Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

vladkaz1
18. dec 2009

Bubi utite si to a fakt mi neviete povedat kde je ta akcia na mex????? ci mne sa len mari ze to tu niekto rozpraval ?hmmmm... som s toho mierne soknuta ze sa mi to len mari...
Zuzanky no ja neviem fakt co s kocikom nejaky bude .. no .. 😀 a tak isto sa musim zmestit do 14 nast .tisic .. viac nemozem a mozno kupim nieco spod ruky ...

tehulka4
18. dec 2009

vladi, na FB som ti puisala, ze sa mi zda ze timotej to tu pisala ze v tescu...sa mi vidi...

bubadlo27
18. dec 2009

mexx, nebola nahodou akcia v DM? nasla som na nete ale ta bola v DM len na november ☹

tehulka4
18. dec 2009

inak dobre ranko..🙂

bubi, dakujem za recept..dnes ho skusim...🙂dnes ked ta uvidim ze ides z plavania tak ti zatrubim..🙂my ideme az na 12:40..🙂

bubadlo27
18. dec 2009

truuuubit mozes 🙂

bubadlo27
18. dec 2009

ja idem tiez poobede robit z 2 davok 😀

vladkaz1
18. dec 2009

niekto pisal ze 13 balicek mex.... potrebujem vediet kde lebo chcem muzovi kupit v tescu nemalu vcera som pozerala 😅
Idem dat do zlacnene kde to maju .. mne sa zda bud DM alebo 101 tusim len sa mi nechce moc labzovat v takej zime po obchodoch ... dnes musim ist kamoske prisla mi objednavka na plienky ..s ciech

tehulka4
18. dec 2009

baby ani mne, ale musim ist dnes poobede na postu a potom konecne aspon nejake darceky popozerat, aj ked s malym to bude narocne...asi dnes iba popozeram a zajtra ho necham mm a pojdem kupovat..🙂ale sa priznam ze do takej strasnej zimy sa mi teda nece...a este musim kupit novy zimny overal, lebo som zistila, ze ten co mame je mu momentalne len tak tak..no nesvihlo by vas? a to este eln zima zacina... 😠

tehulka4
18. dec 2009

a mam este jednu novinku..bavili sme sa s mm, ze pravdepodobne po vianociach zacneme pracovat na nejkaom surodencovi pre Olivera..🙂uz je dost velky a kym sa vobec podari tak to bude mat maly aj 3 roky a to bude akurat...len si neviem predstavit ci nahodou zy tach 6 rokov doma s detmi nezblaznim..

vladkaz1
18. dec 2009

Tehu super tak nech sa vam zadari ... 😵 😵 😵 idem nieco doma popratat ,mam tu jak v hajzliku .. no a idem mrknut do tej 101 sem k nam .. lebo ma poraza s toho

marcelkatt
18. dec 2009

Tehulka, tak veľa šťastia pri snažilkovaní 🙂
Malý konečne spinká, idem dať piecť jaternice... o chvíľu tu je mm z roboty.

vladkaz1
18. dec 2009

jaj mala mi spi konecne .. sak sme sa makca nejako dost zamotali a to uz je tolko hodin?
najedli sme sa dala som este prat a napisem ti ten recept na medovniky .. ked si chvalila 😉

marcelkatt
18. dec 2009

áno napíš výýýborné... hod ich sem, možno aj iné maminky potešíš... Fakt mäkké a chutné.

bubadlo27
18. dec 2009

cavte, ste zamrzli? 😀
ja som sa cestou na plavanie zastavila v tescu, vladi kukala som ti aj tie balicky Mexx a nemali , zato ale mali Loreal kozmeticke balicky aj damske aj panske za 50% zlavy, tak som hned zobrala 5 , vsak mame komu dat 😀
ludia to brali jak o zivot a ja medzi nimi s kocikom 😀 😀 😀

mne sa chce nejako spat, deti sa tu natahuju o igelitky, prazdne 😀
nech uz je ale 8 hodin vecer a nech spia, tusim by som zalahla s nimi, ale tooolko tam mam zehlit, ze az ☹

vedvies
18. dec 2009

dakujem babenky za odpoved, ja chodim k Salcerovej a v stredu mame ist na kontroku ku Krizanovej tak uvidime. Momentalne sme od vcera v nemocnici. Ninka mala 5 dni 39 horucky a ked sme sa sem nakoniec vybrali, tak teploty pominuli a aj vysledky krvi su lepcie. Crp jej kleslo z 67 na 23 - dufam, ze nas zajtra pustia - je tu strasne nuda a havne pre ninku. Su zakazane navstevy a k tomu ked sme prisli, tak boli volne iba dve izby - nadstandard a v druhej bola Romka vraj mala vsi - tak som na vyber moc nemala. Ale aspon sme tu sami.

gabuliik
18. dec 2009

Čaute.

Vedvies,prajem skoré uzdravenie.... 🙂

No,my máme za sebou kritickú noc.Monike vystúpila teplota na 39,5.Som nevedela čo s nou... Normálne blúznila.Ani zábal som jej nemohla dať,lebo mala studené ruky.Tak som ju len utierala po tele takým vlhkým uterákom a trochu to zabralo.Potom kludne zaspala.bola hore asi 4x,lebo bola smädná.Dnes mala max.38,5 a konečne aspon dačo zjedla.Teraz zaspala bez teploty.... nechcem to zakríknuť.

tehulka4
18. dec 2009

caute maminecky...my sme boli teraz na vecer na otocku v meste na poste a narycjlo v jednote kupit avivaz..soms i nadavala celu cestu.,..boli sme na plavani tak som sa tesne ped osdchodom von ozmyvala a som normalne citila ako ma oziabe na hlave..faklt som dobra krava..

vladi, ano daj sem recept, nech porovnam s tym co mam a s bubadlovym..🙂

gabu, tak to ti teda ozaj nezavidim...u ans ked malemu vystupi nad 38,5, mna sa chyta panika co budem robit ked sa mu bude zdviahta..tak vam prajem skore uzdravenie ..

vedvies, drzim palce aby ste boli cim skor doma...

vladkaz1
18. dec 2009

4 ry vajcia,300G praskoveho cukru ,200g medu ,150G rastlinneho tuku,2 cajove L. sody bikarbony.4 cajove L korenia do medovnikov,600-700g hladkej muky,papier na pecenie,vajce cele rozslahane na potretie ,
medovniky sa pecu pri 200stupnoch len presne 5 minut ,vytiahnu sa a natru sa rozslahanym vajcom po upeceni ,skladuju sa v doze bud plastovej alebo kovovej ozdobnej ,su fakt mackucke a chutne.....
cesto ma byt redsie a ma tuhnut 24 hodin a v ladnicke zhustne ,ak nie este vyvalkajte na muke ,treba dodrzat postup ,ako ho vytiahnete s ladnicky nechajte 2 hod. odstat nech ma izbovu teplotu 🙂

bubadlo27
18. dec 2009

cavte,
tak som ozehlila, deti uspala, teraz som si vlasy dofarbila, tak mozem oddychovat 😉 🙂

marcelkatt
18. dec 2009

Vladka vyskúšam Tvoj recept. Dobrú nôcku všetkým.

timotej
18. dec 2009

Ahojte baby boli ste niektorá v tom Diegu na Zavarskej? Zajtra tam chceme poobede ísť pozrieť. Potrebujeme jeden koberec do predchodby možno aj malému do detskej svokrovcom do kúpelky len ma zaujíma či ste tam boli?

marcelkatt
19. dec 2009

Ahojte, my sme v Diegu kúpili plávajúcu podlahu v lete. Mali veľký výber vtedy. Teraz sme tam dávnejšie neboli.
Dnes ideme s mm do kina na 3D AVATAR. S Erikom bude 1x svokra. Uspím ho, hádam bude buvať čo najdlhšie. Ona ho ešte nikdy nemala ani 5 minút sama a to má Erik vyše dvoch rokov a sme v jednom meste. No čo už...
Keď potrebujem niečo vybaviť, tak má mm dovolenku, alebo príde môj ocino na otočku k nám z Prievidze a pomôže. Vladka sa mi ponúkla, som jej nesmierne vďačná, no teraz je tehu a nechcem a ani by ma nenapadlo jej dať ešte aj Erika. Vladka- fakt ti ďakujem za ochotu mojko.
No idem rýchlo navariť nech to postíham. Spravím fašírky rýchlo. Ahoooojte a pekný víkend všetkým!!!

vladkaz1
19. dec 2009

macka uzite si to ,ja som kupila pizzu a dala piect na paradu mnam iba som na nu este nastruhala syr ..
No a pecem v trube zo stehna masko na kusky ,hrudky alebo vypecky sa u nas tomu hovori ,kapustu robim dusenu a zemiakovu knedlu ... nech mam zajtra pokoj

gabuliik
19. dec 2009

Čaute baby.Tak dnes je Monika celý den bez teploty a už aj vymýšlala,takže sa je ulavilo trošku.Len ju morduje kašel....
Inak,kráááááásne nám nasnežilooooooo! 🙂

Jáj,a dnes ráno bol MM v baumaxe a mali tam výpredaj vianočného osvetlenia, -70%,tak doniesol dvoje žiarovky,takt pekné.Hned sme si ich dali na dvor.Poobede som tam ešte behla so segrou,lebo chcela aj ona.Tak ešte sa jej ušlo,ale ludia brali jak zadara.A ešte mali aj ozdoby za 50%zlavy....

vladkaz1
19. dec 2009

gabi uplne super ze je malej uz lespie tesim sa s vami a s toho snehu sa moc netesim lebo ma prsat na vianoce ☹

marcelkatt
19. dec 2009

Ahojte, tak v kine bolo super, i keď som bola v myšlienkach aj pri malom. Neviem, dieťa asi vycíti, ak rodičia idú preč, lebo po hodine sa Erik zobudil. Inak doma nám spáva 2,5-3 hodinky. Babke zlomil dáždnik, tá bola naštvaná. No chápete ju? Malý má 2 roky a padol mu no a rúčka to nevydržala. Ona je divná. Erik sa veeeeeľmi tešil zo snehu, behal, chytal ho. Postavili sme mu malého snehuliačika, no unesený bol. Zaaspával a ešte mi nezabudol povedať, maminka aj zajtra postavím snehuliačika. Zlatý bol krpček. Svokra sa čudovala ako rozpráva. Bodaj by nie, keď ho ani nevidí, a to Erik vety rozpráva už dosť dlho teda. Kto ho pozná vie. Ale jej nevysvetlíte...
Teraz mm išiel do Kauflandu kúpiť malinovky, ja pečiem gaštany a pustíme si nejaký film. Konečne príde fusak, dnes nám volal kuriér, dúfam, že bude dobrý ako všade píšu. To je ten Emitex 54€ aj s poštovným.

vladkaz1
19. dec 2009

macka no teda pekne ,svokru by som nakopala ....nemam slova .. to mala nervy viem si predstavit ..
Fusak super cena parda ,ja zhanam prave nejaky starsi len tak malej do kocika lebo vies ze ja v snehu neprejdem tak len prilezistostne neviete mi niekto poradit alebo predat baby ????MOze byt aj nejaky starsi to nam staci len aby sa vosla doneho ,lebo dnes jej v deke bola zima a to bola riadne nabambusena a ze zima mi stale tvrdila ... mala aj oteplovacky..
No a mame uz stromcek postaveny ,roznofarebny gule len cervene .. no som zvedava macka co na neho povies ... len som sa troska pochytila s MM lom skor ma nastvalo ze kupil tie pozlatka modre ked vie ze som pokupovala vsetky gule cervene .. ale co uz .. pretrpim hlavne ze ma mala radost 😀

marcelkatt
19. dec 2009

No ja mám kočík celkom ok aj na sneh, teda dúfam 😀 Vladka veď červeno - modrý sa tiež hodí 🙂 my sme tak mávali roky... Tento rok budeme mať červeno - zlatý. Fusak Ti dám, ak bude dobrý len taká škaredá farba... ale len nech poslúži, veď uvidíš či postačí. Mne by sa šmýkal v kočíku a zámerne som kúpila nový, to bude aj pre druhé, zrejme zas budeme mať zimné dieťa ak sa pošťastí... ale nevadí. Idem off maminky, manžel už prišiel, tak si ideme pozrieť film. Papa.

vladkaz1
20. dec 2009

Dbre rano uzimene 😀
No macka vcera som sa cudovala ze prejdem s kocikom sice tahal moj ale presli sme ,tak aspon do obchodu sa dostanem a stavim sa u teba dnes ..dik moc 😉

marcelkatt
20. dec 2009

Ahojte, my sa chystáme von, nech sa malý vyvetrá a vyštípe mu líčka...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre