Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

vladkaz1
13. sep 2010

veru tak nech sa nauci .. co je zivot ,kupila som jej macko pu taky casopis karticky su tam hra tak sa tesi lebo ju dostane az za odmenu ,ked bude 😀 posluchat v skolke

marcelkatt
13. sep 2010

@vladkaz1 pekná motivácia 🙂

gabuliik
14. sep 2010

Čaute baby.
Včera som varovala celý den segre malú,tak som sa sem večer nedostala,som musela upratovať.Bo pri nich dvoch som nič neurobila.
A zas máme za sebou jeden hororový zážitok.Včera,ked sme išli zo škôlky,tak jednému chalanovi vybehol pes.Rovno za Moniku,vyskočil jej do tvare a chcel ju kusnúť.Ja na rukách Vikinku,MM na bicíku s malým ... našťastie sa uhla s hlavou.Potom ten pes utekal za jednou pani,ktorá išla na bicíku.Kusol ju do nohy a vrátil sa k nám a zas išiel po Monike.To už MM zoskočil z bicka a normálne toho psa kopol a tomu chalanovi vynadal a keby nemal malého ,tak by ho asi aj zbil.Našťastie toho psa potom chytil,ale malá má z toho totál depku.Strašne sa triasla a bála.
Argument toho chalana bol,že oni majú dieru v plote.A čo mna to trápi,nech si ju opraví.Vedla nich je obchod a ten majitel hovoril,že on už na nich aj policajtov volal kvôli tomu psovi ...

bubadlo27
14. sep 2010

ahojte, dnes je mala v skolke uz do 12, som zvedava, rano doma uz bez placu, aj zato ze si dlhsie pospinkala a potom mi len rozpravala, ze bude plackat ale len trosicku, neplakala cestou vobec , az ked zbadala skolku, tak spustila, ale omnoho v mensom rozdahu ako predchadzajuce dni, asi len zo zvyku.
Uvidime co povie ucitelka, som zvedava, ostatne deticky uz dnes aj spinkaju 🙂

macka7
14. sep 2010

gabulik no tak toto je hrozne s tymi psami a ty mas fakt na to tusim stastie ☹ aj davnejsie si nieco take pisala tusim mna by asi porazilo keby som to zazila

gabuliik
14. sep 2010

@macka7,no ved to,že nás to nejako priťahuje.Predtým to bol vlčiak a teraz taký kríženec ... ja som sa tiež bála,ale našťastie tam bol MM a aj ten majitel obchodu vybehol ...
Volakedy som sa psov nebála,ale po týchto skúsenostiach sa im vyhýbam na míle.Len horšie je,že každý den tade musíme isť do a zo škôlky a hned vedla je obchod 😝

marcelkatt
14. sep 2010

@bubadlo27 juj super, že sa to lepší, teším sa s vami. Myslím, že o pár dní, alebo týždňov už bude chodiť s úsmevom Sofinka 😉 držíme palce.

@gabuliik Moja asi by ma porazilo a ten argument bol trápny. tal vedia, že majú deravý plot a nedajú si na psa pozor? Keby jej ublížil ten pes tak čo by povedal tiež toto? Monika z toho môže mať traumu a báť sa psov celý život bez ohľadu na to, či ju uhryzol, pretože sa zľakla chúďatko. Našťastie ten pes jej neublížil. Fakt si to neviem, ani nechcem predstaviť ako vám bolo, keď ste to videli 😠 . Asi by som upozornila mestský úrad, alebo obecný nech ich dajú do poriadku.

@vladkaz1 moja a vy ako? Lucka ešte kaká? Oliverkovi je ako? Už nech ste zdraví!!!!

lenocka6
14. sep 2010

Ahojte, tak u nás dnes bola škôlka ráno s plačom, ale poobede bol Adamko usmiaty 🙂. Tak som sa tešila s nim. A tak lepšie, otvorenejšie rozpráva o škôlke. A pani učiteľka ho veľmi chválila, že je poslušný a pekne papá. 🙂

@gabuliik no to pekné správanie, psa by som rovno prizabila a majiteľa tak isto. Našťastie sa malinkej nič nestalo. Chvalabohu. Držím palce, nech sa z tohto zážitku Monika dostane, čo najskôr.

vierocka7
14. sep 2010

Zdravím trnavské mamičky, neviete mi, pls, poradiť, kde dať malej nastreliť náušničky v TT? Vďaka za odpoveď.

vladkaz1
14. sep 2010

@vierocka7 myslim ze v tetovacom salone to robia ,len je otazne ci tam das spravit . 🙂
Robili to v jednote dole,ale zevraj teraz nastreluju az od 5 R.

sonatt
14. sep 2010

vierocka my sme dali dcére prepichnúť ušká u nášho detského lekára. Mala vtedy asi tri mesiace. Chvíľu strašne plakala až mi jej bolo ľúto ☹ ale potom zaspala a keď sa zobudila bolo to OK.

anesim
14. sep 2010

@vierocka7 mne tiež vlaďka poradila dole v jednote v tom zlatníctve Malachit, dávali sme jej v júni, mala takmer už šesť, ale skús sa opýtať, či by jej ich nestrelili. nastrelujú aj v tom zlatníctve pred jednotou, ale tam malej nechceli, že je ešte malá a aj na pešej zóne v zlatníctve pri poštovej banke,( alebo aká to je, hneď prvá na začiatku), záleží koľko má tvoja, veď skús sa ich spýtať 🙂

lucyso
14. sep 2010

Ahojte, no my sa mame fajn, zubky sice este nemame, ale zato mame novu karicku.. ruzovu...🙂)) a majej sa NESMIERNE paci ze moze pozerat.... nase doobednajsky vyzerali tak, ze sme vstavali ale o siedmej a o deviatej sme sli von a spinkala.. teraz sa jej strasne paci ked sedi a pozera, ze ani spat nemusi a tak sme doobednajsi spanok presunuli na desiatu🙂)), to iste aj poobede.. No velice sa jej paci sediet a pozerat na ludi a tak🙂))... inak nic nove🙂)
Mo a dnes sme stratili v meste jednu topanocko ☹ 😅 .. sme boli doobeda v meste a bola pod dekou a mala este aj nanoznik, nakolko fukalo a ked sme sa vratili tak mala obudu len jednu... tak sme kupili nove... sice su trosku velke, ale nechcem jej kupit presne na nohu.. ved uznajte: este ani nechodi a ze 10€ 😠 😠 😒 ..... a zas ked je v karicke nechcem ju nechat len v ponozkach. ved od noh ide najväcsia zima🙂.
Baby prajem Vas skore uzdravenie.

marcelkatt
14. sep 2010

@lucyso daj foto kočíka 😉

lucyso
15. sep 2010

taky celkom sikovny🙂.

gabuliik
15. sep 2010

@lucyso, pekný kočík,fakt taký šikovný .... a v takejto farbe ho máš?Lebo sa mi páči ... 🙂

lucyso
15. sep 2010

dakujem gabuliik. mame ho len od piatku, ale zatial sa nam pozdava a najmä kvoli tomu, ze ked ho skladam do auta, nemusim dava zvlast konstrukciu a zvlast tu sedaciu cast. to mi slo na nervy.. toto je v kope a take sikovne... no najmä nech dlho vydrzi.. a mame rpesne tento isty🙂 - ruzovy🙂

gabuliik
15. sep 2010

Ahojte.
@lucyso,super ... aj mne sa viac pozdáva,ked sa skladá kočík v jednom kuse... 🙂

tak dnes máme za sebou totál uplakaný den.Od rána Andrej reval furt.Za všetko.Ked nebolo podla neho,tak spustil a nie a nie ho utíšiť.To sa nedalo počuvať.Poobede ho už MM aj vytrieskal a nepomohlo.Tak sme ho ignorovali.Ale to nebolo možné čo robil.Takýto ešte nebol tuším.A furt naschvály,Monike zle,ona potom jemu ,... no des.A teraz večer za s vyvádzala Monika.Nemohli sme nájsť takú jej podušku na spanie,tak spustila akoby ju drali z kože a ja kedže som bola už vynervačená z malého,tak som na nu nakričala.Po pol hodine som jej ju našla a zas spustila,že ona nejde do škôlky .... tak to ma dostalo totál.Ale ovládla som sa,zaspala.Ja už fakt nevládzem .... ☹

chichaa
15. sep 2010

@vierocka7 Ahoj. Tak v TT je to celkom slušný problém..ale ako píšu dievčatá, záleží od toho koľko má rokov, malým batoľatám ako moja isto nikde nenastrelia..ale ani nemusia, lebo sme boli v BA v ústave lekárskej kozmetiky /po dlhom pátraní po možnosti nastreliť v TT/, nastreloval jej to lekár, stálo nás to 18e aj s náušničkami, pekne sa zahojili, takže ak máš malé bábo určite odporúčam 🙂

vladkaz1
16. sep 2010

ahojte mala je v skolke ,spravila som na rchlo spagety a smazenicu hubovu tak som si pochutila ,moj muz nelubi ... 😀
Som zvedava co dnes vyvedie ta nasa opica.
Ja som malej davala prepichovat u lekarky ,uz by som nedala hrozne jak plakala krvacala ,az gate mala od toho som rada ze uz teraz take veci pri malom riesit nemusim .
Poslali ma von na chodbu a ten rev hruza ,potom ma zavolali do vnutra lebo je nemohli prepichnut jednu dierocku tak revala a branila sa

lucyso
16. sep 2010

Vladi a kvoli tomuto som ja dala prepichnut uz v porodnici... posledny den ked sme odchadzali si ju zobrali, prepichli a taka kludnucka sa mi vratila... no ak by som jej mala dat prepichnut u lekarky, tak sa tam rozrevem urcite aj ja... 😅

vladkaz1
16. sep 2010

@lucyso no ja som revala ver tomu ,uz ked ma na chodbu poslali ,ale ked ma zavolali do vnutra ze ju mam ukludnit bo jej to velmi krvaca a nesmie revat ,mi nebolo vsetko jedno ,uplne jej krv striekala z ucha .. 😝

gabuliik
16. sep 2010

Ahojte.
Aj ja som dávala malej prepichnuť ušká v porodnici.Pustili nás domov a za 3dni sme tam išli a prepichli jej to.Žiadny plač,nič sme nepočuli a ked mi ju dali,tak spinkala ...

Baby,dnes mi ráno Monika stráááášne plakala.Nechcela isť do škôlky.Neviem čo sa stalo,ale asi jej uškodil ten den volna.Takto plakávla minulý rok zo začiatku. ☹

bubadlo27
16. sep 2010

baby, prosim vas, komu sa to chodi k zubarovi s detmi?
som nakazala mame nech sa opyta nasho oblubenca Racika 😀 , a ze ma aj on deti, ale k nemu nechcem, a ze to patri podla ulic 😒
neviete?

gabuliik
16. sep 2010

Bubi,opytaj sa svojej obvodnej.Ja viem ,že na poliklinike sú nejaké 2detské zubárky.Jedna sa volá Jarošová tuším ... ani ja som ešte s deckami nebola,ale chystám sa v najbližšej dobe.My patríme pod Matúša,ale ten má tolko pacientov,že pochybujem,že by mi ich zobral ....

tehulka4
16. sep 2010

Zdravim maminecky...🙂 v poslednej dobe sa sem dostat normalne nadludsky vykon..🙂))...od stvrtka sme ako kazdy spravny trnavcan jarmokovali, tak sme sa sem ani nejako nedostali a v nedelu sme oslavovali u nasich oliverove 2 roky a maminine narodky a meniny v jednom..uuplne super, akurat ze som prisla domov ani neviem kao co ma tak strasne bolel chrbat..a uz to zacina, tusim neni den, kedy by som vecer nelihala do postele ako lazar..ale nevadi, maly bol taky vyteseny aj z torty aj s darceokov a najvacsi uspech mala ta ohnostrojova svieckam, ktrous om kupila ale myslela ze nepouzijem, ale mm ma prehovoril, ze ved uvidime..a dobre urobil..malemu sa strasne úpacilo..a torta bola super, potom hodim foto, ked sa kk tomu neja dostnem...zasa sme zacali plavat, tak uvidime dokial vydrzim,...maly tuk tuk zatial v pohode, a zdravy, ziadne sopliky ani nic...cez vikend chcem ist kuknut nieco do rakuska na zimu, tak uvidime ake bude pocko..v pondelok som bola u dr s malym, lebo ma take nieco vyhopdene na chrbatiku tak mi zahlasila ze jej to propomina makke bradavicky..ty ks, netusim kde sa mu to tam zobtralo, tak som sa s nim objednala na utrorok k peciovej, uz mam teraz nervy v haji, zwe co bude kolko kriku a placu,...
co sa tyka zubarov asi velmi neporadim, lebo ja chodim k jednej znamej do zavara a aj maly mi tam bude chodit..ale este sme neboli, tak uvidime..

vladi, spagety dnes robim aj ja, nece sa mi varit, a pred chvilou sme prisli z plavania tak uz bvobec nic..to bude asi take najrychlejsie.. 😉

gabuliik
16. sep 2010

@tehulka4,hod potom to foto torty.A kde si dala robiť?Ja zas už uvažujem čo a ako,bo Monika bude mať 5rokov.No,ale asi to zas dopadne tak,že jej dačo zbuchnem ja ... Uvidím ...

bubadlo27
16. sep 2010

gabi, tehu a aj ja sme davali robit tortu alionuske, tu z konika, ona byva pri Hlohovci, sice dalej ale torta bola perfektna aj chutovo aj vyzorovo
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-slavnosti-a-darceky/kto-pecie-marcipanove-torty-v-okoli-bratislavy/
tuto naspodu prispevok 11. sep o 21:36 jedna je sofia a druha oliver

gabuliik
16. sep 2010

@bubadlo27,krááásne sú tie torty.... a ked sa môžem spýtať aká bola vnutri a cena?

marcelkatt
16. sep 2010

@bubadlo27 nádherné torty, fakt krása 🙂

@tehulka4 Oliverkovi dodatočne všetko najlepšie k 2 rokom, hlavne nech je zdravučký a usmiaty anjelik 🙂

@bubadlo27 no ja chodím s Erikom k mojej, mám súkromnú, no odbornička fakt, milý prístup k deťom. Ale je drahšia. no stojí mi to za to, bez bolesti, ja mám veľkú fóbiu od malinka. Erik bol 2x a teraz plánujeme v novembri. Moje zuby sú katastrofálne, to už nepomôže nič len vytrhať a vymeniť žiaľ.

Malý mi ešte spí, potom pôjdem asi do Kauflandu a niekam sa len tak prejsť, nech nie sme strčení doma, len nech neprší náhodou zas. Včera sme boli vonku skoro celý deň, bolo super, lebo aj mm bo s nami 🙂

@vladkaz1 tak už je Lucka zdravučká? Supeer moja 🙂 niet nič lepšie ako mať zdravé detičky. Ja som dnes iba zeleninovú polievku na rýchlo a lečo. Na zajtra chcem rezne diabolské asi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre