Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

vladkaz1
27. dec 2009

🙂 Ahojte kocky aj mala bola unesena a co este podostavala vcera u rodiny a tak boze .. len darceky jej hrmia v hlave ..
Inak pohoda ,boli ma hlava dnes mi pride navsteva .. ale rodina takze tak

stankatt
27. dec 2009

ahojteeeeeeeeee

gabuliik
27. dec 2009

Ahojte.Čo nové?U nás len plno hračiek 😀 No a ešte to,že furt pretrváva choroba.Monika furt kašle a spustil sa jej sopel a Andrejko zostal zachrípnutý.Takže zajtra asi behneme dokine.Uvidím do rána.

Stanka,ty čo porábaš,šak už sem chodíš len sporadicky.

Ozaj,čo ste dostali od ježiška? 😀

lyongirl
27. dec 2009

ahojte
Stanka fakt to tu flákaš...
my sme našťastie zdraví, od ježiška som nedostala nič, ale pred chvíľkou som si objednala tlakový hrniec cez net, kúpila som si koženný opasok a ideme kupovať matrace na posteľ, takže to bude Ježiško
ináč decká kopu hračiek, museli sme ísť včera do Ikei a pokúpiť tie úložné boxy aj s nábytkom, takže aj to je akože ježiško

vladkaz1
27. dec 2009

Domi ani ja som nic nedostala nozaj nic som bola aj nahnevana ,aspon posraty sprej mi mohol doniest .. 😝 😀
Ale inak nic nove moj si prave kupil plazmu 104 ... tak ma druhe vianoce 😀

vladkaz1
27. dec 2009

Aj mala dostala kopec hraciek ,toho psika pritulneho je to jak zive kruti sa to steka to jej nasi kupili ,potom fifi,potom tie kocky,auto ,potom vymalovavanky ratatuj a na vodu take co hned pustaju farbu to som este ani nevedela ze take existuje, farbicky ,plastove zvieratka , a ja uz fakt neviem co ,jaj oblecenie sme jej nebalili ale supli hned do skrine ..
ideme este tento tyzden deckam gratulovat Adama a Emka mala narodeniny a oco ma 29 narodeniny ...
no a my tak isto Dominika moj dostal diar kupila som mu mensi za slusnu sumu nakoniec a ja nic ..
No a ideme si tu postel kupit ,len nam telka naburala plany s pen. tak musime troska dosetrit ,takze postel az na buduci rok ..
Ake chcete matrace???

lyongirl
27. dec 2009

Vladi my sme boli dohodnutí, že nič nebude...
Rišo nemal čas, pred Vianocami piekol o 106 a ja sa kam dostanme s 2 deťmi a zlobríkom Riškom. On nechce ani vonku v kočíku sedieť, nieto ešte behať s mamou po nákupoch a pravda je taká, že máme skroro všetko čo sa týka kozmetiky, oblečenia atď, takže ani by som nevedela, čo mu kúpiť.

vladkaz1
27. dec 2009

No aj my sme boli dohodnuty ze nic ,ale ja som ajstak kupila ,no mna to trocha mrzelo, ze som fakt nic nedostala ani malickost ..
Aj ked viem ,ze bol este 22 v praci a fakt nemal cas ist kedy co kupovat, aj ja mam kozmet. dost ,len mi islo o princip a som precitlivela teraz tak by ma nieco potesilo .. 😔
Alex sa musi tesit s bicykla veru ... super
Aj my sme chceli ale neskor sme uvazili ,ze to je drahy darcek pre malu a ked sa etse nievie vozit pockame do leta a poriesime nieco .
tlakac je super co si si objednala paci sa mi.

stankatt
27. dec 2009

no trochu som to tu flakala, ale uz sa polepsim 🙂
mala dostala nejake hracky, ale som zakazala vela kupovat. ona sa s nicim nehra a len sa to tu vala po byte 🙂

lyongirl
27. dec 2009

Vladi, my sme boli tak dohodnutí minulý rok, že nič a ja som mu kúpila a on bol potom nasratý, že ja som mu kúpila a on mne nie. Myslela som si vtedy, že snáď niečo kúpi, ale nejak sklamaná som nebola, lebo sme sa dohodli a porušila som to ja. tento rok som to brala tak, že ak on kúpi, tak to bude vyrovnané, ale nekúpil...ale tiež viem, že nemal kedy a nevedel čo, všetko mám a čo som chcela, to si netrúfal bezo mňa
z bicykla je hotovýýýý
no a hračky sa aj nám váľajú po byte a sú k ničomu...

lyongirl
27. dec 2009

a ešte som chcela, že my sme mali iné hračky, lenže on začal básniť o bicykli, keď už bolo všetko pokúpené, dovtedy nechcel nič konkrétne, tak mu Rišo 2 dni pred vianocami ten bicykel kúpil, chcel, aby sa mu splnil sen a stôl s opravárskymi vecami sme mu nedali a ten dostane na meniny. tiež som chcela bike na jeho narodky, ale nakoniec to dopadlo takto...

marcelkatt
27. dec 2009

Ahooojte maminky, my sa hlásime z Prievidze... Vladka takže nová TV? Super sa teším, keď uvidím. My máme v poriadku TV našťastie, asi by ma šiblo, keby sa nám pokazí. Plánujeme kúpiť ale o 2-3 roky až nejaký LCD, alebo plazmu, zatiaľ vieme len že Samsung ten má najkrajší obraz čo mm sleduje rôzne rezencie a fóra a on už chce aj s HDD. Takže treba šetriť.
Čo sa týka darčekov, my sme si kúpili tie hrnce kvalitné (teda dúfam) ale aj tak sme si vzájomne kúpili aspoň drobnosť, aby aj malý videl,že aj my sme poslúchali 😀
Náš malý bol zlatý, rozdával darčeky on, prečítal písmenka a podal... Sme sa smiali na ňom. My ho vôbec neučíme písmenká nič, iba ak sa opýta náhodou mu odpovieme a on si predstavte má asi dobrú pamäť, lebo už vie asi 11 písmen, 5 číslic atď...
Teraz sa teší z dedka, ja mám pokoj, lebo dedko sa mu venuje nonstop pomaly, dnes ho vzal von a 3 hodiny ich nebolo...
Lion tak tomu verím, že malý bol z bicykla nadšený... My Erikovi kúpime zrejme až k 3 narodkám, uvidíme.
Stanka, aj ja som poprosila rodinu nech hračky už nekupujú, má toho dosť a navyše ešte aj synovci majú u nás nejaké hračky, takže to stačí. Erik sa teší aj z oblečenia a to ma dosť teší. Je to praktické.

marcelkatt
27. dec 2009

Lion, tak už máš meninový darček 🙂 super...

vladkaz1
28. dec 2009

Macka ,ahoj dakujeme ano moj ma novu TV nie ja ,no skoro ma siblo veru .. ale co uz ..
Ten nas keby sme dali opravit tak 2 tisic to sa vobec neoplati ...
som rada ze vam je fajn a u dedka si uzivate .. ked prides tak daj vediet a chcela by som tepovat tu postel ak budes taka zlata vies poprosim ta o tepovac 🙂 😉 😀
inak hnijem nic sa mi nechceeeeee 😀 😀 😀

lyzenka
28. dec 2009

booože, aj vaše deti sú také vzdorovité a tvrdohlavé a nedajú si vysvetliť ani za nič?!!! 😠 😅

bubadlo27
28. dec 2009

🙂 ahojte,
ak som Vam nepriala tak aspon teraz, vsetko dobre v novom roku 🙂
lyz, ani mi hovorit nemusis, u nas sa vcera stalo aj v kute, Sofia maĺa vystup, teda som si myslela ze moje dieta nikdy v zivote a ona ake divadlo zahrala 😀
ale na mna neplati, potom pochopila ze sa musi ukludnit, prestat plakat a potom sme sa aj dohodli 🙂
inak vsetko je to este pre jej dudel, normalne ked jej ho zoberiem, vidim aky je z nej zavislak, abstinencne priznaky ☹
akekolvek pokusy o schovanie, zahodenie, stratenie, u nas nefunguju, ona ked jej ho jednoducho schovama a nedam , zoberie ho Matkovi ☹
a ten zas ma len 2 zuby, tak kuse vsetko naokolo najlepsie dudlik, tomu ho zobrat nemozem, tak takto dookola ☹

vladkaz1
28. dec 2009

Bubi skusala si prestrihnut ten dudel?

lyzenka
28. dec 2009

no u nás najnovšie tiež pre dudel a začalo to všetko asi pred troma týždňami - z ničoho nič....normálne ródeo..........včera sme boli v meste sa prejsť napešo potom do cukrárne....tam bol ukážkový - a na konci si zmyslel, že on ide von - iba vo svetri......tak som ho zbrala dovnútra....že má len svetrík, nemôže ísť von a tak....ale on nie, začal sa metať, válať po zemi, vrieskať jak o ratu!!! som sa taaaak hanbila že až......potom si samozrejme zmyslel zase na "dudu" .....a už bolo.....samozrejme sme ju nemali....som mu celú cestu hovorila, že je doma na posteli ho čaká.....on nič, za nič na svete si to nechcel dať vysvetliť.....tak ručal celú cestu z mesta až domov.....prišiel domov celý napuchnutý......a prestal až kým som mu ten dudel fakt nedala! otras!

A to už bol od dudla pomaly odučený.....no bol vkuse chorý .......tak som mu ten dudel dávala....no nemala som! teraz si na to nejak moc zvykol......

A včera to isté...u švagrinej sme boli pre darčeky ----celý čas sa s bratrancom hrali - super bolo....a na konci sme už odchádzali....nechcel ísť,,,začal vystrájať, skákať, nervičky!....a potom znovu DUDEL ...no znovu som ho nemala (akože)...no potom sa nejako ukludnil, našťastie.......tak sme neodchádzali s revom.....ale tam sa teda predviedol....hmmm!!!! 😠 😠 😠

lyzenka
28. dec 2009

vladi, myslíš prestrihnúť pred ním alebo akože je už prestrihnutý?

vladkaz1
28. dec 2009

Nie suseda spravi tak normalne ze ho cvkala bola tam diera a uz ho to nebavilo cucat potom ked to fucalo ... tak zahodil ..
ja neviem ja som zo dna na den zobrala schovala ,ale malej sa robil predkus fakt a ona vsade s dudlom to bolo az nechutne .. aspon mne sa to uz nepacilo ..
revala jeden den a hotovo ,ked sa opytala zobral vtacik a nejako zabudla 😅
kebyze jej ho vratim ked vresti, ja viem ze by mi to vela ulahcilo aj so zaspavanim ,ale uz jej ho nedam ..

vladkaz1
28. dec 2009

Lyzenka tie sceny mi mala spravi hocikde .. hambim sa jak pes.. 😝

lyzenka
28. dec 2009

ešte k tomu máme plienky (on sa doma vôbec nepociká , vydrží aj 4 hodiny bez pocikania....kým má slipky)...ale akonáhle sa mu už fakt chce cikať alebo kakať........tak čaká kým mu dám plienku....na záchodík alebo na šerbli nechce vôbec ale vôbec sedieť....ja už neviem ako ho to naučím....a to som ho skúšala už od 6 mesiaca.....za nič nasvete tam nechcel ani vtedy sedieť.....

no minule tam sedieť aj chcel....ale len sedieť....a nič viac.... 😖

lyzenka
28. dec 2009

on je taaaaaak tvrdohlavý...ja neviem pokom... 😀

marcelkatt
28. dec 2009

Ahoj Lyzenka, asi všetky deti sú aj vzdorovité veru. To tak asi má byť. Náš Erik tiež si vynucuje, piští a podobne.A je dosť tvrdohlavý.
No ja mu neustúpim, robí tiež scény aj vonku, hocikde, no mne nie že by to nevadilo, ale beriem to tak, že jednoducho sa mu snažím vysvetliť najskôr v kľude, niekedy to zaberie a ak nie tak buď dostane alebo nahučím. Nehanbím sa,predsa má iba 2 roky a nie je jediný ktorý reve a trucuje, kašlem druhých, nech si myslia čo chcú. No našťastie Erik vonku už nejak si dá povedať, síce nie vždy ale celkom sa už polepšil.
Inak ako si písala, že keď potrebuje Andrejko cikať, kakať a čaká na plienku, tak taký istý bol aj môj synovček. A potom zrazu to prešlo. vidíš aj Tvoj malý jedného dňa sadne na šerblík a bude 🙂
My osobne nemáme plienky od leta vôbec, no v októbri sa začal malý opäť pocikávať aj v noci a trvalo to dobrý mesiac. Bola som smutná, že zas sme na začiatku. Teraz nechcem zakríknuť, ale zas máme pokoj, no pre istotu a môj kľud mu na noc dám plienku no je vždy suchá 🙂 a čo sa týka dudky tak tú som ani nemusela brať, Erik sám zahodil do koša, že už nechce. Som nechápala, myslela som, že to bude najväčší problém, lebo Erik zaspával s tromi dudkami.
Akože Vladka iba Borisova TV? Nechápem... Však vaša nie? Mojko do TT prídeme 3.1.10 večer.

gabuliik
28. dec 2009

Čaute baby. 🙂
Júúj, s tým trucom som si vytrpela aj ja.Monika mala obdobie,ked sa mi na ulici,v obchode a tak hádzala o zem.Teraz to tiež niekedy skúsi,naposledy v Tescu,ale je mi to jedno.Jednoducho ju ignorujeme a hotovo.Potom to prejde samo.Pochopí,že jej neustúpime a prestane.Síce na nás všetci čumia,ale nech ....

vladkaz1
28. dec 2009

Macka jasne ze nasa ale on si s nou spravil radost ,ja som na take neni ..
S kazde dieta skusa kolko moze .. nie? Prejde to ale kedy .. Este sa nacakame

vladkaz1
28. dec 2009

A fusak je uz cierny 🙂 , dnes som si bola pre neho

bubadlo27
28. dec 2009

cavte,
prestrihnut neskusala, skusim, len neviem ci to bude k niecomu, lebo ked ju to chyti, tak jednoducho zoberie malemu ☹
krpci uz spia dnes toho nenaspali vela, aspon mam klud a mozem nieco porobit 🙂
ja milujem zimu, toto pocasie predsibackove 😀 ma ubija ☹ , jedine sa paci ´Matkovi , vcera spal na balkone v kociku od 12 00 do skoro 15 30 😀 😀 😀

vladkaz1
28. dec 2009

ja tak isto Bubi zima je moje .. leto moc nemusim ..
Aha s tou dudou som to nedomyslela .. ked mas este maleho no zaves mu ju na tu retiazku a nemoze si to jednoducho dovolit ...tu pretrhnutu svoju jej nechaj ..

marcelkatt
28. dec 2009

Ahoooojte, ja sa už hrejem v posteli, hnevá ma brucho, dostala som zas 😒
S Erik nám dnes spinkal do 17.30, spal skoro 4 hodiny, tak teraz sa hrá s Robinom...
Vladka my plánujeme novú kameru, tú staršiu predám, mali sme ju síce len tri roky, ale chcem s HDD a lepšiu. Asi v lete kúpime, podľa možností.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre