Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

brinzulka
4. jún 2010

idete niekto na Lumen?
vladka-krasne babatenko...
zuzulik poznam aj ja 🙂

dulkagabulka
4. jún 2010

@vladkaz ..tvoj maly je uplne nadherne babo 🙂 ..ukažkovy chlap 🙂

kathy403
4. jún 2010

vladi tesim sa ze ste doma! 🙂
a este raz GRATULUJEME!!! 🙂

zuzanky
4. jún 2010

aj ja sa teším, že ste už doma a presne tak Vladka oddychuj aby si načerpala nové sily.
A Oliverko je nádherný 🙂

vladkaz1
4. jún 2010

Porod prebiehal ,no rano som isla na poradnu pred 9 tou ,chcela ma dokina poslat domov ,ze na druhy den pridem ,ja ze nejdem uz nikam ked som som na 3 otvorena ,nenechala som sa poslat domov a tak ze oki ze mi da vyvolavacku .
Dole nemali tak ma poslali na prijem na vzdychacku .
Tam jedna kocka uz pomali rodila na vzdychacke so mnou ,poviem vam nic prijemne, krvy by ste sa mi nedorezali.
Od rana som cakala do 14 ,prisla nasrata dokina ,ze uz mi davno mali dat prostin,ci ked ma podpisala musi sa cakat len na nu no neochota ..
Tak mi dala tabletku a zacali sa mierne bolesti za hodinu ,potom ma natocila na ozvy to som musela mat hodinu tie pasy ,bolesti boli coraz silnejsie, ale presviecali ma, ze su slabe ze to prezivam .
Isla som na fit loptu do sprchy, tam som bola asi hodinu ,mala som hrozne bolesti a skomrala som o epiduralku ,prisiel doktor vysetril ma a ze som otvorena na 7 dem a ze nech mi natocia este zaznam .
Len ja som nejako spanikarila,zacala som blvat zlc, asi 3X jak som bola napojena na ozvoch ,tak ze ideme rodit .
Na stole som nemala kontrakcie som sa opustila ,musela mi tlacit prstom, aby mi pretlacila este krcok ,a maly mal male ozvy len 60 siat tak sa muselo konat .
Nakoniec som ho pekne vytlacila na 6X asi, ale nepamatam si to, mal pupocnu snuru okolo krku ,preto tie kontrakcie a vsetko okolo toho,ale hlavne ze bol v poriadku.
Ked ma doktor uz zasival som mu vynadala ,udajne lebo som citila kzdy stich, co ma zasival tak mi vynadal ,ze ako sa to spravate pani Kanova ,no ked som prisla k sebe som sa rozplakala a ospravedlnovala sa .
Mne to rozpravala mama ,mala som ju pri sebe zaplatila si ,lebo ja si to nepamatam vobec .
Inak zevraj som mala porod ako malinu ,rychlo otvorena od 14 tej maly bol na svete 16. 45,no pre mna to bolo horsie nez pri malej .
v nemocnici aj na prijme ochota super ,sestricky mile ,na sestonedeli perfis ja si nemozem stazovat naozaj ,akurat strava na hovno ....

zuzanky
4. jún 2010

Vladka to mi hovor o tej strave je som ju tam znášala mesiac a 1 týždeň ☹ a bola som z nej hotová

vladkaz1
4. jún 2010

@zuzanky 😀 no chapem ☹ ,ja snad pojem aj klince teraz doma 😔

zuzanky
4. jún 2010

ani ja sa neviem teraz dojesť ale asi mi budú chýbať parky čo sme mali každú nedeľu 🙂

vladkaz1
4. jún 2010

😀 no mne nebude chybat nic,asi len dnes sme mali meltu ta bola fakt dobra 😀

marcelkatt
4. jún 2010

Zlatko no už to máš za sebou moje, teraz len nabrať sily a energie a aby sa počasie umúdrilo. Teším sa s Vami moja. Idem, odbieham, varím, mm mal 12ku, tak bude hladný ako vlk.

vladkaz1
4. jún 2010

@marcelkatt ano tesim sa aj ja ze uz je po vsetkom ... v podstate som mala zevraj porod ako malinu ,len ja som sa zasekla a chyba bola vo mne ze som sa opustila .

marcelkatt
4. jún 2010

Mojko, stáva sa. Dôležité je, že malinký a Ty ste v poriadku.

marcelkatt
4. jún 2010

Mojko, stáva sa. Dôležité je, že malinký a Ty ste v poriadku. Zvládla si to a teraz si maminka dvoch zdravých a krásnych detí. Prajem Ti veľa veľa síl, a pokojných nocí. Mám Vás všetkých 4 roch veľmi rada!!!!

Ja som tiež pri Erikovom pôrode vynadala dr, ani si nič nespomínam, vraj mi preplo či čo, úplne som bola mimo. Na sále som vraj spomínala moju maminku, a malého Stanka. No neviem o tom. A ke´d som už nevládala tlačiť, proste nedalo sa, malý sa vzpriečil, museli konať. Ja som sa povracala, no pomohli mu v hodine 12tej síce trochu radikálnym riešením, ale máme zdravého syna.

Vladka, úprimne som šťastná za Teba moja a teším sa, že ste ok, že ste doma. Asi si ešte unavená, ale si silná osobnosť, preto Ťa obdivujem.

dulkagabulka
4. jún 2010

vladkaz1...nuz pocit ze si sa opustila pri vyvolavanom porode nie je nezvyčajny...vtedy su tie bolesti omnoho silnejsie,ako by si zazila bez vyvolavačky..takze si nerob vyčitky 🙂

marcelkatt
4. jún 2010

presne súhlasím s dulkagabulkou. Tiež som mala vyvolávačku a od pol druhej v noci bolesti, malý sa narodil po 10 hodinách od nástupu prvých nočných bolestí.

zuzanky
4. jún 2010

Vladka ja som to mala síce rýchlo ale vôbec som nevládala ten vzduch tam majú hrozný a nič si nevyčítaj proste je to dosť na psychiku ten pôrod, ozaj kto ta rodil?

gabuliik
4. jún 2010

Čaute.
Vladi,malinký je fakt náááádherný,celý tato tuším. 🙂
A pôrod už hod za hlavu,hlavné je ,že ste obidvaja v poriadku.Teraz treba nabrať sily a fičať dalej ... 🙂

vladkaz1
4. jún 2010

Dakujem kocky 😵 ,ja si na personal nemozem stazovat urcite nie setricky klobuk dole ,aky vykon odviedli ,ved ma skoro odrodila pani Brestovanska ... takze len dakujem lekar Hlavek doktor ,v podstate prisiel vybral maleho zasil .
Akoze ohladom porodu sa nestazujem ,zevraj bol naozaj ako malina ,no len ja si nepamatam celkovo suvislosti.

mamina910
4. jún 2010

Ahojte...som budúca mamina,čakám už druhé bábätko a chcem sa spýtať či sa tu nenájde nejaká tiež budúca mamina,ktorá má termín okolo 6.júla 2010,ja mám 6.7.2010,a chcem spoznať maminu ktorá bude rodiť v nemocnici v Trnave,aby sme popísali,pokecali,prípadne aj spoznali,aby som niekoho poznala ak budem ležať v pôrodnici...Ďakujeeem...a potom sa aj stretávať ako kamarátky s našimi deťmi... 🙂

marcelkatt
4. jún 2010

mamina910 - skús nájsť tému júl 2010....

timotej
4. jún 2010

Vladka ako som ťa čítala som mala skoro podobný pôrod, tiež bol rýchly a na sále som nevládala tak mi sestrička mágala brucho že ešte chvílu a malý bude vonku.

sissik
5. jún 2010

vladka oni su podla mna na to zvyknuti😉 rychlo sa zotav, tesim sa, ked sa streneme 🙂

vladkaz1
5. jún 2010

Ahojte tak len 3X sme v noci hore ,tak super si myslim .
maly je pokladik ,sem tam sa jeduje ked je hladny a ma dost casto stikutku ,uz aj latkujeme ,ma kapsovu plienocku na sebe je bohovsky tak mu sedi 😀 a ani neprotestuje .
Boris aj vstaval v noci k nemu ,aj prebaluje ,kupe teraz malu pojdu von spolu ,moc ma to tesi ,ze mame takeho pozorneho tatinka 🙂 .
ja beham na zachod dost bolestivo na velku ,neviem co mam s crevami ,ale boli to jak das uplne krce 😔

stankatt
5. jún 2010

juj Vladi rychlo sa zotav...
super ze maly je dobrucky.... a tatinko nech pekne pomaha 😉

marcelkatt
5. jún 2010

Vladka, to je super, že ste mali pokojnú noc. 3x to je super, Erik mi tiež tak dobre spinkával, on sa budil 2x v noci a poobede som ho musela na papanie budiť. Moja prajem rýchle zregenerovanie. Super, že Boris pomáha, tak to má byť, je zlatý. Pozdravuj Lucku a Oliverkovi pusku. Ideme si pospinkať, papa.

amunet
5. jún 2010

Vladka to je super ze manza prebaluje moj teda nie len mi ochotne prinesie plienku 😀 mala bola dobra prvy mesiac potom mala koliku 2 h kazdy den okolo 11 vnoci len revala a revala az do 5m 😠 ana je celkovo temperamentna, ale chlapci su tusim lepsi ked su mali, moj prvy teda bol dufam aj ten dalsi bude 😀

nejdete niektora poobede niekam na ihrisko mne by stacilo niekam na veternu k tesku alebo to je jedno!!! 🙂

vladkaz1
5. jún 2010

Moj nemal nikdy problem prebalit ,od jakziva prebaloval Lucku aj kupal ,u nas bol skor problem chodit sam s Lucku von .. len somnou jak cecok alebo sama ...
ale predstavte si su teraz spolu vonku a isli aj nakupit 🙂 vcera boli spolu vybavit papiere ,rodny list ostatne uz nestihol az na buduci tyzden poistenie a rodicovsky ,utorok ideme lekarke .
Dnes si Lucka pospala naraz s Oliverkom 2 hodky 🙂 ,pride mi to az dokonale ,nieze by som sa stazovala 😀 ,ale cakam kedy nastanu krute casy hihi ... dnes som aj ozehlit stihla
skor ma sere ten telfonny ucet co nam pride 😖 som si dnes pozerala ze takych 60 eur pustim za telefon ble 😝

gabuliik
5. jún 2010

Čaute ... 🙂
Dnes bolo kráááásne teplúčko.Po dlhej dobe sme vytiahli kratase a tričká 🙂 .Moniku už uši nebolia,tak sme mohli behať aj po zahrade a dokonca sme boli gratulovať mužovmu byv.spolužiakovi na svadbe.Mali to tu u nás v kostole,tak to bolo fajn.Ale celé to trvalo neuveritelné 2 hodiny.Už nás tam porážalo a hlavne deti .... 😝 Ale vydržali sme a nevesta so ženíchom boli krááásny,.

stankatt
5. jún 2010

cafte, no dnes pocko vyslo 🙂 takto by mohlo byt cely rok :DDDDD sme boli v meste a na ihrisku.....

gabuliik
5. jún 2010

som pozerala počko a celý týžden má byť hrozne teplo.akurát v utorok má sprchnut trocha,ale na piatok hlásili dokonca 35stupnov 😲 .takže aby som zas utekala zhánať deckám sandále,bo ešte nemajú kupené ... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre