Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

dufman
14. sep 2006

Caute kocky!
Ja som tiez od Trnavy, ale je to okres HC. Asi 7km, ale pracujem v TT, tak sa sem viac radim. My sme momentalne v 14tt. Na buduci tyzden mame ist na odber krvi, ci je babo ok, ale vsade som citala, ze sa to ma robit az v 16tt, tak som teraz z toho zmetena. Ozik ako casto sa otvaraju tie kurzy a kolko trvaju, kde sa to chodi a kolko to stoji? Poradite? Dikesko Peta

melory
autor
14. sep 2006

braniska myslela som doktorku co dava epiduralku, musi mat na to atestaciu. nerobi to porodnik...ja som mala 4hodiny tie najsilnejsie kontrakcie a rozhodla som sa pre epidural, potom ako my ju pichli som sla za pol hodinu rodit,takze ano, da sa v poslednej chvili. moj lekar mi na to odpovedal "epidural? nie je problem" za 5min bola u mna lekarka, co mi to pichala.

melory
autor
14. sep 2006

dufman podla konika mas na druhy tyzden 16tt -ale nemaj strach, tyzden hore dole. AFP ti spravia idu aj mne o 3tyzdne. to pichanie je neprijemne a este neprijemnejsie je cakanie na vysledok. my po 30-tke to mame rizikovejsie tak sa trrrasiem.

palvinka
14. sep 2006

tak dnes som bola na poradni a to tvrdnutie bruška je O.K. že vraj v tomto štádiu tehu sa to stáva, ale nesmie to bolieť (čo mňa nebolí) a ani sa nejako rytmicky opakovať a nemalo by sa to stávať viac ako 8x za deň, takže ani jedno nie je môj prípad, takže je to vporiadku.
Dufman vitaj 🙂 . Baby na tie AFP držím palce nech Vám dobre dopadnú, hlavne sa kôli tomu nestresujte 😉 .

melory
autor
14. sep 2006

ale ano budeme sa snazit. mne ked tvrdlo brucho som do tyzdna porodila. kazde tohotenstvo je ine.

palvinka
14. sep 2006

melory nestaš - ja mám rodiť až za tri mesiace. Ak mi výjte termín presne tak za tri mesiace už budem mať jeden deň po pôrode 😵 . Tebe pri prvom vyšiel termín?

melory
autor
15. sep 2006

nevysiel mi termin porodila som o 10dni skor, lebo praskla plodova voda. pavlinka oddychuj, nenej kracaj po meste a tak sa setri. uz si vo vysokom stadiu thotenstva. tvrdnutie moze byt aj upozornenie, ze si sa moc namahala.

palvinka
15. sep 2006

melory O.K. 😉 , vôbec si neuvedomujem, že som vo vysokom štádiu tehotenstva - to by som povedala tak až no koniec ôsmeho a deviaty mesiac. Ja som na začiatku siedmeho.

melory
autor
16. sep 2006

to viem ze mas uz poriadne brusko a teraz to zacina vsetko pomalicky tlacit kopat zle sediet a pod ked budes na rozsypanie pojdes rodit... 😀

melory
autor
16. sep 2006

snemcurka videla som tvoje miminko, je to krasne, ja som svoje videla, ale nemam ho zdokumentovane.
baby idem na tyzden na stredne slovensko tak nebudem tu tak casto, bude mi za vami smutno, ale internet si najdem, aby som vedela ako sa vam tehulkuje. 🙂 ideme dychat cerstvy vzduch.

palvinka
16. sep 2006

Melory želám krásnu dovolenku, nech máte pekné počasie 🙂 .

hedunecka
17. sep 2006

ahojte babenky tak aj ja sa k vam pridavam som tiez z tt..a vidim ze sa bavite o trnavskej nemocnici..dost som toho pocula a hrozne sa bojim rodit v trnave co odporucate?? 😖

palvinka
17. sep 2006

hedunecka vitaj - nepoznáme sa 🙂

braniska
18. sep 2006

hedunecka, ja sa bat nebudem, pocula som, ze je to v pohode. inak vitajte vsetky nove tehulky!!!!

jankamanikova
18. sep 2006

Ahojte "trnavacky".
Volam sa Janka a pochadzem z Presova.
Nie som rodena "trnavacka", ale zijeme tu s manzelom uz rok. Mame krasneho synceka, ktory ma 19 mesiacov a cakame druhe babenko. Malo prist na svet uz v piatok (15.9.), ale akosi sa mu nechcelo a asi ani nechce na ten svet. Prvy syn sa narodil tyzden a pol po termine a aj to sme ho muslei "budit". Teraz sa uvidi, co bude. Budeme rodit v Trnave, lebo sme tu. Boli sme sa aj pozriet v nemocnici a na to, ze je stastna, vyzera to super.
Velmi sa tesime na drobca, aj ked neviem, ci to bude Kristinka alebo Matusko. Uvidime. Tak sa majte a do skoreho "citania".

palvinka
18. sep 2006

ahoj Janka, tak Ty to už máš fakt pred sebou, držím palce nech všetko dobre dopadne. A dúfam, že nám potom napíšeš zážitky 🙂 .

jankamanikova
18. sep 2006

Pavlinka - dakujeme. Uz by sme to chceli mat za sebou 🙂 , ale babebko akosi nie a nie von. Aj dnes sme boli na vysetreni a vsetko je tak, akoby sa k porodu ani neschylovalo. Tak sme uz nervozni a nevieme sa dockat. Sme zvedavi, ktori den "D" si babo vyberie .... 😀

dufman
20. sep 2006

Babenky, kde sa da prihlasit na ten kurz, co sa tu spominalo? A kedy by sa tam malo zacat chodit? 🙂

palvinka
20. sep 2006

dufman na kurz môžeš začať chodiť po 20tt. Viac info nájdeš na http://tmc.bezakdesign.sk/NEW/index.php?catid=7...
Tam niekde nájdeš aj tel. číslo do materského centra, keď sa tam budeš chcieť prihlásiť tak si tam popredu zavolaj. Inak ja som začala na ten kurz chodiť nejako v 21tt ale kludne môžeš začať aj neskôr. Ostatné mamičky boli až okolo 30tt.

braniska
21. sep 2006

dufman, najblizsi kurz zacina zajtra, co je este skoro pre teba a aj pre mna. ja zacnem hned dalsi kurz, dam potom vediet, kedy zacne, ale predpokladam koncom oktobra zaciatkom novembra......potom sa tam pravdepodobne uvidime.....

jankamanikova
21. sep 2006

Dufman - ten kurz zacina v piatok o 17.00 hod. v Materskom centre. Je velmi dobry a ja som bola velmi spokojna. Odporucam vsetkym maminkam. A mimochodom - odporuca sa iba maminkam po 20. tyzdni tehotenstva. Je to 7 lekcii a moze sa prist aj s oteckom. Posledna lekcia je exkurzia v nemocnici.

Drzte sa a majte krasne!

Este nerodime, ale uz by sme chceli ...

palvinka
22. sep 2006

Janka tak ešte ste dva v jednom 🙂 , ja som myslela že už máš po tom. A kedy si chodila na ten kurz? Ten čo končil v auguste?

jankamanikova
24. sep 2006

Pavlinka - este sme dva v jednom, lebo nase babo uz sice chce ist von, ale moje telo nereaguje; resp. krcok sa neotvara dostatocne. Tak zajtra ideme na prijem do nemocnice a uvidi sa, co budu so mnou robit. Ja sa urcite ozvem.
Na kurz som chodila v auguste, teda prelom jul - august a bolo to super. Bola som spokojna; bolo nas vela mladych mamiciek; same prvorodicky, len ja druhorodicka ... Ale bolo to super. Ta pani, co to robi je velmi mila, rozprava velmi konkretne a s citom. Je vidiet, ze jej na tom zalezi a ze to, co robi, robi s laskou a pre ludi.

Dufam, ze sa Ti tam bude pacit. Aj spoznas kopec novych ludi, oteckovia sa spoznaju a hlavne je to, ze Vas bude spajat spolocna tema a ta Vas zblizi. Aj sme sa nasmiali, aj mali trochu obavy, ale bolo super ...

Prajem krasnu nedelu a cely tyzden!

Dufam, ze sa ozvem uz aj s babenkom ...

palvinka
25. sep 2006

Janka tak to sme sa na tom kurze stretávali 😉 , len som nevedela, že si to Ty. Až teraz keď si napísala, že si bola jediná druhorodička 🙂 .
Určite napíš ako ste dopadli 😉 .

melory
autor
25. sep 2006

ja som chodila na kurz do jamy ale teraz to tam zrejme nefunguje...a do centra chodim s malym tak sa pokukam.

palvinka
25. sep 2006

ahoj Melory ako bolo na dovolenke? 🙂

melory
autor
25. sep 2006

pavlinka super som sa zregenerovala a nadychala "nasho" vzduchu som rodacka so stredneho sk

palvinka
25. sep 2006

no a aj počasie Vám vyšlo. Ináč tak ako je teraz mi to vyhovuje. Takto by mohlo byť do decembra a potom od januára znova 😀 .

melory
autor
25. sep 2006

to ano ale ja mam rada aj zimu teda sneh a lyze + korcule. len to obliekanie nie a teraz aj huga a ja s bruchom to bude horor.

palvinka
25. sep 2006

no mne zima moc nechýba, ja nelyžujem a hlavne to obliekanie 😒 . O čo by sme to mali jednoduchšie keby sme si nemuseli kupovať zimné veci. A pre deti zvlášť, veď keď to zrátam tak fusak a overal a keď už bude bežkať tak čižmičky a to musíš kupovať každý rok nové, lebo nožička rýchlo rastie. No ale zas tie topánočky sa musia kupovať či je leto lebo zima 😅 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre