Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

monca1991
30. jan 2011

@vladkaz1 no ved ano co sa tika tehotnosti tak som s nim bola tiez velmi spokojna.dal si natom zalezat.skontroloval uplne vsetko.len na panvu trocha pozabudol.a nechali sme u neho celi majland zaco vsetko si pytal peniaze.od jednej pani si vypytal za tehotensku knizku 30 eur.zato ze jej u vypisal

monca1991
30. jan 2011

baby a kedy odporucate dat dieta spinkat do vlastnej izbicky?teraz sa za 3 mesiace sa ideme stahovat a neviem ci mame uz zariadovat detsku izbicku alebo ci je este cas?

timotej
30. jan 2011

my sme nášho dali ked mal 1,5 rôčika, do roka si ho určite nechaj pri sebe.

monca1991
30. jan 2011

@timotej a spaval s vami v posteli alebo v postielke?

timotej
30. jan 2011

@monca1991 spával vo svojej postielke vedla mojej postele, vieš pre istotu. Do 8.mesiaca je dokázané že sa stáva syndrom náhleho úmrtia, alebo niečo. My sme ho nikdy neučili spať s nami v posteli vždy zaspal vo svojej postielke, teraz má skoro už 2,5 roka a pekne spí v izbičke.

monca1991
30. jan 2011

@timotej uz som citala aj clanky a urcite si ho necham aspon rok pri sebe

gabuliik
30. jan 2011

Ahojte.
@monca1991 , aj moje deti spali s nami v izbe,ale vo svojej postielke.Do 2 rokov.Potom išli do svojej izbičky do velkej postele ....Nikdy som ich neučila spať v našej posteli,bo by sme sa nevyspali ani my,ani oni ... 😉

vladkaz1
30. jan 2011

@monca1991 no s tym platenim to bolo ako kedy ,tiez aj u mna a dalsia kamoska zas neplatila nic takze nechapem to 😕

gabuliik
31. jan 2011

Ahojte.
Tak dnes sme ešte doma,ale zajtra fičíme do škôlky.K svokrovcom prišla prespať neter,tak ma ukecali,že nech nechám malú doma,aby sa pohrali. 😅 No a od 9,30 sa hrajú,ale taký čurbes tu urobili,že až.Stihla som si požehliť,teraz si pustili rozprávku a idem upratať tie hračky,lebo už sa s tým hrať určite nebudú.
Inak som totál nevyspatá,Monika v noci buntošila ... ☹ 😠

@vladkaz1, dobrý link 🙂

lucyso
31. jan 2011

Ahojte maminky. tak my sa trapime uz vyse tyzdna s kaslom a soplikami. a noci su najhorise. zle sa jej dycha, takze sa stale budi bud kvoli kaslu, bud ze ma upchaty nostek, alebo zas zubky.. takze som KO. a ozaj v piatok sme boli na tych kramaroch a tam lekarka povedala ze to je uplne normalne ze to byva ale ze o mesiac sa mame prist ukazat pre istotu...
a teraz ze aby som verila lekarom.. kazdy mi povedal inak...

gabuliik
31. jan 2011

@lucyso a tu v TT ti povedali čo?

Inak,bola som s deckami chvilu vonku a je tam totálna kosa.Teda aspon mne bola .... Takže asi po 40min. som to zabalila a išli sme domov ... 😝

monca1991
31. jan 2011

@vladkaz1 ja som platila za kazdu poradnu 10e a aj za prve foto nasho drobceka som platila 3e za jednu a na dalsej poradni mi ich dal uz zadarmo

monca1991
31. jan 2011

ahojte chcela by som sa spytat, co robite ak je starsi surodenec chory?ako ich oddelujete?lebo my zijeme u svokrovcov zatial a u nich zije este 2,5 rocna a je chora.tak neviem bojim sa ze to dostane aj malinky

gabuliik
31. jan 2011

@monca1991, no jedine,že sa jej budete vyhýbať,ale to je ťažko ... Minulý rok mi staršia dcera nastupila do škôlky a každý mesiac bola chorá , no a samozrejme po nej to do týždna vždy dostal malý .Nemala som ich ako izolovať ....
Alebo chod s malým k vašim ak by sa dalo,kým to dievčatko nevyzdravie .... inak ti neporadím ... ☹

lucyso
31. jan 2011

@gabuliik Gabi, co mi povedali? najskor som bola u svojej, tak ma poslala na kozne, kozna z dialky, ze oni taketo nerobia (ze sa to laserom odstranuje) ale ze ma odporuci na detsku gynekologiu, tak som sla k svojej po vymmenny listok, ta sa cudovala, ze akoze nic nemaju, na tej gynekologii, ze oni s tym nic nemaju, ze to je konecnik, ze na chirurgiu. tak spät ku svojej po vymenny listok a na chirurgii nadaval, ze akoze ani jedna nevie, ze on to pozna, ze to je u malych deti velmi neobvykle (toto tvrdili vsetky), ze to sa da liecit vselijako, ale ze musim ist na kramare, pretoze len tam je detska chirurgia.. tam neobjednavalu, vraj byva vcela ludi, tak sme v piatok sli rano o siestej z domu, casenku s cislom 5, takze celkom fajn (po nas uz prisla kopa ludi) a tam lekarka, ze to je uuuuuplne normalne, ze to deticky mavaju, a ze s tym sa nerobi nic, ze ono sa to "vstrebe" ako bude Livia rast, tak ono sa to bude vlastne zmensovat..
no kazdy inak...

gabuliik
31. jan 2011

@lucyso ... wow,tak to vás teda riadne poprehánali a v podstate ste ani nič nevyriešili ... ☹ z toho čo si tu napísala by som ani ja nevedela čo robiť ...

lucyso
31. jan 2011

veru poprehanali a s malou to nebolo bohvie co.. a vraj to je normalne. teraz ked jej idu zubky tak mame strasne hnacky a teda ze to ma z toho, ale ze to je uplne normalne : verdikt tej lekarky na kramaroch..

gabuliik
31. jan 2011

aha ... a nebude to také niečo ako hemeroid? teda ja som to nevidela,ale ked si teraz napísala ten verdikt tej lekárky ...no neviem ... ved uvidíte ....

lucyso
31. jan 2011

vraj sa tomu aj hovori falosny hemeroid, na chirurgii tomu hovoria strazna vezicka... 😕 ....

monca1991
1. feb 2011

@gabuliik kruci...to je prave to ze ja nemam ist kam.s mamou som sa nerozisla moc v dobrom a moju izbu hned zabral moj brat s ktorim sa do krvy neznasame

gabuliik
1. feb 2011

@monca1991, no tak to neni bohviečo .... inak ti neporadím ... jedine sa skús tej malej nejako vyhýbať,aj ked bývate v jednej domácnosti,tak to bude tažké a bacili sú potvory, sú všade ...

gabuliik
1. feb 2011

@lucyso, no preto ma to napadlo,lebo som niekde o tom čítala .... ale kde si nespomeniem ...

Dneska išla Monika do škôlky, po týždni ...tak tu mám relatívny klud.Aj ked je pravda,že mi tu je trochu dlho,ale nájdem si nejakú robotku .... 😀

monca1991
1. feb 2011

@gabuliik uz jej to chvalabohu prechadza ani horucku uz nema.bola to asi len nejaka viroza

mamina910
2. feb 2011

Ahojte mamičky,chcem sa spýtať,môže aj nemusi gynekológ predpísať antikoncepciu bez odberov,lebo mojej kamoške ktorá má toho istého dr.ako ja,dr.Čecha,tak jej antikoncepciu nepredpisoval na základe odberov ale vybral jej že ktorá by bola pre ňu asi tá NAJ.a ak jej neškodila predpísal jej ju na dlhšie obdobie,je to tak správne alebo mám ísť radšej na odbery?!Mám pol ročnú dcérku a chcela by som antikoncepciu keďže dr.mi povedal že kvôli tomu mám prísť až po prvej menštruácii od pôrodu a tú už mám od včera za sebou-konečne...tak už môžem cupitať k nemu,Ešte by ma zaujímalo po akom dlhom období sa od pôrodu robí vyšetrenie cysty.Či by mi aj tú mohol hneď urobiť.A nemáte niektorá z vás t.č.na dr.Čecha do ambulancie na Vozovke?!Ďakujem...

dayanka
2. feb 2011

@mamina910 tak to je problém. Vyber HAK a vysetrenia s nou suvisiace su dost zavaznou vecou a myslim ze doktori na to niekedy zabudaju. Pred predpisanim su nutne vysetrnia, aby sa zistilo, ci jej HAK neublizi.

tehulka4
2. feb 2011

zdravim zienky..🙂)

tak na margo ilavskeho, ja k nemu chodim uz 6 rok, a nemozem povedat nic íne len samu chvalu..cos a tyka platenia, platila som vzdy iba za objednanie 9 euro, a ked som bola s prvym tehotna, tak som jedine este za prieotky, lebo vtedy mito moja poistovna nepreplacala..inak nic a teraz pri druhom iba za objednanie a za fotky z 3D ale to viem ze sa plati vsade..co sa tyka odbornosti je podla mna najlepsi..aj vdaka nemu mam prveho..a ked mozem porovnmat inych ku ktorym som chodila tak aj pristup k pacientom je podla mna super..ja som s nim teda problem este nikdy nemala..

cos a tyka spania v spalni tak aj u ans je to tak, ze decka spavali pri mne v spalni vo svojej postioelke..oliver spaval sam vo vlastnej izbicke asi od roku a pol lebo som bola tehula tak ze ench si uz uzvyka..a v pohode..akzurat teraz filipa by osm chcela nejak po roku strcit do izby k oliverovi tak uvidim kao sa mi to podari...

u nas vsetko po starom, nic noveho akurat filip mi konecne trochu lepsie spava v noci.. 😉 ale uz musim letiet, lebo mi uz huci..este tak toto zlepsit a bude to parada..🙂pekny dnik zelam..

mamazuzu
2. feb 2011

@tehulka4 uuuplne suhlasim s tvojim nazorom na ilavskeho. v odbornosti podla mna nema konkurenciu. v nicom, co mi povedal, sa nemylil. a co sa tyka platenia, pokial viem, za co si platim, nemam s tym problem. a radsej chodit k nemu, co ma vsetky pristroje v ordinacii, ako chodit k niekomu, kde si sice neplatim nic, ale potom ma rozhana kade tade k cudzim lekarom na ultrazvuk a pod.

mamazuzu
2. feb 2011

@monca1991 ahoj, nie nerodila som s ilavskym. on uz k porodom nechodi. ale chodim k nemu do ordinacie som maximalne spokojna. janemozem nanho povedat ani jedno krive slovo 🤐

monca1991
2. feb 2011

@mamazuzu ja na ilavskom milujem hlavne tu sestricku...ked zacne o jej ex tak to este len potom zacina sranda

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre