Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

simisi
27. dec 2010

@marcelkatt neboj zlatenko,to bude dobre...a uz vas budu cakat iba same dobre veci 😉
Viktoria ma zasa strasne sople,odsavame,kvapkame ale asi budeme musiet ist k doktorke

marcelkatt
27. dec 2010

@simisi skoré vyliečenie Vikinke želám
@gabuliik a vlastne aj Monika nech je čoskoro ok... Patrikovi som dala 5 kvapiek Fenistilu, na letáku je, že deti do roka od 3-do 10 kvapiek, tak som dala 5. Hádam nie veľa. Naša lekárka má asi dovolenku, nemohla som sa k nej dovolať a máme k nej ísť 31.decembra. Teraz obaja spinkajú od 13tej.

gabuliik
27. dec 2010

@marcelkatt , dakujeme ... a myslím si ,že tých 5 kvapiek je dostačujúci ....

Ozaj, neviete mi niektorá povedať,či je kalciový sirup aj na vykašlávanie?Ja ho dávam Monike kvôli zachrípnutiu,len neviem či je aj na to vykašlávanie,lebo by sa jej niečo zišlo ...

zuzanky
27. dec 2010

@marcelkatt Aj ja prajem skoré uzdravenie nech tie kiahne čim skôr Patrikovi prejdú, neboj určite to lepšie zvládne teraz ako keď bude starší 🙂

marcelkatt
27. dec 2010

@zuzanky jasné, on sa aspoň nepoškriabe, dávam mu Fenistil kvapky no.

lenocka6
27. dec 2010

Ahojte, dlho som tu nebola. Želám Vám všetkým príjemné prežitie zostávajúcich sviatkov a šťastný Nový Rok. My sme teda dneska absolvovali kolotoč vyšetrení. Od rána sme prišli domov až na obed. Malý ma soplík a kašeľ, ale to by nebolo také zlé, takýchto chorôb sme prekonali veľa, ale stále sa sťažoval na bolenie bruška okolo pupíku a na pravo. Tak sa bála naša pani doktorka, že to má slepé črevo. Tak sme doniesli moč, ten mal negatívny, zobrala nám krv, tá bola tiež dobrá, nakoniec nás poslali ešte aj na chirurgiu. A nič, po slepom čreve ani muk, malý dostal nakoniec ATB, Semamed. Má ich len na tri dni a dávajú sa len 1x za 24hod. Teplotu má priebežne tak do 38 stupňov, na podivenie u chirurga mal len 37.1. Ale vymýšľa už statočne. Už by behal kade tade a s manželom sa neustále dohaduje. Inak, aby toho nebolo málo, tak nás dr. poslala ešte na kardiológiu, že mu počuje na srdiečku šelest. Tak uvidíme ako to dopadne.

@marcelkatt neboj sa, malému to prejde a neskôr si povieš, že to má aspoň za sebou

Inak ako som pozerala dneska na tej poliklinike, tak je veľa detičiek chorých. Prajem všetkým skoré uzdravenie, aby ste už na silvestra mohli oslavovať. 🙂

marcelkatt
27. dec 2010

@lenocka6 Lenka, ďakujeme a aj Adamkovi skoré uzdravenie.

zuzanky
27. dec 2010

Ahojte, tak nám teplota už klesla a aj kašeľ už nie je až taký hrozný ale stále je asi mu už zabrali ATB som zvedavá čo povie doktorka vo štvrtok.

@lenocka6 Aj my prajeme Adamkovi skoré uzdravenie a nech je srdiečko v poriadku.

A dnes na tej poliklinike bolo naozaj veľa detí

gabuliik
27. dec 2010

@zuzanky ,super,že už je malému lepšie , @lenocka6,aj my prajeme skoré uzdravenie ....

No a mne dostal malý sopel a kašel ... každú chvilu plače a neviem čo ho trápi.Odsať mu nejde nič,teplotu nemá ... Ma porazí ... Monika je ako tak dobre, teda kašle statne,ale aspon spí dobre a neni umrnčaná ... zato malý - no des.A najhoršie je,že on ked ma soplíky,tak furt grca,či odsávam alebo nie. ☹ Takže ma čaká perná noc.Idem radšej do postele ... majte sa zatial ...

gabuliik
27. dec 2010

Tak a mám dospané ... Monika kašle ako starý hrnec, Andrejovi som dala pre istotu nurofen-má protizápalové účinky,tak možno mu to pomôže .... a MM utekal so svokrom na pohotovosť.Mal vysoký krvný tlak .... tak budem čakať čo a ako ...

marcelkatt
27. dec 2010

@gabuliik držím palce nech máš Moniku rýchlo ok, aj svokor nech to nie vážne moja.

lucyso
27. dec 2010

Ahojte. ja som dnes presla celu Trnavu, cely Hlohovec a nikde som nenasla zimnu bundu aku si predstavujem a to nie som narocna 🙂, dlhu, tmavu s kapucnou.. ale vsetko je teraz len po pas... a take farebne a tak.... tak som bola sklamana, ved teda ze vyuzijem vypredaje🙂). Tak som si kupila ason dva kvety v kohliku..🙂, spravila som si radost...
Este pojdem zajtra este raz....
Maródom prajem rychle uzdravenie...

gabuliik
28. dec 2010

Ahojte.
Tak svokrovi dali tabletku a poslali ho domov.Našťastie mu tlak klesol a dnes už je ok.
Zato deti mali brutálnu noc.Andrej hrozne zle spal .... dokonca v noci plakal,že ho bolí uško,tak som sa bála,že čo a ako,ale ráno bol ako znovuzrodený .Behá tu , jaší sa a tak.MOnika kašlala,ale nebudila sa.Našťastie.TAk dávame sirupy a uvidím čo to povie ...

@lucyso, neni si náročná ... ja mám takú bundu už 4tú zimu, chcela som novú lebo táto je už taká vyprašivená,ale tiež som nič nenašla,tak chodím v tejto ....

zuzanky
28. dec 2010

@gabuliik Želám aby Monike ten kašeľ čím skôr prešiel a boli ste zdravý 🙂

@lucyso Nie, nie si náročná proste také bundy nemajú aj ja som takú zháňala ku kočíku a aj k sánkam lebo ma bolievajú kĺby ale bohužiaľ nenašla som tak chodím v starej a kradmej teda pod pás 🙂

gabuliik
28. dec 2010

Baby,dakujem vám ... uvidíme čo bude v noci.Dneska sme sa previezli len do lekárne a inak sme boli doma.Ale zajtra ich chcem trošku zobrať von.Aspon na polhodku, lebo už ich tu mrle žeru ... Ja už neviem ako ich mám zabaviť ... 😝

lenocka6
28. dec 2010

Ahojte, tak dneska sme sa mali lepšie, celý deň bez teplotky. Ale už malý aj mierne vystrájal, ako nabral trochu sily. Zase na druhú stranu ešte toľko nevydrží, o pol šiestej zaspal jak drevko. Držím Vám všetkým palce na zlepšenie chorôb a dobrú noc. 🙂

lucyso
28. dec 2010

Ahojte maminky. tak nam opät nasnezilo. zajtra sa budeme sankovat. ved musime vyuuzit nove "jeziskovske"🙂 sanky kym sa da.
No a bundu som si uz chvalabohu kupila... som rada.

lucyso
28. dec 2010

ozaj maminky, moja sestra uz je v porodnici, ale odrodia ju zajtra.
ma vysoky tlak a babo ma vraj cca 4 kg.. tak najskor slusia rodit normalne a potom cisarak..
preco nedaju cisarak hned a nechaju zenu takto trpiet? ved ked je velke babo, tak je jasne ze to pojde tazko, nie?

gabuliik
29. dec 2010

Ahojte.
@lenocka6 super,že je malému už lepšie .... U nás je pravý opak ... malému začal sopel a grcá kade chodí, od rána som už 2x umývala kuchynu a samozrejme som ho musela prezliecť,všetko dať oprať a to ešte som mu ráno zvliekala periny,bo sa docikal ....
takže u nás dnes sánkovačka asi nehrozí .... ☹

@lucyso, neviem prečo ženy tak trápia ... toto isté urobili mojej sestre.Ona je chudá jak špáratko, malá mala skoro 4kilá a oni ju nechali rodiť normálne.Hrozne sa dotrhala a potom ju 2hodiny šili .Takže držím palčeky tvojej sestre,nech to má rýchlo za sebou.

sonatt
29. dec 2010

čaute maminky. MM zobral deti na sánkovačku, doobeda tie väčšie - bo sú u nás aj na prázdninách - a poobede Matúška. Takže sú super vyvetrané a dúfam, že aj trochu unavené 🙂

marcelkatt
29. dec 2010

Ahojte, ja som doma sama s Patrikom, mm išiel vyvetrať Erika, posánkovať a kúpiť plienočky. Tak ja oddychujem. Prišla aj sestra z UK, ale teraz tiež išli von...
@gabuliik moja, nech sa Andrejkovi rýchlo polepší veru, držím palce 😉
@lucyso držím sestre mooc palce, aby to rýchlo prebehlo a mala čo najmenej bolestí a trápenia.
@lenocka6 Adamkovi skoré uzdravenie a aby sa už teplota nevrátila 🙂

Idem si k Patrikovi podriemkať kým spinká... zatiaľ ahooojte a všetkým maródom skoré vyliečenie prajem!!

lucyso
29. dec 2010

Ahojte maminky,
takže už som krsná🙂).
Máme Richarda, 4 kila a 52 cm...
pôrod bol rýchli, ale zato strašne ťažký:((. chúďa.
o 8 ráno jej dali vyvolávačku a o 11 bol malý na svete. rodila normálne, ale je totálne vysilená. takže ju nechali spať a dajú jej ho až ráno. Rodila ju Štefániková.
Nechápem ako môžu takto ženu nechať vysiliť.
aaaaaaaaaaaaale kašlať nato. hlavne že sú obaja zdraví. o pár mesiacov nad tým mávne rukou...

zuzanky
29. dec 2010

@lucyso Tak krstná DRATULUJEM, a mala to naozaj rýchlo 🙂

lucyso
29. dec 2010

@zuzanky dakujem. uz nech su doma a nech uz je fit🙂

lucus111
29. dec 2010

@lucyso ahoj ja som na taku natrafila v kenvele sice pred mesiacom no možno ich ešte budu mat 🙂

lucyso
29. dec 2010

@lucus111, aj tam som bola, ale uz nic....🙂
ale dakujem, uz som si kupila. a k tomu este aj ciapku🙂), tak uz mi aj na hlavu snezit moze 😀 😀 😀

lucus111
29. dec 2010

@lucyso no tento rok som si čiapku kupila aj ja 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lucyso
29. dec 2010

@lucus111 ja dve. jednu v tescu a velkost bola univerzalna, ale na moju hlavu nesadla.... hmm.
tak som si kupila potom druhu v Maxe a tu som si uz radsej vyskusala🙂))

lucus111
29. dec 2010

😀

lucyso
29. dec 2010

cica, tie chaty si pamätám.. 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre