Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

vladkaz1
30. aug 2010

Ja mam stastie ze mam take super kamosky ,macka mi pozicala klokanku ,bubi veci,krtko vak na spanie a nosenie ,tehu sterilizator co viac si priat velka vdaka 😵
No a pizza kolaciky su velmi jednoduche rychle ... 600G hl. muky ,lyzica cukru ,stipka soli ,2 dc vody ,kvasnice ,7 lyzic oleja ,vypracuje sa cesto kvasok si musis spravit z vody a kvasnic ,potom vyvalkas cesto na kolaciky kolko chces tensie a davas na ne co chces ,ja davam len kecup korenie a sumku kukuricku syr podla toho co ladnicka da ,cesto nekysne takto na plechu sa supnu na 15 minut do rozohriatej truby 😉Deti mi posli idem rychlo tie pizze spravit a upratane uz mam chvalabohu aj poprate uz len vecer ozehlim a spravim rizoto

vladkaz1
30. aug 2010

hotovoooooooooooooo 🙂 teda polievka sa vari este .. nic zlozite kocky .. jednuche sporak za mna vari no co vam poviem 😀

lucyso
30. aug 2010

ano pocula som o tom a davali to pred chvilou na TA3... je to fakt strasne, najskor ten mlady chalan co zabil to dievca, potom ten druhy mlady chalan co zabil tu babu v Kosiciach a teraz este aj toto...
kde to preboha zijeme? clovek aby sa bal denne o svojich najblizsich. je to strasne.

lucyso
30. aug 2010

juj Vladi, no chut si mi spravila na tie pizza kolaciky. nabuduce ich spravim🙂))).
ja mam este navarene zo vcera: zeleninovu polievku, fasirky, zemiaky a este mame kolac. mala som kopu sliviek a tak som spravila taky posypkovy... tak este dojedame🙂))

vladkaz1
30. aug 2010

Lucyso , ved stihas mas pekne navarene 🙂 u nas nic 2 dni nevydrzi 😀 😝

lenocka6
30. aug 2010

@vladkaz sulka teda sa ti podarili. Ja som tiez vcera robila vyvar, este dnes dojedame. Ale vela nam toho pozostavalo zo soboty, tak mame este co jest. 😀

vladkaz1
30. aug 2010

no veru jake mnamko ste mali hmmm dala by som si tortu nemas este? 😀 keby neprsalo som schopna dojst 😅

lenocka6
30. aug 2010

@vladkaz1 sulka mame, prave ju ideme jest. Igi spravil kavicku a mnam mnam idem chrumkat

vladkaz1
30. aug 2010

nooo provokuj cakam navstevu ani kolaciky nemozem pozrat hahaha 😀

marcelkatt
30. aug 2010

@vladkaz1 Ďakujem recept opísaný... Vladka, nemáš začo ďakovať, teda mne určite nie, Ty by si pomohla tak isto a viem, že sa môžem na Teba spoľahnúť. od toho sú predsa dobré kamarátky, aby si vzájomne vypomohli ak treba.

lenocka6
30. aug 2010

@vladkaz1 ale neboj este niekedy sa stretneme, len to bolo take mierne mimo toho, co som ocakavala. ALe aj tak dobre, ze sme sa vobec stretli.

marcelkatt
30. aug 2010

No idem sa obliecť, Erik spal 3 hodiny a ja s ním... Ideme sa vyvetrať, dúfam, že nezačne pršať.

marcelkatt
30. aug 2010

Ahojte, tak my s Erikom sme boli asi dve hodinky vonku, prešli sme sa a vyvetrali. Boli sme chvíľu aj na dvore u nás, no bolo tam mokro všade, tak sme išli preč.
Teraz ho idem okúpať a potom sa budem ešte hrať, spinkať pôjde okolo pol 9tej až, keďže dosť dlho spal poobede.

gabuliik
30. aug 2010

Ahojte.
Aj my sme boli chvilu vonku,ale bolo dosť chladno.Andrejko tiež dlho spal,skoro do 15tej,takže ešte sme hore a ani náznak únavy 😝 . A musím ho pochváliť.Už druhý den je bez plienky a pekne sa pýta. 🙂 Ale na spanie ju ešte má,bo dva dni bez neni ešte výhra.Dúfam,že mu to vydrží ...

@lucyso,do toho Kiku ideme zajtra.Dnes nám to akosi nevyšlo ...

marcelkatt
30. aug 2010

@gabuliik super, že je bez plienočky, len tak ďalej. Už to pôjde len k lepšiemu Gabika uvidíš. Držím palečky. Je to super úĺava ak už bude úplne bez 🙂 My sme s plienkami skončili presne koniec júna minulého roka a od decembra nás čaká nanovo nový plienko streotyp 😉

marcelkatt
30. aug 2010

No idem šupnúť Erika do vane a spravím mu papať.

vladkaz1
30. aug 2010

ahojte prave som dovarila ,som mala dnes perny den ,som unavena .
Gabi super s plienkami tesim sa s vami

marcelkatt
30. aug 2010

@vladkaz1 moja prepáč,, nereagovala som na skype zaspala som a zobudil ma až Robino ako prišiel z práce. A idem späť do hajan, hlava ma nejak bolí... Papa a dobrú noc všetkým prajem.

gabuliik
31. aug 2010

Čaute.
Tak boli sme v HC v tom Kik ... a mám bundu pre Moniku a MM si tam kupil rifle.Je to tam celkom fajn,dá sa tam vybrať a aj ceny su dobre. 🙂

lucyso
31. aug 2010

Ahojte, no super Gabuliik,
som rada, ze ste spokojni🙂. mne sa tiez ten KIK pace, jedine co by som vytkla su tie kabinky na skusanie. a zrkadlo vonku. ale inak v pohode.

vladkaz1
31. aug 2010

ahojte kocky, tak ja dnes nic moc kycham doma mame zimu teda statocnu .
Babka isla do mesta malej kupit ruksak do skolky a gumaciky .. uvidim ci nieco donese

vladkaz1
31. aug 2010

ahojte kocky, tak ja dnes nic moc kycham doma mame zimu teda statocnu .
Babka isla do mesta malej kupit ruksak do skolky a gumaciky .. uvidim ci nieco donese

marcelkatt
31. aug 2010

@gabuliik super moja, že ster kúpili 😉
My ideme do HC na pančuchy, kupujem tie klasické vrubkované, slovenský výrobca.
@vladkaz1 no hádam babka zoženie gumáčiky, my sme minulý rok zháňali a dokopy nič tak mi Nikis kúpila v UK, no teraz máme dvoje kúpené tu a hádam mu budú dobré. Ruksačik ešte nemáme, no mám ešte čas ja do novembra 🙂

Dnes sme boli blahoželať svokrovi, upiekla som mu bábovku, kúpili sme cigarety a fľašu, vybavené.

Prikladám foto oblečka na krst pre Patrika 🙂 a predstavte si dar od svokrovcov. Nie je to presne toto, ale veľmi podobné, čiapočka je iná a rukavičky ešte k tomu má a topánočky. Je to síce ešte veeeľmi skoro, no je to dar, tak potešili.

dulkagabulka
31. aug 2010

plavanie pre tehulky...Kurz je určený zdravým tehotným ženám od 13 týždňa tehotenstva, prakticky do konca tehotenstva. Trvá 8 týždňov a je zostavený z týchto lekcií: - 8 lekcí plávania pre tehotné – sú zamerané na nácvik uvoľnenia celého tela počas tehotenstva aj počas prvej doby pôrodnej, na dychovú prípravu, na posilňovanie svalov potrebných v tehotenstve a počas pôrodu. Lekcie trvajú 40 minút pod vedením trénerky a budú prebiehať v bazéne na Slnečnej ulici. - 8 lekcií cvičenia – sú v nich zahrnuté uvoľňovacie, dýchacie, relaxačné cvičenia, posiľňovacie cvičenia, cvičenia na fitloptách, brušné tance pre tehotné, prvky gravidjogy a podľa zamerania ich vedie špecializovaná trénerka alebo dula (špeciálne školená žena sprevádzajúca tehotnú ženu graviditou, pôrodom a šestonedelím). viac info na : www.klubkvapka.sk

anesim
31. aug 2010

@vladkaz1 a načo je Vám ruksak do škôlky? My sme ho teda potrebovali až keď sme boli veľkáči a chodli plávať. A už viete , v ktorej triede budete, resp. u kt. učiteliek? Idete tuším na Spartakovskú ku škole, že? My sme tam tiež chodili a malá mala super učiteľky, teraz by mali mať maličkých ak sa nič nezmenilo. 🙂

vladkaz1
31. aug 2010

@anesim len tak na sladkost ,flasku pyzamko 🙂

marcelkatt
31. aug 2010

@anesim myslím, že ruksačik sa využije, na pyžamko, pršiplášť, náhradné oblečenie pre istotu...

marcelkatt
31. aug 2010

@vladkaz1 jéj Oliverko má dnes 3 mesiace 🙂 🙂 🙂 blahoželáme k štvrť rôčku 😉

vladkaz1
31. aug 2010

ano dakujeme, akurat som dnes spominala o 16.45 🙂

marcelkatt
31. aug 2010

@vladkaz1 krásne.... Ako to ubehlo, tri mesiace vám už robí radosť 😉 posielam pusinku aj Lucke.

vladkaz1
31. aug 2010

veru veru pokladik a jaky je velky, ja nechapem kde rastie ,ved o 3 mesiace bude aj vam robit radost babenko malicke vonavucke . 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre