Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

lenkahrehusova
10. mar 2011

Ahojte baby. Ak by mal niekto záujem, predávam veci na oblečenie po Lenke. 🙂

dulkagabulka
10. mar 2011

Občianske združenie Slovenské duly vás srdečne pozýva na seminár
s MUDr.Taťjanou Horkou, detskou psychiatričkou, psychoterapeutkou,
rodinnou terapeutkou a terapeutkou pevným objatím.

“Zázrak zrodenia”

Pani dr.Taťjana Horká je brnenská lekárka, ktorá má svoju súkromnú psychiatrickú
ambulanciu. Mali ste možnosť stretnúť sa ňou na našich konferenciách Šestonedelie –
zabudnuté obdobie v živote ženy a Pevné objatie už pred narodením. Je to výnimočná
žena , ktorá „lieči láskou“. Venuje sa individuálnej a rodinnej terapii a okrem iného
je lektorkou vzdelávacieho programu pre rodičov Škola lásky v rodine, podľa etiky
PhDr.Jiřiny Prekopovej.

Na seminári sa budeme venovať témam:

Cesta duše do života – zázrak zrodenia

Prenatálna komunikácia

Iný uhol pohľadu na riziká asistovanej reprodukcie

Škola lásky v rodine

Miesto a čas konania :

1.4. 2011

Bratislava – mestská časť Záhorská Bystrica,
Spoločenský dom, Námestie Rodiny 1

Účastnícky poplatok:

piatok

od 9.00 – 17.00 hod.

25 € na osobu
15 € matky na MD a RD, študenti

Prihlášky a informácie :
Zuzana Bajkaiová
zubajka@gmail.com
0905 23 53 87
www.duly.sk

Seminár sa uskutoční pod záštitou starostu bratislavskej mestskej časti
Záhorská Bystrica Ing.Jozefa Krúpu.

mitinka
10. mar 2011

@adriana02 Ahojky ešte idem otravovať,pomaly sa mi blíži dátum 🙂 zatiaľ sa držím 🙂 Len sa chcem spýta´t koľko berie za opravu zuba?približne 🙂 aby som vedela,koľko si mám pripraviť :O :D

mitinka
10. mar 2011

@mareli Ahojky tak mi ideme plávať každú sobotu od 12.3 :D o 11:40h 🙂 Magdalénke a vy?

adriana02
10. mar 2011

@mitinka Ahoj ono to zalezi od toho ci ti bude zub vrtat alebo trhat a aj od velkosti plomby a ci si das bielu alebo tu nornalnu ja som bola teraz v pondelok a robila mi stvorku a mala som tam dost velky kaz vyvrtala mi skoro pol zuba davala som si bielu reku nech to nejako vypada a dala som si aj injekciu kedze to bolo velke no a platila som 50 je to sot ale podla mna to stoji za to a za vzrhnutie bere okolo 30 aj injekciou injekcia stoji sama o sebe 10 ja ked mam maly kaz tak si ju nevadam ale na velky hej lebo ja sa bojim no asi tak ale ona je super takze mi to nieje luto ved ona ma v cakarni aj cennik ale hovorim zalezi to aj od velkosti plmoby a podla toho kolko si das spravit zubov ja si davam robit po jednom nanajvis po dvoch ked su male kazy aby som to financne zvladla 🙂tak sa drz ale myslim ze to zvladnes

mitinka
10. mar 2011

No to dúfam aj ja 😀 momentálne finančne problém nieje ale ozaj iba momentálne 😅 takže 200eur si mám pripraviť 😲 🙂 no fajn 😀 Dobre tak dám vedieť potom 😉 zatiaľ Ďakujem 😉

mitinka
10. mar 2011
adriana02
10. mar 2011

@mitinka ok ale myslim ze to az tak moc nebude teba aspon nie na jeden krat 😀 a kedy ides

mitinka
11. mar 2011

@adriana02 ja idem 23.3 o 10:40h 😅 bojím bojím 😀 možno dá zľavu 😀

mimi21mimi
12. mar 2011

Zdravim... neviete mi poradit, kam v Trnave mozem odniest veci destske aj dospelacke - pre nejake mamicky s detmi v nudzi alebo podobne?

sonatt
12. mar 2011

@mimi21mimi ja som tiež mala veľa vecí po deťoch a chcela som ich dať niekomu, kto ich potrebuje. Kamoška mi poradila charitu, tak som tam zavolala a odvtedy, keď mám nazbieraných viac vecí,nosím to tam. Ja som rada, že sa tých vecí zbavím 😀 a oni ich radi privítajú 🙂 Majú tam sociálny šatník pre ľudí v núdzi. Zoberú detské veci aj veci pre dospelých. Tak sa skús spýtať tam.

mimi21mimi
12. mar 2011

@sonatt prosim ta a nejaky kontakt? kde maju v TT sidlo?
Dakujem 🙂

sonatt
12. mar 2011

@mimi21mimi sú na Hlavnej ulici v Trnave, keď pôjdeš od kostola sv. Heleny, to je ten malý kostolík na začiatku pešej zóny, smerom do mesta, po pravej strane je obchod s detskými vecami Paťka, potom cukráreň a za ňou je brána, do ktorej keď vojdeš, budeš mať po pravej ruke dvere a na nich napísané Arcidiecézna charita. Sú tam každý deň od 8 do 15 hod.
t.č. 5511396

dúfam, že to podľa tohto popisu nájdeš 🙂 inak, keď im zavoláš oni ti povedia ako sa k nim dostaneš ( či už pešo alebo aj autom priamo k tomu ich skladu )

anesim
12. mar 2011

@mimi21mimi ja som odniesla veci a aj nejaké hračky do centra pre matky s deťmi na Podjavorinskej

mimi21mimi
12. mar 2011

@sonatt dakujem, podla tej Patky to viem 🙂

@anesim tam je ake centrum, prosim ta?

danielita111
12. mar 2011

Ahojte,na Podjavorinskej je Krízové stredisko pre týrané deti a matky s detmi.robím tam,ale teraz som na rizikovom.Veci tam brali,ale teraz je tam toho strašne vela a nemame dost miesta,takze momentalne neberu nic.

dulkagabulka
12. mar 2011

@mimi21mimi ked som bola v MC v BA, bol tam kutik s vecičkami, ktore mamičky darovali inym mamičkam..skus sa spytat aj v tunajšom MC, či tam take niečo nemaju...
Pripadne aj to centrum na Podjavorinskej, alebo este jedno centrum je myslim aj na Okružnej...Aj na Malženickej ulici čislo 1 je socialny dom, kde viem že žije jedna mlada mamina, čo ju vidavam žobrat-ma male deti...

A napr. moja kamoška zobrala veci , prišla na Coburgovu ulicu a tam sa išli umlatit

mimi21mimi
13. mar 2011

@dulkagabulka Na Coburgovu by som asi nesla 😀 to by som neriskla... ale to MC na Okruznej mam pod cinziakom, zbehnem tam. Na stranke som nasla totiz iba burzu veci...
Zbehnem na tu Podjavorinsku alebo Malzenicku.

Dakujem za radu

saxana123
13. mar 2011

Baby a v tej charite to nerobia tak, že tie veci musia byť vyčistené z čistiarne a doniesť aj doklad? Lebo ktosi mi hovoril že takéto vyžadujú ale nie som istá že či to bola nejaká charita alebo červený kríž. Mňa by napríklad mrzelo ,keby vidím moju trebárs starú bundu niekde v tej kope handier čo nechávajú za sebou bezdomovci.Inak my sme odniesli do nemocnice na novorodenecké asi dva mechy plné látkových plienok, zavinovačiek, košielok, čiapočiek a takých maličkých vecí, zopár sklených fliaš a tiež boli sestričky nadšené, ďakovali ako divé 😀 a veci väčšie, také do roka sme odniesli do krízového centra pre týrané matky s deťmi na Okružnej, tiež boli veľmi radi. A ešte ma napadlo čo sa týka tých žobrajúcich mamičiek po meste, chodia asi 2 také čo stretávam pravideľne, predávajú notabene a na vlastné oči som jednu videla jak si dávala pauzičku a fajčila, kúpenú bagetu vedľa seba na lavičke. Mimochodom, koľko stoja cigarety? Deti nosia so sebou špinavé, rozvŕzganú ufúľanú káričku aby urobila "dojem" a pred pár týždňami som ju videla aj s mužom (a mne vravela že je sama s deckami...) ktorý mal nový horský bicykel a na sedanke decko normálne oblečené, ona tiež pekne čisto oblečená, a v peknej zachovalej čistej káričke decko druhé. Tak neviem čo si o tom myslieť. Kamoška jej povedala že má doma kopec vecí ktoré nenosí a že nech je na druhý deň tam o takom istom čase, prinesie jej vreco vecí. Myslíte že prišla?
Na jeseň som sa prechádzala po parku - ten za knižnicou - a v kríku dve igelitky plné bábätkovských vecí - také svetríky pletené, dupačky - staršie, nemoderné, čo myslíte kto to tam nechal? Ja neviem, podľa mňa iba zneužívajú dobrotu iných mamičiek. vy ste im niektorá niečo dali?

stankatt
13. mar 2011

ahojte, ako sa mate? Mon uz ide zajtra do jasli, tak uvideme kolko budeme bez choroby...

dadulaa
14. mar 2011

Ahojte 🙂 robila som trocha prieskum trnavských škôlok, ale všetky som aj tak nestihla obehnúť..a dosť sa mi pozdáva škôlka na T.Tekela, aké máte skúsenosti s touto škôlkou? Zaujíma ma hlavne prístup učiteliek ku deťom. Riaditeľka na mňa spravila dobrý dojem, no učiteľky nepoznám....díky 😉

vladkaz1
14. mar 2011

@dadulaa boli sme tam na zapise ,niekto chvali ,niekto nadava ,zalezi od prisptupu uciteliek ,okolnosti ,uvidime ako dopadneme aj my . 🙂

dadulaa
15. mar 2011

@vladkaz1 dík 😉 aj my čakáme, či nás zoberú..

lucyso
15. mar 2011

Ahojte maminky..
chcem sa Vas spytat. kedy ste zacali detickam umyvat zubky? podla coho ste vyberali zubnu kefku? a co pasta?

stankatt
15. mar 2011

@lucyso myslim ze okolo roku.... kefku a pastu mala lacalut pre deti 🙂

lucyso
15. mar 2011

@stankatt, rok mame za tyzden🙂), zubky uz tri a teda sa chystam kupit🙂
dakujem🙂

aduskatt
15. mar 2011

@dadulaa byvam velmi blizko, mam omrknute vsetky tri skolky v okoli...........na Tekela by som rozhodne dieta nedala........ale samozrejme je to na tebe..........po dazdi deti behaju po mokrom piesku a po malkach, sadaju si na premocene lavicky, cikaju na travu vonku...... ucitelky vobec netrapi, kde maju deti, kvakaju si spolu na dvore.kamoska raz isla z prace, decko vonku, komplet premocene, tak ho vzala domov prezliect, hadaj, kolko uciteliek si vsimlo, ze hodinu nemali v skolke dieta...........nepostrehla som, ci je tam uz opraveny plot, ale kym nebol, decka veselo vyliezali z arealu skolky za plot a ucitelky v pohode........myslim, ze skolka V jame a skolka Spartakovska je lepsia volba.btw, bolo to pred 4 rokmi, mozno sa to odvtedy zmenilo...ale mozno su tu mamicky, ktore maju uplne inu skusenost, tak ti snad daju vediet, aby si sa vedela rozhodnut

dadulaa
15. mar 2011

@aduskatt och, tak to si ma nepotešila 😖 ostáva mi len dúfať, že sa to tam za tie roky zmenilo k lepšiemu...ale vďaka za tvoj názor 😉

aduskatt
15. mar 2011

@dadulaa dufam, ze sa ozve niekto, kto moju skusenost nepotvrdi.....

ivka1603
16. mar 2011

@lucyso
Ahoj, ja malému umývam zúbky len s kefkou a vodou, vždy ráno a večer.....na pastu je ešte času dosť, keď sa naučí vyplúvať ju von z pusinky...začala som od 10-tich mesiacov...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre