Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

marcelkatt
9. sep 2010

@vladkaz1 moja asi tri dni do zadu to bolo v správach, vraj mal nejaký nepríjemný zápach a chuť. Stiahnutie z trhu má preventívny charakter a dĺžka výpadku sa ešte nevie a nie je ani náhrada za neho zatiaľ.

@tehulka4 Luci, dnes začal jarmok, viem to, lebo sú tam svokrovci - predávajú. No ja sa nechystám, možno s mm ak tak poobede, neviem.

marcelkatt
9. sep 2010

Viac info o stiahnutí vigantolu si môžete prečítať tu:
http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna...

gabuliik
9. sep 2010

@marcelkatt, a už akože fičia aj stánky?

marcelkatt
9. sep 2010

@gabuliik myslím, že áno Gabika, lebo švagrina, že či tam prídem pozrieť. No ja tam nejdem teraz, nemám náladu a chuť sama, možno poobede, lebo máme ísť aj tak do mesta tesnenie nejaké na auto kúpiť. Zajtra ideme do PD a tam je tiež jarmok, tak mi je v podstate jedno, tie jarmoky sú už všade o tom istom, nie ako kedysi.

gabuliik
9. sep 2010

aha,no pekne teda.Tak si užite jarmok v PD 🙂
Ja sa tam dneska nebudem trepať .MM príde z práce až o 16,30 takže načo.Ak to vyjde tak zajtra a v nedelu s deckami len na kolotoče ...

marcelkatt
9. sep 2010

@gabuliik neviem mňa to nejak ani neláka. Len dnes by tam ešte nemuselo byť toľko ľudí, tak by bolo asi lepšie. Nechcem sa tlačiť niekde medzi davom ľudí. uvidím ako mm a aké bude počasie poobede.

marcelkatt
9. sep 2010

@gabuliik inak do PD ideme hlavne kvôli oprave auta, majú nám meniť katalyzátor a na jar ostatné veci, aby to auto ako tak ešte išlo a vydržalo. Je to už staré auto rv 1996 ale na nové nemáme a som rada, že odvezie kam treba.

vladkaz1
9. sep 2010

ahojte tak som aspon trocha upratala ,navarena mam to kura ..
Pojdem pre lucku zevraj su vonku .
Macka uzite si jarmok moja a dik za link pojdem pozriet ,lebo jak mu dam vigantol, tak ho boli brusko .. uz som to chcela povedat aj doktorke .
Macka musim sa stavit, doniest ten spagat aj papier mi este zostal ,balik uz k nim putuje mal 11 kilo nieco som to na kociku trepala na postu ,este ze Andrejka isla s nami do mesta ,lebo by som si tam sama neporadila.

gabuliik
9. sep 2010

Marcelka ved jasné,už si to tu spomínala.Ale ja keby som si mala na tvojom mieste vybrať,tiež by som išla do PD.Ved tam máš rodinu a určite vam tam bude lepšie,veselšie .... 🙂

marcelkatt
9. sep 2010

@vladkaz1 mojko špagát nenos, netreba 🙂 ale staviť sa môžete

@gabuliik odhadla si to Gabika, aj mm mi povedal, že radšej do PD Baby ja som tak rada, že Robino má rád moju rodinu a že sa tam cíti s nami dobre.

vladkaz1
9. sep 2010

tak mala ma teplotu

marcelkatt
9. sep 2010

@vladkaz1 no pekne a to je len začiatok ☹ snáď to rýchlo prejde Lucke. Po pravde toho sa aj ja bojím, že nastúpi do škôlky a bude bývať chorý. Neviem. Preto dávam v zimnom období ( september-apríl) ten sirup na podporu imunity, no či to pomôže neviem. Ukáže sa neskôr. Zatiaľ to pomáhalo, no to nebol vo veľkom kolektíve.

vladkaz1
9. sep 2010

no zajtra idem dokine s nimi uz je aj maly celkom teply ☹ ... ja dam ten prasok na imunitu...

gabuliik
9. sep 2010

jaj Vladka ,tak to mi je ľúto.Čaká vás náročné obdobie ... Lucka bude nosiť choroby domov a skoro vždy je to tak,že to chytí aj druhé dieťa.Neprajem vám to,bárs by vás to obišlo .... to je len moja skúsenosť s minulého roka.Tak sa držkajte a dúfam,že to nebude nič vážne...

marcelkatt
9. sep 2010

@vladkaz1 no akurát mi volala detská dr, že s Erikom na preventívku, aby som prišla, doniesť aj moč. Tak nás objednala na 23.9.

Ja som dávala Imunnal od roka Erikovi a teraz mi poradila Imunoglukan sirup, vraj je lepší. Tak uvidíme.

marcelkatt
9. sep 2010

@vladkaz1 a držím palečky, aby ste boli čím skôr ok, teda detičky!!!!

bubadlo27
9. sep 2010

tam my dnes len do desiatej bola v skolke, ale ze si tot am cele odrevala, ja vam uz neviem, vsak preboha nemoze tam 2 hodiny plakat ☹

marcelkatt
9. sep 2010

@bubadlo27 moja to mi je ľúto, neviem, tiež by ma veľmi štvalo ak by mi Erik v kuse plakal. Nie je to dobré pre nikoho. Neviem, je to ťažké, čakať kým si zvykne? Môže to trvať pár dní, no aj dlhšie. Ach ☹
Sú tam viaceré detičky čo plačú? Alebo ako to iné zvládajú? normálne mám taký strach čo ma čaká s Erikom.

bubadlo27
9. sep 2010

nie nikto dnes neplakal tak dlho ako ako ona, ze niektori pomrncia, ale prestanu, tak uz neviem co mam robit, aby neplakala ☹

dulkagabulka
9. sep 2010

@bubadlo27
vies...ona by mala vycitit tvoju istotu...
sama si asi neista,ci ju tam maš davat,alebo nemaš davat a ona to citi 🙂
ubezpečuj ju stale,že ju lubiš a že pre nu prideš 🙂 a snaž sa , ked ju tam vedieš, udržat v sebe pokoj a istotu,že to čo robiš,je pre jej dobro 🙂
Sama som to prežila, ked som davala do skolky dceru v čase,ked som bola na materskej s mladšimi...ona tak plakala veeeelmi...a ja som mala vyčitky svedomia, že načo ju tam davam,ked som doma..
Ked som nastupila do prace, sli do školky aj mladši dvaja. Dcera ani nehlesla a maly plakal iba raz..ale ja som si bola ista, ze inak to nepojde 🙂..a pripisujem to tomu mojmu pocitu

gabuliik
9. sep 2010

@bubadlo27,
viem,že je to pre teba ťažké,poznám ten pocit.Každý den som odchádzala zo škôlky s plačom a každý večer som plakala doma s Monikou.Ona tam tiež plakávala aj doma.No bolo to hrozné.Zo začiatku boli všetky deti do 10tej a mne už o 9tej volali,že mám po nu prísť,bo hrooozne plače.Preto tam ani celý rok nespávala.Chodila som na obed pre nu.Každé ráno plakala ešte do decembra.Po novom roku sa to upravilo a bola v pohode,ale spať nie.Takže moja rada znie,vydrž.Skúšajte to dalej,zvykne si ....

bubadlo27
9. sep 2010

@dulkagabulka @gabuliik
gabiky, dakujem, viem ze je to aj vo mne, len ja som tiez citliva v takychto veciach a nie dost silna , to si priznam. Ja nemam problem riesit krizove situacie , ktore sa ma priamo netykaju, len mam problem ak sa jedna o mojich najblizsich. Uz ma z toho kazdy vecer boli hlava, som si povedala, ze ja vydrzim, s tym zas nemam problem, a mam tu aj Martinka a ten ma tiez potrebuje.

ona neplace doma, ona place len v skolke, aj tam chce chodit, ale ako uz pride k tomu odovzdaniu, tak vtedy spusti. Teraz mi robi aj to, ze ked spi poobede, sa strhne zo sna a zacne plackat a vykrikuje, kde je moja maminka. ☹

gabuliik
10. sep 2010

Čaute.
Bubi,chodte na to pomaly.Ked si doma tak môžeš pre nu chodiť skoršie.Postupne budete pridávať čas.No my sme chodili celý rok na obed domov.V podstate ked som bola doma,tak mi to bolo jedno.Aj teraz by som ju brávala,len neviem čo by potom urobila na budúci rok,ked by som išla do práce.Tak preto ju teraz nechávam spať.No,ale dnes ide za odmenu na obed domov .... 🙂 Držkám vám palčeky ... 🙂

@vladkaz1,tak ako?Boli ste u dr.?

vladkaz1
10. sep 2010

ahojte mala ma antibiotika cele cervene hrdielo zatekaju jej sople ,maly ma zastavene sopliky tym padom nemoze dychat a pogrcia sa mi aj ,precitlivene uska boli sme na usnom len uz doktori vsetci v prdeli tak musim ist na pohotovost

bubadlo27
10. sep 2010

ahojte, rano rev, nechcela ani do triedy, povedala ze ma pocka na lavicke, kde sa prezliekaju, ale potom spustila este viac, tak som musela ist, lebo som bola aj s malym a ten zas reval, co tam chcel ostat tak hotovy cirkus 😀
o desiatej som tam isla s tym, ze ju budem pocut az vonku a stal sa zazrak, mi otvorila dvere a ona sa smiala, som myslela ze sa rozplacem od radosti, ze prestala ona plakat. ucitelka ju chvalila, ze tam boli len dve dievcatka, a asi 7 chalanov, ze tancovali spievali, no tesim, sa ale zaroven aj bojim. jest samoska ze nejedla, ale to neriesim, najskor sa musime zbavit placu.
boli sme aj na jarmoku pozriet, som pokupila detom pancusky kazdemu dvoje, som si myslela ze su lacnejsie, a ze 4 eura, som ostala prekvapena 😠

vladkaz1
10. sep 2010

Bubi super ze ste tak dopadli v skolke tesim sa s vami 🙂
pancuchy veru drahe ...
ja som zvedava ci pojdeme my v pondelok do skolky potrebujem ju preliecit ,ale ona je jak besna uz .. maly sa mi pogrcal teraz haja pojdme aj ja nespala som v noci skoro ani hodinu

gabuliik
10. sep 2010

Čaute.
Bubi,super,že ste mali úspech .... teším sa s vami ... 🙂

@vladkaz1,je mi ľúto ,že ste až takto chorí,no a ja by som ju do škôlky nedávala.Je to skoro.Nechaj ju aspon do stredy doma,nech sa pelieči.A s tým grcaním .... viem čo to je .... držkajte sa ....

Inak za pančuchy 4eurá neni vela.Ja som kupovala aj za 6,50.

vladkaz1
10. sep 2010

Gabi dakujeme ,maly chrci hrozne zajtra behneme na pohotovost ,aby mu to nesadlo niekde .... teraz uz teplotu nemal .
mala uz spi asi 4 ry hodiny ,budim ju nehc pije ,spravila som jej leros caj.
Ja som kupila v lidli pancuchy bavlna licra za 56SK .. teda preratajte si ca eura...

gabuliik
10. sep 2010

No moja,radšej chodte ,predsa je maličký,aby sa mu niečo nestalo ....
V tom lidli som jedny kupila aj ja malému.Že nech má nové k dokine a na doma má po Monike.A je mi srdečne jedno,že sú ružové a červené a čo ja viem aké.Na doma mu stačia.Možno mu ešte jedny dokupim zajtra na jarmoku.Len Monika ich spotrebuje cez zimu vela.... Ráno pokukám kolko ich vlastne má a tak ,aby som vedela,či mám kupovať ...

anesim
10. sep 2010

@gabuliik mne sa osvedčili pre malúpančušky bez šlapy,alebo dievčenské spodky, minulý rok boli super tieto dievčenské spodky v HM , boli zo 100 % bavlny , veľmi ľahko sa obliekali a v škôlke keď jej bolo teplo, tak bola len v nich, lebo to vyzeralo trochu ako legínky, aj keď neboli vôbec elastické.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre