Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

vivere
4. dec 2009

ahojte mamicky,
skuste pochopit aj panie uradnicky, z ktorych kazda ma na starosti tak 2000 klientov a denne sa pride spytat mozno dvadsat mamiciek a dalsich tridsat zavola ohladom zvysenia rodicovskeho prispevku... a pani uradnicka by vas aj rada informovala, len niekedy je to dost tazke a nejasne, kedze na papieri zatial ziadny 100-percentny pokyn nie je... 😉

vladkaz1
4. dec 2009

vivere , v podstate ma aj napadlo ze este nemaju tlaciva a tak .. ale ustretovost by mohla byt je to ich praca tak nemusia ziapat po mamickach .. kam by sme sa takto dostali .. 😉 😀
Baby ten mikulas co???

anesim
4. dec 2009

Vladka, zajtra je v meste , o piatej alebo pol šiestej, nájdeš to na tých plagátoch čo sú lepené po stĺpoch - Vianoce v Trnave 😉

vladkaz1
4. dec 2009

Aha no .. to mi ajstak moc nepoze ved o 5 tej bude tma .. ne?Sice mesto je vysvietene .. ale ajstak .. som chcela ist do obeda,aj v maxe nieco take byva 🙂

bubadlo27
4. dec 2009

cavte, ja idem zachvilu plavat, cestou do tesco posnorit nejake darceky, len s jednym dietatom 😀
mikulasa, by som rada videla, ale ideme zajtra svokrovcom do NR, co by som aj ozelela, ale kvoli detom 😉

lyon, nasi teraz stale piju caj a chloncu toho na litre, malemu staci aj voda, ale mala skor caj, potom opicu/ to su tie cappy dzusy a jupika / 😉

lyongirl
4. dec 2009

dík baby, lebo naše deti tiež učím na vodu, majú ju radi, teda s Alexom je už trošku problém, lebo má už rozum, vodu zbožňoval, ale keďže je stále chorý, tak som mu varila čaje a dnes mi nad vodou ohrnul nos, čo je asi logické, pritom čaje moc nesladím, len tak ledabolo, ale predsa čaj má chuť a voda nie, ale nakoniec flašu vypil, tak som zvedavá, ako budeme pokračovať, keď je zdravý nechcem ho nadájať zbytočne čajom...

vladkaz1
4. dec 2009

Baby take ten mikulas je zajtra na namesti vecer okolo 5 tej na TT stranke je to vypisane .. este podrobne info dam ..
Bubi tak si to uzite to plavanie a dobre nakup 😵 😵 😵 a kde mas druhe dieta????????

tehulka4
4. dec 2009

caute maminecky...tak mne uz cesto kysne alebo kisne..ale mne osobne tam viac ide tvrde Y.. 😀 na pizzu, lebo o pred pol 1 ideme plavat tak nech to stihnem urobit. maly od vcerajska strasne vymysla...uz som mu vcera dala aj po riti...spavame 1krat za den, no nie vzdy dlho, vcera za cely den naspal 40 minut..som ymslela ze ma rozhodi..🙂

vladi myslim, ze som ot videla ze o 5 bude mikulas,a le co si pamatam po minule roky, tak to bola hruuuza..strasne vela ludi bolo zvedavych a ako ot uz aj byva, cim vacsiae zhromazdenie tym viac dementov tam je..samozrejme ze sa prejst normalne neda, sa musis doslova tlacit...tak toto osm povedala, ze jaabsolvovat smalym teda ozaj nebudem.minuly rok ma tam aj s velkym kocikom skoro uslapali, tak to nie..ja teda urcite nepojdem, maximalne tak na namestie namedovinu..😀

bubi, a uz neplavas 11:40,?

vivere, myslim, ze kazda uch vieme pochopit, ale presne tak, ziapat po mne teda ozaj nemusi..a dalsia vec je ochota, co tiez minimalne 50% uradniciek nic nevravi..

vladkaz1
4. dec 2009

Hmm tehu ved teraz mi to presne napisala segra ze tam nejde ze tam bude dav ludi .. na sebe .. 😝 tak sa na to asi vykaslem 😀

tehulka4
4. dec 2009

vladi, ved to, decka medzi sebozu este v pohode, ale dospelakom ohladuplnost nic nevravi..

vladkaz1
4. dec 2009

😝 😀 hahaha no asi mas pravdu

vivere
4. dec 2009

tehulka, nezastavam sa tych neochotnych a neprijemnych 😉 len tazko informovat, ked "ti hore" stale nemaju v tom jasno, ci to bude zvysene uz od januara alebo az od februara... jasne je zatial iba to, ze bude treba podat ziadost, tlaciva zatial nie su... ale, nakoniec v tom zakone moze byt dalsie ale, o ktorom zatial nikto netusi... ked vas to velmi zaujima, treba kontaktovat ustredie PSVAR.
a este chcem reagovat na prispevok z predoslej strany, neviem, aku mate predstavu o plate tej tetky uradnicky, ale verte tomu, ze jej plat je urcite o polovicu mensi, ako si myslite...

vladkaz1
4. dec 2009

ja som napisala svoj nazor, viacej nekomentujem 🙂

lyongirl
4. dec 2009

myslím, že je jedno, aký má teta úradníčka plat, robí s ľuďmi, tak nech sa tak chová...
My nemôžme za to, že má takú robotu a milión ľudí sa jej za deň opýta to isté...treba sa poriadne nadýchnuť, usmiať a povedať to isté, čo ľuďom predtým...
Tiež som robila s ľudmi, viem o čom to je, ale nevyskakovala som
A ešte k tomu platu, ak by bol polovica z toho čo myslím, tak by teta nezarobila ani základnú mzdu...

tehulka4
4. dec 2009

vivere, tak preco potom ked som sivybavovala matersku a rodicovsky, tak jedna z tych ochotnejsich mi este chcela prilepsit nejakymi 300 korunami co by mi podla zakonu patrilo a ked som prisla o tyzden zaniest este enjake papiere tam tato nebola lebo mala poobednu a drha mi ot ofrflala, ze to je zbytocne a naco mi je 300 korun...tak ti poviem, ze doplatila som iba 50 korun a mala som pre maleho nutrilon na tyzden.a neskor osm zistila ze to bola mamina nejaka znama. Takze mio ochote nehovor, lebo ak ma byt ochotna iba na tych koho pozna a na tie co nepizna bude ziapat, tak potom tam nema co robit, pretoez kazda praca s ludmi si vyzaduje asertivitu co oni by mali vediet. a este ejdna vec, myslis, ze mate 4560 korun plus nejakych 550 rodinne? tak to pochybujem. dokazala by si z toho uzivit aspon to dieta ked uz neratam teba? ja nie a ked si mam pytat to co mi zakonom patri tak si to budem pytat do posledneho centa. A ak o tom nema este nfo, tak sa to da povedat slusne, napriklad, ze jej este k tomu neprisli smernice alebo podobne, ale nie ziapat ze co by sme vsetky chceli. toto je tiez moj nazor, a mimoochodom, viem zue pod 10000tam nejde ani upratovacka.

bubadlo27
4. dec 2009

😀 😀 😀 cavte,
tehu jasne chodim plavat 11 20 ale chodim vzdy skor, aby sa mi maly po ceste vyspal, ja si nakupim a sme obidvaja spokojni 😀

a na margo toho uradu prace, mne tam robila krsna mojich deti, odisla asi pred 2 rokmi, este stale tam ma nejake zname, tak ked potrebujem nieco vybavit, tak len jedine cez nu, lebo ja by som sa tam len rozculila 😠

a este jedna vec, ked som si bola na zaciatku roka 2008 vybavovat RP na Sofiu po materskej, boli sme tam aj so Sofiou aj s MM, velmi mile neboli, a premudrele ze az
Vtedy som uz vedela ze som tehotna s Matkom, aj ked len ze 5 alebo 6 tt tak som sa jej slusne opytala, ze ako to bude potom dalej pokracovat a to ste mali vidiet, ze naco mi to je vediet, ze ako mozem vediet ze som tehotna/ jak keby to ona vedela 😠 / , ze vsak je to velmi skoro, ze sa moze vselico este stat, ze sme sikovny a pod. poznamky
Takze odvtedy tam ani nechodim, dovolat sa tam vobec neda, az som asi na 15 krat vynadala vratnikovi, lebo ze zavolajte si na tu a tu klapku, , som mu povedala svoje tak ma nakoniec prepojil 🙂
alebo posielam ziadosti mailom, ale aj tak sa stalo, ze som ziadala o prispevok pri narodeni pre Martina zaslat na moj ucet a poslali ho na MM, / inak zasadna chyba, som zvedava ze ako to kontroluju, ked nesedia ucty na ziadosti a kam to v skutocnosti odislo /
ja som pred materskou tiez robila s peniazmi, kontrolovala po viacerych kolegyniach a ked sme aj taketo zistili, tak problem jak hovado, lebo tam sa nevyplacali desiatky eur, ale tisice ☹

no a podledna vec, Mile tetusky alebo ujovia, by si mohli laskavo uvedomit, ze su plateni aj z mojich dani a aj z MM a aj z dani vsetkych danovych poplatnikov, tak trochu ludskosti by im nezaskodilo 🙂

how 😀 😀 😀 😀

brinzulka
4. dec 2009

prislo mi mailom teraz, kopirujem:

Ahojte!
Tento rok si skupina nadsencov a priatelov divadla pripravila pre Vas
Mikulasske predstavenie no a tentokrat si to rozbalime rovno na namesti!!
*5. 12. 2009 o 18:00 hod. na Trojicnom namesti v Trnave*
Bude to ako vzdy netradicne, oplati sa urcite prist a HLAVNE VASIM DETOM,
preto ich doma nezabudnite

tehulka4
4. dec 2009

brinzul, a vy do modranky na mikulasa nejdete? 😉

tehulka4
4. dec 2009

inak baby, mimochodom kde sa flakate? 😀 😝

brinzulka
5. dec 2009

jej..a to som zabudla, ze v Modranke je Mikulas ☹ no nic...Modranka ma prist teraz do Senca na marlenku...Tak snad o rok sa vidime v plnej zostave 😉

vladkaz1
5. dec 2009

Cafte ja som upliekla linecke z jednej varky mnam cely bytik nam voni.. len nemam lekvar tak musim kupit zajtra zlepim a colaladu na vrch .. alebo neviem ci ich pomacam len .. a dokupim heru a spravim dalsie maslove rozky a tak 🙂

marcelkatt
5. dec 2009

Ahojte, ja budem piecž od budúceho týždňa. Nejaké medovníčky, a 2-3 druhy koláčikov. Čajové pečivo už máme, aj oblátky a trubičky-to som dala robiť známym v Prievidzi. Dnes ideme pozrieť na námestie,, no mohli to dať skôr ten príchod Mikuláša. Tešíme sa, ideme aj s Vladkou a Luckou 🙂
Idem do van kým ešte malý spinká, zaspal okolo 12.50h a zvykne sa budiť tak medzi 15-15.30h, ako kedy. Papa a pekný deň všetkým.

marcelkatt
5. dec 2009

To by som nebola ja, keby nemám v texte preklepy 😀 😀
Chcela som napísať piecť a do vane...

gabuliik
5. dec 2009

Čaute... 🙂
Dneska sme boli pozrieť Mikuláša u nás.Bolo fajn.Monika sa bála čerta a Andrejko to hrozne prežíval 😀 .Malá išla dokonca Mikulášovi povedať básničku,sme sa s MM čudovali,lebo ona je hrozne hanblivá.
Aký bol v TT?

timotej
5. dec 2009

Ahojte tak my máme zajtra Mikuláša v kostole ked malý dovtedy vydrží tak pôjdeme pozrieť.

vladkaz1
6. dec 2009

Cafte my sme boli v TT na namesti ,mikulasa sme mezahliadli ,ale malu ked som dala na pleco tak videla aspon nieco .. tolko ludi tam bolo hruza ..
Ale na namesti sa dalo v pohode chodit 🙂 aspon sme si vyvetrali hlavu a presli sme sa

tehulka4
6. dec 2009

Fiiiiha, ale ste toho dnes popisali..😀 😝

marcelkatt
6. dec 2009

Ahojte, my sme boli včera večer na námestí a dnes v Arkádii pozrieť Mikuláša. Bol tam program pre detičky. Bolo celkom fajn. Náš malý sa nehanbil, vyšiel na pódium, tancoval 🙂 pobehoval tam. Každé dieťatko dostalo od Mikuláša balíček. Takže mal zážitok.
Aj to tam fotili, dokonca Erika si nejaká asi slečna zavolala a odfotila ho aj samého.
Potom sme boli u svokrovcov pre balíček... No má toho dosť veru, ešteže si dá vysvetliť, že nemôže toho veľa papať. Teraz pozeráme Superstar, malý už spí od pol ôsmej, tak je kľud.

vivere
7. dec 2009

lyongirl a tehulka,
ved som napisala, ze sa jej nezastavam... k ludom sa treba spravat normalne, niet pochyb.
lyongirl, asi si jedna z mala, ktora ma predstavu o tom, ake platy maju tetky uradnicky... vacsinou vsetci si myslia, ze tetky uradnicky si sedia v teplucku, popijaju kavicku, klebetia a sem-tam niekoho vybavia, maju super platy a este si aj na ludi nahucia... no ale v realite je to diametralne odlisne...
tehulka, ja ti nevycitam, ze si ides za svojim, spravila by som to iste. a hoci zatial deti nemam, viem, ze rodicovsky je mizerny a deticky potrebuju toho velmi vela... len som reagovala na to, ze tazko odpovedat na nieco, co este nie je schvalene 😉

lyongirl
7. dec 2009

vivere - 😉
ináč sa čudujem, že som jedna z mála, čo má predstavu o ich plate...pretože úradníčky sú v dnešnej dobe biedne platené, to vie asi každý, teda som si myslela, že každý...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre