neroztrha!!!a toto vsetko bolo viac ako 2,5tyzdna a to som teda citlivka neni vobec od malicka som v nemocniciach byvala a robili mi vselico aj krcne mandle,ale toto bola bolest s velkym B!!!! ☹ ☹

nejla
24. nov 2006

doktor sa staral o mna prikladne, snazil sa srandovat, vravel, ze chodil prednasat do tt a ze ked idu trnavacky do topolcian, tak si radia, co treba zobrat do porodnice, tak vraj toaletak nie, lebo tu ti aj rit lizu 😀
muzicek bol zlatucky, ovela viac prezival, dokonca na druhy den bol viac rozcitlively ako ja, a to u neho nebyva.

mitinka
24. nov 2006

tak to je skvele 🙂 ake to bolo ten nezvycajny porod do vody??ja sa bojim ze az by som niekedy este chcela mimi tak budem muset ist opet cisarom aby sa mi neroztrhla maternica ked budem tlacit uz od viacerych som to pocula nevies ci je to pravda?? ☹

nejla
24. nov 2006

zabudla som napisat k mojmu fyz.stavu: doktor mi radil kedy tlacit, kedy prestat, aby som sa nenatrhla, ani ma nenastrihol, takze za to som mu nesmierne vdacna. natrhla som sa minimalne, ked zasival, povedal, ze mi robi dva ozdobne stehy 😵 po dvoch hodinach som si upratala veci a teda hned od zaciatku mi nerobi problem hybat sa, sediet, no super. prechadzka ale urcite pocka..

nejla
24. nov 2006

viackrat som citala, ze to tak nie je. ze po cisarskom moze byt bez problemov prirodzeny porod. over si u gynekologa a budes mat dusicku na mieste.

mitinka
24. nov 2006

to je super a urcite aj super porodnik 😀 bolo to lepsie ako klasicky?kedy si vosla do tej vane?bol pri tebe aj muz?

nejla
24. nov 2006

klasicky som mala len prvy a nevedela som malu vytlacit, totizto mi dali epiduralku neskoro a ja som necitila tlaky. no pri vode je ta nevyhoda,ze sa neda sklbit s epi. mangelik bol stale pri mne, do vane som sla ked som bola asi na 5-6cm otvorena, predtym porod na styri. no vo vani mi pustili infuzku a prezila som snad pat, sest kontrakcii a hotovo. prisla sa na mna pozriet aj dalsia doktorka, az som mala pocit, ze skusaju ci ta infuzka dokaze fakt tak fantasticky v momente zabrat. ale hovorim, mna to az vydesilo, cakala som min.40 kontrakcii kym budem tlacit...tak ale usetrili ma

palvinka
24. nov 2006

nejla včera ma chytala panika že už to ozaj môže prísť kedykoľvek veď Ty si mala termín iba o štyri dni skôr ako ja, ale si ma ukludnila keď som si prečítala, že si mala pôrod vyvolaný 😉. A čo ako si na tom s mliečkom?

braniska
27. nov 2006

nejla, gratulujem k malemu davidkovi!!!! aj kamoska rodila do vody - tusim oboch chlapcov a bola mimoriadne spokojna, len myslim, ze tam treba byt uplne v poriadku, nemat nejake tehotenske problemy....
palvinka, zistila som ti u p. solikovej, ze maju ustavne pradielko aj pre malinke aj pre mamicky, staci si len priniest pre malinke vecicky, ked budete odchadzat z porodnice (je to kvoli hygienickym predpisom vraj), ale stat sa moze, ze malinke by mohlo byt na to alergicke, kazdopadne vecicky pre male maj zbalene osobitne (nie s tvojimi) a potom, ak by sa zistil, ze ich treba, manzel alebo ktokolvek iny by ti ich priniesol do nemocnice...tot vsio....
ja mam sice termin az vo februari, z tejto debaty som troska znervoznela, ze do coho to vlastne idem - ale my to zvladneme, nie ????? (to si dodavam sebavedomia - a mozno aj ostatnym)......

palvinka
27. nov 2006

braniska dík za info 🙂, zvládnuť do určite zvládneme 😉, ale už by som to mala najradšej za sebou.

braniska
30. nov 2006

ahojte tehulky, dnes je posledny den v praci, tak sa tesim, ze od zajtra som uz doma a zacnem sa venovat nasmu drobcovi a kupovat potrebne veci...
urcite sa budem priebezne pozerat na tento pokec tak, ako sa len da...

zelam vsetkym decembrovkam, aby sa vsetko podarilo tak, ako sa ma a priviedli na svet svoje ratolesti :O)))
papa...

palvinka
30. nov 2006

Braniska uži si to zakiaľ môžeš, lebo tie posledné týždne sú omnoho náročnejšie 😉 , a určite daj o sebe vedieť.

palvinka
1. dec 2006

Trnavčanky kde ste?
Melory je už asi aj presťahovaná. A čo to stretko, ja som ešte 2 v 1 ale neviem do kedy 😵 .

melory
autor
7. dec 2006

ahojte, stahovka je uspesne za nami.

melory
autor
7. dec 2006

pavlinka tak ty to uz mas za kratko vlastne za tyzden by to malo prist

palvinka
7. dec 2006

melory vitaj 😉 ,
podľa termínu za šesť dní 😵 .

melory
autor
7. dec 2006

jeeej to je radost a este ked prve to je ine to je take az svate...ja uz aj zabudam ze som tehu fakt. kdo ta bude rodit?

palvinka
7. dec 2006

dr. štefanikova, poznáš?

melory
autor
7. dec 2006

nie, iba pocula, ze je mila na zeny. ale ako odbornicka neviem, ja to zatial neham tak na nahodu kdo bude mat sluzbu. ale neviem ci mi to vydrzi k porodu, to teraz tak zmyslam.

palvinka
7. dec 2006

aj ja som tak zmýšlala 😉 , ale blížiacim sa termínom som si to rozmyslela. Ja som najprv chodila k čechovi ale kamoška mala štefanikovú a bola s ňou spokojná tak chodím k nej a už som s ňou aj dohodnutá, tak som taká spokojnejšia.

melory
autor
7. dec 2006

a mozes ju zobudit aj v noci? sice ty ako prvo rodicka ani nemusis. mne to zacalo o 10 hod vecer a v nemocnici som len spala a rano to az prilo a az o 14hod som porodila.

palvinka
7. dec 2006

pýtala som sa jej či jej mám volať už keď pôjdem z domu a povedala, že stačí keď prídem na príjem, tam ma vyšetria a zistia ako som na tom. Ak by to bolo už na spadnutie tak stačí povedať, že som s ňou dohodnutá a oni z nemocnice jej zavolajú. Že vraj býva blýzko a potom príde.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre