Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

melory
autor
27. aug 2006

pavlinka ja pri hugovi som sa tiez sla zblaznit za sladkym a teraz za nicim okrem broskyn. na vsetko mam chut a ked sa zahriznem tak nic z toho. polievky ale mozem na litre. cukrovu vatu si vsak dam ako kazdy rok. len tie kolotoce. ziadna centrifuga ani nic. ale aspon si hugo uzije aj za mna. 😉

braniska
28. aug 2006

palvinka, som na ten kurz velmi zvedava, vraj to velmi pomaha pred a pocas porodu - napr. ako spravne dychat, posilovacie cvicenia a pod.... tak sa tesim... ja si myslim, ze v TT to nebude problem, lekari su vraj fajn, myslim, ze nie sa coho obavat.... Dufam, ze koncom januara, zaciatkom februara nebude fujavica ako tento rok, byvam sice 5 min. od nemocnice (rada by som tam v krajnom pripade prisla po svojich prinajhorsom), keby nahodou ma nemohol nikto odviezt....
melory, ja sa vlastne nejdem zadrhnut s nicim, nemam vobec specialne chute, jem normalne, nebazim po nejakej potravine, cize neviem, ci to bude dievcatko alebo chlapcek.... Podla tabuliek otehotnenia mi vychadza dievcatko, resp. aj podla inych testov, tak som zvedava.....

melory
autor
28. aug 2006

braniska ani si nechces dat zistit pohlavie? ja som uz teraz zvedava co to bude. 😉 pri prvom by si mala aj peso zajst ale s taskou sa ti pojde zle. 😀 ten kurz ti odporucam ja som tiez chodila a bolo to dobre ked uz pre nic aspon ze sestricka si ma pamatala ze som z kurzu a bola ku mne pri porode ovela ovela fajn. 😅

braniska
28. aug 2006

melory, som sa objednala na 3D ultrazvuk a este predtym idem 8.9. k svojmu doktorovi, pravdepodobne sa s manzelom spytame, ci je uz nieco "vidiet" a ak ano, co.....ci dievcatko alebo chlapcek..... 🙂

melory
autor
28. aug 2006

to je super aspon sa pripravis ci do modra alebo ruzova 🙂 ten 3D je super, videla som to u kamosky a pacilo sa mi to.

melory
autor
31. aug 2006

pavlinka ty si niekoho volas k porodu? alebo to nehas na nahodu?

nejla
31. aug 2006

braniska, celkom som sa potesila, ze si 5min. od nemocnice, totizto aj ja..
ak chces, kludne mi napis do internej posty na akej ulici byvas 😵

andreab
31. aug 2006

braniska, prosim Ta, kam ides na 3D ultrazvuk?Lebo my sme nic neobjavili v Trnave, len v Hlohovci.Ja zijem uz 2 roky v Dubline a este nie som celkom rozhodnuta, kde budem rodit.Ale vcera mi doslo,ze ak chcem ist na Vianoce domov,tak to bude na Slovensku a asi v Trnave, lebo ziadna letecka spolocnost uz neprepravi zenu po 34tt.Aj mamina mi hovori,ze by ma radsej mala doma. Ozaj, babenky,buduci stvrtok letime aj s manzelom na tyzden domov a tak budem aj ja po 2och rokoch opat na jarmoku, uz sa tesim.
Melory, ak krvacas, z vlastnej skusenosti viem,ze musis oddychovat,nohy na operadlo stolicky a chladnu izbu.Ja som tu bola s krvacanim par krat na pohotovosti, ziadne lieky na podporu tu nedavaju.Ale nakolko som mala celkovo velmi prehriaty organizmus, tak som si v juli davala po dohode s TT lekarkou Ascorutin.A chvalabohu uz sa mame neporovnatelne lepsie, krvacanie, spinenie preslo.

melory
autor
1. sep 2006

andrejka to je super ze si sa pridala k nam trnavcankam. dakujem za radu. vies je to komplikovane s tymi vylozenymi nohami ked mi tu v jednoizbovom byte beha hyperaktivny syn a navyse mam rodicov na strednom slovensku a nik mi nepride navarit ani ozehlit. ale snazim sa nic neprehanat. dali mi lieky ale som si ich zabudla u rodicov vies to su tie blbec je nahoda. nastastie uz nekrvacam no stale mam z toho haluze. si v irsku? mam tam kamosky sonu sedlackovu a klementinu neviem aku. na jarmok sa tes. ta ciganska a cukrova vata a turecky med. len tie kolotoce nebudu ☹ ja som rodila v trnave a bola som spokojna. podla mna len rozmaznane baby si vyberaju nieco extra. je to tu uplne o.k.

andreab
1. sep 2006

Melory, som velmi rada, ze krvacanie preslo.A verim,ze s malym dietatom to nie je jednoduche.Tak snad sa uz budes mat cim dalej lepsie, tak ako ja. Som Irsku, ale ziadnu tehulku tu osobne nepoznam, len teraz som sa prihlasila k babam na babetko.sk.Pred tehotenstvom sme byvali s kamaratmi z TT, ale ty to uz zabalili a teraz byvame s Polskym parom.Ale su zlati.Ked sa pred par tyzdnami dozvedeli o babetku, hned chcela mat aj Polka.Tak sa opatruj a dobru noc vsetkym tehulkam a ich babetkam.

nejla
2. sep 2006

Mel, tak dik za titul rozmaznane baby 😀
Pravda je, ze som citlivka, neznasam nemocnice a tu trnavsku som zazila...
Ani svagrina si na Trnavu nestazuje...len ide o to, ze mna sa dotknu hociake slova a hociaky pristup ak nie je len a len mily. Neviem ci to je rozmaznanost, nad tym som neuvazovala, vzdy to pripisujem citlivosti.
Andrejka, mas naaadherny termin...na moje narodeniny. Ale podla skusenosti viem, ze den d si babulko vyberie predsa len iny. Drzim Ti palce. Odkedy mam deturence, som z lietania vystrasena, tak snad to Ty zvladnes v zdravi a psychickej pohode.
Ahojte

andreab
2. sep 2006

Krasny den vsetkym, dufam,keby ste vedeli co tu mame za pocasie.A tak budem len doma a robim si predjarmocnu naladu. 1.x v zivote peciem kacicu a lokse(tie som zvykla robit).Nejla, ty uz budes mat 3 deticky? To ta naozaj obdivujem, lebo ja mam strach ako zvladnem vychovu prveho. Aj ked skusenosti s detmi mam(cudzimi) a vsetci hovoria, ye to s nimi viem, tak pri vlastnom ma chytaju pochybnosti.A dakujem za povybudive slova.Cas ukaze ci nakoniec nebudem rodit v Dubline.A termin mi posunuli na 9.2.ale mne by sa 13f velmi pacil,to by bolo presne tyzden pred narodkami mojej maminy a presne 2t pred mojimi.

melory
autor
2. sep 2006

nejla v pohode, mozem sa aj ospravedlnit, ale ja berem zivot taky aky je, a nesnazim si ho zjednodusit, co ta nezabije ta posilni. muz sa smeje nad mojim heslom : naco si to zjednodusit, ked si to mozes zkomplikovat. 😀 😀 kazda zena sa musi riadit citenim a ked ty citis zmenu porodnice tak musis inde. ja sa prisposobim osudu a to ma posilni. ved ma poznas! 😅 niesom typ ze si zaplatim aby sa na mna usmievali a v podstate pretvarovali a robili si aj tak len svoju pracu. 🙂 najradsej by som inac rodila v zahranici kde je to super {vraj} ale neviem ako sa spravaju k cudzincovi a preto ako slovacka by som sa v andrejkinom pripade rozhodla pre rodnu zem. aj kvoli rodine a znamim.

gottka
3. sep 2006

Ahojte, aj ja sa pridavam, este som nestihla vsetko precitat, v skratke, som z TT, mam dve deti/ak neratam manzela/, Roman ma 2 a pol a malinky Rastik oslavil svoj prvy mesiac. 🙂

gottka
3. sep 2006

Tak, uz som sa stihla trochu zorientovat, Romankovi pustam Bambiho, Rastika som nakojila, tak mam trochu casu. Rodila som v trnavskej, pristup personalu super, ale straaasne vela spravi pritomnost manzela pri porode. oba porody boli vyvolane, prirodzenou cestou a mala som epiduralku. Pri prvom som stresovala, nevedela som do coho idem, pri druhom som stresovala este viac / vedela som do coho idem ☹ /, ale bol naadherny, aj Rastik samozrejme, ale samotny porod, fakt zazitok.

melory
autor
3. sep 2006

ahoj gottka mozes si doplnit udaje do pasu v "nadstavenia"ch. to je super ze sa tu zbiehame. teraz je aktualna tema porodnica ale aj trnavsky jarmok 🙂 to mas pestre ze mas deticky po sebe. to akoby som ja uz mala mojho a estemesacne ale prijala by som, aspon by som to mala za sebou. ja byvam na druzbe. ale dlho asi nebudem. hladame byt na hypoteku. ak sa nam bude darit v pismenkovani dame si stretko {napriklad v promenade u gulivera}.

andrejka, braniska ako? co nove?

palvinka
3. sep 2006

ahojte, dlhšie som tu nebola, boli sme na dovolenke 🙂 .
melory - pri pôrode chcem mať manžela, a čo sa týka doktora, tak termín mám až v decembri takže myslím, že mám ešte dosť času sa rozhodnúť, či budem alebo nebudem mať nejakého doktora dohodnutého 😉 .
A ty si pri prvom pôrode mala koho?

melory
autor
4. sep 2006

pavlivnka ja som mala dohodnuteho strbu ale nakoniec boli pri porode srtba, hlavek a cech 🙂 🙂 🙂 "ako filmova hviezda" ja som pri prvom nemala manzela lebo ho poslali prec lebo videli ze uz "hori" preto ich aj tolko bolo pri mne lebo k tomu 6 sestriciek jedna doktorka co picha epidural a dve sestricky k nej tak si to spocitaj. 12ludi! teraz mamzela chcem tiez dufam ze sa podari. ja som rodila a bolo to zadarmo teraz to stoji 500sk. nejla z trnavskych mamiciek tiez rodi v decembri ale ona sa rozhodla pre topolcany, rodila tam druhe a ide aj tretie.

melory
autor
4. sep 2006

babenky neviete ci v trnave je epidural este stale zadarmo ako v roku 2003?

palvinka
5. sep 2006

Na kurze predpôrod. príprava nám p. Solíková hovorila, že teraz je to ešte zadarmo, ale už sa plánuje zaviesť poplatok, ešte nevedela koľko. Takže tie babulky čo idú rodiť teraz tak to majú zadara, ale určite už keď pôjdem ja tak sa bude platiť 😒, Melory ešte sa chcem opýtať ty si mala pri pôrode nejaké komplikácie, keď si tam mala toľko personálu?

kala
5. sep 2006

ja som tiež rodila v Trnave u čecha teda kompromisne

melory
autor
5. sep 2006

pavlinak mala som kompikacie ktore som si ale uvedomila az neskor. mam uzku panvu a vrodene "neotvaranie sa" nemohla som sa po tych najsilnejsich kontrakciach ktore u mna trvali nesmierne dlho oproti ostatnym prvorodickam otvorit viac ako na dva prsty. pomohli si inekciami a rucne. potom ako mi odtiekla plodova voda mi maly zacal odchadzat tak bol pri mne rychli zastup persomalu lebo este aj ja som sla na kyslik. potom som ho lahko vytlacila len sa zasekol na polceste a kedze tam bol dlhsie sa pridusil a narodil sa bez zivota ale vsetko dobre dopadlo intubovanie a masaz srdca ho prebrali k zivotu. 🙂

co sa tyka strbu a cech klobuk dolu + veeelka poklona su to Pani porodnici. 😉 bola som si ista ze su pri mne odbornici so zlatymi rukami.

melory
autor
5. sep 2006

kala verim ze si bola spokojna - ja ano. najviac ma potesilo ze po porode somnou komunikoval o mene a o veciach okolo deti - bolo to velke odreagovanie a prijemne som sa citila.

palvinka
5. sep 2006

melory tak to je dobre, že je všetko O.K. ale vtedy to musel byť pre teba riadny stres. A prečo Ti neurobili cisársky?

melory
autor
6. sep 2006

ved prave, ze skusia, poznas to! teraz som chcela cisarsky, ale tu na stranke som videla, ako to prebieha a poviem ti ani som to nedopozerala. brrr.

jj2202
6. sep 2006

ahojte, tesite sa na jarmok. ja sa uz neviem dockat 😀 😀 😀

melory
autor
6. sep 2006

jj2202 ty si nasa? to je super! 🙂 len nemas napisane odkial si , bola si utajena. aj my sa vsetky tesime. ze na cigansku a cukrovu vatu. ja aj na maleho ako bude na kolotococh

andreab
6. sep 2006

cau babule, zajtra uz letime domov.A v piatok na 18tu hod som objednana na 3D ultrazvuk do Hlohovca, tak snad to bude stat za to.Sice som manzelovi prekazila stretko s chalanmi na jarmoku, ale ved to im neutecie, myslim, ze do noci toho budu mat az moc.Tak si ten jarmok aj VY vsetky uzite v zdravi!

baba74
6. sep 2006

ahojte trnavske mamicky.pozna niektora z vas dr. Ondrasika? aky je to doktor? ma ambulanciu na Mozartovej ulici v TT.

melory
autor
6. sep 2006

baba74 neviem nemam z toho dobry pocit, ma ambulanciu mimo centra, na sidlisku a nepocula som v zivote jeho meno. slavny trnavsky gynekologovia maju ine mena, ale.... 😖 neviem,. mozno bude daka babenka vediet.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre