Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

adriana02
11. dec 2008

mmona ahoj ja byvam tiez na dedine ja tu poznam dost mamiciek ale moj syncek ma take cudne spanie ze chodime von iba doobeda na chvilu a potom poobede ale o 5 alebo 6.tak to uz malokedy niekoho stretneme ale ked si budes chcet pokecat tu je moj mail amagulova@gmail.com,alebo aj ina z mamiciek ja budem len rada

adriana02
11. dec 2008

basado tak to mas dobre ked ti manzel pride kazdy den domov aspon sa mas komu postazovat alebo pochvalit co sa tebe alebo detom podarilo

mmona
11. dec 2008

manžel roby na smeni. Nie, že by nebol doma. Pride pohra sa z detmi a zase ide robyt, teda na fušku.

adriana02
11. dec 2008

mmona no to mas skoro take iste lebo asi ked pride tak je dost unaveny ale co sa da robit v dnesnej dobe to bez peniazkov nejde musime to neako pretpiet

basado
11. dec 2008

ahoj adriana02 vítam ta tu. chcem sa ta opytat samko me ešte plienky? moj maly sebastian nechce chodit na nočník. 😠 ked mu spomeniem že ideme na šerblík tak uteka jak gula čo nechce 😅

adriana02
11. dec 2008

basado dakujem za privitanie moj mili synacik ani neuteka od nocnika on sa dokaze dokakat skor ako stihnem ho prinies neviem ako to ten chlapec robi a o cikani ani nehovorim ked mu poviem napr aby sa vycikal do vane po kupani tak to mi rozumie alebo napr v lete do travy cikal stale ale teraz akoby utal neviem co sa stalo ked som ho nutila tak to bolo este horsie tak tomu davam volny priebeh kamaratkyna dcera sa naucila par mesiacov predtym ako isla do skolky aj od inych som to pocula tak stale dufam ale vraj deti sa nemaju do nicoho nutit tak uvidime ked budes chciet pokecat tak mail je amagulova@gmail.com tak zatial

mmona
12. dec 2008

baby ja som tiez malu zo začiatku nutila na serblik. mohla som robyt čo som chcela a dnes chodi na serblik sama a ani neviem ako. a to bude mat 15.1. 2 roky. dnes si sama serblik donesie, da si dole nohavice a vicika sa potom už len kriči že cikala. netreba deti vobec nutit ono to pride samo.

adriana02
12. dec 2008

mmona tak to je teda obdivuhodne ze sa to tak skoro naucila normalne zavidim ale vraj vacsina chlapcov sa uci neskorsie rozpravat aj to o tom serbliku tak ja sa tiez snazim ho nenutit a nechat to na nom

gucz
12. dec 2008

moja malá tiež šerblík nemusí, tak to teraz ani neskúšame, necháme si to na leto 🙂

mmona
13. dec 2008

dobre ranko 😵

lyongirl
13. dec 2008

aj my si to nechávame na leto, len dúfam, že sa to podarí, nakoľko kupovať dvojo plienok nieje "bohviečo" 😝
Malý chápe tiež že ciká, vo vani sa vyciká bez problémov, ale do nočníka si zásadne sadá len oblečený 😀

adriana02
13. dec 2008

lyongirl no tvoj syncek si aspon na neho sada ale moj si ho vie dat akurat tak na hlavu on si na neho nesadne

lyongirl
13. dec 2008

tak o tom, že ho dáva na hlavu tiež vieme svoje, vyzerá ako kovboj 😀
Ja sa tým vôbec nezaťažujem, kedy začne chodiť, vtedy začne, jednoducho sú deti, ktoré sa to naučia pred 2hým rokom a niektoré až pred 3tím, poznám aj také, aj také a nič im nechýba.... Povedala som si, že ked bude na to zrelý, tak začne chodiť, len tie plienky pre 2 deti bude - uf...
Počula som názor, že najlepšie je, keď sa to dieťa naučí okolo druhého roku, ale podla mńa to je blbosť, naučí sa to, ked bude samo chcieť a nie, keď ho budeme nútiť.....

adriana02
13. dec 2008

lyongirl no to mas pravdu ze sa naucia sami ked budu chciet to je ako ked v knihach a hocikde inde pisu ze dieta sa ma krmit po narodeni kazde tri hodiny to je podla mna blbost ja som malemu dala kedy chcel nenecham ho predsa hladovat a mlieka som mala dost chvalabohu lebo velmi lutujem mamicky ktore nemaju a chceli by a musia v noci stavat aj 5 krat aby nakrmili deticky a este kym sa to ochladne boze ja by som zblaznila....

lyongirl
13. dec 2008

no, tak s tým kŕmením tiež vieme svoje, malý sa narodil predčasne, po 2 mesiacoch na fľaši som ho začala kojiť, čo som bola šťastná ako blcha, lebo som nerátala, že po 2 mesiacoch sa prisaje, ale prisal a predstav si také slabunké bábatko. Do pol roka papal každú hodinu, alebo hodinu a pol a papal aj 45 minút, lebo medzitým si podriemkal, takže knižky môžu ísť do ri.i.
Síce som ho kojila len 10 mesiacov, svojou vinou som prišla o mlieko, ale to som nevedela, že robím zle, keď ho v noci šálim čajom, chcela som sa konečne vyspať, lebo už som nevládala s kojením, no a mlieko sa prestalo tvoriť, čiže odvtedy sme na UM a tiež som musela vnoci vstávať aj 3-4x, ísť zohriať vodu a zarobiť mlieko, kým malý reval od hladu. Doteraz pije mlieko v noci 2x. 1x v noci okolo tretej a ešte ráno okolo šiestej. Niekedy noc prespí a pýta len ráno a niekedy vypýta v noci a ráno vstane vysmiaty, tak to už mu dám chlebík. Takže asi tak...

adriana02
13. dec 2008

lyongirl no moj sa narodil normalne a tiez si pytal kazdu hodku a pil asi 20 min on bo taky pazrosko ale je fakt ze si mala silka ked sa prisal tak skoro to je super.a kojila som ho asi tak nieco vyse roka potom sam nechcel a ked som ho kojila to caj nechcel ani citit on len mlieko a potom ked mohol to co vydel mna papal to a medzi tym mlieko.no a potom uz len to co som mu navarila ale mali sme obdobie ked sa mu nechcelo nic .a ja ked som ho v noci kojila tak ja som kolko raz aj zaspala on sa iba odtiahol a spinkal dalej on si ani odgrgnut nepotreboval zo zaciatku som to robila ked bol maly ale on vzdy zaspal tak som prestala.moj syncek totiz nikdy nemal postielku ja to neako neuzavam moja mama mi za to vzdy nadavala za sa mi na to nauci a moj brat ma uz 10 rokov a stale spava s nou tak to akosi neberem vazne.ked mu to dobre vysvetlime tak si zvykne aj na svoju...

mmona
14. dec 2008

Moja mala bude mat 2 roky a už asi pol roka spáva na velkej posteli, ale tiež sem tam sem tam pride k na do postele.

lyongirl
14. dec 2008

ani náš malý nikdy nepotreboval odgrgnúť, tak som ho už potom nedávala. Postieľku máme, ja potrebujem jednoducho miesto na to, aby som sa vyspala, nedokážem spať, keď sa na mňa niekto tlačí, alebo nemám pohodlie. Je pravda, že keď sme sa kojili, tak som aj ja občas zaspala, ale hneď ako som sa zobudila, tak som ho prekladala. No a teraz som tehu, tak to si neviem predstaviť, že by som nemala v posteli pohodlie. malého postielka je prisunutá k našej posteli a má spustenú bočnicu, takže kedykoľvek v noci malý vylezie a ide spať k nám, ale to okupuje tatina 😀 a ak sa náhodou natlačí na mňa, tak ho "vyženiem". Neviem, čo to začalo, ale nejako malému asi chýbame, keď sa nás začal dožadovať, aj večer zaspávame všetci spolu. Nikdy nemal problém s postielkou a teraz chce byť nejako s nami, ale zas to beriem tak, že zachvíľu sa narodí bábo, to sa presunie do postielky a malý bude spať asi so mnou a manžel na váľande, ktorá je prisunutá k našej posteli, pretože máme malý bytík, takže všetci budeme spať aj tak v jednej spálni a keby spal na váľande malý, tak spí po mužovej strane a on by ho v noci ani nezakryl, ani nič, tak bude spať asi so mnou.Už sa teším, jedno dieťa z jednej strany, druhé z druhej.....

adriana02
14. dec 2008

to ta chapem ze chces mat vlastny priestor ale ja sa o to starat nemusim kezde mam postel sama pre seba manzel je v zahranici a uz sme sa aj mi bavili o druhom mimcu.mi mame sice dom velky byvame s jeho tatom ale aj tak keby som tu mala byt sama a samco niekde inde asi by som v noci scvokla a keby sme mali druhe tak sme sa dohosli ze prikupime este jednu valendu k tek nasej posteli a bude jedna obrovska aby sme nase deturence mali pri sebe teda aspon ja a on len na chvilu ked pride on hovori ze je rad za kazdy jeho nocny kopanec lebo si ho moc neuzije.takze asi tak ale myslim ze keby pracoval tu tak asi by tiez nesuhlasil aby spaval samko snami teda v posteli ale prekne vo svojej postielke...

adriana02
14. dec 2008

mmona no tak to mas dobre ked si dcerka tak pekne zvykla a to spava s vami v zbe alebo vo svojej???dufam ze aj moj bude chciet byt potom na vlastnej

lyongirl
14. dec 2008

tak aj ja chápem teba, že chceš mať drobca pri sebe, keď manžel je v zahraničí. Môj manžel bol v zahraničí 6 rokov, to sme ale ešte malého nemali, síce tých 6 rokov sme neboli zobratí, ale ten čas, čo som spávala sama, no otrasné, nemáš sa ani ku komu pritúliť, takto sa so Samkom túlite spolu.
No a my vlastne máme postele tiež pokope, začína to postieľkou, potom našom manželskou postelou a končí to váľandou, to všetko je na sebe nalepené, čiže budeme všetci spinkať pokope 😉 , len ako som už spomínala, manžel bude na tej váľande, pretože po prvé je pod oknom a to nechcem, aby tam bol malý a po druhé, keď on zaspí, tak by malého ani neprikryl, tak bude spať Alex so mnou na manželskej.

mmona
14. dec 2008

Zatial spinka snami v izbe.

adriana02
14. dec 2008

lyongirl no to mas dobre ked tam robil predtym nez ste mali deticky sice aj tak to muselo byt tazke ale teraz sa aspon mas s kym delit o starosti a radosti,ale co clovek narobi ked peniazky potrbujeme snad tam nebude musiet dlho pracovat...

adriana02
14. dec 2008

mmona a to ma postielku mimo vasej alebo pritisnutu k vasej vies ci sa nemoze stat ze by mohla spadnut ked je este malicka lebo moj syncek ked spi tak cestuje po celej posteli ked bol mensi tak som pomaly vobec nespala co som ho musela stale davat prec od kraja postele ako je to s vasimi detmi oni spia na mieste alebo tiez tak chodia

melory
autor
14. dec 2008

mmona treba zajst do mesta obcas...
vianocne trhy su pekne, len ma dojali s tym stromcekom prazdnym na namesti, mohli aspon 4gule nan zavesit.
stanky dookola to iste...punc riedeny, ale zohrial.

mmona
15. dec 2008

Zo začiatku spavala tak ze sme dali postel vedla nasej postele. Teraz uz spinkava sama ma na posteli takú barieru aby nepadla a tak tiež cestuje ale nejak na svojej posteli a sem tam spi kludne. melory na trhoch som bola a su ubohe.

luc22
16. dec 2008

caute maminy, neviete mi niektora povedat, ci uz robi dr.stefanikova aj v sukromnej ambulancii?
dakujem vam pekne.

janula17
16. dec 2008

ahoj dievcata, pristahovala som sa TT a hladam si gynekologa, kedze sa snazime o babetko, rada by som mala niekoho spolahliveho aj na "potom" ked sa zadari 🙂 poradte mi prosim niekoho s kym ste spokojne, dakujem pekne

lyongirl
16. dec 2008

Ahoj Janula, ja chodím k dr. Navrátilovi, nie je klasika na poliklinike, ale v takom rodinnom dome, je to neštátne zariadenie. je to supiš dr., nemôžem povedať krivé slovo, dokonca "nehorázny pedant", čo je dobré, len myslím, že sestrička už nechce brať pacientov, lebo ich má veľa, ale on by ťa určite zobral, on nevie totiž, že sestrička pacientov odmieta, keby to vedel, no neviem, čo by jej povedal....

lyongirl
16. dec 2008

A ináč mamičky ako sa mávate? Ja som bola dnes na poradni na cukor, strašne mi zostalo zle po tom, čo som tú sladkú vodu vypila, totálne mi zaťažila žalúdok, tak som to tie 2 hodky doma prespala, konečne o 11:30 som sa najedla a potom sme s malým na 3 hodky zalahli do postele. Dr. mi vynadal, lebo mi našli infekciu, že som s ňou mesiac chodila a dal mi ATB. Ináč malý je soplavý ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre