Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

gabuliik
10. jan 2010

o tom,že ked prejde súbežne na druhú som nepočula ....

ka3n
10. jan 2010

toto mi odpisali z UPSVaR

Dobrý deň.
Do 2 rokov veku dieťaťa má rodič nárok na zvýšený rodičovský príspevok
(256€)za predpokladu,
- že poberateľ nevykonáva žiadnu zárobkovú činnosť,
- pred uplatnením nároku na rodičovský príspevok poberal materské (zo
sociálnej poisťovne) (o čom ak spĺňate túto kategoriu, doklad máme v spise)
- alebo bol pred narodením dieťaťa (na ktoré si uplatňuje vyšší RP)
najmenej 270 dní nemocensky poistený

Každý klient si musí sám podať žiadosť, prehodnocovať z vlastnej iniciatívy
nebudeme.
Žiadosti nie sú zatiaľ vypracované, ale ak spĺňate nárok, môže poberateľ RP
napísať v januári 2010, (alebo do polroka od splnenia podmienok)
vlastnoručne žiadosť o výplatu zvýšeného rodičovského príspevku od
01.01.2010, platiteľ rozhodnutím dávku prizná (alebo zamietne) a prvá
výplata po právoplatnosti rozhodnutia bude vo februári 2010.

bubadlo27
10. jan 2010

je to tak, ze vo vseobecnosti pokial ti vynikol narok na materske a splna podmienku veku do rokov, tak vacsinou ma aj narok an zvysenu 😉
speci pripady su take ako ja, aj pri jednom aj pri druhom mi vznikol narok na materske, kedze som mala platene poistenie tych 270 dni pred otehotnenim 😉 za posledne 3 roky , narok mam
🙂

ale potom problem je takych ktore sice pri prvom poberali materske, ale otehotneli az vtedy ked prve dieta dosiahlo vek 3 roky, to su specificke pripady, posudzuju sa osobitne

bubadlo27
10. jan 2010

ka3in, prosim posli mi mail, lebo aj som pisala uz na 2 adresy a maily sa mi vratili ☹

lyongirl
10. jan 2010

baby, ja už nevládzem a idem spať, tak dobrú nocku 😉

ka3n
10. jan 2010

bubadlo, pockaj, uz to nemam, ale idem najst..

ka3n
10. jan 2010

upsvr_tt@upsvar.sk

bubadlo27
10. jan 2010

dakujem 🙂

marcelkatt
10. jan 2010

Baby a keď si začnem teraz platiť nemocenské pripoistenie, nie som ešte tehu. Budem mať potom nárok?? Na ten zvýšený keď sa druhé narodí?

bubadlo27
10. jan 2010

marcelka musis si platit tych 270 dni, co je cca 9 mesiacov 😉
a keby si si platila z maxima, co je okolo 1200 sk tak by ti materska vychadzala ta najvyssia okolo 17 a pol 😉

stankatt
11. jan 2010

ahojte, tak som zistila, ze Monika patri zubarke Bittnerovej na poliklinike. viete mi povedat aka je? diky 🙂

gabuliik
11. jan 2010

ahojte.

Stanka a to ako si zistila?Lebo ja pátram a zatial nič.Ešte sa skúsim opýtať našej dokiny.

elisam
11. jan 2010

Ahojte, ja som bola na úrade hneď v pondelok 4.1. a iba som podpísala tlačivo na zvýšenie. Pani na úrade len zaujímalo pred podpísaním, či som poberala materskú, či teraz nezarábam a či malá nemala ešte a dva roky.
A čo sa týka zubárky ja som Samka prihlásila k našej obvodnej, zobrala ho bez problému, a Elišku si ešte netrúfam zobrať, počkám do 2 rokov.

ka3n
11. jan 2010

ahojte..tak ja som bola dnes na urade a prebiehalo to ako pise elisam..

stankatt
11. jan 2010

Gabi, zavolala som na polikliniku na informacie a tam mi povedali podla adresy. Zubar je rovnaky pre dospelych aj deti 😝 . Segra chodi k Uherčíkovej, ta je vraj velmi dobra, no nezobrala nas, ze bere len ak k nej patris 😒

marcelkatt
11. jan 2010

Bubi moc dik za infošku. Pôjdem na socku v stredu a začnem si to platiť. Nech mám vyššiu pri druhom, ak vôbec bude. Ideme von, deti sa zobudili, mám tu sestru so synčekom do 17teho tak si ich užívam konečne. Papa večer sem mrknem možno.

gabuliik
11. jan 2010

čaute. 🙂
Dneska sme boli prvý krát po dlheeeeeeej dobe v škôlke.Monika neplakala,len trochu protestovala.Ale ešte sa nevytešujem,lebo ju vždy chytí kríza na 3tí den.Zajtra majú nejaké divadielko,tak sa teší.
Ja mám hrozný kašel.Jak tuberák.Už ma všetko bolí..... ☹

gabuliik
11. jan 2010

to tu nikto neni?konečne mám volný PC a nemám s kým kecať.... ☹

lyongirl
11. jan 2010

gabi, ja som tu 😉

gabuliik
11. jan 2010

ahooooj,konečne niekto..... 🙂

lyongirl
11. jan 2010

pozerala som akurát to Chorvátsko a strašne mám pomalý PC 😝
ešte si chorá? Naše deti zostali soplavé, Riško už 3tí deň, Alex od dnes, tak snáď to nebude horšie ☹

gabuliik
11. jan 2010

aj ty ho máš pomalý?ja tu hreším a nadávam jak pohan.neznášam ,ked je to takéto šuchtavé....
chorá som furt.už ma to nebaví... všetko ma bolí od kašlu a som bledá jak stena.dnes ma videla kamoška a normálne ma nespoznala.... že som jak stena.

no tak ten soplík nezávidíííím.to je niekedy ešte horšie ako riadna choroba... ☹

lyongirl
11. jan 2010

a u dr. si nebola? Choď, nech ti dá ATB...
u nás je ten sopel zatiaľ celkom ok, ale tečie im, stále musím utierať a to ich znervózňuje, Riško ná už nos červený, v noci zas nemôžu dýchať, najhoršie je, že R idú ešte aj zuby a on je celkovo taký čertík, je na mňa strašne upnutý, nechce ísť ani MM, stále za mnou reve a ja nemôžem nič porobiť, dnes som ho poobede hodku uspávala, ale nakoniec spal 2 hodky aj so mnou, aspoň to...ináč na noc mu radšej dávam Panadol, nech sa vyspí aj on, aj ja, aj tak sa kojí niekoľkokrát v noci...takže ma budí, ale aspoň nereve.

gabuliik
11. jan 2010

júúúj moja,tak to máš fakt pestré... nezávidím ti.ani naši si nechcú dať utrieť soplík,sú to večné boje.
ja si cez obed ani pospať nemôžem.Lebo ,ked mi malý zaspí,utekám pre MOniku do škôlky a potom sa venujem jej.
no a k dr nejdem.naša ževraj zomrela a dali tam takého starého deda,ktorý je úplný pako.Uvažujem nad pohotovosťou.Keby mi teraz niekto doniesol na priedušky nejaké atb,tak ho vybozkávam od hlavy až po paty. 😀

lyongirl
11. jan 2010

no, tak sa daj preložiť niekomu inému, veď je slobodná voľba lekára a utekaj na pohotovosť, ak sa bude dať...lebo podľa toho čo píšeš, tak si na tom dosť zle...

lyongirl
11. jan 2010

ak tu nebudem, tak som išla uspať Alexa 😉

gabuliik
11. jan 2010

on ešte nespí? 😕

no uvidím ako mi bude zajtra a možno tam vybehnem....

lyongirl
11. jan 2010

on chodí spávať tak okolo 21:30, niekedy trochu skôr, ale aj neskôr, on je taký malý nočný vták, ale potom ráno by spinkal aj do 8, keby ho Riško nechal a cez obed dospí, čo potrebuje, to mám aspoň kľud. Niekedy pospí cez obed aj 3,5 hodinky, ale niekedy len 1,5 hodky. On je ináč anjelik, nevadí mi, že je takto dlho hore, lebo ani neviem, že ho mám, teraz pozeral rozprávky, lebo cez deň mu telku moc nepúšťam, iba pri raňajkách. A on pekne spinkáva, jednoducho má pre mňa vyhovujúci režim sám zaspáva, sám sa oblieka, je to veľký šikulo, zato Riško je pravý opak a poriadne náročné dieťa, pri ktorom strácam nervy a trpezlivosť 😒
Ináč dostali sme sa do postele pred 5 min. ešte som mu odsávala sopel, kvapkala do nosa, zuby atď. Chytá ho to viac, normálne mu tiekli slzy jak pozeral, chudátenko moje malinké.

marcelkatt
11. jan 2010

Ahojte... No každé dieťa je veru iné- Som zvedavá ako to budeme mať my ak budem mať niekedy druhé (dúfam, že bude). Erik je od narodenia celkom pokojné dieťa, spáva super, už v pôrodnici mi prespal, iba 1 kojenie mal v noci a tak to bolo do 5 mesiaca. Potom už úplne spal v kuse od 19.00 do 8.00. teraz to ho ukladám o 19.30 a potiahne aj do 9.30 ako kedy a podľa toho či je ok. Posledne sa budil kvôli zúbkom v noci. Cez deň spáva od 12.30 do 15.30 cca.

Gabulik už Ťa to nejak dlho drží tá choroba. No mala by si veru zájsť k dr, nech niečo neprechodíš náhodou.

Lion no nezávidím veru, Riško chorý snáď to rýchlo prejde a bude zdravučký. Nechcem zakríknuť, Erik sa celkom drží, minulý rok bol 2x chorý, čo musel mať ATB, ale inak pohoda nič mu nebolo našťastie.Občas soplíky, no on si dá odsávať bez problémov a vie aj vyfúkať sám. No od septembra do konca apríla berie Imunal a Pikovit. Asi to dosť pomáha.

Dnes sme boli s deťmi na prechádzke na hodinku, sa vybehali, potom sme si urobili výlet do Skalice, boli sme pozrieť Max, no nič moc tam teda. Tento týždeň musím vybehnúť na kožné, sa mi zhoršil ekzém, vyzerá to hrozne až sa hanbím baby, celý krk mám ekzémový už vyše roka a nie a nie vyliečiť to. Mám to 1x no ako píšem vyše roka sa to ťahá. Rôzne maste, vodičky a nič. Ak to natriem to ustúpi, ako náhle masť miniem mám to hneď naspäť. Som z toho nervózna a štve ma to. Vôbec mi krv nevzali, že by zistili čo, alebo testy. Nenosím ani bižutériu, nič na krku, ani náušnice. Len prstene a tie mám zlaté. Nechápem to. Prášok nemením, ani stravu nejak. V lete som myslela, že to je z tepla, no aj v zime to mám, v kuse. Svrbí to, štípe.... Juj. No nejak som sa rozpísala. Dobrú nc všetkým, teda asi dobré ránko už, keď to budete čítať. Papa zatiaľ.

marcelkatt
11. jan 2010

Ozaj dne s mi prišla sms od kamarátky zo Špačiniec. Narodil sa jej 11.1.2010 o 20.15 hod. synček TIMON, mal 51 cm a 5930g. Riadny chlapisko veru. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre