Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

lubuska22
28. feb 2011

ahojte maminy ja viem ze som mimo temu ale nenajde sa tu niektora mamina byvajuca na hlinach? nastahovali sme sa sem a rada by som chodila s niekym kocikovat mam 4 mesacneho chlapceka...:o)

gabuliik
1. mar 2011

Ahojte.
@lubuska22, patrí to sem 😉 , ale ja som odtial neni ... možno sa ti niekto ozve .

Tak baby, dneska na zápis 🙂 .Všetkým držím palčeky,aby sa do škôlky dostali .Ja mám dnes strach tam isť,bo Monika ráno zas hrozne plakala a ked nás tam zbadá,tak to bude konec sveta.Ja už fakt neviem čo jej je.ešte viac sa na mna upla ako inokedy.

gabuliik
1. mar 2011

Baby, zápis uspešne za nami, už len čakať na rozhodnutie ... 🙂
A malý mi zaspal, neviem čo sa stalo,lahol si na svoj tkzv. pelíšek , ktorý si urobil z deky, vankúšov a plyšákov a zaspal 😀

dayanka
1. mar 2011

@gabuliik zlatunke deti v albume. 🙂 🙂

gabuliik
1. mar 2011

@dayanka ... dakujem 🙂

nini88
1. mar 2011

@lubuska22 ahoj, ja byvam tiez na hlinach. Mozeme sa niekedy stretnut 😉

stankatt
1. mar 2011

tak aj my sme zapisany... v 3 skolkach, ale moc nadeje teda nemam 😠 do dvoch beru po 8 deti a do tretej 23, ale tam sme prisli ako 43ti ☹ 😠 , tak malu som dala ako 1,5 rocnu do jasli, aby som neprisla o robotu a nakoniec o nu pridem, bo ju nezoberu do skolky 😠 😠 😠 😠

berus222
1. mar 2011

@stankatt neviem z ktorej casti tt si, ale mne dnes povedali v skolke v jame a na tekela, ze beru, ze netreba stresovat.

stankatt
1. mar 2011

@berus222 no vodaren...

lubuska22
1. mar 2011

@nini88 ahoj no to by bolo super :o) by som tu nechodila tak sama

gabuliik
2. mar 2011

Ahojte.
Tak dneska idem s Monikou na kožné,uvidíme čo z toho bude ...

@stankatt, aj u nás v Modranke bol nátresk.Berú 20 detí, zápis začal o 10,00 ... ja som prišla o 10,05 a už som bola 10ta a za mnou bolo ešte asi 6-7detí.Takže to bude zaujímavé ....

marianeta
2. mar 2011

@berus222 Ahoj.Prosím ťa a kolko berú detí do Jamy?

vladkaz1
2. mar 2011

Mne vecra hovorila kamoska ze do jamy beru najviace deti ze maju vela volneho miesta ,len mne je to na daleko

nini88
2. mar 2011

@lubuska22 to poznam, ja chodim sama uz skoro 7 mesiacov. Kedy sa dnes chystas von? Ak by sme stihali pridame sa 😉

berus222
2. mar 2011

@marianeta nepovedala presny pocet, ale tiez baby hovorili, ze tam beru najviac a aj deti co este nemali 3 roky.

marianeta
2. mar 2011

No neviem teda,lebo aj som sa pytala či ho nevezmu skor ako v septembri a vraj ze nie.a v septembri možno(ale skor asi nie som tak vydedukovala).Je to nespravodlivé ,že uprednostňuju deti zamest.matiek.A ja si ako mam robotu hladat s deckom na rukách ked ho nemam kde dať na varovku?

dadulaa
2. mar 2011

ahojte maminy 🙂
už som sem kedysi písala, no teraz potrebujem od vás poradiť, ktorá škôlka v tt je dobrá, resp. kde by ste mi doporučili dať malého, nakoľko sa v lete sťahujeme do tt a nemám vôbec prehľad o škôlkach. Malý má odklad šk. dochádzky...budem vám fakt vďačná, ak mi poradíte 😉 ďakujem

anesim
2. mar 2011

@stankatt podľa mňa je jedno, koľkátá si bola, oni to berú podľa kritérií, a stačilo sa zapísať zrejme len do jednej škôlky, lebo riaditeľky majú po zápisoch sedenie a tie zoznamy nejak spolu prechádzajú a keď tam zbadajú to isté dieťa na viacerých zoznamoch, tak ich vyšktajú, teda aspoň to tak bývalo
@marianeta ak si chcela , aby ti malého zobrali ešte tento šk. rok, tak si mala ísť na zápis takto pred rokom, lebo v marci sa vždy zapisuje na nasledujúci šk. rok
@dadulaa záleží na aké sídlisko sa sťahujete, moja chodila na Spartakovskú (ku škole) a ja som bola spokojná,a hlavne malá veľmi rada chodila

marianeta
2. mar 2011

@anesim Veď ja som išla min.rok na kopanke na Ľudovú,lebo tu mam od domu najbližšie a pani riad.ma vypoklonkovala s tym,že ona mi to tam rok nebude opatrovať tu žiadosť a že či si myslim,že keď si dám rok do predu žiadosť tak si tym zabezpečím miesto. Tak ma to dožralo a do inych som nešla bo som myslela ,že aj stade ma vyženú.
A tento rok som tam prišla dva dni pred zapisom pre žiadosť aby som si ju mohla dať potvrdiť u lekarky a arogantne ma odbila,že mi ju nedá a že mi ju nedá dopredu žiadna iná škôlka a nech sa páči v 4 školkach mi ju bez problémov dali len ona s tym mala problem.

anesim
2. mar 2011

@marianeta asi to záleží od prístupu,
ale ja som nemyslela, že dať rok dopredu prihlášku, ale normálne zapísať, a dať tam dátum nástupu napr. marec 2011 , ale keď mali veľa detí tak aj tak by ho asi nezobrali ke´dže si doma a nemáš prácu. Ja ke´d som zapisovala malú , tak tam aj chceli zamestnávateľa alebo či len pracujem ( už neviem presne ) a aj to bolo jedno z kritérií na prijatie, aby bola matka v práci

marianeta
2. mar 2011

@anesim No veď ja som ho riadne chcela zapísať s tým,že by nastúpil najneskor v apríli tento rok a ona ma takto odbila a pritom mam kamosky co urobili rok dopredu to isté a decka maju od februara v skolke. Ide o to,že ona je divná .

lubuska22
2. mar 2011

@nini88 ahoj prepac az teraz som to nasla zajtra idem k doktorke ale v piatok mozeme ist chodim okolo 11 hod

nini88
2. mar 2011

@lubuska22 ahoj, ved to nevadi. V piatok ale idem k doktorovi zasa ja 🙂 a poobede nechodievas? Mozes mi kludne napisat aj IP ... a dohodneme sa telefonicky ak chces. A kde na Hlinach byvas? Ja pri gympli.

stankatt
2. mar 2011

ono je to s tymi skolkami fakt blbe... chapem, ze ako si ma baba hladat robotu, ked nezoberu dieta do skolky a na druhej strane, ja som dala malu ako 1,5 rocnu do jasli, aby som neprisla o robotu a teraz o nu pridem, lebo malu nezoberu???? preco sakra nepootvaraju viac skolok??? sak taketo problemy su kazdy rok... 😠

marianeta
2. mar 2011

@stankatt Je to bieda.Skolky neotvoria lebo mesto na to nema prachy.Keby to aspoň ináč opatrili matkám ktorým decká nevezmú doškôlky tým,že by ešte poberali ten rodičák.Ja fakt neviem čo urobíme z mužovho platu neutiahneme hypotéku aj stravu šaty ,šeky.Ale to nikoho netrápi.

stankatt
3. mar 2011

@marianeta sak to je to 😠 😠 😠 asi sa fakt mame ist stazovat na lamparen...

marianeta
3. mar 2011

@stankatt Veru tak.Akože moja jedina možnosť je ist do tesca na 4 hod.Ked pride muž z roboty večer.Ja to nechápem mne nad tým rozum stojí,že sa rapídne zvýšila pôrodnosť a decká nieje kam dať.Ale je to aj o tom,že mamičky odkladajú deťom školu a tam je kameň úrazu. Veď prečo aspoň nenávišia stav(ak má školka na to priestor) a nepríjmu pedagógov,myslím,že by to bolo menej nákladné ako otvorenie celej skolky.Štve ma to a neuveritlne ,že kvoli pondiatym zákonom ja nemožem ist do roboty 😠

gabuliik
4. mar 2011

Ahojte.
Tak ,konečne piatok a vyzerá to na celkom fajn počko ... 🙂
@marianeta, ja som na tom podobne, tiež skončím asi v tescu,ale chcela by som na 6hodín 😒

tehulka4
4. mar 2011

ahojte maminecky..som tu uz riadne dlllho nebola...🙂 vidim, ze aj vas sa tyka tema skolok..tak ja byvam pri poliklinike, teda by somto do jamy mala najblizsie,a le kedze tam chodili deti mojich susied a znaymch a mam z prvej ruky, ze otras skolka, teda otras personal, tak som ani neuvazovala nad tym tam maleho dat...a ani nedam..pre mna by bolo njavyhdonejsie ho dat do skolky k nasim, co som aj urobila, al eja chcem aby tam maly chodil aj do skoly..jeden aj druhy..poznam tamucitelky a viem ze super..akurat ten problem, ze vela deti p prihlasenych a malo beru..tiez to nejako nechapem, v com je problem, otvorit o jednu triedu viac a pribrat nove ucitelky..tak tiez cakam, ze co a ako dopadneme, aj ked nejak otmu velku sancu tiez nedavam,a le tak tento rok mi ot ani nejaoextra vadit nebude ak mi ho nevezmu, aspon bude este so mnou doma,a j ked oliver sa celkom doo skoky tesi..ked sme boli na zapise hned bol strceny v triede a pustil sa tam s pani ucitelkou do debaty..🙂)..inka u nas doma nic noveho..akurat filip zacal lepsie spavat ale asi nam idu zuby lebo je nejaky nepokojny a stale si neico strka do pusy..v sobotu ideme na maskarny...oliver bude poziarnik sam..som mu dala sit zlte nohavky a modry vrsok..este musim doupravovat ten vrsok, aby to nejako vyzeralo, ale sa mi do toho nechce..boze som nejaka leniva v poslednej dobe...

marianeta
4. mar 2011

@tehulka4 Ako to myslíš,že otras personál?Mne sa zdala ta riad.mila,a ešte mi povedala,že ak by sa jej uvolnilo miesto ,že by nejaké dieta nenastúpilo pre zly zdrav.stav či kvoli tomu odišlo skor tak mi zavolá.Si ma normalne vystrašila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre