Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

bubadlo27
28. nov 2009

vy dnes uplne nic? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
ja som akurat dorobila tortu pre segru k narodkam/ dala som do albumu 🙂 , mam uz toho dnes dost ☹
zajtra ideme gratulovat, hurra nemusim varit 😀 😀

vladkaz1
28. nov 2009

Torta parada a postele este krajsie co vas to stalo ? ak smiem vediet teda ... chceme detom k roku kupit izbu a my manzelsku postel

vladkaz1
29. nov 2009

cafte co je nove?

gabuliik
29. nov 2009

Čaute.Som sa sem včera nedostala.Mala som toho dosť.Chystala som veci na dnešnú oslavu.Malý má zajtra meniny,tak mu boli vinšovať svokrovci.Oni si potrpia na to,aby bolo nachystane,tak som makala.A ešte aj upratovala.Ešteže bol ten Slávik,aspon som mala dáku kulisu.

Bubi,tie postele sú fakt krásne.Kde ste to zohnali?Na jar budeme kupovať aj my.

bubadlo27
29. nov 2009

cavte, ja som dozehlila 🙂 konecne😀
nabytok mame z katowic, obchodu, sme tam boli asi pred dvomi mesiacmi to objednat, musim sem hodit foto celej izby a nie len bordelu 😀
inak, uz aj v BA moju obchod, tu na konovi je tema, vola sa to detsky nabytok meblik, nie je najlacnejsi, ale kvalitny a velmi pekny 😉 🙂

vladkaz1
30. nov 2009

cafte budeme mat chlapca 🙂

gabuliik
30. nov 2009

Gratulujeeeeeeeeeeeeem. 🙂 A vieš to naisto?

vladkaz1
30. nov 2009

Ano na isto dnes som bola na sone na urceni pohlavia a mam aj fotky pipika 😀

drgonovamata
30. nov 2009

Ahojte maminky
Mozte sa podelit o info ci vam doki robievala nejaku rocnu prehliadku deticiek? Nasa Domi bude mat 1 rok a sme na ziadnej neboli, iba dva tyzdne dozadu ockovanie spojili akoze s poradnou a to je taka poradna vzdy, ze len ja sa doki spytam par veci a ona na Domi sa sama nic neopyta! Takze ani nevie doki ci Domi rozprava, lozi, chodi, stoji, aku ma dlzku v cm, vobec ju to nezaujima ? Co keby som bola akoze nejaka blba mamina co by nevedela ze v tomto obdobi keby mi iba sedela a sa nehla, ze neni nieco v poriadku ????
Doki by mohla mat aj zle z toho - za zanedbanie vysetrenia si myslim......
Tak ako to bolo s Vami? napiste
😉
Mata

bubadlo27
30. nov 2009

ahojte,
vladi, co som hovorila 🙂 🙂 🙂 🙂 a gratulka k pindurovi 🙂 🙂 🙂 🙂
mata, tak je na case zmenit doktorku, ja by som to uz urobila davno 😉
my sme mali rocnu prehliadku u oboch, sice to bolo tiez spojene s poradnou, ale nasa poradna je podla toho co ty popisujes, uplne na inom leveli ☹
ked pridem, dokina, si vsetko vsima, dokonca ked pridem na poradnu napr. so synom, tak berem aj sofiu, lebo ju nemam kam dat a pyta sa aj na nu, ze keby nieco 🙂
vzdy ma sleduje, ako ho vyzliekam, ako sa prejavuje, pyta sa ci sme nemali nejake problemy, medzi tym nas sestricka vazi a meria, meria dlzku, obvod hlavy, hrudnika 😉
potom sa pyta nato co papame, co nepapame/ ale take uz u nas nie je 😀 /, pozrie do hrdla, na zuby, usi, hlavu prezrie od temena do zatylku a uz neviem co 🙂
aha ked bol maly, sledovala reflexy, ako sa pretaca, drzi hlavicku 🙂 🙂 🙂

dufam ze som ti aspon trocha pomohla 🙂

toto je zo zakona 😉
Preventívna prehliadka detí u pediatra
9 prehliadok do 1 roku veku, z toho najmenej 3 prehliadky do troch mesiacov veku,
1 prehliadka vo veku 18 mesiacov,
medzi 3 a 18 rokom veku 1 prehliadka za 2 roky.

blíži sa zavŕšenie 1. roka života dieťatka. Nasleduje ročná preventívna prehliadka u detského pediatra: sleduje sa celkové prospievanie, psychomotorický vývin, váhový a rastový prírastok, kontrola očkovania.

macka7
30. nov 2009

ahojte ja nejako nestiham sem chodit tak uz som vas docitala konecne 🙂 Dnes som bola s Jess u dokiho ma kasel jak stary chlap, ale hrdlo nema chytene tak kazal len zvysenu polohu a sirup nam dal takze dufam ze sa jej k tomu nic neprida a kasel ustupi. 🙂 Ked som uz bola u nasich zrazu mi zavolala sestricka ze v stredu mam dojst este na odberi krvi a mocu s malou a nejak nechapem preco ☹ neviete ci teraz pri takomto prechladnuti to neberu kvoli tej prasacej chripke?

bubadlo27
30. nov 2009

maci a neboli ste nahodou chudokrvni? 😒

macka7
30. nov 2009

nie ved jej brali krv a moc pred dvomi mesiacmi ked bola chora kvoli tomu ze som z nej citila ten aceton a vsetko mala negativne

drgonovamata
30. nov 2009

Bubadlo diky moc za odpoved, skoro mi sanka padla co vsetko ti doktorka u maleho kontroluje. Komu chodis? Ja chodim Krizanovej.
Dominke dlzku nikdy nemerala, ani hrudnik, zuby, usi jej nikdy nepozerala a reflexy takisto nic ☹
Asi len na stoliku na nu pozrie a skonstatuje ze je v poriadku a ze len ja co sa sppytam mi odpovie 😢

bubadlo27
30. nov 2009

maci, tak mozno len kontrolne kvoli tomu acetonu 😉
druha mata 😉 , ja chodim ku kollarovej 😉 🙂

drgonovamata
30. nov 2009

Bubadlo a co je to kontrola ockovania? To co sa vas pytali alebo kontrolovali?

bubadlo27
30. nov 2009

u nas je kontrola ockovania asi taka, ze ak to bolo to prve TBC, tak vzdy az tusim do 9 mesiaca detom pozerala ramienko, kvoli pluzgieriku 😉
a ostatne ockovania, vzdy ked zaockuje, tak musime cakat este 20 minut po ockovani v cakarni kvoli reakcii 😉

marcelkatt
30. nov 2009

Vladka, ešte raz moc a z celého srdca blahoželám. Od začiatku ak si spomínaš, som si myslela,, že to bude synček 🙂 Priala som Vám chlapčeka, i keď samozrejme doležité je, aby bolo miminko zdravé. Tak dohovor Boriskovi, alebo Oliverkovi nech nešpekuluje a nechá maminku konečne aj dobre napapať 😀 😀

marcelkatt
30. nov 2009

My sme mali ročnú prehliadku asi ako každú poradňu, počúvala ho, pozrela hrdlo, pomerala obvod hlavičky, hrudníka, odvážila, pomerala výšku, pozrela pipíka, ušká. Navyše skontrolovala moč. Popýtala sa čo papá, aké mlieko a inú stravu, skontrolovala zúbky.

lyongirl
1. dec 2009

Vladi aj my blahoželáme k pipíku 😉

vladkaz1
1. dec 2009

😀 akujem pekne 😵

vladkaz1
1. dec 2009

😀 dakujem pekne 😵

lulinak
1. dec 2009

Ahojte aj ja gratulujem a hlavne nech ste v poriadku 😉 .

lulinak
1. dec 2009

To je dnes ale čas,katastrofa MM je na poobednej a ja musím ísť pre Mišku aj s Liankou a to je katastrofa čo tam ona robí,to som vždy celá mokrá lež sa dostaneme von 😝 .a dnes má tanečný tak končí až o 15:45 tak mám ešte trochu čas,lebo Lili mi aj tak ešte spí,tak dúfam že sa čoskoro zobudí.

gabuliik
1. dec 2009

Čaute.
Tak naša dokina,tiež malému pozerá hlavičku,merajú ho,vážia a vždy sa pýta čo vie,čo papá a tak.Takže si tiež myslím,že by si mala vymeniť dokinu 😉 .

Lulinak,ja som tak šla pre Moniku o pol dvanástej aj s malým.Zmokla som jak myš.Malý mi zaspal v kočíku ako vždy,tak sa to dalo.Ale to počko ma už vytáča.Keby radšej nasnežilo....

lyongirl
1. dec 2009

baby, mrknite mi pls do albumu "všeličo", mám tam foto malého a neviem, či nemá náhodou kiahne, že by ste mi poradili 😉. Podarila sa mi ale len jedna foto... Zajtra skúsim vybehnúť dokine.
Díky

gabuliik
1. dec 2009

Lyon,asi neporadím.Naši kiahne nemali,tak neviem ako to vyzerá. ☹ Budem na vás myslieť,dúfam,že to kiahne nie sú.

lyongirl
1. dec 2009

ďakujem gabi 😉

anesim
1. dec 2009

Lyon, ak je to v strede také vodnaté, tak asi áno, my sme ich mali na konci júna.
Skús dať trochu silnejšieho alkoholu na jazyk alebo ďasienka, iba potrieť, ak sú to kiahne, tak sa začnú rýchlejšie vyhadzovať a budeš vedieť na čom si. 😉

tehulka4
1. dec 2009

ahojky maminecky, konecne som sa dnes poriadne dostala k pc...takze horucky nas uz opustili a vyzera to ze sme zdravy..akurat sa nam stalo, ze v nedelui olivera varoval tato a zjedol mu kusok mydla..a po obede mi cely obed aj desiatu maly vyvratil a iba plakal a plakal a plakal..nakoniec moj chudacik malinky sragoril az do vecera..to mal z toho mydla..ach boze,zti chlapi..a to mi mm povedal az ked som mu volala lebo sme mi boli u nasich a tato v ba, ze nech ide domov, lebo maly sa mi nezda, a on ze ci to nebude z toho mydla co zjedol..a ja ze z akeho noa tato potom vyrukoval s pravdou von...som myslela ze ho zabijem.. 😠 co sa tyka tych rocnych prehjlaidok aj my sme boli, tiez to spojila s ockovanim ale presne to iste ako bubi a to ja chodim k Rodakovej..dokonca sme boli vo stvrtok u nej s tym ze je mrnus chori a ona mi dnes sama od seba volala ze co a ako sa nam dari..tomu ja hovorim full service.. 😉

vladi, blahozelame k pipikovi..🙂 takze moj oliver bude mat menovca? super...😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre