Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

marcelkatt
15. aug 2010

@vladkaz1 no to je údeľ nás žien variť, prať a všetko okolo domácnosti, mhm... Keby aspoň nebol ten stereotyp blbý... My sme v PD teraz je to tu dosť husté, záplavy tu sú. Hrozné 😖

gabuliik
15. aug 2010

baby moje,tak dnes už mám všetkého akurát tak dosť.nohy ma bolia jak šlak.celé doobedie v kuchyni,poobede sme boli v baumaxe,tescu a u našich a medzitým ešte v Kamenáči pozrieť labutky.Decká ne a ne zaspať až teraz pred chvilou ...

@marcelkatt,tak tie záplavy sú hrozné.videla som to v správach.vy ste ok?

marcelkatt
15. aug 2010

@gabuliik my našťastie áno, lebo rieka Nitra, ktorá ide cez nás je zatiaľ na hranici. Je tretí stupeň vyhlásený, no zatiaľ sa drží, ak nebude pršať bude super. V PD je najviac postihnutá časť staré sídlisko a mesto centrum. No a v okrese Handlová odrezaná úplne od sveta. Niečo strašné, videli sme to, všade len húkali požiarnici a všade samá polícia. Nikdy som si to tak neuvedomovala v TV ak boli niekde záplavy ako teraz, keď som to videla na vlastné oči.

lucyso
16. aug 2010

boze to musi byt strasne vidiet to este na zivo, mna srdce bolelo ked to davali v telke a nie este na vlastne oci, dufam, ze to uz vsetko skonci.... toto pocasie je uz naozaj neskutocne:(

gabuliik
16. aug 2010

Čaute baby.
Dnes mám za sebou menšie nákupy-malej do škôlky. Trochu sme zmokli,ale čo už.Malej som kupila daždnik a ja som to prežila. 🙂
Zas ma vytáča moja drahá svokra.Som myslela,že si vklude lahnem do postele,ale nie.Ešte teraz večer mi chodí robiť nervy. 😠 😠 😠 Už to vidím,ráno bude zas dohra ... 😝

marcelkatt
16. aug 2010

@lucyso príroda je čarodej a dokáže asi aj nemožné žiaľ ☹

lucyso
17. aug 2010

veru... ale za vsetko si mozu ludia sami.. ale priroda im stale ukazuje ze je ovela silnejsia...
baby pokusam sa s prikrmom: mrkvicka... Ale Livika stale odmieta... mozem to skusit s inou zeleninkou, ale musi byt mrkvicka?

bubadlo27
17. aug 2010

baby, ktore ste na FB budem vam velmi vdaca
ahojte uz len dnes sa hlasuje, je to o jeden hlas, tak kto ste mi este nehlasoval moc moc vas prosim dakujem
najskor byt fanusik tu http://www.facebook.com/parfumy.eu
potom klik na link sem...http://www.facebook.com/parfumy.eu#!/photo.php?... a pri mojom komentari asi 10-ty zdola, dat paci sa m...i dakujem

bubadlo27
17. aug 2010

@lucyso nemusis mrkvu my sme napr. mali kalerab tusim s mrkvou, ale podla je skoro este ak ju kojis, nemas co stratit, mozes pockat este mesiac, niekedy aj tyzden robi divy

lucyso
17. aug 2010

nie uz nekojim.... skusim teda tento vikend nieco nakombinovat. nejaku tu zeleninku🙂))

gabuliik
17. aug 2010

lucyso neboj,ona si postupne zvykne.a moc nekombinuj.aby jej to zas neublížilo.skus zmiešať tu mrkvu a zemiak alebo s niečím iným.ale len dva druhy.až potom postupne pridávať dalšie.... 😉

lucyso
18. aug 2010

ok, dakujem gabuliik... ale ked zbada oranzovu farbu, uz sa sklebi🙂))

elisam
18. aug 2010

lucyso, my sme tiež chceli dať prvú mrkvu, ale začala som nakoniec domácou presnidávkou, lebo sa tiež nejak sklebili pri mrkve, skúsila som neskôr a dali si aj mrkvu, Samko nechcel jedlo z pohárkov, ale Eli si obľúbila tú mrkvičku v poháriku,a tiež sme začali okolo 4 mesiaca, lebo neboli kojení

lucyso
19. aug 2010

elisam, teraz budem asi za hlupu 😅 😅 😅 , ale co to je ta domaca presnidavka???? a aku mrkvicku v pohariku si skusila dat?

ivka1603
19. aug 2010

@lucyso
elisam asi myslela detskú výživku a mrkvička v poháriku je výrobok Hami - prvá lyžička mrkva v sklenenom poháriku, má 125g tuším a stojí cca 0,76€
Ak sa mýlim, opravte ma......ja mám teda túto mrkvičku kúpenú 🙂

lucyso
19. aug 2010

dala som Livke tezar pokok🙂 s mrkvou a skusim cez vikend este raz. ak nic skusim kupit teda tu presnidavku a uvidim🙂

gabuliik
19. aug 2010

Ahojte.
Tak dneska sa mojim deťom lepí smola na paty. ☹ Najprv Andrejko stupil do toho bočného otvoru na šerblíku.Je to tam ,aby sa dal odniesť.No a tak nešťastne,že si zodral zospodu kožu na 3och prštekoch.Vôbec to nevyzeralo dobre.Každý zvlášť som mu prelepila,hrooozne plakal,ale potom mu MM začal niečo rozprávať a ukludnil sa.
No a aby toho nebolo málo,tak Moniku poštípala asi osa.Boli sme na ihrisku,sadla si na kolotoč a zrazu krik.Tak ako nám to popísala vyzerá osa.Sadli sme na bicík a prášili domov.Dala som jej na to cibulu a ešte som jej to natrela fenistilom.
Už obaja spia.Zajtra ideme k našim.Sú tam hody.prespíme tam,bo tu je dusno.Svokra zas útočí .... 😠 😠 😠

marcelkatt
19. aug 2010

@gabuliik užite si hody 🙂
No detičky mali dne taký dník? Moje hádam sa pršteky rýchlo zahoja a Monika ako aj jej to opuchlo? Ja sa veľmi bojím hmyzu, a ak ma poštípe opuchnem, ale vraj alergiu nemám.

Ja som dnes objednala sebe a manželovi zimné bundy, lebo sa obávam, že potom by boli drahšie, manžel si kúpil aj zimné topánky, pre mňa nemali. Obaja potrebujeme aj obuv aj bundy, Erik má bundu zatiaľ po synovcovi a jemu topánky z netu nechcem zimné, reku nech mu oskúšam a jemu vopred ani nemôžem, lebo neviem, či mu ešte noha narastie.

@lucyso my sme začali prvý príkrm myslím od 6 mesiaca, dovtedy bol na mojom mliečku iba a začínali sme s mrkvičkou tiež 🙂 a ako chutilo Livke? Nášmu ani nie prvýkrát, tak som nedala, počkala a vyskúšala som o pár dní zas a už to bolo lepšie. Hodím sem aj foto z prvého papania mrkvičky 😉

lucyso
20. aug 2010

joooj Macka, ale toto je nadherny pohlad ked papate mrkvicku... hovorim: Livia ked zbada oranzovu farbu uz sa sklebi a nie a nie🙂)).. baby a nemozem tu zeleninku zamenit napriklad najskor za zemiacik a potom mrkvicka a potom napriklad skombinovat?

zatial jej davam mliecko v kombinacii s kasickou, lekarka odporucila ta ryzova jej celkom chuti.. zatial ju do tych prikrmov moc nezeniem, ale pomaly uz skusame... a pomaly sa ucime sedkat... joj, baby to sa jej velice paci, vsetko vidi a tak🙂)), len sa sama este neudrzi. takze kazdy den trenujeme potroske🙂, no a na brusku sa jej tiez velice paci🙂)).

lucyso
20. aug 2010

tie fotky mi nejako nesli vlozit...

gabuliik
20. aug 2010

lucyso možeš dať aj najprv zemiak.Ono je asi v podstate jedno s akou zeleninou začneš ...

lucyso
20. aug 2010

tak ak nebude chciet mrkvu, tak dam zemiacik... som sama zvedava🙂), dakujem.

elisam
20. aug 2010

lucyso, to je obyčajná jablková presnidávka,len som ju robila doma,
ivka, áno myslela som ten pohárik,je maličký, a nezjedla ho hneď celý,tá mrkvička Eli chutila tak som potom postupne kombinovala chute

marcelkatt
20. aug 2010

@lucyso aká je krááááááásna Livka 🙂
Mysím si, že môžeš dať varený zemiak, ono len sa nemá moc kombinovať a často striedať v začiatku.

gabuliik
22. aug 2010

Čaute baby.My sme z piatka na sobotu spali u našich.Majú hody.Bolo fajn,až na to,že deti štrajkovali večer so spaním.Ne a ne zaspať.Dnes tam ideme k obedu,takže nevarím ... 🙂
Prajem vám pekný dník ... 🙂

lucyso
22. aug 2010

Ahojte, marcelkatt dakujem.
nabuduce skusim zemiak, dnes sme opät skusili mrkvicku a trosku som pridala UM, no uspech bol asi v tom, ze to sice neprehltla🙂)), ale aspon to mala v puse nejake 3 sekundy🙂)) a potom to vyplula... no nic zatial.
gabuliik ani sa necudujem, ze nechceli spat, iste boli kolotoce, sladkosti, boli vyjaseni🙂))

gabuliik
22. aug 2010

No baby,úspešne dohodované 😀 . Dneska zaspali jak halušky.Obidvaja ... 🙂
Ja som nejaká umordovaná a hroozne vystresovaná - svokra zas útočí ☹ ☹ ☹ No čo už.Musím to nejako rozchodiť,ale neviem ako.Normálne ma z toho bolí žalúdok ....

lucyso
23. aug 2010

a co ma svokra stale aky problem?
gabuliik dohodovane, ale o chvilu sa nam blizi jarmok... to este len bude🙂..

marcelkatt
23. aug 2010

Ahojte, my sme už z PD doma, trochu som nachladnutá, dosť ma hlava bolí... Zajtra mám poradňu a ten test na tehotenskú cukrovku a v stredu idem na to 4D sono ešte 😉 nič sa mi nechce, ešteže dnes nemusím variť, ocino ma nabalil 🙂 tak mám pokoj aspoň dnes.
Včera sme zas pomíňali, autro sme dávali opraviť, výfuk, lebo sme hučali ako traktor, tak to je už našťastie ok, ešte v septembri vymenia na ňom katalyzátor čičo nech je to už poriadne opravené. Nedalo sa všetko naraz, je to veľa peňazí, no čo staré auto 14 ročné, tam bude furt niečo, no nové si dovoliť ešte nemôžme. Ale hlavne, že nás odvezie klop klop klop, nech nezakríknem...

@gabuliik ach moja nezávidím Ti veru, je to ťažké takto, keď v kuse útočí. Ja mám teraz pokoj, viem, že zas čosi príde, ale už to tak neprežívam, lebo by ma kleplo asi. Ty si v nevýhode, keďže ste takmer denne v kontakte.

@lucyso držím palce, aby Livke chutilo prikrmovanie, neboj zvykne si, má čas a netreba sa ponáhlať 😉

vladkaz1
23. aug 2010

ahojte aj ja nestiham nic ,este nesla elektrika ,idem spravit ryzu .. neskor maso maly plakal nedalo sa mi .
Cakam na auto ,maju mi dovost chodbu z reklamacie .. kazdu chvilku .
Gabi no teda nic moc ta vasa svokra .
macka aj ja som soplava ,ale neviem s coho 😕 ,setri sa ..

@lucyso mala je nadherna bambulka 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre