Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

gabuliik
1. okt 2010

Ahojte.
Tak konečne piatok ... 🙂 Dnes idem pre Moniku na obed ... Ráno som sa rozprávala s učitelkou a hovorila mi,že je šikulka a že cez obed tam spí len 20-30min 😅 ,no ale aspon niečo.Teraz tam bola ponuka dať deti na anglinu ... ja som ju nedala ,pride mi to zbytočné,pretože na budúci rok vo velkej sa budú učit to isté.Potom ju dám určite.No uvidím.Ked ich bude prihlásených vela,asi sa budeme musieť prispôsobiť.Pre mna je teraz prvoradé,aby sa naučila r,v,l hovoriť.Takže nás čaká logopedia ...

tehulka4
1. okt 2010

caute koceny...no u nas brutal noc..maly sa mi zobud o pol 1 a do pol 4 ked som snim bola hore, ale musela som ist na wc, este stale nespal...no brutal...takze sa nam podarilo zaspat asi az okolo pol 5 a to nieco po 7 uz bol hor...zdal sa mi strasne horuci a teplomer mi ukazoval 37,7 bez odcitania..nechapem, lebo som kupovala novy asi pred mesiacom a to sme ho so vcerajsim razom pouzili asi 2krat, tak bud bol na figu teplomer, alebobol maly le taky rozhoruceny, co mu bolo tak teplo.-..no kazdopadne sme tuto noc nenaspali..maly vyzera byt v pohode, tak uvidime..prinajhorsom ka sa nieco vyskytne cez vikend budeme musiet vyaehnut na pohotovost...uz soms i zamiesila cesto na langose, zemiaky na mliecnu polievku sa mi varia a este pojdem uvarit zemiaky a usmazit mm krevety...vcera soms i dala byt do poriadku, no aby, ale dnes by som mohla zacat znova..uz ma ot nebavi, stale mam pocit, ze robim ot iste a stale to nejak neni u nas vidiet.. 😠 no nic, idem ja zatial a este sa tu stavim ak sami podari...🙂

tehulka4
1. okt 2010

@gabuliik tiez sa mi to zda zbytocne je teraz davat na anglinu, nechapem aky ot ma zmysle...podla mna nech sa dieta najskor nauci hovorit poriadne po slovensk a potom nech ich trpaia sinym jazykom...a hlavne ked to iste bude o rok neskor..si myslim, ze niektori rodicia, to s detmi trochu prehanaju a nedopkazu este zhodnotit na co dieta ma a na co nie...

gabuliik
1. okt 2010

@tehulka4, s tým upratovaním to je aj u nás tak.Jeden den to upracem a na druhý je to také iste ....
A dakujem za podporu,čo sa týka angliny.Som bola trchu v pomykove z toho,že či som sa rozhodla správne ...

vladkaz1
1. okt 2010

ahojte kocky dnes sa tesim ,kupila som si garnizu a zaclonu novu ,tak sa tesim ccez vikend budeme montovat o sto sest a prisla segra ,doniesla malej kocik pre babiky aj s vloznou taskou aj babiku a este karicku pre decka bud Lucku este alebo maleho ked bude sedet ,tak ma to potesilo ,Leni velka vdaka 🙂))
idem nasim pre zaclonu ,mama mi ju zasila jak potrebujem ,snad nezmoknem ,ale cakam kym Lucka vstane ,tak bude mat radost som zvedava 🙂

tehulka4
1. okt 2010

@gabuliik , neviem, ale si myslim, ze je to este zbytocne ked ma dieta 4 roky aby ho clovek daval na anglinu, hlavne ked to este aj robi nejaka "ucitelka" co to flaka..segrin maly chodil tiez,a le nejak som nemala pocit, ze by ot bolo k volacomu dobre...ale to je len moj nazor..a maleho by osm tiez nedala pokial by to nebolo z donutenia vacsiny..hlavne ked este celkovo poriadne nerozprava.

@vladkaz1 vladi, no super...to cloveka potesi, ked segra tak pomoze..🙂..potom daj foto, nech vieme aku paradu zasa mas novu.. 😉

marcelkatt
1. okt 2010

@vladkaz1 supeer tešíme sa S Tebou. Máš skvelú sestru 🙂 Potom prídem pozrieť aj garnížu 😉

@tehulka4 ak angličtinu, alebo teda cudzí jazyk, asi jedine ak by to učil lektor a nie tu učitelia, ktorí sami nevedia dobre výslovnosť, to ich pomaly môžeme aj my učiť doma ak by sme chceli... Náš Erik má výbornú pamäť, ale asi by to ešte nemalo význam, neviem, môj názor iba. Tiež sme zvažovali, no asi radšej šport, alebo niečo iné.... Ako je Oliverkovi Luci?
My sme tak nespali asi týždeň dozadu, Erik iba plakal, nič dokopy mi nepovedal a len reval a nespal, takže som sa s ním prechádzala po byte, nech sa mm vyspí do rannej. A mm samozrejme nič nevedel, že malý bol hore.

Ja som akurát dovarila na zajtra obed domáci kotlíkový guláš, kúpila som iba pol kila hovädziny a pol kila bravčoviny a šupla jednu klobásu a zemiaky s lečom.... V "kuchte" to bolo rýchlo.
Zajtra by k nám mal prísť dedko z PD, tak sa tešíme lebo ostane do utorku večera... 🙂
Inak dnes mi prišlo dosť blbo v mäsiarstve, nebola som tam nejak dlho, ale zrazu taká tma pred očami, závrat, tak som si normálne tam kvokla, potom sadla. Ešteže sú tam milé predavačky, hneď mi dali napiť a zavolala som mm, aby prišiel za mnou. Asi tlak, alebo čo. Ale už je fajn....

@gabuliik myslím, že si sa správne rozhodla Gabika...

lenocka6
1. okt 2010

@vladkaz1 Ďakujem, ale to nestojí za to. Vieš, že keď môžem, tak pomôžem 🙂

gabuliik
2. okt 2010

Ahojte baby.Taká som hned vynervačená zrána ,že až. Malý robí furt zle ... Monika má 4ks puzzle,po 200ks a on mi ich všetky vysypal na zem a zmiešal dokopy ... som tu bola ako popoluška .... čaj vylial komplet na celý stôl a ešte to zozlíčil,gaštany boli po celej obyvačke ....No už nevládzem .... Vyvarím im cestovinu s niečím čo najdem v chladničke 😅 a pôjdeme k našim nech mám na chvilu od nich pokoj ...

Inak,včera sme len tak mrkli do toho novo otvoreného obchodu fanky pri hlavnej pošte a majú tam nááádherné veci pre deti a aj dobre ceny .... cez týžden pôjdem kuknúť niečo pre seba,bo už to potrebujem.Len včera sme tam prišli až o 17,30 a o 18tej zatvárali,takže som nestihla všetko pokukať ...

marcelkatt
2. okt 2010

@gabuliik ahoj Gabika no nezávidím veru, ale keď tie naše ratolesti sú jeden deň ako med a druhý úplný opak. Aj u nás to je tak. A všimli sme si s mm, že keď je s ním len jeden z nás, je oveľa lepší a viac poslúcha, ako keď sme s ním obaja. nechápem. O 13.30h ideme pre dedka na stanicu, tak sa malý teší, už sa chcel obliekať. Mm je v Stupave dnes, predáva a my asi pôjdeme s dedkom za ním, alebo pôjdeme až zajtra, uvidíme podľa počasia, nechcem sa trepať s Erikom ak bude zima. Inak do toho obchodu nového sa aj my chystáme, pre Erika chcem ešte niečo popozerať, ale hlavne sebe už musím niečo. Chodím ako metla dookola to isté a 10 ročné handry pomaly, čo furt kúpim len mm, alebo Erikovi a teraz aj miminku sme museli no mali sme toho dosť posledný polrok veru.
Ešteže mám na dnes navarený obed ...

marcelkatt
2. okt 2010

Baby ja som zas trošku po utretí mala krv, jemne ružovú. Dúfam, že sa to nebude stupňovať, pohyby cítim. V utorok mám poradňu.

stankatt
2. okt 2010

@marcelkatt neboj, bude to OK. Inak aj nasa mala je zla ked sme s nou obaja... ked je na varovke, je jak med 😝 listicka nasa 😀

gabuliik
2. okt 2010

Ahojte.
@marcelkatt,držím palčeky,aby to všetko dobre dopadlo ... dúfam,že to prestane a bude to ok.

No a malý exceloval ešte aj u našich.Ešte sa k tomu pridala aj Monika a bolo po oddychu .... Zobrali sme ich potom na rolu púšťať šarkana,že to ich zabaví ... na 20min. 😀 No,ale snaha bola ...

marcelkatt
2. okt 2010

@stankatt tie deti nás skúšajú... Už mi je lepšie, len to bruško tvrdne, ale to je asi už aj normálne, neviem. Preležala som celý deň dnes, ocino mi varoval malého. Inak už spinká od 19tej dnes, lebo poobede nespal.

marcelkatt
2. okt 2010

@gabuliik ďakujem

vladkaz1
2. okt 2010

seruste konecne som sa dostala pikla som kolac a dnes som makala jak fredka .
chceli ste foto tak som ho oprala zlozila kuk a mam novu garnizu a zaves v kuchyni kuk

marcelkatt
2. okt 2010

@vladkaz1 pekná bugina 🙂 a aj záves vyzerá dobre 🙂 🙂

vladkaz1
2. okt 2010

macka bugina jednoducha pekna posli nam dobre ,hlavne do autobusu ,ved kocik velky mame a zaves sa mi strasne paci je taky medeny ,myslim farbu .
Uz ti je lepsie ? co si spinila? 😕

marcelkatt
2. okt 2010

@vladkaz1 zlatko normálne som mala ružový výtok poobede a tvrdlo mi často brucho. Volala so, dr na mobil pre istotu, tak som si mala sledovať pohyby a keby sa to zhoršilo opať volať. Ale už mi je lepšie. Len som ležala dnes mojko. Už sa teším na záves a bugina je fakt super vec o autobusu, vlaku....

lucyso
2. okt 2010

Ahojte maminy.
no chvalabohu sme prestahovani a uz aj sme hore... len neviem ani kde mam zubnu kefku. je to tu ako po vybuchu, ale pomaly budem upratovat a pracovat a prerabat a malovat atd.... len pri malej sa to fakt neda hned vsetko... no ale mame aspon pokoj🙂))))))))))))))))).
MArcelka dufam, ze je vsetko v poriadku a teda ja verim, ze je🙂,
Vladi, krasny zaves a a j karicka a veru aj ja mam novu zaclonu, len ked omalujeme, tak potom pridam foto🙂))
Gabi aj ja schvalujem co sa tyka angliny🙂, nech si este oddychne, ucit sa bude neskor a viac nez dost🙂

marcelkatt
2. okt 2010

@lucyso je mi lepšie, dnes som celý deň preležala vyslovene a nič nerobila, len wc a späť, fakt som sa zľakla. Nechcem preležať do pôrodu v nemocnici. Teraz tu mám ocina, tak je to fajn, mám o malého postarané a nemusím nič robiť, ešte mi aj navarí ak treba.

tehulka4
2. okt 2010

zdravim zeny...trochen oneskorene ale predsa..dnes som doobeda bola s malym na pohotovosti..ma strasny zapal ocka, stale mu hnisalo a mal ho take cervene v kutiku..tak sme dostali antibiotika..a hned poobede ked sa zobudil som zistila, ze to ma aj na druhom..ale v mensom rozsahu..tak uvidim..kvapkame kvypky o 106, mastime na noc a maly pri tom huci ako keby som mu oci vyberala z jamok..prve atb co mame, aj to su na oci..no parada...doteraz soms a srala z nextom, robim objednavku pre seba aj pre par kamosiek, len kazda brala aj na vianoce, tak bolo toho brutalne vela, a aby sa nepovedalo, ked som to mala, ulozene, vypla som to, a potom ma napadlo, ez to vsetko zratam, tak znopva otvorim a nikde nic..takze odznova, som ymslela ze ma porazi..teraz som skoncila..mm isiel ku kamosovi, ze sa mu narodil syn, tak som zvedava v akom stadiu a kedy pride..zatial po om ani chyru ani slychu...zajtr aideme zasa po obede ku krsnatku oslavovat narodeniny.zacal chodit do skoly ako prvaka asegra ho hned prihlasila ja na futbal, z coho je starsen nadseny..tak sme mu kupili brankarske rukavice a dres..tak som zvedava cisa bude tesit, ale snad ano, on je strasne zlaty, dokaze sa tesit z hocicoho..uz ani poriadne nevidim na pismenka..asi to na dnes zabalim aj ja a idem drichmat. strasne ma bolieva uz chrbat..fakt priserne..uz hovorim, ez ench rodim, lebo je to takto o hubu aj s malym, aj okolo domacnosti, aj veci vybavovat, aj nakupy vlacit a vlastne vsetko, lebo mm je terazod rana do vecera v robote, tak u ani poriadne neviem ako vyzera..🙂))

@marcelkatt , oddychuj zakialsa ti da...v utorok sa vidime..🙂

@vladkaz1 super paradny zaves a aj bugina..tesime sa..🙂

inak zeny, ak by som sa tu zajtra nahodou neukazala, tak vam zelam peknu nedelu...🙂

gabuliik
3. okt 2010

Ahojte.
@marcelkatt, som rada,že ti je lepšie ....
@vladkaz1, aj my máme takú buginu len červenú a ten záves vyzerá super.
@tehulka4,tak tie atb v oku nezávidím.Monika to mala tiež a jej som mala problém dať kvpaky a masť a nie ešte takému drobcovi.Držte sa ...
@lucyso,supiš ,že ste už presťahovaný a neboj,upraceš ....

Dnes ideme zbierať niekde listy,Monika potrebuje do škôlky ... 🙂

marcelkatt
3. okt 2010

@tehulka4 @gabuliik ďakujem pekne, dnes je už našťastie dobre 🙂

marcelkatt
3. okt 2010

Ahojte, my sme dnes boli s Erikom v kine, bol 1x a vydržal celých 90 minút. Dávali Madagaskar 2. Samozrejme, sem tam to komentoval a trošku si pobehal, ale nerušil nikoho si myslím, boli sme vzadu. Ale na to, že bol 1x fakt dobre, aj ho pochválila tá čo lístky trhala, že bol dobrý...

lucyso
3. okt 2010

Ahojte kocky, taaaak a aspon trosku sme poupratali... ale caka nas kopec roboty... dnes som sa cely den nezastavila. ani sme moc s muzom nejedli 😉 😀 , bo nebol cas. on maloval a ja som varila, okolo malej behala. upratovala kuchynu a teraz chvalabohu uz ako tak viem, kde co mam.. ale aj tak budeme este aspon tyzden makat. v detskej mam kooopec krabic a v nich .. uz vlastne ani neviem co🙂, takze zajtra budem makat. a davat do krabic, prat, drhnut.. este ze mi mamina pride pomoct. bude aspon s malou. inak by sa nedalo.
maminy, idem si ja nohy konecne vylozit🙂)...
zatial papa

gabuliik
4. okt 2010

Ahojte.
Dnes mám rozbehaný den.Ráno som bola u mojej babky,prevliecť jej periny,hned som to zobrala domov jej to oprať,bo ona ma pračku ešte Romo combi .... by sa s tým narobila.Potom som jej to tam niesla naspať a vyvešala ... doma upratať,zohriala som obed ... malý mi už spí a idem žehliť ...

A dnešné počko ma totál vytáča ... hrozne fučíííí vietor ...

vladkaz1
4. okt 2010

Cafte aj ja som dnes nejaka ubehana ,len sa smochcem mocem a nic som nespravila len pomazanku.
Mala je uz doma ,dnes bola druha ucitelka zas staznost ,neviem co ale robila nieoc s poharmi ,ze skoro ich rozbila a dupala ze nejde cikat a potom hned chcela ist na zachod.
Maleho som vcera vyholila ,muz sa somnou nebavil ha ,ale ma v hlavke exem potrebujem mu to poriadne vymastit .
Pridavam vam nejake fotky dnes som mu dala pocuckat lizanku ,to som mater co? 😀
A ma novu supravku od kamosky tak kuk jaky som fesak .

gabuliik
4. okt 2010

@vladkaz1,krááásny je malinky a tá suprava je fakt super.Malý macher ..... a vlásky dorastú ...

marcelkatt
4. okt 2010

@vladkaz1 pekná súpravička 🙂 🙂 🙂

@gabuliik moja aj mňa ten vetrisko vytáča už, uši ma bolia z neho. Dnes sme boli v Lidli na nákup a teda riadne nás vyfúkalo. Potom ešte v lekárni som sa stavila, lebo už malému došiel ten sirup na imunnitu, tak nech pokračujeme bez prestávky. Máme tu ešte deduška do stredy, tak mám taký pokoj, lebo Erik ho doslova "žere" , bláznia sa, hrajú....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre