Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

marcelkatt
29. júl 2010

@tehulka4 no ja pôjdem tiež skoro ráno iste, neviem ako mm robí v ten deň ešte

gabuliik
30. júl 2010

Čaute baby.TAk dnes máme zas super počko ... ja už som na nervy.Monika mi komplet vypitvala celý melón a kým som to upratovala ,tak malý mi v kupelke vysypal s odmerkou do pračky asi 5odmeriek prášku.Som myslela,že ma roztrhne od jedu.Od rána som krpca prezliekala už asi 4krát,bo je furt od volačoho mokrý ...
do toho mám brutálny prievan ,strašne ma bolí ucho.Už od včera,ale včera to bolo horšie,lebo ma z toho bolela polka hlavy a pod okom najviac.Som fičala celý den na ibalginoch ...

tehulka4
30. júl 2010

caute zeny..tak tiez sa pridavam k tym matkam na nervy...maly je uhucany, umrncany, a stale nieco vymysla..samozrejme, ze to davam za vinu pocku, inak byva celkom normalny...kysne mi cesto, ze urobim pizzu a pradajkovu omacku s opekanym chlebikom a syrom...len mam asi pocit ze kym dovarim tak ma slahne..

gabuliik
30. júl 2010

no ,tak ja mám už navarené.Hodila som upiecť krídelká k tomu ryža.Polievku sme mali zo včera.Krpci sa už aj najedli,bo raňajkám moc nedali ...
teraz pre zmenu Andrej hádže o zem všetky hračky.Asi ho dám spať a bude,lebo toto sa už nedá ...

gabuliik
30. júl 2010

Takže malý mi už spí skoro 20min.,Monika pozerá rozprávku a ja mám frei 😀 😀 😀 Pôjdem si urobiť kávičku a zahrám sa nejako s Moniku,nech sa venujem aj jej trochu.Bo Andrej zaberá hooodne vela času a Moniku potom zanedbávam ... ☹

amunet
31. júl 2010

cafte boli ste uz na tom novom ihrisku pri poliklinike, mne sa paci aj malej 🙂, je tam neskutocne fajnova trava 😀 mala sa po nej stale vala, taka mekucka 🙂

som sa cudovala ale kazda 3tia mamina tam bola z bruskom, mam pocit ze trnavska porodnica je preplnena, len dufam, ze nebudem rodit niekde na chodbe 😅

dulkagabulka
1. aug 2010

kurz pre tehulky v Kvapke /plavanie, cvicenie, priprava na porod, kojenie, šestonedelie, brusne tance,joga, ukážky z filmov atd atd/zacina 2, augusta 🙂

http://www.klubkvapka.sk/Plavanie_t.aspx

teším sa na vás
GAbika 🙂

gabuliik
1. aug 2010

Čaute.
Aj my sme už boli na tom ihrisku a deťom sa páčilo.A tiež sa válali po tej tráve a MM sa dokonca vyzul a chodil tade bosý 😀
Včera sme mali prvú oslavu Andrejkových narodenín s našimi a mojou sestrou.Dostal vytúženú vrtačku ,tak teraz vrtá odušu. 😀 😀 😀
Na budúci víkend máme zas oslavu s mužovou rodinkou....

stankatt
1. aug 2010

cafte, my sme tiez vcera mali 1 vu oslavu 🙂)))) a za 2 tyzdne druhu .....

tehulka4
3. aug 2010

cafte zeny...vidim, ze tiez ste si uzivali slniecka ako my a ste tu voobec neboli..🙂 dnes to nevyzera na nejak extra pekny den, tak uvidime..len dufam, ze nebude prsat, lebo mam na plane oprat este 2 pracky..jedna sa mi uz perie, tak zeby sa to vysusilo na balkone..🙂)

gabuliik
3. aug 2010

Ahojte.
Tehu,užívali sme si slniečko .... 😀 až moc.Celé dni som s 3mi deckami sama ,MM robieva dlhšie.Ale dnes by mal prísť okolo 15,30 bo potrebujem isť do mesta ešte dačo dokúpiť k sobotnajšej oslave.Nech to mám doma,aby som potom nemusela nikade behať...

marcelkatt
4. aug 2010

Ahojte, som taká na..tá že až. Mihál plánuje zrušiť príspevok pri narodení, resp znížiť ho zo 678€ na 151€ od 1.1.2011. Mňa sa to síce netýka, ale čo tie iné rodiny s deťmi po januári? Hlavne slobodné mamičky a rodiny s minimálnou mzdou? Je to fakt úbohé, chcú šetriť a oberú rodiny, ktoré to potrebujú. Veď ja mám teraz RP a jeden plat a ledva vychádzame od výplaty k výplate. A čo ma tiež mrzí že idú dať jednotný RP. Cca 180-190€, pritom veľa z nás má nárok na 256€ do 2 rokov dieťaťa. To poteší iba tie maminy, čo majú teraz RP tých 164€ a o čosi sa im zvýši.Poctivo si platím DNP a čo z toho? Jediná výhoda bude materská pol roka. Tak nech dajú jednotný RP, ale ten vyšší, pomohlo by to všetkým rodinám s deťmi predsa. Chcú šetriť a vezmú aj to málo, čo potrebuje rodina. Ve´d len taká výbava základná pre novorodenca koľko vyjde a to nehovorím, ak mamička nemôže kojiť, tak umelé mlieko akú má cenu. Hrozné a smutné. Len náš štát je takto úboho a nemyslí na rodiny, máme fakt tieto dávky asi najmenšie v EU neviem.

tehulka4
4. aug 2010

macka, ja som to pocula vcera v telke..ma skoro svihlo, takze ja som bola nasrata uz vsera...hlavne ze vsetci frflali ze minula vlada pre nas neurobila nic. a ja sa teda pytam, co pre nas urobila vlada este pred nimi a tato nova? NIC, este aj z toho co zlepsila ta stara aspon o nieco, tak tato to totalne brutalne poserie..a radicova hlavne tarala, ze chcce podporovat rodiny a socialny system..a kde tie rodiny chce podporovat, v afrike? je to tu totalne ubohe, ked je materska este mensia nez minimalna mzda...hold, ja to stale hovorim, bananova republika sme..stale sa motame na jednom mieste a dost mi to pripomina doby minule.. 😠 😠 😠

marcelkatt
4. aug 2010

@tehulka4 presne tak. O Radičovej sa radšej nevyjadrujem, lebo mi stúpne tlak 😀 😀 neznášam ju. My sme stále 100 rokov za opicami,náš štát sa pchá do zadku zahraničiu, všetko rozpredáva, a znižuje financie tam, kde sú najviac potrebné. Zas sa zníži pôrodnosť, na dôchodcov nebude mať kto robiť... a proste zas doplatia iba chudáci na to.

tehulka4
4. aug 2010

macka, nikdy soms i nemyslela, ze to zahlasim mojmu mm, ale tiez som sa ho vcera spytala, ze ci sa z tejto krajiny radsej neprestahujeme, lebo tu sa zit neda ani nahodou.. 😉

anesim
4. aug 2010

@marcelkatt nehovorím, že toto je správne, že idú rušiť príspevok, ak zrušia, mohli dať aspoň vyšší rodičovský a nie ho zdvihnúť len o pár € . Ale na západe je materská kratšia, niekde idú po dvoch či štyroch mesiacoch do práce, lebo potom nedostávajú nič. A u nás je rodičovská tri roky. Ja by som určite neišla od tak malého bábetka preč, aj keď môžu pracovať na polovičný, ale u nás by to asi nešlo 😝

marcelkatt
4. aug 2010

@tehulka4 ja viem moja, štát asi chce, aby poodchádzli ľudia preč. Neviem.
@anesim presne keby aspoň RP dali na minimálnu mzdu, veď všetko je drahé pre tých najmenších, oblečenie, strava a to nehovorím ak potrebuje dieťa lieky, ktoré tiež nie sú lacné.
Príspevok pri narodení teda nech vypláca zamestnávateľ a potom nech mu to preplatí štát a nebude sa zneužívať cigáňmi, ktorí nepracujú. Dostane ho pracujúci človek. Prečo máme trpieť my normálni pracujúci občania, ktorí prispievame svojimi peniazmi do štátnej pokladnice? Ja si platím DNP, posielam tam peniaze a nakoniec čo z toho? Nič, Fakt na zaplakanie.

mzuzka
4. aug 2010

@marcelkatt maci asi ta sklamem, ale vo vyspelych krajinach EU je materska davka o nieco vyssia ako na Slovensku, ale podstatne kratsia, takze v konecnom dosledku je za cele obdobie materskej mamicka na slovensku vo vyhode.

Vo veľkej Británii trvá rodičovská dovolenka 13, v Írsku 14 a napríklad v Luxembursku 24 týždňov.Nárok na trojročnú rodičovskú dovolenku má rodič v Nemecku, vo Francúzku a na Slovensku, ale nie vo všetkých krajinách sa za obdobie rodičovskej dovolenky poskytuje finančná náhrada formou u nás známeho rodičovského príspevku. Touto dávkou nedisponujú v Írsku, Grécku, Holandsku či v Španielku
Dalej sa poskytuje forma u nas zname materskej, kde je Slovensko ako jedna z mala krajin, ktora ponuka platene materske do 3rokov veku dietata. Vo Velkej Britanii je to 39 tyzdnov od nastupu na rodicovsku dovolenku,vo Francuzsku do 6mesiacov veku dietata,Svajciarsko 98 dni,Svedsko 14 tyzdnov,........

Porodne takisto nie je vo vsetkych statoch. Dokonca je ich len par, v ktorych je a vacsinov su podmienene socialnou odkazanostou. V UK je porodne 500 libier, ale musis mat rocny prijem rodiny nizssi ako 14600 libier a brat este minimalne jednu socialnu davku (ale nerata sa danova, to znamena council tax, working tax a ine kde je tax, ta sa nerata).

cize Slovensko v tomto smere, na tom fakt nie je az tak zle. I ked pravda je zas taka, ze v mnohych krajinach rodicia nepocituju absenciu tychto davok tak velmo ako tie nase :(

marcelkatt
4. aug 2010

@mzuzka ja som myslela RP výšku asi som to zle napísala. Proste tu nie je výška ani minimálnej mzdy a to je úbohé.

marcelkatt
4. aug 2010

Aj rodinné prídavky v SR, smiešna suma 20€...

marcelkatt
4. aug 2010

A v iných štátoch aj keď majú nižšie materské, teda poberania ich dlžka, no zas majú vyššie platy ako tu a preto im to vystačí. Ale čo tu na SR, jeden plat cca 620€ v čistom a RP 162€? Nájom, strava, požička, atď, proste almužná. A to veľa rodín nemá ten plat 620€ ale nižší. Preto aspoň RP by mohli zvýšiť na minimálnu mzdu.

marcelkatt
4. aug 2010

Ako je to v Čechách
Pre porovnanie vám ponúkam výšku rodičovského príspevku v Českej republike. Dĺžku materskej dovolenky si môžu samé zvoliť a majú na výber:
11.400 Kč/mesiac pri zrýchlenom čerpaní do 2 rokov veku dieťaťa. Rodič má na tento príspevok nárok vtedy, keď pred odchodom na materskú dovolenku mal mzdu aspoň 16.400 Kč mesačne, resp. „materskú“ minimálne 380 Kč denne. Celkom na Rodičovskom príspevku pri štandardnom nástupe na MD obdrží mamička v Česku 216.600 Kč (8405€). Slušné, nie???

7600 Kč/mesiac pri klasickom čerpaní do 3 rokov veku dieťaťa v základnej výmere. Celkom na Rodičovskom príspevku pri tomto čerpaní obdrží mamička 235.600 Kč. (9142€)
Pokiaľ sa rozhodne byť s dieťaťom doma do 4 rokov veku dieťaťa, potom bude dostávať do roka a 9 mesiacov 7600 Kč/mesiac a ďalej až do 4 rokov veku bude poberať 3800 Kč. Celkom na rodičovskom príspevku obdrží 224.600 Kč. (8715€)

mzuzka
4. aug 2010

maci ja som ta pochopila, preto som ti napisala, ze hoci mas berme ten uplne najnizssi RP 150 eur x 36 mesiacov , dostanes spolu 5400 eur.
ja mam v UK najvyssiu matersku to je 39tyzdnov x 126libier t.j. 4914 libier. Tak mi povedz, o co som na tom lepsie a to mam odrobene a najvyssiu hranicu. a mnohe staty maju dlzku plateneho RP vratane materskej tak ako som ti pisla hore. niekde 14 tyzdnov, niekde 6 mesiacov a pod.

tehulka4
4. aug 2010

dievcence,a si vas sklamem, ale my tu s tym nc nenarobime.. a co sa tyka tych prispevkov apriplatkov rodicovskych..tak ja zasa neverim, ez v zahranici maju take platy ako mi tu, ze 500-600euro ..a ono ked mi mm zarobi tokoa ja mam dostat nejakych smiesnych 180eciek na mna plus na 2 deti..tak dakujem pekne..je to co robit..a to som este brala do uvahy, ze yb som mala kocik a ine evci pre babo z bzara, stravu kupovala tiez tu najlacnejsiu, maso sme amli raz do tyzdna, len hold na tych liekoch a pripadnom umelom mlieku pre babo a plienkach velmi nenasetrim..a este tu mam jedno dieta co tiez potrebuje nieco na seba.. a ja aj ked som doma, tak tiez tie teplaky potrebujem..hold podla mna sa neda porovnavat slovensko zo zapadom alebo inymi krajinami...a zasa som skor zastancom toho ze dieta potrebuje mat pre zdravy vyvoj pri sebe celu rodinu a nie len mamu a otca ktoreho vidi raz za pol roka alebo ako lebo musi pracovat v zahranici aby sa mali jeho deti lepsie, zijuce v krajine ktora ich ma totalne na haku..

tehulka4
4. aug 2010

@mzuzka a tebe niekto brani zostat doam dlhsie ako tych 39tyzdnov?myslim, ze tvoj partner v UK zarobi viac, nez nasi muzi tych spominanych 500-600euro...

tehulka4
4. aug 2010

jezis baby, tak som sa dobre najedla, tusim aj prejedla..idem si dat kavu nech ma nieco nakopne...maly mi zostava strasny satan, stale je na mne zaveseny a ked by som ho nechala u ansich a isla si iba nakupit tak huci na ratu za maminkou..slak ma z toho uz triafa...a od noci ma pobolieva a popichava uz aj brusko, co sa s tym mojim krpuchom natahujem, lebo sa hadze stale o zem ako maly blazonko...

macka, a ty mas teraz vo stvrtok uz vysledky ci ako? a to si tam ako pojdes pre ne ked si v PD?

marcelkatt
4. aug 2010

@tehulka4 presne to som chcela napísať, že tam aj keď majú kratšie vyplácané dávky, no majú oveľa vyššie prijmy nie ako tu my. Nech dajú aj tu zarobiť aby človek nemusel živoriť. Ani byty, nič. Kedysi nenávratné pôžičky boli. Teraz??? Ale zbytočne to budeme riešiť, aj tak doplatí chudoba na to a zas sa budú mať dobre tí, čo sú pri peniazoch. Čo za 180€ mesačne vyjde pre malé dieťa? Keby nemám rodinu, ktorá mi vypomôže tak neviem. Dávame 290€ nájom za byt, ktorý náš ani nie je a to bez energiíí. Syn má ísť do škôlky od novembra, tá zadarmo nie je. Teraz za všetko všade pýtajú nemalé čiastky.

marcelkatt
4. aug 2010

@tehulka4 mojko zajtra ráno ideme z PD do BA, ide aj deduško s nami. Zavolám Ti potom. Mysli na mňa.

tehulka4
4. aug 2010

maci, ved jasne, vieme o com to je, ja stale hovorim, ez esteze ma moj mm taku super robotu aku ma, lebo to by sme tiez nezvladali..a sa este neboj, verim, ez pojde este plyn hore a aj elektrina..sa etsim a dalsie vyuctovanie na buduci rok..si asi uz zoberem na ten nedoplatok uver.. 😀 😝 jeeeja to budes vlastne do decembra potom ten mesiac sama..to ti bude celom dobre...vsetko si v klude porobis...

inak baby, ja uz mam tusim deja-vu...nielenze robim kazdy den to iste, ale etse aj mam pocit ze stale dokola upratujem to iste.. 😀 normalne by sa tusim zislo, nechat na jeden den synatora tatikovi a uzit si sama cely den bez toho aby som myslela, stale na nieco.. 😅

tehulka4
4. aug 2010

@marcelkatt ved ajsne,a j tak verim, ez bude vsetko v uuuplnom poriadku...daj potom vedeit, ze ako si dopadla..robite si nejaky vyletik do BA ci len ides, vezmes vysledky a idete naspat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre