Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

lucyso
14. dec 2010

Maminky a to vsetky vypekate🙂)? tu nikoho nie je🙂).
My sme sa teraz vratili z prechadzky a taka som zmrznuta, joooj... hlavne ze malá dobre spi teraz na chodbe este v kociku:DDDDD...
idem si spravit teplucku kavicku. mnam🙂

zuzanky
14. dec 2010

@lucyso No ja som už dopiekla ale zajtra ma čaká opäť pečenie musela som si to rozdeliť až do 23 budem vypekať.

A určite je vonku veľká zima stačilo mi keď som vybehla na balkón 🙂

lucyso
14. dec 2010

@zuzanky takze aj ty uz mas napecene?
hmm, ja to stale necahvam na poslednu chvilu, ale ked sa Vam priznam, vobec, ale vobec sa mi nechce.. u to vidim, ze vsetko budem robit na poslednu chvilu...
ale to som cela ja🙂))

zuzanky
14. dec 2010

@lucyso no ja pečiem: medovníky, kokosové ježe, linecké, šuhajdy, karamelové šuhajdy, bratislavské rezy, 2x syrová roláda a kivi zákusok. Len som zvedavá či to všetko stihnem lebo víkend si dávam voľno. 😅 A keď som dopiekla posledný plech tak sa mi Danko zobudil 🙂

lucyso
14. dec 2010

ja ziiiram🙂)
ja spravim linecke, suhajdy, vinove pecivo, nieco slane a nejaky zakusok a este vanilkove rozky...
a som zvedava kto to vsetko poje🙂)

sonatt
14. dec 2010

čaute, no pozerám, že u niektorých je pečenie už v plnom prúde 🙂 ja začnem až koncom týždňa, inak by som to musela dakde zamknúť, aby mi to naši maškrtníci nepojedli... 😀

zuzanky
14. dec 2010

@sonatt To zamykanie mi pripomenulo ako sme mame zjedli medovníčky a ona ich musela piecť nanovo. 😀
@lucyso No mňa to strašne baví a som zvinutá mat toho veľa a blava rez bude určite zjedený ako prvý. A ešte to aj porozdeľujem čo nepečie moja mama tam jej , niečo nám a niečo svokrovcom 🙂

marcelkatt
14. dec 2010

Ahojte maminky, no ja veru nevypekám ešte a budem fakt iba veľmi málo a jednoduché tento rok. Teraz mám trošku frmol doma, dookola natierame kiahne, kojím, odsávam a ešte variť a upratať, no zaberačka, ale ako tak sa stíha. No pečenie by už nevyšlo, to by sa musel predĺžiť deň 😀 Keď sa Erik vylieči ideme do PD a vrátime sa asi 30.12. Ešte nevieme presne.
@zuzanky a
@sonatt
@lucyso šikovné ste maminky 🙂

zuzanky
14. dec 2010

@marcelkatt Ale ty máš doma novorodeniatko tak to, že nebude napečene to až tak nevadí ty aj tehulka4 budete mať tie najkrajšie Vianoce 🙂

marcelkatt
14. dec 2010

@zuzanky moja ďakujem, no spravím aspoň ježe a kokosové guličky, veď to stačí...

lucyso
14. dec 2010

@marcelkatt ja to tak hovorim..: po skromnosti, ale z lásky 😀 😀 😀 😀 ....
este som rozmyslala nad medovymi rezmi, ale ved uvidim...
mozno zajtra zacnem tymi lineckymi.. dnes ircite nie, caka ma obrovska kopa zehlenia:(, pri Panelaku pozehlim🙂)
Inak moja Liviv a vzdy vecer krasne zaspinkavala sama v postielke, ale posledne dni, je to hrozne.. ona v postielke reve a reve akoby ju z koze drali. (aj teraz). Pridem za nou, smeje sa mi do tvare, striedavo s placom.. ja neviem co je s nou...
vcera som ju normalne musela po hodine revu prelozit do velkej postele, k nej si lahnut a dalsiu hodinu s nou lezat kym nezaspi... no som zvedava ako to dopadne dnes..
mozno to bude tymi zubkami, je nejako nevozna, este viac slinta a na dolnych dasnach ma uz take hrbolceky dva.. tak snaaaad uz sa dockam🙂

gabuliik
15. dec 2010

Ahojte baby ... páni,vy ale vypekate ... ja len tie linecké a nejaký rez,asi kivi , bo u nás sladké nejde.Takže budem robiť ešte také slané slimáky .... a stačí.Lebo potom sa s tým napchávame a neni nám to treba .
@marcelkatt, ved máš malé babatko,tak čo by si vypekala ... 🙂 každý normálny človek to pochopí ...

gabuliik
15. dec 2010

@lucyso, možno na vianoce nájdeš zubček ako taký darček od malej ... 🙂

marcelkatt
15. dec 2010

@gabuliik ahoj moja, no máš pravdu... Ešte keby Erik nemal kiahne, ale takto to je taký kolotoč... v kuse držím buď odsávačku, alebo krém na kiahne, prípadne kojím. Ak mám čas, tak rýchlo aspoň poupratujem, poperem a navarím. Ale tak dá sa to nejak, keď bude Erik v škôlke to bude ľahšie a časom bude hádam aj režim s Patrikom. Ale inak je to pokojné miminko, lače lem keď je hladný. Klop klop klop 😉 Poobede prebehneme na aute na sociálne podať žiadosť o rodinné a príspevok pri narodení a na sociálku zaniesť rodný list. Zajtra, alebo cez víkend pôjdeme už k deduškovi do PD, Erik je PN, takže do škôlky tak, či tak nesmie a je jedno kde sa bude liečiť, len musí byť izolovaný od ľudí, kt nemali kiahne. Takže bude len doma minimálne do utorku. Dr vravela, že nákazlivé sú dovtedy, kým sa vytvárajú nové. Potom už nie.

gabuliik
15. dec 2010

@marcelkatt, no moja ten kolotoč ti nezávidím a viem si to živo predstaviť ... A jasné,že je jedno kde sa bude liečiť a ked už všetci okolo neho mali kiahne,tak je to ok ...

Ja som sa naštvala na svokru.Malý sa išiel k nim o 10tej hrať.Predchvilou som tam išla,že nech sa ide najesť,bo ráno tomu moc nedal.A ona,že on ti asi nebude jesť lebo zjedol banán v čokoláde, jamy-to je čoko tyčinka, koláče a ešte mandarinku.Som ostala pozerať ako puk.Hovorím,že ale ved je pred obedom a ona sa na mna osopila,že ved on si to pýtal.Kurnik,ved ona má viac rozumu ako ten malý .... 😠 😠 😠 Tak ani domov neišiel ostal tam.O chvilu ho zoberem a som zvedavá,či niečo zje.Dobre vedia,že moc dobre v poslednej dobe nepapá a dajú mu toto všetko pojesť .... 😠

marcelkatt
15. dec 2010

@gabuliik tá Tvoja svokraje teda dobrá kofa 😠 asi by ma porazilo.

zuzanky
15. dec 2010

@gabuliik Úplne ta chápem moja svokra už tiež robí caviky, v nedeľu mali malého a sťažovala sa, že nezjedol všetko čo som. Tak som bola sklamaná a brala som to tak, že mu asi idú zuby ale nie neboli to zuby. Mi sme sa pred odchodom išli najesť a šikovná svokra mu začala dávať vianočku. Keď som jej povedala, že medzi papaním by mal piškóty alebo tie kukurične tak na mňa pozerala ako keby som hovorila po anglicky. A potom sa čuduje prečo nechce jesť.
Ozaj môžem už dávať malému mandarínku? Alebo až po roku?

zuzanky
15. dec 2010

@marcelkatt Aj tak to zvládaš perfektne. Načo piecť veď máš aj tak toho dosť. A keď budeš mat trochu času vykašli sa na pečenie vylož nohy a oddychuj. 🙂

marcelkatt
15. dec 2010

@zuzanky no oddychujem teraz na nete.. Vlastne pc je pre mňa taký relax, keď sa dá. Teraz Patrik spinká, Erik je u vedľa mňa a kreslí si, sem tam niečo nakreslím ja ak chce.... A akurát doparala práčka.Takže pôjdem vyvesiť.
Teraz volal kuriér, donesie TV, mm sa poteší. Malému povieme, že od Ježiška, že skôr poslal...

lucyso
15. dec 2010

@marcelkatt, ano ano, Jezisko ma toho vela, tak nosi aj popredu🙂), a teda posli ho aj ku mne🙂))).a ozaj, ked ma Erik kiahne, nemoze to Patko dostat tiez??? ☹ 😒
@zuzanky vidim ze mame skoro rovnako stare deti.. mandarinku vraj az po roku.. exotika🙂)), inak po roku vraj aj cokoladu, ja som malej skusila dat predvcerom vecer krupicovu kasu, taka som jej tam trochu granka a to ste mali ten fukot vidiet🙂))).. a ani sa nevyhadzala, tak som rada... nehovorim, ze jej to teraz budem davat stale, ved sme len vyskusali🙂

lucyso
15. dec 2010

ozaj, moja sestra je uz na 3 prsty otvorena, hlavicka je uz velmi nizko 🙂 , a teraz mi volala ze jej asi odtiekla hlienova zatka...
neviete ako dlho moze odvtedy porodit? stretli ste sa s tym?
Ja nie, mne porod vyvolavali...

zuzanky
15. dec 2010

@lucyso Pýtala som sa preto lebo moja svokra bola šikovná a dala ju malému a keď som jej povedala, že od roka tak začala, že aj mm dávala a ja som jej na to povedala, že on je v novembri a to už mal rok 🙂

lucyso
15. dec 2010

byvate so svokrovcami? Inak tie svokry vecne budu mudre !!! joooj nervy hned mam... mna ta moja tiez vytaca a rozum sa mi nad jej nazormi pozastavujem.. no hold.. stara generacia:D

gabuliik
15. dec 2010

Baby, fakt je to čudná osoba ta moja svokra.Malý sa doma vyplakal a potom zjedol aspon ryzu.Ale taký záchvat plaču mal,že som nevedela čo s ním ...On nebude jesť a nebude.TAk som mu vysvetlila,že u babky jedol len hluposti a musí sa napapať,aby ho nebolelo brušku.Tak sa potom ukludnil a zjedol tu ryžu a teraz sa tu hrá.Ale ja toto nemám zapotreby sa takto jedovať kvôli jej hluposti ....

@lucyso,tak to už môže byť čoskoro ... ale ja pri Monike som otvorená na 3cm chodila dva týždne ....

zuzanky
15. dec 2010

@lucyso Nie nebývame spolu ale na jeden deň z víkendu chodíme k nim a k mojim rodičom. Moja mama je staršia od svokry a tiež je nešťastná. Ale aj viem kde je chyba keď mala svokra deti tak bolo u mami a ona išla po druhom po materskej do práce a teraz si to vynahrádza ale zabudla, že ja som mama a ona babka.

@gabuliik Neboj bude dobre. A utešuje ma aj to, že nemám sama takú ...... svokru 🙂

lucyso
15. dec 2010

svokry su fakt zazrak. ja si pamätam, ze jed sa mala narodila, tak ked sme prisl z porodnice mi svokra zahlasila, ze si malu zoberie na pechadku na cintorin.... a mi rozum zastavil... ved bola este zima, take mame dieta este nema byt co vonku a hned na cintorin????? to by bolo na tri hodiny a teda ako prva prechadzka v zivote mojej dcery by bolo na cintorin???
inak poviem, Vam, ze ja si drzim od svokry patricny odstup.. a celkom sa mi dari.. a uz pochopila ze so mnou nepohne🙂))
Inak teraz v sobotu mi prisu gratulovat a kupili mi nastenne hodiny (naco????) a uz teraz viem ze sa mi pacit nebudu... och joj.. ja sa neviem pretvarovat a som zvedava aku herecku zahram.. ze " jeeeej, dakujem".... a co s nimi???
Muz ich videl a jemu sa tiez nepacia... take starodavne.. No a kam ich daam???

marcelkatt
15. dec 2010

@lucyso vraj má protilátky odo mňa, ja som kiahne mala. A keby redsa dostal, že to máva lahší priebeh...

gabuliik
15. dec 2010

@lucyso,tak ja ti tu dám takú perličku ... svokrovci raz prišli gratulovať môjmu mužovi,teda svojmu synovi a okrem iného mu doniesli aj načatú flašku fernetu ....muž sa vtedy hrozne nahneval.Oni mu ju dávali so slovami,že chceli okoštovať aké to je a im to nechutilo,tak mu to doniesli ... stačí ti?
No a tie hodiny ti nezávidím,bo ked sa ti nepáčia,tak sa ti ani nikdy páčiť nebudú a je to na nič ...
@zuzanky, ja viem,že raz bude dobre,ale neviem kedy .... 😀 ☹

lucyso
15. dec 2010

@marcelkatt, tak to pocujem prvykrat o tych protilatkach. no fajn🙂.
@gabuliik to vazne mu vlastni rodicia priniesli nacati fernet?????? ja umrem.........
no ja som kazdopadne zvedava ako prezijem tu sobotu.. snad to rychlo ubehne.. nemam to rada aj kvoli malej.. mne s strasne nepaci ze svokra Liviu rozmaznava a rozorava sa s nou ako z neandrtalcom.. doslova...Moja mama sa s Liviu normalne hra, jasi a vidim, ze malej sa to paci, ale svokra ona to nevie, ona len za nu chodi a tutuli mutuli, vsetko v zdrobneninach a len by ju pestovala... proste mi to vadi. keby sa s nou aspon normalne bavila... hmm. No a tie hodiny.. co s nimi? predsa ich nedam na stenu... takze ich asi pojdeme do obchodu vymenit.... to zas bude.. 😒 😖 😖 😖 😖 😖

zuzanky
15. dec 2010

@lucyso Moja malému hovorí poveckaj mi volačko, mlečečko, papuškať, volačko ta bolenka,..... a aj soj povedala, že nech tak z malým nehovorí ale jedným uchom dnu a druhým von 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre