Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

melory
autor
25. sep 2006

navyse ak sa da vobec hovorit o zime v trnave, ze? ja za zimou cestujem na kremnicke hory. jesen milujem v tatrach a leto pri mory. jar si uzijem najradsej v karpatoch, lebo je tu najskor teplo a zelen. pavlinka tebe sa to krati. coskoro budes maminkou.

palvinka
25. sep 2006

no a mne to príde ako nekonečná doba - ešte cca 10 týždňov 😕

melory
autor
25. sep 2006

je pravda ze traz to bude najnarocnejsie a ked budes na rosypanie odvezu ta rodit. posledny tyzden je najhorsi to ide jedna hodina ako tyzden

palvinka
26. sep 2006

na tohtoročné vianoce sa teším najviac, (ako ešte nikdy predtým), to by sme už mali byť doma. Ak nám ovšev výjde termín a babulka si nebude dávať na čas 🙂 .

melory
autor
26. sep 2006

to stihnes pavlinka urcite, lebo to potom po tyzdni vyvolavaju a na vianoce pustaju domou urcite. druhorodicky su dokonca len 3dni a sup domeno. pri prvom mi dobre padlo 5dni. dost to zenu vycerpa, ale druhe az tak nie. 😉 aj ja sa tesim na vianoce, lebo budem mat take krasne brusko a kupime darcek navyse.

palvinka
26. sep 2006

Melory Ty teraz pracuješ alebo si doma s Hugom?

melory
autor
26. sep 2006

som na materskej ktora mi konci za dva mesiace a v aprili rodim. neviem co s medzi casom

melory
autor
26. sep 2006

este je tomu huginko alergik na mlieko tak mi ho hocikde do skolky nezoberu, asi si ho neham doma. este k tomu sa v januari stahujeme a neviem kde tak neviem kam ho mam dat do skolky. lebo ani mesto nieje iste. mam dost nejasnu buducnost pred sebou. 😢

braniska
27. sep 2006

ahojte trnavcanky, ja sa uz tesim, na matersku odchadzam k 15.12. + si beriem dovolenku, cize posledny den v praci budem mat 30.11.....dufam.....cestujem kazdy den do BA, tak snad este v novembri bude dobre pocasie. Nespominate si, ako to bolo minuly rok ? Nechcela by som ist na PN, len kvoli tomu, ze cestujem.....
tesim sa uz na kurz v materskom centre, na ten dalsi uz urcite budem chodit....
palvinka, s dietatkom uz urcite budete na Vianoce doma...
melory, veru budeme mat krasne bruska, moje zatial nie je velke, tak som zvedava, aka budem na Vianoce obrovska 🙂)))

melory
autor
27. sep 2006

to budes obrovska ja budem v 6mesiaci
ja mam dilemu ze neviem co spravit kedze som do novembra na meterskej s hugom a potom od februara s druhym - co s medzi casom kdo mi poradi? asi zalozim temu.

katka6
27. sep 2006

melory ostaneš s Hugom doma do ďalšej materskej, na úrad práce sa ti neoplatí chodiť, pretože budeš tam každé 2 týždne a máš hradené len zdravotné poistenie-to máš hradené aj tak, ak sa staráš hoc doma o dieťa do 5-6 rokov. zájdi na zdravotnú poisťovňu, oplatí sa ti ísť jedine do pracovného pomeru, ale...............

palvinka
27. sep 2006

ja som myslela, že materská je len do 3 rokov a nie do 5-6 ??? Melory keďže čakám prvé baby tak Ti neporadím, ale skús otvoriť tú tému a možno iné maminky Ti pomôžu 😉 .

melory
autor
27. sep 2006

dnes som bola na socialke aj na urade prace a mam vysledky.
materska sa da predlzit do 6 rokov a rusi sa nastupom do skolky.budu mi platit vsetky odvody, ale nieje platena.
na urad prace sa mi neoplati lebo vsetko budu za mna platit len zdravotne nie.
a na PN sa mi tiez neoplati lebo nedostanem ani fuka. takze si predlzujem matersku.
a este bonbonik - peniaze mi daju len ked mame dokopy pijem 3160sk!!! hihihi je to vobec mozne?

melory
autor
27. sep 2006

inac trnavcanky mame 6 stran - hamba nam, niesme akosi komunikativne.

braniska
28. sep 2006

je to veru hanba!!!!! mali by sme si vsetky pisat tak casto, ako sa len da, no nie ? ktora z vas pojde na dalsi kurz ? bolo by fajn, keby sme sa tam uvideli.... 😉
melory, ten bonbonik bol naozaj bonbonik.....
inak kupila som si celkom pekne nohavice a tricko v tehotenskej predajni na Halenarskej a na Trhovej (tam je novy stanok s oblecenim pre tehotne - vraj funguje len 2 mesiace)....

melory
autor
28. sep 2006

ja som bola vcera v parnych kupeloch a to boli sumy - hruza, za rolar 1300,- a nohavice 1500,- nedam a nedam. tricko do 500,- v pohode a gate do 800,- ale co je moc je moc.
bola som pozriet v tom stanku na trhovej a mali tam {vtedy} len cierne veci a ja som sneda a ciernu nenosim v tehotenstve - taka povera. pojdem tam este pozriet ci nieco dostali. ty si braniska co videla pekne?

kubko
28. sep 2006

ahojte mamicky, viem, ze to sem nepatri, ale neviete mi nahodou poradit dobre a podla moznosti aj lacne kuchynske studio v Trnave a okoli? Vcera ma sokli v Lojmare cenou 85000 za linku bez spotrebicov, tak musim hladat dalej.... Len neviem kde...
Prajem vam uspesne tehulkovanie a vela stasticka a zdravicka 😵

melory
autor
28. sep 2006

skus mimo mesta na dedinach alebo v mensom meste ale osobne nemam skusenost este ma to len caka

kubko
28. sep 2006

tak vela stastia melory, je to des...

melory
autor
28. sep 2006

ak tu zachytis nejlu z trnavy ona bude vediet davala si niekde robit lacnejsie

kubko
28. sep 2006

dakujem za tip melory 😉

melory
autor
28. sep 2006

si v praci? ja na materskej

kubko
28. sep 2006

ak to bola otazka pre mna, tak som v praci a skoro sa mi uz podarilo medzi vas zaradit, ale prvy pokus nam nevysiel v 8tt, no co uz zivot ide dalej a dufam,ze za pol roka budem uz medzi vami ako cerstva zatial nie mamicka, ale aspon tehulka 😵

melory
autor
28. sep 2006

a vies ze si mi povedoma? mne sa stala pred pol rokom taka vec ze test mi po dvoch dnoch ukazal ze som tehotna a za dva dni som dostala menzes. teraz mame z dovolenky od mora darcek a bude 1.4.2007

kubko
28. sep 2006

No byvam na Kopanke a ty tusim pri tescu ak sa nemylim, ked som bola tehulka, chvilu som vas sledovala, co tu pisete a tak.. Takze mozno sme sa niekde v Tescu videli....

melory
autor
28. sep 2006

je to mozne lebo tesco je pre mna ako samoska. byvam v najomnych bytoch co su hned cez cestu ale uz od januara bereme uver na byt.

kubko
28. sep 2006

Ja mam hoby nakupovanie v marketoch, najradsej kupujem kupodivu jedlo, ale nepohrdnem ani oblecenim za velmi rozumnu cenu 😀 Takze ked ta niekedy stretnem a spoznam ta, tak sa prihovorim 😀
tak nech vam to vyjde s tym bytikom 😉

melory
autor
28. sep 2006

dakuje, lebo uz som videla 30bytov a nic

kubko
28. sep 2006

ved to, clovek potrebuje lasku na prvy pohlad, ked tam ma prezit cast svojho zivota...

melory
autor
28. sep 2006

ano 🙂 a ked sa zalubime stale sa vyskytne problem, ale vzdy si povie, ze tak to ma byt, ze nas byt este na nas niekde caka. mame zaber na trnavu, modru, perinok a blavu. kedze manzel robi v blave a inde ani pri jeho profesii nebude.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre