Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

gabuliik
23. nov 2010

No ved to,že chápe ... včera ráno sa jej MM opýtal,že ako sa citi a ona,že strááášne zle a začala akože kašlať .. 😅 Evidentne na silu ... No,ved uvidím čo bude ráno,ale ešte stále kašle.Sa bojím,že bude na lehátku budiť deti ... uvidím,možno to vyriešim tak,že do piatku pôjde na obed domov a hotovo ...

marcelkatt
23. nov 2010

@gabuliik no uvidíš.. môj starší sdynovec tiež vymýšľal, keď vedel, že má doma jedného z rodičov už sa mu nechcelo ísť a ak tak, ba s tým, že na obed domov.

gabuliik
24. nov 2010

Ahojte.
Dneska tu nikto nebol?? 😕
Ja som ráno dala Moniku do škôlky,ale len do 12tej.Aj zajtra a v piatok tak pôjde.No a bola som prekvapená.Hroozne vela detičiek je tam s kašlom a soplíkom ... ale sú v horšom stave ako Monika.Tak dúfam,že domov nedonesie niečo navyše.
No a Andrejko začal sopliť.A má oplišťanú hornú peru.Teda neviem ako sa to presne povie,ale my tomu hovoríme takto.Má to červené a suché a ščípe ho to.Dávam mu na to hrozienkovú masť ,ale to je slabe ... neporadíte mi niečo?

marcelkatt
24. nov 2010

@gabuliik ahoj moja, tak my sme dnes išli po chorobe do škôlky a to isté ma tak trochu zarazilo, ako sme išli hore po schodoch bolo počuť kašeľ dosť taký chorľavý z triedy, neviem síce ktorej. Trošku ma to mrzí, lebo ja sa snažím moje dieťa vyliečiť a dať ho zdravého, aby nenakazil iné detičky a aby sa aj vyliečil samozrejme. No žiaľ na druhej strane chápem rodičov, ktorí sú zamestnaní a nemajú inú možnosť, len dať dieťatko do škôlky. Ja som doma, takže ak soplí, alebo kašle, tak bude doma, ale tiež neviem čo by som robila ako zamestnaná, ako by som to riešila. Je to v dnešnej dobe fakt zložité, ak rodič je doma na očr s dieťaťom hrozí, že príde o prácu a to je žiaľ kruté a veľmi ťažké. Takže sa to snažím vidieť aj z tej druhej strany.

Erik bol dnes do 12tej, zajtra bude 1x na celý deň. Uvidíme sko sa osvedčí, ak by sa nedarilo, bude do 12.00, som doma na md, takže sa to ešte dá.... No budem samozrejme rada, ak by býval celý deň. Čas ukáže 😉 Objednala som mu zimnú bundičku, má len jednu, aj to nie nejak extra hrejivú, tak mu kúpim hrubšiu.

marcelkatt
24. nov 2010

@gabuliik skús jelenní loj kúpiť a dávať mu to a hlavne ak ide von ho natieraj kremom proti vetru a ten loj na pery... Viem, čo myslíš..

tehulka4
25. nov 2010

noooooo, nam to tu nejak upada... 😀 😝 no co je zeny, nahanate vianocne darceky ci ako?🙂)))
u nas doma nic noveho..zatial som stale 2 v 1 a uz mit o ide riadne na nervy...

@marcelkatt moje, peknu bundusu si objednala malemu...sa mi paci.. 😉

@gabuliik , zlato, ja som malemu minuly rok na pery kupovala sice trochu drahsie ako jeleni loj, labelo, ale to take ze medicinske...a to bolo super aj na to ked ich mal take popraskane, ale aj ako prevencia...akurat tento rok to musim kupit znovu, lebo to mi "zozral" ku koncu zimy..:_)))..kupovala som mu ho normalne v tescu, take biele s modrymi pismenkami a tusim volaka cervena znacka ci krizik ci co ot tam bolo...

marcelkatt
25. nov 2010

@tehulka4 ďakujem mojko... a cena ani nie nejak extra vysoká, a keď viem, že bude aj pre druhého, tak super.... Luci mne sa tak nič nechce, je mi už dlho mrle ma žerú som nervózna sama so seba..
Dnes som vyhrala LCD TV som myslela, že porodím, nechápem 1x v živote ja niečo hodnotnejšie zadarmo....
Erik dnes spinkal v škôlke, vraj super, zaspal trošku neskôr ako iné deti, ale zaspinkal 😉 tak som rada. Zajtra poradňa v nemocnici, ak si mm nevybavil voľno, neviem ako to postíham aj pre Erika ísť... Ach...

gabuliik
26. nov 2010

Ahojte.
No fakt to tu upadá ... Ked vy dve porodíte,tak si tu budem písať asi sama so sebou ☹ Ja som mala včera blbý den ... tak som išla večer skoro spať.Zajtra ideme k našim,segra mala meniny a Andrejko bude mať v utorok,tak to oslavime naraz 🙂 No tie pery má už lepšie,som mu to s tou hrozienkovou natierala,lebo tu u nás kupiť niečo iné je problém ... Ale dnes by som chcela isť do kaufíku,tak mu kupim niečo lepšie na to.
Darčeky .... 😀 u mna 0 bodov.Mám len knižky pre deti ....

@marcelkatt, super,že si vyhrala gratulujem .... ja sa na fb zapájam do všelijakých súťaží a nič .... A Erik je šikulka,že ani neplakal ...

vladkaz1
26. nov 2010

Seruste kocky ,no nemam cas pisat .. sak taku kopu na zehlenie mam a pri malom si ani neprdnem stale je namne a vsetko chyta a vsade je 😀

marcelkatt
26. nov 2010

@gabuliik ja sa budem snažiť sem chodiť aj keď porodím ak bude čas 😀 ak bude Patrik ako Erik,. tak čas bude. Ďakujem za gratuláciu.
Dnes poradňam stav nezemenený, stále krčok 2cm a na špic prsta, kontrola 3.12 a príjem 6.12.2010. Budúci týždeň si musím dať porobioť predoperačné vyšetrenia.
@vladkaz1 aj tak zvládaš všetko, si šikulka 😉

tehulka4
26. nov 2010

no dievcence, ja sa tiez budem snazit sem chodit aspon tak ako doteraz..ale este uvidime ako sa budu spravat moje deti.. 😀 😀 😀
u mna to vyzera o nieco lepsie ako naposledy, ale tiez ziadna slava..krcok sa nam o 0,5cm zvacsil a spic prsta zmenil na tesny prst...nooo asi este to kuchynske okno predsa eln umyjem.. 😀 😀 😀 😝

@marcelkatt moja, ty apson vies, ez sa ti to trpaenie skonci 6., ale co ja..ja mozem kludne este emsiac behat s bruchom... 😠 😀 😝

marcelkatt
26. nov 2010

@tehulka4 no mesiac nie Luci nebooooj.... No 6teho ma prijimajú a 7 sa narodí.... Tak mi povedal. Pýtal sa koľko vážil prvý, tak som mu povedala 3860g a on, že tento taký by nemal byť, že nevyzerá že bude tak ťažký. No som zvedavá, tie odhady sa mýlia...

marcelkatt
26. nov 2010

@tehulka4 vrhni sa na manželíka 😀 😀 nech dorobí mihalnice Filipkovi 😀

tehulka4
26. nov 2010

@marcelkatt jeeej, tak to sa patko narodi v ten den ako ja..🙂) super, budem na neho mysliet, ked si budem pripijat vajecnym liekrom..🙂)))..no co sa tyka toho mesiaca, mi dnes zahlasil, ze keby som bola prvorodicka, ze by mi povedal, ze kludne mozem byt tehula aj mesiac, ale ze kedze som druhorodicka, ze tam to ide rychlejsie o nieco, takze ja si asi budem musiet pockat predsa len do toho 15..aj ked neradaaaaaaaaaaaa...len dufam, ze nebudem nakoniec prenasat, lebo by ma z toho drclo...sak uz teraz som z toho na nervy..a uz pomaly nemam co nosit...

tehulka4
26. nov 2010

@marcelkatt no ked ot takto pojde dalej, tusim to bude mat doma povinne..🙂))ale este mu dam do 2.12. cas...to musim ist ku kadernicke, tak nech ozaj dovtedy neporodim.. 😀 😀 😀

marcelkatt
26. nov 2010

@tehulka4 Ty si číslo 😀 😀 no moja porodíš cca 10.12. Tak a dohovor Filipkovi no. H%ladám na nete anesteziologa na poliklinike, vraj rybárová ale to mi vyhadzuje stále nemocnicu....

tehulka4
26. nov 2010

@marcelkatt a neni nejake anesteziologicke pracovisko na tej chodbe ako je ilavsky....sa mi tam stale nieco mari...skus tam popripade vybehnut v pondelok..sa mi zda, ze tam vzadu nieco take je...

marcelkatt
26. nov 2010

@tehulka4 no ráno zanesiem Erika do škôlky a pôjdem, Nech to obehám, neviem ako sa tam čaká nič.

tehulka4
26. nov 2010

@marcelkatt jaaaj moja, s tymto asi nepomozem, lebo to teda ozaj netuasim..ja sa vzdy vsade objednam, lebo sa mi nece cakat, len neviem ako by som to riesila kebyze mam na to malo casu ako ty, lebozvycajne objednavaju tak po tyzdni dvoch...no ved behni tam a skus vyzistit..

marcelkatt
26. nov 2010

@tehulka4 jasné moje, veď uvidím no... Keď tak musím vydržať a čakať. Však pozisťujem.

zuzanky
26. nov 2010

@tehulka4 Treba ho asi poštuchať tak ako marcelkatt ti tu písala a možno to bude skôr. 😀

zuzanky
26. nov 2010

@marcelkatt Kto ti bude robiť ten cisársky? Dečkou alebo ....?

marcelkatt
26. nov 2010

@zuzanky ahooojky, ďakujem za pozdrav cez Silvinku 😉 zrejme Dečkov.

tehulka4
26. nov 2010

@zuzanky no tiez mam z toho taky pocit ze asi bude treba aj ked tato povedal, ze on uz svoju robotu odviedol.. 😀 😝

zuzanky
26. nov 2010

@marcelkatt nz 🙂
Joj babuľky nech vám to dobre dopadne a konečne detičky držíte už na rukách. Budem na vás myslieť. 🙂

marcelkatt
26. nov 2010

@zuzanky Ďakujem 😉

marcelkatt
26. nov 2010

@tehulka4 povedz, že mihalnice zabudol 😀 😀

zuzanky
26. nov 2010

Tomu nášmu malému sa strašne dobre spinka v našej posteli. Ale aspoň mám chvíľu čas aj na seba. 🙂

gabuliik
26. nov 2010

Ahojte.
@marcelkatt,tak nakoniec ideš predsa do TT?Ved si tu písala,že budeš rodiť v PD tuším ...
@tehulka4,no baby ti radia dobre .... 😀 len mne nepomohlo ani to ...hihi malému sa nechcelo a hotovo , si povedal,že on tam zostane aj tak 😀 😀 😀

marcelkatt
26. nov 2010

@gabuliik moja rozhodla som sa kvôli Erikovi, aby nevynechal škôlku. Iba kvôli nemu. Som rada, že sa tam rýchlo adaptoval, že ani raz neplakal a aj spí v pohode. A mám strach keby sme dva mesiace mimo, že by to nemuselo byť jednoduché. A na druhej strane s deťmi mu je dobre, ja mám pokoj na srdiečku, že je spokojný, a že sa nenudí doma.... Do PD ideme ak bude všetko ok 16.12 a vrátime sa po novom roku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre