Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

lulupopo
15. dec 2009

tehulka,
skus pozriet v zlatnictvach v jednote na trojicnom

vladkaz1
15. dec 2009

Tehu a v ase???? aj tam by to mohlo byt alebo v maxe hore 🙂
ja beham po darcekoch od rana a teraz som prisla, som vystavena ,ruksak hanah som nezohnala a ked mali velky a drahy v tom ase nic to bolo take cinanske no na hovno .. tak som v maxe kupila 3D knihu nadhernu o vilach za 10E eme vrecko na prezuvky hannah montana aj taku penazenku set to bol a mam ju vybevenu .
UZ len manzeloci mi chyba diar v kozi chce ale nikde nemaju ☹

marcelkatt
15. dec 2009

Takže si zas unavená Vladka... Ja som bola doobeda na pošte, potom som ešte zbehla rýchlo do Tesca a Lidlu. Pokúpiť čo mi chýbalo ešte. Teraz prišiel mm s Erikom boli vonku tak som si oddýchla a pospala. My s mm sme si na Vianoce kúpili tie hrnce- sadu, to máme rodinný vzájomný darček a ešte som mu objednala kozmetiku. Malému máme objednané auto z tej rozprávky a ešte mu prídu rifle a tričko z Nextu. Len neviem, čo máme kúpiť ocinovi môjmu.... on čo potrebuje si kúpi aj sám, takže musím niečo pošpekulovať... Vladka, ten fusak ešte neprišiel. Nechápem. Aj ten chceme dať pod stromček Erikovi.

vladkaz1
15. dec 2009

Macka nechapem ze este neprisiel ,ano som ulietana isla som peso do mesta od tial do maxu od tial do kasala na prednadrazie od tial segre na studensku a autobusom do tesca a s nakupom domov .. normalne si necitim nohy 😝

marcelkatt
15. dec 2009

Tak to Ti verím moja. Ja som mala dosť a to som bola iba na pošte v meste, v Tescu a Lidli. Takže Ty si oveľa viac prešla. Potom som navarila rýchlo, malý spinkať... O 15.15 ho vzal Robko von do 16.30, reku nech sa ešte vyvetrá, boli v meste popozerať. Teraz pozeráme všetci traja rozprávku Za Plotom, konečne ju mám v SR jazyku.

vladkaz1
15. dec 2009

No ved aj ty si sa nabehala dost si myslim nie?

gabuliik
15. dec 2009

Baby čaute.
Muffiny mám upečené,len neviem do čoho ich dám,aby som ich mohla odniesť. 😒 Musím posnoriť nejakú krabicu alebo čo.
Inak,dneska som hnusnááááááááá.Decká ma vytáčajú do nepríčetnosti a aj MM.Tak len hučím a nadávam.Ale bude to zrejme aj tým,že mám dostať tie hnusoby 😠

vladkaz1
15. dec 2009

No ty si ale sikovna 😉 😀 ,super moja
Ja som este neskusala take robit ..nemam formu na to 😝
Nebud zla, daj si frtana a ser na kramose 😝

gabuliik
15. dec 2009

Joj,dík za pochvalu....
Ja som formu kúpila dole v Jednote za 5eur.Videla som aj drahšie,tak som túto brala hned.
Joj moja,mne ani frťan na nervy nepomôže.Len spánok ... Ale ešte idem umyť zem a trocha požehliť....

vladkaz1
15. dec 2009

nemas za co ved ste vsetky sikovne to len ja si pripadam ze sa len chvalim .. tak uz nebudem 🤐 😀
Oki tak sa umy lazkaj si a pospi si moja 😵

lyongirl
15. dec 2009

baby, mne sa ešte pečie pizza, prvý plech...

vladkaz1
15. dec 2009

jaku pecies? ja ze si kupila hotovu 😅 😀 😉

gabuliik
15. dec 2009

No,zem som umyla,aj seba,vypísala som ešte posledné pohladnice - zajtra ich hodím na poštu.Žehlenie odkladám na neurčito 😀 .

Pizzu by som si dala,mnam.Len ja neviem dobre robiť kysnuté cesto.Teda viac-menej sa toho bojím.

Ozaj,Moniku bolí hrdlo,tak jej MM bol kúpiť také tbl. na cumlanie a teraz počúvam,že kašle.Tipujem,že od štvrtka budeme doma s chorobou .... ☹

vladkaz1
15. dec 2009

Ja domacu nemusim veru .. kupovanu ano 😀
gabi ja ze uz spis sakra a ty si vcielka usilovna 😀 😉

gabuliik
15. dec 2009

😀 😀 nie nespím,čumákujem do PC... kto ta to tu rozčúlil?si písala na FB,nech si prečítam...

lyongirl
15. dec 2009

Vladi, kukni sa FSB, hodila som foto, nech sa kamoši zalizujú 😀
Cesto som si robila v pekárničke, takže pohoda, nahádžeš to tam a čakáš...
1 šalka = 2dcl,
3 šalky hladkej muky,
1 šalka vlažneho mlieka,
4 lyzice olivoveho oleja, susene drozdie, sol ,
a dávam si na pizzu takýto základ:
nechám si speniť cibuľku na oleji, neskôr pridám na olej cesnak a ten ešte osmahnem, do toho lúpané rajčiny z konzervy, osolím to, pridám trošičku cukru, dám tam oregano a bazalku a nechám to dusiť, pokým sa to nerozvarí. No a klasika - šunka, kukurica, šampióny, olivy, strúhaný syr

gabuliik
15. dec 2009

MNAM 😀

lyongirl
15. dec 2009

gabulík, ty si na FSB? Pridala by som si ťa 😉
Pošli mi IP

bubadlo27
16. dec 2009

cavte,
my sme vcera boli trocha vo wiedni, potrebovala som nejake hracky este dokupit a tu zohnat nieco je strasne ☹
vladi keby som bola vedela, ze zhanas tu ojasenu Hannah tak v toyse mali toho plnu... , skoda mohla si mat po starostiach, ale tiez som mohla napisat ze 😠
onak v poslednej dobe vobec nemam cas, v pondelok som piekla medovnicky, samozrejme ze polku mi uz zozrali, tak v sobotu budem asi este dopekat, este nejaky jednej kolac a nieco donesiem od mamy a bude 😀

inak dnes je riadna kosa, ja potrebujem ist do faxcopy daj vytlacit kalendar, ale ked si predstavim, nas presun s dvomi detmi, kamionom, fusakmi a este neviem s cim, tak mi je zle 😀 😝
musim niekoho splasit a vyuzit 😀

bubadlo27
16. dec 2009

a mimochodom kde ste? asi upratujete, ja som teraz dovysavala, mali mi spia, musim este rychlo nieco uvarit 😉

marcelkatt
16. dec 2009

Ahojte maminky, ja som bola ráno u zubárky. Dva mi trhala, jeden skoro 20 minút, bol komlikovaný. Ale mám to za sebou konečne. Teraz idem vo februári. Malému sparvila preventívku, všetky zúbky má zdravé. Chýbajú mu už len 5-ky. Má 17 zúbkov. O pol roka zas preventívka. Prvýkrát bol minulý december ako ročný 🙂 dostal za statočnosť kvalitnú zubnú kefku blikajúcu... Dnes mi dala zubárka zľavu, spolu 2 vytrhnutie, dve injekcie a Erik preventívka 54€. Aspoň niečo mi odpustila🙂 Idem do lekárne, predpísala mi silné antibiotiká po tom vytrhnutí. A musím ísť ešte na poštu poslať dva balíky.
Vladka ako u zubárky Ty? A čo poradňa?

vladkaz1
16. dec 2009

Ahojte no ja som prave splala ,s bolavou papulou ,jaj ,...
Na gynde vsetko v poho ,vynadal mi ze som schudla 😕 mam 71kg, ze neberem ten metafolin ,ale ked ma zapeka tak naco ho mam zrat ne?
A Este som mu hovorila ,ze som opuchnuta po sexe dole, aspon den ,dva a on ,ze mam pit kvalitne vody ,nie ktore obsahuju soli ,co to s tym ma spolocne neviem a ze mame prisposobit sex uz tehotenstvu .. sak jasne ze sa netrtkame s 3 mi vybratormi nie?
NO nemal svoj den a nasral ma bola som tam uz o pol 7 dmej rano ..
A zubara za 7 rok. co som nebola nikde mam 2 kaz ,ale pod blombami co mam 3 blomby tak pod 2 mi si vrtal ,dal prec stare blomby a dal nove nechala som tam 62 Eur aj s prevent. mam dojst za pol roka 😝
Inak ma pochvalil ze mam pekne zuby a vybrusil mi iba kamen vsetko .. som nasrata ze som tolko penazi na vianoce musela pustit .. asi to ma stve 😝

bubadlo27
16. dec 2009

vladi, blbe za zuby tolko zacvakat, ale za si tam nebola aku dobu, prehliadku si si urcite musela zacvakat a ta stoji akolo 40 eur, kedze tebe ju poistovna nepreplaca ☹
a musis mat super zuby, ja keby som nechodila pravidelne , asi som uz bez zubov 😀

a na gynde, som rada ze si OK, len to dlho hovorim, ze spomal 😉 s tou vodou to asi myslel tak, ze kvalitne vody maju nizky obsah sodika, ten je v tehotenstve velmi nebezpecny / opuchaju z neho makke tkaniva - lytka, a aj to co popisujes 😀 /
z tych vod, tusim Lucka ma stopove mnozstvo sodika, Toma natura je upne bez, vassinou tie kojenecke su OK

vladkaz1
16. dec 2009

no Bubi mas pravdu ,jak pises za prehliadku som cvakala ,mala som pri sebe 100E ze pre istotu .. dnes som chcela ist este darceky kupovat ,no uz asi mojemu ten diar kozenny nekupim na to minimalne 20E a kupim mu len tu mex sadu niekto tu pisal ze su v 101 tke akcie tusim ,moj pouziva mex tak pojdem mrknut ,ved mame pracku a vysavac novy a ja pochybujem ze este nieco dostanem k tomu ,ked som dostala saty ,sveter a cizmy ze?
A s tou vodou mas pravdu ,ale ved som mu hovorila ze pijem len z vodovodu vodu ,nie mineralku
Skor ho stvalo, ze neberem ten metafolin 😝 ale nebudem davat za nieco 20Eur ked mi to nerobi dobre ,s Ilavskym som sa radila a kazal mi to vysadit ze mam brat len listovku ..a hnacky mozem mat s toho 😝
Na tu montanu kasli ,uz som zohnala to vrecko na topanky a penazenku a ma nadhernu knihu viacej uz nekupujem ,adam ma toho Hulka ,hokejku a Nasa krpana Fifi a ideme dokupit nieco este lego alebo co .. neviem sak netlacime peniaze ze?
neznasam takyto stres zhon a vsade len pchat prachy ... a stve ma ze sme minuli za tyzden 500E 😝 ale to je jedno

lyongirl
16. dec 2009

baby akým zubárom chodíte, že tam nechávate toľké prachy? 😕 Asi súkromným, že? Lebo ja som u zubárky neplatila ani nepamatám...
A práve sa napchávam nutelou.
bubi my chceme tiež robiť kalendár, MM aj začal, len neviem, či dokončí a robí ho v programe čo stiahol z fotolabu.sk, tam si ho celý spraví a potom si ho len v tescu vyzdvihne hotový. Aj šálky s fotkami tak dáme robiť. Prvý kalendár sme tiež dávali do faxcopy, ale takto sa mi to zdá lepšie.

vladkaz1
16. dec 2009

ja Ugorovi 🙂 , ale bol fakt dobry jeden zub ma trocha boli ,len vrtal hlboko ... inak pohoda
Na buduce nebudem ani ja platit to som platila vsetko sama ,lebo som nemala prehliadku za 7 dem rok. spravenu ...
Este musim ist Demovicke ..
Bubi ten kalendar je fakt pekny ved som ti pisala ,potom ma to naucis ako to robit 😀

bubadlo27
16. dec 2009

dakujem za pochvalu, cely si nevidela, lebo na FB sa mi nedaju pridavat foto, a sem ho nedam, kvoli prekvapku
ja to robim v coreli aj vo fotopainte, cez rok si toho postahujem strasne vela, a potom len vymyslam 🙂
len nemam na to moc casu, vsak za posledne dva tyzdne som skor ako o jednej v noci nechodila spavat a rano o siedmej uz s krpaci hore, sa tesim na sviatky, nech si MM uzije deti 😀 😀 😀 😀

mne este vela darcekov chyba, ale uz len take ze kozmetika, a segre nieco, kozmetiku kupim tu dole alebo po minulorocnej skusenosti asi den pred vianocami v tescu, mali ju za smiesne ceny 😀

my si kupovat nebudeme nic, malym sme zariadovali tu detsku to bola ina palka, v nedelu sme si kupili vysavac, k tomu mali aj v euronicse / ci jak sa to pise/ aj tefal riad za 50 % zlavy, tak mam dve nove panvice, sadu zavesnu a take prkotiny 🙂

vladkaz1
16. dec 2009

No ved ano mas pravdu my sme malej tak babiku minuly rok v tescu kupili za smiesnu cenu a pred tym stala tisic potom 500sk super nie?
Idem nasim a este nieco kupit vecer sa stavim ,mama mi priniesla 20 rocne cizmy teraz jak sa nosia vtedy ju stali 800sk cely plat za ne dala .. babka ju vyhresila za to hahaha nenosila ich su uplne nove, tak si idem pre ne, ma taku nohu jak ja a este je v nich aj prava barancina a su kozenne .. no nezober to 😀 moda sa vracia nazad 😀

marcelkatt
16. dec 2009

Ja chodím ku Škodáčkovej-zubárke na Hajdócyho. Ale ona je veľmi super! Robí dobre, nič necítim nikdy. Aj malý bol u nej dnes 2xa v pohode. Teraz ležím, notebook mám na sebe. Už som si dala tie antibiotiká. MM sa venuje malému, takže mám pokoj. Hrajú sa.
Vladka, v pohode by mali byť stolové vody, tie majú menej sodíka ako aj bubi spomínala. My kupujeme iba dojčenskú vodu, z nej malému zarábam aj Nutrilon. Jedine čaj s normálnou vodou varím. Vladka aj my sme veru kopec € minuli na darčeky a výdaje. To sa nezdá, ale všade čosi. A to asi každá rodina teraz. No a to sme boli žiaľ bez prémii tento rok... No podarilo sa mi popredávať nejaké hračky, ktoré malý už nevyužije a aj oblečko. Tak sme si prilepšili niečo. Juj baby drieme sa mi. Chcem ešte niečo upiecť, ale nie na sviatky, teraz môjmu urobiť radosť a malému.

vedvies
16. dec 2009

ahojte trnafcanky,
chcem sa vas opytat na detsku pediatricku. Ta nasa stale vyčkava a nic neriesi - este k tomu v tejto dobe chripok. Dakujem za odporucania, chcem ju zmenit a neviem ku komu ist. Tak privitam nejake postrehy. Chcela by som, aby som od nej odchadzala vzdy spokojna, ze urobila vsetko co mohla - t.j. aspon odbery. Lebo momentalne ma dcerka uz 5 dni horucky a az dnes sa to rozhodla riesit odbermi a nemocnicou --- dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre