Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

marcelkatt
29. aug 2010

@krtko. práveže nie, takže ako porodím a ak sa mi to zas zhorší tam nabehnem a poviem na rovinu, že nech mi spravý krvné testy, alebo niečo.

krtko.
29. aug 2010

to by bolo najlepsie

marcelkatt
29. aug 2010

@krtko. vieš prachy robia svoje u niekoho žiaľ..

krtko.
29. aug 2010

ja som bola u nej v piatok a chcela som aby ma abjednala a ona hovori ze na druhy tyzden a zacala sa bavit s druhou paniou co stala medzi dverami
ja ze aby ma objednala teraz na druhy tyzden .a ani ju nehlo .dokina mi potom od stola zakricala datum a poznacila si moje meno
tak mi pokazila den
a hned som isla aj na ocne sa objednat a tam uplne iny pristup

krtko.
29. aug 2010

macka,normalne by bolo do smiechu

marcelkatt
29. aug 2010

@krtko. hrozné niečo fakt... Vieš ako by si mala času a času a nič iné nerobila, len po dr chodila. Kokos.

krtko.
29. aug 2010

mne by to az tak nevadilo ale keby tam nemali tak moc ludi
a este ten pride a este ta nieco chce atd

marcelkatt
29. aug 2010

No asi idem hajať pomaly... Dnes som poobede nespala a už sa mi drieme. Keď je možnosť, vždy si s Erikom pospím hoci len hodinku. Dobrú noc všetkým, ahojte.

krtko.
29. aug 2010

ja ja tak spavam cez obed s lenkou
dobru nocku

tehulka4
30. aug 2010

ahojte maminecky a vitam aj nove maminecky.. 😉 vidim, ze sa tusim jesen uz zacina hlasit s takymto blbym pocasim... 😠 u nas doma nic noveho, vsetci sme zatial zdravi az na mna, lebo ma stale niekde boli..ale to je len tym tehotenstvom..v sobotu ideme na svadbu ale nejak soms a prestala aj tesit.som uz dllho nikde nebola sa zabavit na dlhsie ako 2 hodinky...a niektori to dokazu za totalne hovadinytotalne brutalne pokazit. no co uz...vcera sme sa chytili s mm, a potom som v noci nemohla poriadne spat.preco chlapi nemozu pochopit, ze tehotne maju tiez potrebu si trochu vylozit nohjy a oddychnut si...no hruuza..asis om nemala moc stastny vikend.. 😖

a cos a tyka na margo tych topanok, ja som prve kupovala v tom detskom obchode na kapitulskej u kesslera...myslim, ze to bol slovensky vyrobca Wanda a boli uuplne perfektne...a viem ze tiez vela mamiciek aj na plavani ich tam islo potom kupovat..a dala som za ne tusim nejakych 16 eciek..mne sa ta protetika uz az taka dobra ako bola kedysi nezda...a my sme mali an zaciatklu dost problemy s topankymi a tie z medy sme ani jedny poriadne neobuli a tie co sme obuli boli strasne tazke...tak ja som celkom aj za tie..teda druhemu by som ich tam tiez chcela kupit, tak dufam, ze budu mat..🙂

chichaa
30. aug 2010

@tehulka4 Ahoj. Chcem sa ťa len opýtať na tie topánočky...my riešime podobný problém..a kupovala si prvé nejaké plnšie alebo ešte sandálky?? Naša sa stavia, ešte nechodí, nohy má pri tom všelijak vytočené 😉 tiež rozmýšľam aké a kde kúpiť..tiež som mala tipa na protetiku, ale zdá sa mi akoby v tej firme zastal čas miestami..a má strašne malú nohu, takú 17ku..čo poradíš ?? 🙂) vďaka...
a ešte jedna: Čo s ročným dieťaťom v zime v TT??

lenocka6
30. aug 2010

ahojte, ja by som poradila na prve chodenie, aspon na doma, take tie klasicke papucky, vyssie so snurovanim. Nam sa take osvedcili pri obidvoch detoch, aspon sa ta nozicka nevykrucuje a ma svoje miesto. Ale samozrejme nie na nosenie pocas celeho dna. 🙂

tehulka4
30. aug 2010

@chichaa moja, ja by som skor kupovala normalne plne ziadne sandaliky..aj tak uz ide jesen takze by ti boli aj nanic, teda pokial sa v bytoch nezacne kurit je to dost studene... toto som ti nasla na nete... http://www.wanda-obuv.sk/pro-nejmensi/ ... my mse masli take ako su tie jablckovo zelôene s bielim ale s bezovym nie zelenym...mne sa pacilo, ez nie je ta koza taka tvrda, ze su aj tvarovane a aj ta podrazka neni taka obyc ako byva na inych...akurat som si nadavala aj aj, ze teraz som azcala maleho s topankami nejak cez leto flakat..mal tie sandaliky z protetiky ale zostali nejake strasne roztahane, taks om mu kupila koza tenisky nike-ove, ze akoze znacka nebudem mu kupovat u vietnamcov, ale ani tymi som neni nejak nadsena..no co, budem zasa musiet siahnut do penazenky a kupit mu za 30 eciek a viac u batu, s tymi som bola tiez spokojna...ale tie prve budem pokial nic ineho lepsieho nevynuram, tak urcite tieto wandy..

chichaa
30. aug 2010

@tehulka4 Ďakujem veľmi pekne...jasné, že kúpim plné, ja len či si ty mala skúsenosť s plnými od Wandy..ale asi hej 🙂 sú chutné tie topky, dá sa vybrať...no na doma máme papuče RAK ale sú jej tak o 2 cm väčšie, čistý kocúr v čižmách 🙂

lenocka6
30. aug 2010

Ano, aj my sme mali take, len take sede na snurovanie. Ale my sme ich dostali, takze som nevedela odkial boli.

tehulka4
30. aug 2010

no baby, my sme mali ako taky maly stuplik vysoky nart, takze u nas bol riasdny problem s topankami a tieto nam sedeli ako uliate..viem ze som malemu chcela kupit aj 21 len take velke cislo uz nemali..no co uz..fakt clovek co sa tyka svojho dietata sa uci tusim stale...🙂

inak koceny, ak poznate niektora niekoho kto dava babatulkam pit nutrilon 3HA, tak mam jednu velku krabicu z rakuska navyse doma..mne maly uz nutrilon nepije tak ten co sme mali nacaty som vyhodila, ale ten cely velky mi zostal.tak by som sa ho rada zbavila za nejaku malu sumu.

vladkaz1
30. aug 2010

cafte pridavam chodbu ,malicka ale sikovna nemam rada zaplneny priestor ,este k tomu pribudne satnikova skrina casom ale len jednodverova na vesanie 🙂
botky neporadim vsetko som podostavala od segry 🙂 takze som mala o starost menej a tie botky su jak nove takze zostali aj pre Oliverka

lenocka6
30. aug 2010

@vladkaz Jeeej, chodba je super, budete to mat krasne. Som rada, ze si spokojna s vecami 😀

vladkaz1
30. aug 2010

No vidis segra este ze ta mam 😀 dik

marcelkatt
30. aug 2010

@vladkaz1 pekná chodba....

@tehulka4 aj moji synovci mali problém s vysokým nartom, obaja. Takže my sme topánočky kupovali, nemohol Erik mať po nich, lebo Erik má chudučkú nožičku. A prvé topánočky som aj tak radšej chcela nové, nevybehané. Ja kupujem buď v športových predajniach s dobrou vložkou, alebo v Protetike, príp v obuvi sa mi pošťastilo kúpiť. Ale tiež sme sa nabehali kým sme zohnali také, aby malému sedeli a aby aj cena nebola extra vysoká. Ma do 25€ som si povedala, že dám za obuv malému, tak hádam sa podarí aj zimné nejak v dobrej cene kúpiť. Na jeseň má dvoje, to stačí hádam, do škôlky asi sandálky dám, ešte neviem, nech sa mu nepotí noha v papučkách.

vladkaz1
30. aug 2010

macka dakujem 🙂
co sa tyka topanok ,mne nikdy nezalezalo ,ze nove nosene ,tak nosene ako po kom ,co mam od segry veci su jak nove .. takze mi to velmi ulahcilo kupovanie a hladanie je to vec nazoru .
Po cudzom samozrejme nie .
tehu ako sa mas? ani si sa neozvala ,musime dat spicha lebo ti potrebujem dat ten serilizator ,niekedy dohodneme oki?

marcelkatt
30. aug 2010

@vladkaz1 jasné moja, vec názoru. No ja som nemala po kom ani mať, keďže Bubik i Stanko majú iný tvar nožičky a navyše nám nesedeli obdobia, keďže Erik je zimné dieťa a oni sú letní.

Akurát pečiem bábovku, iný recept akp robievam, tak hádam sa podarí 😉 mm vezme aj do roboty aspoň na koštovku...
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7462

Ideme obedovať, uložím malého, ja si asi pospím s ním a potom ak nebude pršať pôjdeme von sa prejsť a ak bude pršať niečo vymyslím doma no čo už...

vladkaz1
30. aug 2010

Ja som spravila len slize s tvarohom a lekvar ,teraz idem varit polievku so sliepky a spravim s toho rizoto a bude no aj na 2 dni snad ,polievku pomrazim pre malu ,kedze to u nas nik neje ....
este chcem pizza kolace piect ,take malicke len s kocenim a kecupom popripade kukuricka ...takze mam toho dost ,este zehlit a skladat pradlo nechce sa miiiiiiiiiiiiiiii 😝 😀

lucyso
30. aug 2010

Vladi ja zasnem ako to vsetko stihas... nechapem, ale daj rychlo "repect" ako to robis🙂))), ty musis mat doma "sväte" deti ked Ti dovolia takto navarit a este aj napiect 🙂.. to u mna nehrozi. a to mam dieta len jedno🙂

vladkaz1
30. aug 2010

Milacik pizze robim s kysnuteho cesta co kysne na plechu super recept na cesto iba to tam nahadzem s cim to chcem takze to mi robotu nezaberie

vladkaz1
30. aug 2010

a maleho mam kolko krat v klokanke alebo vo vaku od krtko a kuka co robim a mala pomaha 😀 ,alebo robim ked spia

lucyso
30. aug 2010

tak frisko hod recept, spravim take rozky niekedy aj ja🙂)), moja byt v klokanke moc nechce, musi mat na to naladicku🙂

marcelkatt
30. aug 2010

@vladkaz1 mňam pizza koláčiky 🙂 ak máš čas daj receptík, ja som sa ešte veru neodvážila také čosi...
Ja chcem dnes poprezliekať prádlo posteľné a nič viac. Opraté mám všetko už aspoň jeden deň kôš prázdny 😀

marcelkatt
30. aug 2010

@lucyso moja aj ja si v pohode pri Erikovi porobím všetko, no obávam sa, že od decembra, keď už budú deti dve to také ľahké nebudem mať. Neviem, no uvidíme aký bude druhý synček. Ale však hádam si urobíme režim nejaký.
Vladku fakt aj ja obdivujem ako všetko dokáže porobiť, deti, domácnosť a podobne. Fakt klobúk dolu 🙂

marcelkatt
30. aug 2010

Baby počuli ste o tom šialencovi v Bratislave? Kokos to už človek za bieleho dňa hocikedy môže prísť o život. Niečo hrozné. Medzi nimi aj 3 ročné dieťatko.
http://tvnoviny.sk/spravy/krimi/prave-teraz-v-d...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre