Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

lussinda84
24. júl 2010

Ahojte baby,som tu nova,hladam kamaratku/mamicku na kocikovanie,prechadzky,kavickovanie a ine aktivity s mojim a jej dietatkom,moja vanesska mala teraz v juli rocik..moc sa tesim na vase odozvy..som z okolia tt..

lucyso
24. júl 2010

Kubko, krasny ranc je za Nitrou - Janikovce.
http://www.rancdd.com/

lussinda84 vitaj🙂 a odkial si? z ktorej dediny?

lenkahrehusova
24. júl 2010

@lussinda84 ahoj 🙂

suzieqiu
24. júl 2010

Ahojte.. Ja tiez hladam kocikovu partacku 🙂 Teraz v juny sa mi narodila dcerka a nemam ziadne kamosky mamicky.. takze rada by som sa pridala..

lussinda84
24. júl 2010

ani ja nemam kamosky mamicky,rada by som aby mala moja vanesska rovesnikov na hranie a ja kamaratku na pokec..kam chodite s dietatkami do tt?ja som chodila na plavaren pre babies a teraz v lete sem tam na kupko..

lussinda84
24. júl 2010

@lenkahrehusova ahoj mas nadhernu dcerku..ste z tt?

lussinda84
24. júl 2010

@lucyso ahoj som zo selpic,asi 10 min autom do tt...a ty?

tehulka4
24. júl 2010

zdravim koceny...baby ja somsa sem nejak skor envedela vymotat....co sa tyka pocka, konecne trochu nieco normalnejsie nez to otras horkooooo...🙂 maly sa mi konecne unormalnil, lebo to horko liezlo na nervy uz aj jemu...
nejde mi nezareagovat na tie svokry, ja mam tiez jednu taku "problemovu" a tiez sa i neda jednym uchom dnu, druhym von ako si to mysli aj moj mm...naaa co, radsej budem otrasna nevesta, ale pusu si otvorim..nech si koza nemysli, ze je najmudrejsia na svete.. 😀 😀 😀 😝

tehulka4
24. júl 2010

a vitam nove mamulienky.. 😉

lucyso
25. júl 2010

tehulka4 🙂))), tak ty si teda rázna nevesta...... ja si tiez pusu otvaram, ale tak jemnucko a ked potom odidem, tak si hlavu bucham, ze som mohla byt tvrdsia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...
lussinda84 ja som z trnavy, ale vydala som sa do Bučan.

lenkahrehusova
25. júl 2010

@lussinda84 Ďakujeme 🙂 som pramo z TT.

marcelkatt
25. júl 2010

@tehulka4 súhlasím, ja som dlho bola ticho, pritakávala som, ale ak sa narodil Erik, tak som si povedala dosť. Je to predsa naše dieťa a budem si ho brániť pred každým. Názor nech si povie, ok beriem, sme ľudia a každý ma na situácie iný pohľad. No ak vidím, že nášmu synovi je buď krivdené, alebo že by mi zasahoval niekto do výchovy tak to teda STOP. Keby tu mám rozpisovať od kedy je Erik na svete čo bolo, tak zaberiem aspoň dve strany. Čo sa týka ich návštev k nám, tak sú minimálne, tento rok asi 1x boli u nás aj to ak vedia, že je u nás niekto z mojej rodiny inak nechodia, teda okrem švagriny, tá príde hocikedy. S ňou sa stretávame celkom často. Ale už som si zvykla, mám aspoň kľud, my tam občas zájdeme, ale už nie tak často ako doteraz, aj tak to bolo asi zbytočné neviem.

Mne toto počasie vyhovuje, len nech moc neprší, aby sa dalo von. Boli sme doobeda s Erikom na ihrisku za sockou, asi 40 min, potom začalo zas pršať. Ale vyhral sa, napapal a zaspinkal pekne 😉 a ešte spí, no asi ho už pôjdem zobudiť, aby večer nebol zas dlho hore...

marcelkatt
25. júl 2010

No ja som zatiaľ upiekla jablkový koláčik 😉 včera som piekla mrkvový prvýkrát a podaril sa už nič z neho nie je a Erik si pýtal, tak reku upečiem niečo rýchle, tak som vybrala pohár strúhaných jabĺk a hotovka už je v trúbe 🙂

tehulka4
25. júl 2010

jaaaj zeny, ja som dnes varila svieckovu s knedlou..nejak som mala chut a amyl tiez lubi.. a piekal som jablkovu strudlu teda dve.. a k nej som uvarila vanilkovy puding, nooo uz mi zostala iba jedna..🙂)) hold, ked je taka dobra cerstva vonava, co si clovek neda? aj mm si pochvaloval, ze je ozaj mnam mnam..🙂 mne dnes maly tiez nejakdlho spinkal..som ho musela budit, ved spal az 2 hodiny co u nas v poslednej dobe zvykom nie je..

lucyso, nie som razna nevesta, len jednoducho si branim moju rodinu, co je moj mm a moje dieta, teda zatial len jedno..a ked ma ona nejaky problem, nech si trhne a zbytocne ma nevytaca hovadinami....ja nehovorim, ze je zla, ale tak mohla by byt ina.. 😀 😝 skratka, podla mna je to len manzelova mama...mne nie je nic iba svokra.. 😀

marcelkatt
25. júl 2010

@tehulka4 mňam sviečková, dávno som nerobila. No hádam v týždni spravím, uvidím, po tom ideme do PD na dlhšie zas sa táák tešíme všetci traja.... Štrudličku ja neviem spraviť sa priznám 😲 tak som len jednoduchý dnes. Juj už nech je utorok sa teším na malinkého, že ho zas uvidím a dr nám hádam povie iba krásne správy 😉

gabuliik
25. júl 2010

Baby,ja by som aj svokre dačo povedala,len potom by bola zdutá jak pes,ani by ma nepozdravila a bolo by tu faaakt dusno.Mne to totiž občas dajú vyžrať aj jej dcéry.Teda MMove sestry.Miešajú sa do niečo do čoho ich nič.Tak to dusím v sebe.Ale v poslednej dobe sa mi hrozne mieša do výchovy a do toho ,čo deti lubia a nelubia.Napr. robila marhulový báleš.Monika si z toho tie marhule vyberá,nechutí jej to.A začala po nej hučať ,že som ju to nenaučila jesť.Tak ked mi to odmalinka vyplúva,tak ju to nebudem nútiť predsa jesť.Nie?
Ja som dnes vysmážala kuracie rezne a ešte som si naložila aj do pácu.A nepečem nič.Lebo decká sú na sladké moc neni a my s MMlom sa obídeme aj bez toho.Ale na budúci týžden ma to neminie.Malý bude mať narodeniny,tak musím niečo vymyslieť....

Marcelka,držím palčeky,aby vám dr.povedal len to najlepšie ....

marcelkatt
25. júl 2010

@gabuliik ďakujem moc. Gabika, ani náš Erik nechce nielen marhule, ale okrem banánov žiadne ovocie a zeleninu. Veľmi ma to trápilo, no dr povedala, že dieťa vie čo chce, teda organizmus a že časom to bude jedávať že sa budem čudovať až. Nenútim ho nikdy, ponúknem mu vždy, niekedy aj vezme do pusy,ale vypľuje to, jednoducho mu to asi nejde no. No ty to máš o to horšie, že bývate spolu so svokrou. Ja by som to nezvládla veru. U nás sladké mm a Erik tiež. Ja ako kedy, no menej.
No veru ako ten čas letí že? Andrejko už dva ročky o pár dní 😉

gabuliik
25. júl 2010

Marcelka,ona v surovom stave spapá skoro všetko ovocie,len tak nejak tepelne upravené jej to nejde.Ale to svokra jednoducho nechápe.Ona varí aj také omáčky,typu kôprová a tak.A ja a MM to nemusíme ,tak to nevarím a tiež bolo okolo toho halooo. 😝 No je nevýhoda,že bývame v jednom dvore.Už ma to tu prestáva baviť,ale nemám na výber.Nemáme kam isť.Čo už ...

marcelkatt
25. júl 2010

@gabuliik verím, je to ťažké s bývaním a si rada, že máte strechu nad hlavou. Nezávidím Ti veru. Len pevné nervy asi. No náš zas uvarené zje, ak je v koláči, alebo zelenina v polievke, ale surové nie.

tehulka4
25. júl 2010

gabi, mojenko, ty to mas este o to horsie, ze byvas so svokrovcami..aj ekd v jednom dvore, ale byvas..a nehovoriac o tom, ze byvas na dedine, to kazdy kazdeho pozna a co neviwe to si vymysli...ja sa priznam, ze by som mala problem asi byvat uz aj s mojou mamou...ona je v pohode, ale uz mame ine nazory na vychovu a podobne.a nieto byvat este so svokrou..to ja baby co to zvladaju normalne obdivujem..
zeny moje, idem sa trochu dokopat pozehlit..minuly tyzden bol dost hekticky a aj starsne horuco bolo, tak teraz na dnes aspon neico a zajtra ked sa bude dat zasa nieco...ale uz musim, lebo mam uz taku kopu v koi az no..

ivca17
25. júl 2010

@suzieqiu ajoj. ak hladas partacku na kocikovanie ja sa hlasim.. nebavi ma moc kocikovat stale sama.. 🙂 inak si priamo z TT? ja ano..

suzieqiu
26. júl 2010

@ivca17 ahoj,no super.. som rada,ze sa niekto nasiel.. inac ja mam tiez emku 🙂 ja byvam pri merkuri, hned ako je cukrovar. a ty?

ivca17
26. júl 2010

ajoj.. no napisala som ti postu.. mozme sa dohodnut tam 🙂

lucyso
26. júl 2010

Ahojte, ste sa nejako rozpisali🙂
a zmizla mi profilova fotka.... hmmm.
co sa pecenia tyka, tak ja vypekam stale. ja som tak nejako naucena, odchovana 😀 😀 😀 .... v nasej rodine pecie tusim kazdy🙂. dnes napriklad spravim z listkoveho cesta "nieco".. asi take ako fornety. nieco sladke, nieco so syrom, brindzou... no uvidim.
Tehulka4 spravila si mi strasnu chut na tu svieckovu..... no budem ju musiet niekedy spravit....
a co sa temy svokra tyka....... ja uz som radsej ticho🙂, pretoze u mna to je tena nekonecna a zbytocne by som sa rozculovala 😀 😀 😀 😅 ...
Vitajte este raz nove maminky🙂.
Marcelkatt, prajem Ti krasne spravy zajtra u lekara.

vladkaz1
26. júl 2010

Ahojte tu to ozilo super,ja nestiham mam toho troska vela .. teraz som doupratovala naverene mam kura na zelenine a polievku slepaciu domace slize ,dnes zabarim len slize a spravim s tvarohom ....

vladkaz1
26. júl 2010

Aj ja drzkam palceky. 😵

lenkahrehusova
26. júl 2010

Ahojte, malá akúrát zaspinkala, tak vás trošku počítam 🙂
Sviečková znie super, to drahý lúbi. Možno uvarím aj ja 😉
Ach, tak téma "svokra" je zložitá a ťažká. Ja mám to šťastie, že mám svokru a svokra úplne suprovích 🙂 Nebiť ich......pomáhajú nám ako sa len dá 🙂 som tomu strašne rada 🙂
Gaby, zvládni to 🙂 Želám veľa síl 🙂

marcelkatt
26. júl 2010

@lenkahrehusova si jedna z mála čo má super svokrovcov a úprimne Ti to prajem a závidím v dobrom samozrejme. Erik už tiež spinká, no ja si idem tiež podriemať, len dokončím obed. Zatiaľ ahojte a pekný deň všetkým.

tehulka4
26. júl 2010

baby, mne ja svieckova tiez tak necakane prisla na chut az no..🙂)) ja teraz este narychlo dovaram zeleninovu polievku nech si maly da a pojde spinakt...este neico dozehlujem a spratujem zo skrine do coho sa uz nezmestim a strasne ma to vytaca ekd ot tam vidim..ostatne co am aztak nevytaca tam necham, ved to nemam az tak kde dat a tehu veci nemam tiez nejak vela..🙂
inak mam doma dost cajov hipp ovocnych, su z rakuska preto je lepsia cena nez u ans...myslim ze od 6 mesaica..400g za 3,70..taka k by ste niektora chcela, neni problem..to sa inak tiez tato historka s cajom viaze na moju "uzasnu"svokru, len mi to tu zavadzia a maly ich zasa toooolko nevypije..🙂))len pre porovnanie, tu stoji 200g tusim okolo 4,19...

marcelkatt
26. júl 2010

Ahojte, tak už mám uvarené, neviem či sa mi oplatí aj ísť si pospať, aspoň poležím, kým malý vstane. Ja som robola dnes pečienku restovanú na rajčinke a pretlaku s cesnakom a cibuľou, sparvila som k tomu ryžu a aj lokše som vytiahla z mrazáka, tak nech si dá mm, čo mu viac pôjde na chuť a namočila som fazuľu, tú chcem večer spraviť na zajtra na kyslo s klobáskou. Zajtra mi príde rodinka z PD a UK doobeda, tak nech mám navarené a nenaháňam sa a poobede poradňa 😉

@tehulka4 tie čajiky sa fakt oplatia, no my máme ešte veľké balenie kamilkového. Aké máš príchute? Ja Erikovi striedam čistú vodu, alebo ten kamilkový čajík a sem tam mu kúpim Jupíka, ale to fakt málokedy, najradšej som ak pije vodu nesladenú. Som rada, že neodmieta.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre