Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

lucyso
23. jún 2010

aspon nechodis Pruzincovi.... ked sme tam boli naposledy, tak sa mala zrovna zobudila a ked som ju vyzliekala, zacala v ordinacii kakat 😀 😀 a to ona doslova ze tróni a take zvuky vydava a jazyk "medzi zuby", päste zatne a tak🙂. zlata je a on somar tak na mna skaredo pozeral a po chvili mi povedal: "Mamicka a uz akoze mozeme"?????somar a co ja to ovplyvnim? ved ked sa jej chce, tak sa chce🙂

marcelkatt
23. jún 2010

@vladkaz1 v niektorých štátoch sa deti vôbec široko nebalia. U náš ešte áno, teda kážu a hlavne u dievčatiek kvôli panve. Nám po prvej kontrole povedal, že netreba baliť už. No ja som balila do 3 mesiacov aj tak, ani neviem prečo...

vladkaz1
23. jún 2010

ach jaj ... veru veru ,ja to zvladnem sak co mi ine zostava .. ale je aj sikovna musim ju pochvalit aj opicu

marcelkatt
23. jún 2010

@lucyso sprostý doktor... Čo si mala malinkej povedať vieš čo m oja, teraz nie, vydrž? Nechápem a takí ľudia robia s deťmi.

marcelkatt
23. jún 2010

@vladkaz1 Lucka je veľmi bystrá a chápavá. Poznám ju, nepíšem to len tak. Teraz to robí iba z trucu a žiarlivosti.

lenkahrehusova
23. jún 2010

@lucyso ja som tiež chodila Pružincovi, kázal, aby som balila na pampersku a 2 látkové.Ale zrovna bolo leto a predstav si malú s tými plienkami.... vôbec som nebalila na 2 plienky. A v pohode.

lucyso
23. jún 2010

inak on mi fakt nebol prijemny. a potom to zabila 😀 nasa sestricka u lekarky... isla som z poslednej poradne ako neschopna matka. strasny pocit . som zvedava, co nas vaka ten buduci utorok. len ma stve, ze mame stale zapareny zadocek:(. uz robim vsetko mozne aj nemozne a stale to neprechadza. sice uz nema pupaciky, ale ritulku cervenu ma ☹

vladkaz1
23. jún 2010

ja pojdem tomu druhemu ,aj pri malej som tak bola.

marcelkatt
23. jún 2010

@lenkahrehusova ahooj Lenka 😉

Baby som zas hladná, niečo si musím vymyslieť ľahké... Ráno mi zas veľa nechýbalo a skoro som obímala wc misu... Bola som moc hladná až sa mi točila hlava, tak som si sparvila malinký chlebík s nátierkou a za chvíľu ma napínalo, ale nejak som to predýchala. Bolo fajn a zrazu nával hladu už, tak som zjedla ešte jeden menší chlebík a bolo dobre už.

lucyso
23. jún 2010

lenkahrehusova nebalim ani ja. ved najskor povedal, ze uz nemusime a po chvilu ze preventivne na jednu plienku.. a to malo aky vyznam? ako napisala marcelkatt, niekde sa uz nebali vobec.. Pruzinej je stara skola 😀

lucyso
23. jún 2010

marcelkatt, ja nechcem strasit, ale nebyva ti nejako casto zle? mas to z niecoho konkretneho? nemala by si sa lekara na to popytat?

marcelkatt
23. jún 2010

@lucyso neviem, práveže neviem príčinu a nebýva to denne , no ale často. Na poslednej poradni mi povedal, že to už malo prejsť, tak som zvedavá kedy. Teraz idem 29.6 tak sa opýtam. Potom sa nečudujem že nepriberám. Bruško už mám, aj prsia mám už väčšie, no na váhe ešte nič, ale to z vracania no.

marcelkatt
23. jún 2010

@marcelkatt nechápem hlavne prečo ma bolieva chrbtica a stále mi tvrdne brucho. Veď som len v 4 mesiaci kurnik, a cítim sa ako v 8mom a ako hypochonder. Samej sebe mi je to trápne,

lucyso
23. jún 2010

mojej sestre(termina ma 22.12) bolo zle zozciatku a uz mesiac je v pohode a chyta druhy dych 🙂 . preto sa pytam.

marcelkatt
23. jún 2010

@lucyso aký má nik ak je na koníkovi? Nie je v decembrovkách? Asi nie že? No uvidím moja, popýtam sa, za to nič nedám no.

lucyso
23. jún 2010

nie ona asi ani o koniku netusi 😀 😀 , musim jej povedat. inak ja som teraz stale nalepena na modrejstreche a cerpam inspiracie. niektore su fakt krasne. chceme o nejake dva roky prerabat a tak snivam....🙂

sissik
23. jún 2010

@marcelkatt niektore to prejde neskor, neiktore vobec. mna to napr. preslo az v nejakom 22 tt. podla mna klud a ked to nie je denne a si schopna normalne jest a pit, je to OK. dokonca ked som to hovorila na poradni, tak mi sestricky vraveli, ze kto vracia nepotraca 😉

jurovcik je fajn, bola som unho aj na konzultacii, co mozem rodit normalne. a potom aj s malou. tiez kazal balit preventivne na 2 plienky aj koli genetickej predispozcii. ale ked som ju zabalila, tak zacala grckat a bola hrozne nesvoja. tak som ju nebalila stale, potom len na 1 a aj tak mi v 3 mesiacoch povedal, ze je vsetko OK. a to mala na druhej kontrole taky stav ako ja po noseni dlahy. tak som nestresovala. a detska vravela, ze ked je naozaj zle, tak daju dlahu, ze tam siroke balenie nepomoze.

vladka vydrzte. musi si zvyknut na novu situaciu. vraj vela deti sa pri narodeni surodenca vrati akoby spat vo vyvoji. asi preto, aby sa im dostalo viac pozornosti

marcelkatt
23. jún 2010

@lucyso snívať je krásne 🙂 tak Ti prajem, aby sa Ten sen o tie 2 roky začal napĺňať 🙂

@sissik tak aspoň si ma utešila, že mimi sa udrží 😉 ja beriem ešte lieky na udržiavanie, ale už len do konca týždňa a potom už netreba. Ja to zvládnem, len keby nemávam tie závrate aspoň, však tlak mávam 80/58 a podobne. Ak som si začala kávu robiť slabučkú...

lucyso
23. jún 2010

ked som bola prvykrat tehotna nemohla som ani chladnicku otvorit, tak mi bolo strasne zle. a ked som ucitila popcorn... oci som prevratila a s nimi aj zaludok a hned som bola hlavou v zachode. a pri druhom tehotenstve absolutne nic. akorat som prve tri mesiace prespala..... este v osmom mesiaci som smeh pred domom odhrnala, zo spom von chodila.. je to fakt individualne.
MArcelka urcite je to vsetko v poriadku.

lucyso
23. jún 2010

veru, snivat je krasne... len sa potom velmi rychlo preberiem 😖 😀 do reality...

marcelkatt
23. jún 2010

@lucyso jasné, veď dr na sone povedal, že ok, tak som v pohode, dnes sa mi zdalo, že som cítila také mrvenie, alebo čo, možno sa mi to iba zdalo, neviem, ale taký iný pocit to bol. Jasné každé tehotenstvo je odlišné, pri Erikovi som vracala ale až po 6 mesiaci a nie dlho...

lucyso
23. jún 2010

veru, kazde je odlisne. pri prvom som si dava na vsetko strasny pozor a robila som vsetko "podla knizky". no a pri druhom som uzivala do tretieho mesiaca lieky na udrzanie a potom som robila vsetko akoby som ani tehotna nebola.normalne som fungovala, dokonca kavicku som pila. take slabsie. a mam krasnu zdravu vytuzenu vecne vysmiatu dcerenku.
dievcence idem ja spat. prajem Vam dobru nocku.

marcelkatt
23. jún 2010

@lucyso papapa aj ja pojdem pomaly, ešte idem niečo spapať, dobrúúúúú nôcku VLADKA, LUCKA, LUCYSO, SISIK, GABULIK, STANKATT a všetky, čo sem ešte chodíte 🙂

lucyso
24. jún 2010

Dobre ranko mamicky.
dnes vyzera byt pekne pocasie, tak pojdeme na prechadzku.
Prajem VAm krasny slnecky den 😀 😵

marcelkatt
24. jún 2010

Ahojte všetky 🙂

My sme dnes boli s Erikom od 10tej vonku až do teraz. Bola som s naj kamoškou v PD, dlho sme sa nevideli, tak sme mali, čo popreberať.... Teraz idem uvariť malému BB puding, má ho moc rád, tak nech má na večeru. Nechcem mu dávať moc teplý, tak ho idem spraviť skôr. Zajtra za nami príde mm, tak sa tešíme Cez víkend by sme chceli s rodinkou grilovať, alebo opekať, ak vyjde počasie.

vladkaz1
24. jún 2010

Ahojte tak nemusime balit na siroko ,maly v poriadku a je pevny tesim sa 😵 😵 😵 😵 😵 lebo je to otrava hehe ,inak som sa s nim dotahovala ohladom ekologickych plienok ... bol proti 😝 to je moja vec co davam mojemu dietatu na rit nie? ale tam som mala pampersku ,tak nech mi netvrdi ze latka je chemia ,blbec 😝

marcelkatt
24. jún 2010

@vladkaz1 blahoželáme 🙂 jasné Tvoja vec, čo mu dáš na zadoček predsa. Dám, čo kúpim a hotovo nie? On Ti na tie plienky peniaze nedáva a ani ich nepere. Každá mamička dá, čo jej vyhovuje.

lucyso
24. jún 2010

Vladkaz1 super gratulujem k nebaleniu 🙂 . ja som zvedava co nam povie v utorok. tak juv ten den radsej zabalim to tych ortop. nohaviciek a uvidim, co povie 🙄 😀 😀 .....
niektori su neskutocne mudri....... teda. VEd on Ti ich neplati a pokial malemu neskodia, preco by si mala menit..
inak moj muz pred chvilou normalne plakal z toho futbalu.... 😀 😀

marcelkatt
24. jún 2010

@lucyso bol to krásny futbal, pozerala som aj ja a tešila som sa ako malé decko, lebo úspech je, že sme sa dostali na MS a to, že sme nabilii majstrov a postúpili do 8 finále je proste KRÁSA.

lucyso
24. jún 2010

jasne. ja som doteraz vobec nepozerala futbal,pretoze sa mi ten nas nepaci. bola som parkrat na zapase, ale to som sa len bala ci mi nieco nepristane na hlave.... bola to krasa, na akomto zapase byt musi by zazitok na cely zivot... a tak sme si s muzom dali po becherovke🙂, taraz som malu uspala a on siel na nakupy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre