Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

eviitka
14. nov 2010

@ka3n dakujem,mne asi cisarsky nehrozi,pokial nenastanu komplikacie-ja mam panvu stvorenu na porody 🙂)idem chodit cvicit 3x tyzdenne,tak dufam,ze to pojde hladko..

ka3n
14. nov 2010

@eviitka ja som tak rodila kvoli vysokym dioptriam a pertesu /choroba z detska, lebo mam jednu nozicku kratsiu/ ona rodi zeny aj normlane nie iba cisarsky..

eviitka
14. nov 2010

@ka3n dobre,pisem si aj tu doktorku,je mlada?epid.dava v pohode?

ka3n
14. nov 2010

epi?tu mi daval anesteziolog a nie porodnik...ma nieco po 40 alebo do 50..ja neviem odhadnut vek, ale stara nie .

tehulka4
15. nov 2010

@eviitka , ved to je ajsne, ze ak tvoj dr nechodi k porodom ta dorodi lekar co je v porodnici..takze pohoda, neboj...ja som prvehorodila bez epi, takze zatial verim, ze to zvladnem aj teraz, hlavne ked mi kazdy hovori, ze druhe ide rychlejsie a uz o nieco menejbolestnejsie, tak uvidim..samozrejme ze aj v TT sa da rodit aj s epi...a vychadza necelych 100euro...lekara si mozes zazmluvnit a vies ze ta bude rodit jedine a jedine on a to vyjde 232.36 euro, ak budes chcet mat manzela pri porode tak je to 16,60 euro, teda pokial tie ceny nejako nezdvihnu, o com pochybujem, lebo su uz dlhsiu dobu tak..🙂a ked chces konkretne mena, tak co sa tyka odbornosti a pristupu by som asi volila zasa Stefanikovu, podla mna je uplne super, alebo Chovanovu, len neviem ci tam este stale je a co ja mam trochu problem ale tiez ho povazujem za odbornika Deckov...ale to je zasa len moj nazor.. 😉

tehulka4
15. nov 2010

@marcelkatt aaaaale este stale ma ta nadcha trapi..inak uz normalne nechapem ved to uz taham nejaky 5 ci 6 tyzden co mam bud nadchu alebo bolesti hrdla, alebo kasel alebo zasa nadchu a stale dokla..normalne to tehotenstvo mi nici zdravie..🙂)a hlavne ked pridem do lekarne a nic v podstate nemozem..no slak by ma trafil..🙂)a ty moja ako? ved zajtra sa vidime, teda dufam..🙂

marcelkatt
15. nov 2010

@tehulka4 ja celkom dobre mojko,len mi tvrdne brucho, pocit ako na mrchu... ale inak všetko ok. Uvidím, čo zajtra povie dr... príde mi ocino dnes, zajtra povaruje Erika, kým budem na poradni. Teraz na 12tu idem pre malého do škôlky, dám ho spinkať a asi si pospím s ním.

gabuliik
15. nov 2010

Ahojte.
TAk my dnes po dlhej dobe sme išli do škôlky a celkom v pohode ... Malého som dala spať, MM išiel do Šale,tak tu bačujem zas sama.Poobede chcem isť ešte do mesta,potrebujem rifle ....
@tehulka4, no ja mám výhodu,že si môžem dať lieky .Včera na noc som si buchla 2 paraleny plus a dnes som jak rybička 😀 .Môžem dýchať konečne,ale ešte trochu smrkám . No a na bolesť hrdla ti odporúčam šalviový čaj, to môžeš a aj čaj na prechladnutie neni zlý ...

@eviitka, mne bola pri prvom pôrode Štefániková -super a pri druhom Kovačičová,aj tá bola super,len myslím,že je na MD.A tiež si myslím,že výber doktora je vec názoru,ale na Čecha som nepočula nič dobré ...

lucyso
15. nov 2010

Ahojte maminy, akurat som Vas docitala.
Eviitka, ja som bola MAX spokojna s Bartoviakom... odporucam 😉 .
Gabuliik, tehulka4 prajem Vam skore uzdravenie.
Marcelka ty pekne oddychuj, aby brucho netvrdlo, nech Patulko este vydrzi tak kde je🙂)
Inak moja sestra tiez rodi v decembry a vraj sa jej skracuje krcok... tak ma prikaz odpocivat...
No.. aby sa mi to moje krsniatko este skor nenarodilo..🙂

marcelkatt
15. nov 2010

@lucyso snažím sa oddychovať, no pri 3 ročnom dieťati to nie je také jednoduché, ale teraz mi prospieva, že je v škôlke no.

lucyso
15. nov 2010

jasne marcelka. a ako sa mu paci skolka, ucitelky, kamarati?

marcelkatt
15. nov 2010

@lucyso Erikovi sa veľmi páči. Dnes mi p učiteľka povedala, že môžem byť spokojná, že bol dobrý a zapájal sa do hier. Teší ma to veľmi. Dúfam, že mu to ostane no. Uvidíme časom. Aj obed vraj zjedol, bola som prekvapená, že sa neumazal, lebo doma často bolo tričko poliate polievkou...

marcelkatt
15. nov 2010

@lucyso inak čo som v téme decembroviek 2010, máme už dve miminká na svte. Jedno dievčatko Vivien sa narodilo 3.11 a dnes chlapček Alex sa narodil dnes. Už sa to rozbieha pomaličky, ale isto. A tri maminky sú v pôrodnici na udržiavaní.

gabuliik
15. nov 2010

@marcekatt , no super,že sa mu tak páči.Teším sa s vami ....

lucyso
15. nov 2010

chvalabohu uz to nie je nejake rizikove ak by nahodou teraz sestra porodila. ale radsej nech este chvilu pocka no nie🙂?
Uz sa Vam to krati🙂

gabuliik
15. nov 2010

@lucyso, no mali by vydržať ešte aspon 2 týždne ... 🙂

marcelkatt
15. nov 2010

@gabuliik Gabika, ďakujem, som taká spokojnejšia aj ja, keď viem, že ráno ide s úsmevom.... a večer pekne ide hajať, aby bolo ráno... No uvidíme, ako bude časom. Nechcem to zakríknuť, teším sa, ale tak vopred nevieme čo bude...

marcelkatt
15. nov 2010

@lucyso kedy má termín?

lucyso
15. nov 2010

22.12 ma termin. no som zvedava, ci vydrzi, ale ako GAbi pises, este aspon dva tyzdne🙂)
MArcelka, je super, zesa Erikovi paci v skolke. a uz si tam nasiel kamaratov? tesim sa🙂

marcelkatt
15. nov 2010

@lucyso no vraj sa dnes na dvore hral chvíľu s chlapcami a potom Katkou 😉 ešte ich tak nepozná po mene...

lucyso
15. nov 2010

tak sa celkom rychlo adaptoval🙂)

marcelkatt
15. nov 2010

@lucyso áno... som rada

vcelka5
16. nov 2010

ahojte,mohli by ste mi poradit?aj ja som nejaka chora a boli ma hrdlo, nadchu nemam a ani teplotu. kedze kojim,vela liekov nemozem. mozem si dat paralen?a co mi odporucate na hrdlo?dakujem

marcelkatt
16. nov 2010

@vcelka5 myslím, že môžeš bioparox, skús si spraviť zázvorový čaj s medom. Mne to pomohlo. K bezpečným liekom pre dojčiacu ženu patrí Paralen, lieky proti kašľu (Mucosolvan, Stoptussin, Kodein)

gabuliik
17. nov 2010

Ahojte baby.
Idem sa posťažovať.Už neviem ako na naše deti.Oni sa nevedia spolu hrať.Stále sa len hádajú ,bijú , kričia.Už som z toho na nervy.Neni dna,kedy by tu nebol krik kvôli hračke alebo niečomu.Neviem či to je tým,že je medzi nimi 3 roky rozdiel alebo sú jednoducho iné povahy.Som z toho smutná,nešťastná a unavená .... ☹

tehulka4
17. nov 2010

dobre ranko maminecky..konecne sa nam trochu polepsilo zdravicko, dnes mame pred sebou zatial to vyzera na pekny volny dnik, takze uuuplna parada..🙂) vcera som bola posledny krat us vojho gynekologa na poradni, v nedelu idem uz do nemocky na prvu poradnu, maly ma vraj okolo 2,80 a ze asi to bude az na termin a ziadneho mojho vysnivaneho 8...🙂) nooo ved este uvidime..🙂)

@gabuliik , moje, viem ze ta to stve ako maminu, ale ruku na srdce, vy ste sa doma ked ste boli maly netlkli a nehucali po sebe? my teda ano, az potom neskor kled sme boli o dost starsie taks a to trochu upravilo..🙂takze moje, pekne vydrz... 😉

gabuliik
17. nov 2010

@tehulka4, no tlkli sme sa aj my,ale nepamätám si,že až takto .... oni za hovadiny,dnes napr. o jednu kocku ... ach jo.Musím to vydržať,ale niekedy je to fakt na nervy ...
A supiš,že už budeš chodiť do nemocky,to znamená,že už sa to blíži 🙂 A prečo ideš v nedelu?Ja som vždy chodila len cez týžden ....

nela00
17. nov 2010

ahojte prosím vás nemá niektor kontak na MuDr. Nováka (gyncentrum), kedže je dnes sviatok potrebovala by som sa mu dovolať na mobil. dakujem

lucyso
17. nov 2010

Ahojte.
gabuliik no ja som od sestry o necele tri roky starsia a ked sme boli mensie (mladsie) sme sa doslova neznasali, my sme sa hadali este ako 14rocne..🙂).. a ked sme boli male, tak sme sa pravidelne bili snad o vsetko..
No a teraz spolu chodime na dovolenky aj s muzmi🙂)

gabuliik
18. nov 2010

No baby moje,tak budem veriť,že sa to u nich zlepší a budú k sebe milší ... 🙂
Dnes som bola v meste ... chcela som rifle,no ale des.Otrasné farby a zohnať väčšie číslo ako 29 je tu v TT doslova nemožné ... a všetko sú také úzke strihy,nemám ich rada.No,ale po dlhom hladaní som jedny našla .... v pondelok idem znova.
No a ešte som bola v knihkupectve a kupila som deckám knižky pod stromček ... 🙂 Ozaj,čo dáte deťom akože od Ježiška?My sa s MMlom nevieme dohodnúť,že čo.Aj si deti písali list,ale niektoré tie veci sú príííliš drahé alebo sú to blbosti 😀 .Tak neviem ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre