Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

mzuzka
4. aug 2010

@tehulka4 nebrani, veru nie, to mas pravdu a aj zostanem na neplatenej. a moj partner zarobi viac ako 600 eur ale napr cisto najom mam momentalne 950 libier, k tomu voda, plyn....Syna prijali na univerzitu, ktora stoji rocne 15600 libier, treba vidiet percentualny pomer zarobok - vydavky a pod.
jasne ze mame aj rozne ine davky, teraz sa ideme stahovat a budu nam platit najom cely, ja som ak si dobre precitas uz v prvom prispevku napisal - cize Slovensko v tomto smere, na tom fakt nie je az tak zle. I ked pravda je zas taka, ze v mnohych krajinach rodicia nepocituju absenciu tychto davok tak velmo ako tie nase :(

takze citaj vsetko

marcelkatt
4. aug 2010

@tehulka4 aj výletík samozrejme, ideme aj za strýkom, býva tam a dohodli sme návštevu a výlet v BA. Možno tam ostaneme do víkendu neviem ešte. Filipko kopkááá? Náš krpček hlavne ráno a večer, no už aj cez deň občas.

tehulka4
4. aug 2010

@mzuzka ja citam vsetko, akurat ty si trochu mimo realitu...co si myslis, ze mi tu na SK dostavame byty zadarmo, ze nase deti chodia na univerzity, skolky, skoly ajasle tiez zadarmo, ze anse najmy alebo hypoteky stoja 10eciek mesacne, ze takisto platime, aj elektrinu aj plyn aj dalsie polatky len my musime vyjst z dost mizernych platov..takze ked si to das tu na SK percentualne tiez, tak az taky neskutocne velky rozdiel tu neni..a ked sa ti tak pacia nase vyhody, tak preco tu teda nebyvas?

marcelkatt
4. aug 2010

@tehulka4 niekedy sa dohodneme a dáme stretko bez detí 😉

tehulka4
4. aug 2010

@marcelkatt no vedpreto..uz som si myslea, ze len tak na otocku..to by sa ti velmi neoplatilo.. 😉 ale nejak posledne dni sa zacal aktivnejsie ozyvat..bol nejaky starsne pomaly a lenivy..hovorim, ze cely tato.. 😀 teraz asi posledne 3 dni dava o sebe vedeit pocas celeho dna...a dost daav o sebe vedeit aj oliver..zostal neskutocne zivy..a tusim sa mi uz aj zobudil..taka si budem zatial musiet ist..drzkaj sa a daj zajtra evdiet ak bysom tu uz nebola..

marcelkatt
4. aug 2010

@tehulka4 jasné ozvem sa Ti zajtra. Erik spí ešte, ten je živel tiež veru, hlavne ak je s bratrancami tak sa predbiehajú, ktorý kedy niečo urobí zle. Ale teraz je zas poklad ak je sám. Asi ako každé dieťa... Papa ja idem papať niečo a von trošku potom. Ešte musím vyvesiť prádlo.

mzuzka
4. aug 2010

@tehulka4 nepovedala som ze sa mi pacia a tiez som nepovedala, ze je to zadarmo. len som porovnala porovnatelne.viem velmi dobre ako sa zije na slovensku a preto som namiesto vyplakavania zobrala rupsak na plece a odisla. a nemam zaujem sa sem vratit. pretoze jedine co je tu zle, je najst robotu. ak ma clovek robotu a ty pises ze tvoj manzel ma dobru robotu , tak nie je dovod vyplakavat. su na tom ludia aj horsie. co nemaju robotu, strechu nad hlavou a pod. ja nema ani vlastny byt, ani nic hmotne ani nasetrenych kooopec prachov, zijem ako zijem, ale stale len vypllkavat nad tym co je inde lepsie nema zmysel.

napisem ti otvorene - plat mojho muza 1100 libier v cistom, moja materska 600 libier, working tax a rodinne 380 libier. to je nasa sucasna situacia - vydaje najom 950, voda,plyn, miestna dan, telefon, internet, 180libier. pozicka na auto 230 libier
a to som ta vrstva v UK , ktora prevlada. cize si nemyslim, ze by v tom bol niaky extra velky rozdiel. ked priratam stravu, dopravu, osatenie pre 2 dospele osoby, jedneho 16 rocneho syna a 2 malych spuntov, tak to nie je vysoka noha. a myslim ze my zostane zhruba tolko isto penazi ako priemernej zamestnanej rodine tu na slovensku.

gabuliik
4. aug 2010

Čaute baby.Ste sa rozpísali ...
Ja sa musím tiež pridať k názoru tehulky .... jednoducho si tiež myslím,že v zahraničí sa im žije lelpšie,bo majú aspon lepšie platy ako my.My žijeme z mužovho platu a m§jho úbohého rodičáku a je to len tak-tak.2 úvery na krku a všetky poplatky k tomu,2 malé deti ... no neni to bohviečo.

marcelkatt
4. aug 2010

@gabuliik súhlasím

bubadlo27
4. aug 2010

cavte som tu dlho nebola, a asi ani zas nepojdem ☹
aby som tu poopravila to co pisala mzuzka, psies, ze si porovnala porovnatelne, ale omyl, ty si porovnala neporovnatelne a v tom je rozdiel
najviac ma pobavila vyska tohto, working tax a rodinne 380 , mas predstavu kolko sú rodinne u nas, teraz nam akurat zvysovali o 3 centy 😠 tak okolo 45 eur na 2 deti

neviem ako je to s materskou pre dvojicky, ale u nas stale plati, ze mozes mat aj desatorcata a dostavas trapnych cca 160 eur na vsetky deti

ja nevyplakavam, proste je to realita, moznost som po skole mala, ist kade tade do sveta, ale zas mi bolo luto skoly, lebo ked som si predstavila ze s vysokou skolou mozem ist do ameriky robit tak max. do McDonalda a v Uk alebo Irsku ak nechcem robit letusku alebo opat KFC, alebo upratovacku prinajlepsom opatrovat deti, tak som si povedala ze nie, samozrejem ze bola este moznost najst si nejake anglicana, ira alebo nejakeho ineho domorodca a mat sa tam fajn, ale som proste rodinne zalozeny clovek , so silnym putom k rodine a to by som nedokazala rodien urobit
ja som dlho sledovala, tuto na konovi temu , kde prispeval, uz aj dnesny Pan Minister a vtedy jeho vyjadrenie boli uplne o inom, takze asi tak

marcelkatt
4. aug 2010

@bubadlo27 nedá sa porovnať náš štát a UK si myslím. Nežíjem tam síce, ale tam sú vyššie platy, rôzne príspevky pre sociálne slabšie rodiny a podobne. Keby môj manžel zarobí tu koľko tam som spokojná aj ja. Ale môj muž má max 620€ a aj to v tom už má daňový bonus na syna a 33€ príspevok zo zamestnania na nájom. A ja RP 164€, výdaje poinné máme mesačne bez stravy okolo 680€ cca. No sú rôzne rodiny, ktoré tých 620€ nemajú. Proste žijeme z RP traja. Smutné a choré.

tehulka4
4. aug 2010

no ja to vidim tak, ze niektore este nezostupili aj napriek svojmu veku z oblacika, tak ich tam nechajme, ved oni raz spadnut musia aj same.. 😀 😀 😀

tehulka4
4. aug 2010

inak baby, som nasrata..vypadl nam telka a nic nechytime..zajtra musi mm vybehnut s tym nieco poriesit, lebo byt iba na nete po veceroch je nic moc..🙂)

bubadlo27
4. aug 2010

no tehu, asi sa zaradis k tym tisicom co opisovali kody z netu co????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bubadlo27
4. aug 2010

@tehulka4 😀

marcelkatt
4. aug 2010

Baby nemôžem spať. Malý už spí dávno, manžel takisto aj môj ocino a ja?? Nič.

bubadlo27
4. aug 2010

@marcelkatt sa divis, ani ja by som nemohla, teda, u mna ucinkuje skor ta kava o deviatej, ale mam este vela roboty, to viete , ked mam malu matersku tak sa musim inak snazit a nemozem tu vyplakavat 😉 🙂

marcelkatt
4. aug 2010

@bubadlo27 jasné Bubi. no zajtra o takomto čase už hádam budem pokojná a v kľude spinkať. 😉

tehulka4
4. aug 2010

bubi, kody u nas nefunguju, uz som pisala na FB..🙂) a prosim ta ty co, brigadujes?? nebodaj nasivas koraliky na svetriky aby si si privyrobila a nevyplakavala tu? 😀 😀 😀 😝

tehulka4
4. aug 2010

maci, ja by som uz aj spala, leneste cakam na pracku a tiez pojdem..aj ked neviem, nejak horsie spavam..maly ked lahnem tak stale len kope..slak matrafi z toho..

marcelkatt
4. aug 2010

@tehulka4 aj mňa ako ľahnem kopká, Erik sa z toho vytešuje vždy. A vadí mu, myslím Patrikovi ak ležím na chrbáte, Krpec ako si už teraz vyberá.

tehulka4
4. aug 2010

@marcelkatt u nas je to jedno..mna kope aj na oboch bokoch..asi je chudak zvyknuty, ze mama cely den kmita a nema cas vylehavat..a zrazu ked, tak je z toho v soku..🙂) ale tesi ma, ze uz ked kopka, tak to vidime,zasa nejaka zmena aspon..🙂

bubadlo27
4. aug 2010

@tehulka4 nee koralky sa nekonaju, ja pisem recenzie na parfemy 😉

marcelkatt
4. aug 2010

@tehulka4 presne tak aj ja sa z každého kopkania nesmierne vytešujem. A od zajtra hádam naplno už!!!!

tehulka4
4. aug 2010

@bubadlo27 fiiiha, a to co mas, doma vsetky vzorky a riesis ich do nejakeho casopisu, ci ako?

tehulka4
4. aug 2010

@marcelkatt neboj, bude to dobre...vsetko v poriadku, tak ako som ti vravela od zaciatku..🙂

bubadlo27
4. aug 2010

@tehulka4 no vzorky nejake, mam, ale vascinou prekladam a pisem na parfumy.eu

marcelkatt
4. aug 2010

@tehulka4
@bubadlo27 Ďakujem baby za podporu

tehulka4
4. aug 2010

no dievcence, ja sa s vanmi lucim..pracka doprala, pradlo visi na susiaku, chlapi mi drichmoria, tak idem aj ja..zatial zelam dobru nocku..a macka drzim palceky..daj potom vedeit.. 😉

marcelkatt
4. aug 2010

No dievčatá, idem ja do hajan, ráno skoro vstávam z PD do tej BA a ešte aj Erika budem musieť budiť, lebo on si pospí skoro vždy do tej 9tej, niekedy aj viac krpec. Dobrú nôcku a zajtra pekný dník všetkým, papa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre