Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

lyongirl
16. dec 2009

a komu chodíte? ja by som ti odporučila asi Kolárovú, alebo Križanovú, no je pravda, že nechodíme ani jednej, chodíme Vidovičovej.
A čo je Ninke? Je v nemocke?

marcelkatt
16. dec 2009

Ja chodím Kollárovej, som maximálne spokojná. Je pedantná, na všetko mi odpovie, ak aj na vlastnú žiadosž chcem nejaké vyšetrenie neodmietne ma a neplatím za to.

vladkaz1
16. dec 2009

cafte som doma 😝
vedvies ,malej prajem skore uzdravenie a posielam pusku 😵

marcelkatt
16. dec 2009

Tak už mám koláč upečený, robila som iba jednoduchú ovocnú mramorovú bublaninku 🙂 Vyplachujem si ranu... ja koláčik nebudem žiaľ, ale hlavne že malý si pochutí a Robino.

gabuliik
16. dec 2009

Čaute baby.Tak ja mám dnes za sebou perný den a čaká ma hustá noc.Malý mi spal cez obed 1 hodinku,takže bol jak čert.Monika .... zo škôlky prišla totál bez hlasu.Dnes mali tú besiedku a ona tam hrozne chcela ísť.Teplotu nemala,ale vyzerala hrozne.Tak sme šli.Že na chvílu.Vystúpenie zvládla-bolo to hrozne milé.Dostali darčeky a prášila som s nou domov.Pred chvílou zaspala.Má soplisko,kašel a jednoducho takúto som ju ešte nevidela.Takže zajtra prášime asi k dokine... ☹

marcelkatt
16. dec 2009

No Gabuliik, radšej choď s Monikou k dr. Pre istotu, aby to nebolo čosi vážne... Potom by si si to vyčítala. Teraz sú všade pliagy, vírusy.... Želám skoré uzdravenie. Ja si pozriem teraz správy, a potom sem ešte mrknem. No nie dlho som unavená dnes.

gabuliik
16. dec 2009

No,vyzerá to tak,že pôjdeme ....
Ja idem ešte dožehliť a dole poupratovať a potom sa sem vrátim. 🙂

marcelkatt
16. dec 2009

Dobre tak sa tu stretneme ešte hádam. No a dúfam, že prídu aj iné maminky... 😉

gabuliik
16. dec 2009

Baby kde ste?

lyongirl
16. dec 2009

gabi, držím palce, nech sa malá uzdraví a nech to nie je nič vážne...
nechcem to zakríknuť, ale my sa nejako teraz držíme, tak snáď to vydrží pri tej oslabenej imunite 😒

gabuliik
16. dec 2009

ďakujem.Uvidím čo bude do rána.Pred chvílou som ju bola pozrieť.Teplotu nemá,ale hrozne chrčí a hovorila,že ju bolí hrdlo.... tipujem to na angínu. 😒

timotej
16. dec 2009

Ahojte mamicky Timko zaspal o 20.30 a to ráno vstával o 9.30 ale cez obed iba hodku spal. Chvalabohu sme zdraví všetci aj ked ja som mala asi črevnú chrípku v pondelok v noci som vracala strašne celú noc a další den mi bolo zle a hnačky tak to už konečne prešlo. Napečené máme medovníky a oblátky sme robili.

tehulka4
17. dec 2009

halo, halo...pomoooc..hladam nejaky dobry recept na medovnicky, lebo ten co som mala ma dnes straaasne sklamal..

vladkaz1
17. dec 2009

no ja mam fakt dobry take makucke som este nemala ... ale musia sa skladovat v doze ... bud plastovej alebo tej kovovej ozdobnej 🙂

vladkaz1
17. dec 2009

Posielam pusku detickam ... 😵 skore uzdravenie

bubadlo27
17. dec 2009

tehu ja som robila tuto z MK v receptoch je vianocne pecivo a hned na prvej strane od eriky 😉
su super makkucke, este budem robit v sobotu ,lebo 3/4 uz zozrali 😀

bubadlo27
17. dec 2009

500g hl. muky
190g cukru
125g masla
125g medu
3 vajcia
1 lyzicka sody bicarbony
1 a 1/2 lyzicky skorice
4-5 drvenych klincekov
na potretie 1 az 2 vajcia

POSTUP: Preosejeme muku, zmiesame so sodou, cukrom, skoricou a klincekmi. Urobime jamku, nalejeme med, vyklepneme vajcia, nakrajame na kusky maslo a rukami vypracujeme cesto. Ruru zohrejeme na 150°C. Cesto vyvalkame asi na 5mm silny plat a vykrajujeme tvary. V odstupoch ukladame na plech, potrieme pred pecenim rozslahanym vajcom. Pecieme v strede asi tak 15 minut.

Pre zaujimavost mozme pred pecenim do stredu do niektorych na ozdobu pichnut vlassky orech alebo mandlu, a ostatne po ozdobeni zdobime bielkovou polevou. ak chcete zaujimave kreacie tak mozte ozdobit farebnou polevou (farebne lentilky rozpustime v citronovej stave napr.cervene a nalejeme do polevy rozpustene farbivo z lentiliek. Dufam, ze Vam budu chutit.

gabuliik
17. dec 2009

Baby čaute.
Som bola s Monikou u dr.Má silne zapálené hrdlo,dostala atb. každých 8 hodín to bere.Horšie je ,že má hrozne vysoké teploty.Furt sa jej to pohybuje okolo 39 ☹ ,nehce si dať zábal,celý den nič nejedla a ledva som do nej dostala po trochách čaj.Aj so sirupmi robí problémy ☹ .Somm zúfalá a na nervy z toho.MM ide na nočnú,tak sa bojím čo bude v noci.A ešte horšie by bolo,keby to dostal aj malý.....

vladkaz1
17. dec 2009

gabi nieco lahke aspon suchare ju prinut aby s cajikom dostala do seba nech nieje este slabsia ...
Drzim palce a aj ty si davaj pozor

gabuliik
17. dec 2009

júúúj,ďakujem.Dostala som do nej 2 piškoty kôrku chleba si vypýtala.Teraz som ju celú poutierala mokrým uterákom,tak dúfam,že jej to aspon trocha pomôže,ked nechce zabaly.No a ja?.... som nespala poriadne 2 noci a čaká ma tretia.Takže zajtra preberá štafetu môj drahý 😀 A ja sa dúfam konečne vyspím.

máš už všetky darčeky? Lebo ja nie a ide ma z toho porazit

bubadlo27
17. dec 2009

ahojte,
juuj gabi , drzte sa vsetci 😉

gabuliik
17. dec 2009

ďakujem....

stankatt
17. dec 2009

ahojte
joj Gavi nezavidim, drzkaj sa

vladkaz1
17. dec 2009

gabi ano mam okrem muza 😝 ,niekto tu spominal tu akciu na mex balicek kde to malli??????????
malej mam fifi ,100dielnu sadu kociek taku v krabici drevennych ,zvieratka plastove a farbicky a vymalovavanku toho potkana a rozmyslam ci staci alebo este nieco mam dokupit sveter este ale ten som jej dala do skrine ona sa netesi s veci .. predsa decko ..
A mama jej kupila toho psika pritulneho a vicej neviem co ..
MUzovi chcem ten balicek mex a sebe .. no ved mame pracku vysavac novy mam svetrik novy cizmy no ale to na narodky co by som viacej chcela.. hlavne ze sme zdravi .. a od mojeho fakt necakam nic .. on mi povedal nech si idem nieco kupit chapete??? 😅 😀

zuzanky
17. dec 2009

Vladka to sú chlapi mi sme sa z manželom zas dohodli, že si nič nebudeme kupovať lebo v marci budeme potrebovať veľa peňazí. Je to naše prvé tak budeme potrebovať celú výbavu. Už teraz ma hlava bolí čo všetko budem potrebovať. Ja si myslím, že tie darčeky čo si kúpila malej je dosť ja už len krstniatku kúpim varechu lebo moc neposlúcha už sa v ňom prejavuje chlap a to má vo februári 3 roky. 🙂
Ozaj Vladka dnes som ťa videla v Kauflande 🙂

vladkaz1
17. dec 2009

Ano aj moja mala neposlucha v kauflande ma skoro prekotilo ,overal mala na sebe a ona cikat 😀 a to som ju davala asi 5 minut pred tym vonku ked som stretla Lion 🙂
A co si ma nekopla????
Chapem vase prve .. aj my duhe a este e toho vela treba kupit Aj macka mi velmi pomohla s veci pre chlapca za co som jej nesmierne vdacna 😵
Ja by som malej chcea vsetko dopriat .. ale nvim mala by byt skromna ,tesit sa s malickosti ...
Co si ma nekopla do clenku ????????

zuzanky
17. dec 2009

Bola som znechutená z tých ľudí strašné to tam bolo. 😠
Aj mne pomôže zas sestra ta ma prvého chlapca tak ta mi dá kopu veci veď som mu toho pokupovala dosť aj ja ale aj tak to bude dosť drahé ale už sa nevieme dočkať. 🙂

Ozaj neviete mi poradiť nejaký kočík? Ja sa neviem rozhodnúť a ešte nemám skúsenosti zo žiadnym a čo ma sestra tak to je taký moooc veľký. ☹

vladkaz1
18. dec 2009

Ja poradit kocik ,sama neviem 😀 neviem sa rozhodnut
Pacia sa mi casualplay ale zas ma malu vanicku ,x lander ten uz asi nechcem ,jane ten sa nepaci Muzovi ...
No mozno skoncime tak ze pojdeme do hodonina do skladov kocikov kupime nejaky s dobrymi jazdnymi vlastnostami a ani znacku nijaku nebude mat extra hlavne ze bude sluzit ja fakt neviem 😀
Aj ja som bola v kauflande znechutena .. som prchala jak strela asi si videla 😅 😝

zuzanky
18. dec 2009

Mne sa páčia presne tie čo si vymenovala a ešte aj tento
http://www.babatkosk.sk/170,coletto-3.html
a jana sa nám obom páči len sa mi zdá zbytočne predražená. A chýba mi tu v TT nejaké centrum kde by bolo toho strašne veľa pre deti a aby som tam vedela porovnať aj kočíky ja by som chcela isť sa pozrieť do BA alebo do Rakúska. Ale to má ešte do marca čas . 🙂

Aj ja som račej prchala 🙂

bubadlo27
18. dec 2009

tak na kociky vam napisem, vsak Vladka vie 🙂 , momentalne mame doma tri, ale takej znacky, co sa Vladikinemu MM nepacia 😀 😀 😀
napisem neskor, idem chystat veci na plavanie s malym, predtym este na nakup do tesca, sa bojim co tam bude, ale ja len take prkotiny potrebujem dokupit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre