Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

kala
6. sep 2006

baba74 to nieje náhodou na prednádraží a tam má aj ambulanciu?
melory tak je tý slávny majú iné mená a inak bola som spokojná, my sme boli v nemocnici až 11 dní a môžem poveda že čech chodil pozerať

melory
autor
6. sep 2006

baba74 utekaj od neho, aj ked ja neviem, ak to mas blizko? ale nic moc. cech - strba - stefanikova to je silna 3ka. este mozno elias, ale ten je dost pahltny co sa tyka penazi a natahuje zbytocne.

bybi
6. sep 2006

a pikna? chodite ku nemu niektora? Ja som tam chodila, ked som bola este na sk, mne prisiel prijemny, ale je pravda, ze ako kedy. Ale spoluziacky si ho chvalili. Ale len ako gynakologa. Nemam znamu, ktora bola u neho tehotna. Len som zvedava, ake su na neho hodnotenie.

melory
autor
6. sep 2006

ja som pocule ze je najhorsi. ☹ od tehulky aj presla k inemu. tiez som zvedava co na neho povedia baby.

baba74
7. sep 2006

kala ano, je na Prednadrazi. Ja som k nemu chodila ked som bola tehotna a bola som s nim velmi spokojna, bol velmi prijemny.iba jedna vec mi vadila,ze som nebola vobec na ultrazvuku za celu tehotnost. ale to bolo pred 11 rokmi.uz velmi dlho som u neho nebola a preto by som chcela poznat nazor babenky, ktora k nemu chdi teraz. za tych 11 rokov sa vela zmeni.

melory
autor
7. sep 2006

najlepsie je mat doktora ktory ma ultrazvuk v ambulancii aby si nemusela behat k inemu lekarovi. v tehotenstve je niekolko povinnych ultrazvukov.

kala
7. sep 2006

baba74 ja sdom k nemu chodila do 5 mesiaca tehotenstva len potom som začala mať komplikácie tak ma odporučil rizikovému dr čechovi inak ja som s ním bola spokojnáa aj na ultrazvuk ma poslal niekedy okolo 3 mesiaca ja som nemala s ním problém všetko mi vysvetlil poklábosili sme teraz som už zostala u čecha inak by som chodila k ondrášikovi doteraz len tu mi to viac vyhovujea s čechom sa poznáme

melory
autor
7. sep 2006

idete uz dnes na jarmok? ja mam ist kupit darcek aj so synom pre kamosku s kamoskou. to chcem vidiet ako ho dostaneme z kolotocou. uz vcera ked stali sme veeelmi plakali a jedovali sa.

vedvies
7. sep 2006

ahojte babenky,
ja chodim k Navratilovi - pozna ho niekto alebo poculi ste o nom nieco?

palvinka
7. sep 2006

melory co si myslela tym, ze elias natahuje zbytocne?

melory
autor
8. sep 2006

to som len pocula nepoznam ho vobec ale kamoska co k nemu chodila tak mi hovorila ze ked isla rodit tak sa s nim chcela dohodnut a on ju natahoval a potom jej otvorene povedal kolko chce za porod a nech mu ich da dopredu... 😒 natahoval ju lebo nenosila peniaze.

palvinka
8. sep 2006

aha, a nevieš ako je to teraz s pôrodmi lekárov ktorí nerobia v nemocnici. Ja som počula, že ich nechcú púšťať k pôrodom pokiaľ nie sú to lekári z nemocnice.

melory
autor
8. sep 2006

ja ked som rodila huga bol velky problem ked mi strbo isiel k porodu. mali ho tam kvoli tomu v zuboch a dokonca nadavali na neho predomnou. nechcu ich tam pustat, maju pravdu. 😅

palvinka
8. sep 2006

tak čo boli ste už na jarmoku? My sme si odjarmočili dnes, zajtra ráno ideme k svokrovcom mimo TT takže cigánsku a cukrovú vatu sme si dali dnes. Ja som si tie cukrové vaty dala až dve 😀 . Jednu modrú a druhú rúžovú (tá modrá bola lepšia 😉)

melory
autor
9. sep 2006

tak ja som mala len ruzovu cukrovu vatu ale dnes mam este sancu na modru 🙂 dva dni jarmoku som stravila pri detskom kolotoci s hugom takze dnes sa chystam poriadne zajarmocit. kupit si dake varesky, pernicky a podobne. cinske handry nemusim. keby boli aspon moderne ale....no hruza 😉

melory
autor
10. sep 2006

mam dost jarmoku, nechcem ho videiet rok 🙂 som ustata pri kolotococh som travila cely jarmok, nakoniec sa zistilo, ze huga to nebavi, ze on kvoli nam chodil ??? myslel to vazne? 🙄 pozitivne bolo, ze sme v rodine 3 martiny{uz viete moje prave meno} a tak sme mali super oslavu. upiekol sa kolac pre tehulky, podaval sa salat a ...aaa ciganska v zemly. 😉

bybi
10. sep 2006

tak nam melory zelam vsetko naj k meninam 😉 Aj ja som martina 🙂

palvinka
11. sep 2006

aj ja Vám želám všetko najlepšie k meninám 🙂 .

melory
autor
11. sep 2006

bybi tak to je super 🙂 pavlinka dakujeme 😉 dnes som bola na poradni a babo je vitalne 😀 tesiiim sa.

palvinka
11. sep 2006

ja idem na poradňu vo štvrtok, začalo mi tvrdnúť bruško. V tomto štádiu tehu sa to stáva tak uvidím či je to O.K. alebo nie 😒 .

melory
autor
11. sep 2006

to bude asi tym jarmokom, nie? 😉 ze si vela chodila. hlavne oddychuj a daj vediet co ti povedal. koho mas gynekologa?

baby viete ze pri prvom som mala poradnu kazde 3tyzdne a teraz raz do mesieca staci? ☹

braniska
12. sep 2006

Ahojte vsetky trnavske tehulky,
bola som na dovolenke, tak sa ozyvam az teraz. Ja som inak tiez Martina, tak dodatocne zelam vsetko NAJ k meninkam vsetkym Martinkam !!!
Na 3D ultrazvuk idem do BA (robim kusok od Zahradnickej), lebo v TT nic nie je, iba v Hlohovci a Novych Zamkoch....tak som zvedava...
Byvam na Vajanskeho, cize je to fakt tych 5 min., ale pesi to riskovat urcite nebudem....
Lekari Cech a Stefanikova su vraj vyborni odbornici, svagrina si ich pochvalovala, ja mam doktora Eliasa a pytat sa ho urcite nebudem, ci by mohol byt pri mojom porode....kto bude mat sluzbu u toho budem....
Aky bol jarmok ? Ja som bola hlavne vo stvrtok a trocha piatok, lebo inak bolo vsade kopec ludi....

palvinka
12. sep 2006

Aj ja chodím k Eliašovi a na poradňu chodím tak každý štvrtý týždeň, ale ku koncu tehu by sa tie intervaly medzi jednotlivými poradňami skracovať tak uvidíme.

braniska
12. sep 2006

palvinka, ja chodim tiez kazdy 4. tyzden, potom by sa to malo zmenit. Podla mna je super, ale ze by som nad tym uvazovala mat ho pri porode, tak to ma ani nenapadlo....inak aj ja som pocula, ze ostatni gynekologovia maju zakazane robit porody a vcera v TV novinach prave hovorili, ze tehotne zeny si mozu svojho lekara vybrat, ked budu rodit.....

palvinka
12. sep 2006

braniska to áno môžeš si vybrať ale pokiaľ si vyberieš iného lekára než toho čo robí v nemocnici tak za to musíš zaplatiť. Na inej dikusii písali že napr. niekde v BA si pýtajú za to 7500,- Sk čo je dosť 😠 , tie peniaze si viem predstaviť aj ináč minúť.

melory
autor
12. sep 2006

u nas je to vraj 5000,- a 2500,- ostava nemocnici a 2500,- daju lekarovi, za otca pri porode je 500,- a epidural neviem, ked som ja rodila bol zadarmo a aj otec bol zadarmo.

braniska
13. sep 2006

tak o tychto info som zatial nevedela, cize lekara si specialne nebudem vyberat, menzela by som chcela mat pri porode (ak to pojde) a epidural neviem. Aky mate nazor na epidural ? Ak sa bude dat, radsej by som si ho nechcela dat, vraj moze sposobit aj zdravotne problemy v buducnosti (to nechcem strasit, len som to pocula)....ked dychacie cvicenia sa robia tak, ako maju, tak epidural podla mna nebude potrebny....

melory
autor
13. sep 2006

braniska ja pri prvom porode som tiez nechcela epidural, chodila som na kurz...ale bolesti boli tak sillllneeee, ze ked som zbadala lekara som len s prosbou v ociach povedala "eeppiidduurraall" velmi mi to ulahcilo porod a az po jeho pichnuti som zacala mat dobry pocit z porodu. dovtedy som preklinala co sa dalo. u nas su uz na to vynikajuci odbornici {nepicha sestricka} ale lekar a ten to vie. kazda zena ma iny prah bolesti a ja ho mam vysoky. brala som to tak ako ked ides k zubarovi a vydrzis cistenie kanalika bez injekcie tak o.k. ak nie treba poziadat o pomoc 🙂 🙂

melory
autor
13. sep 2006

som len v tretom mesiaci a uz teraz viem, ze chcem rodit s epiduralom. v trnave je navyse super lekarka, mlada, usmiata a prijemna. ku mne si doniesla dve sestricky a jedna z nich mi utierala cielko...aj to sa stava.

braniska
14. sep 2006

melory, mas na mysli Stefanikovu ? nema sa epidural nahlasit aspon den vopred ? da sa rozhodnut v poslednej chvili ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre