Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

vladkaz1
6. feb 2010

Mne to nerobilo ani nerobi problem ,zaprat plienku fakt .. a skoro vzdy mi to ta irma jak separacka pridrzala tu tuhu cast .. takze som to len namocila do kybla ,ja som skladovala na mokro na sucho som sa bala jak robia kocky a teraz mam uz novu pracku krora mi dezinfikuje na 60 tke zevraj tak sa velmi tesim 😀 , latkovky su s casti zaluba .. ja som sa do nich naozaj zalubila .. uvidim ako budem zvladat pri 2 detoch ..

lyongirl
6. feb 2010

ešte k tým plienkam, samozrejme aj ja som uvažovala nad látkovkami, Vladka vie, ale som rada, že som ich nekúpila. Teraz hovorím z pohľadu mamy, ktorá nemá dieťa alergické... Takže som si vybrala tiež pohodlie. Nemám problém preprať plienku, ale načo si pridávať robotu, viem využiť čas úplne ináč ako pratím plienok 😀
Týmto ťa Vladi samozrejme nechcem uraziť 🙂 , ty si spravila určite dobre s látkovkami a vyhovela si potrebám svojho dieťaťa, mať dieťa alergika, tak isto spravím preňho všetko, čo je v mojich silách...

No a k tým deťom, prvé dni som sa nezastavila, Riško sa kojil každú polhodinu, hodinu, iná mama by to dávno vzdala a myslela si, že má buď málo mlieka, alebo je slabé, samozrejme, že slabé mlieko neexistuje, k málu mlieka sa vyjadrovať nebudem, lebo viem, že mnohé maminy ho majú fakt málo a detičkám nestačí...len som chcela povedať toľko, že malý papal veľmi často, zaspával na prsníku, pocuckával, ukľudňoval sa a tým, že tak často papal som sa rozkojila a kojím úspešne doteraz až mám malého závisláka, ktorý bez cecíku asi umre... a ešte do toho druhé dieťa, tak som bola šťastná, že nemusím prať ešte plienky a naučila som sa zlahčiť si všetko, čo sa len dá. j neporiadok veru počká, čo by inokedy nehrozila, vždy som mala doma tip-top, ale teraz to už neplatí, upustila som od niektorých povinností a nerobím ich tak často, zato ale vysávam každý deň 😝
No a že Rišulo bude opak alexa a že bude živel som už tušila ako tehu, lebo bol už ako živel v brušku, u Alexa som bola rada, že ma vôbec kopol, ale Rišeno sa stále prevaloval, pretáčal a kopal, takže som vedela, že nebudem mať už pokoj a platí to doteraz - je to totálne nevyspytateľné dieťa, čo ja musím všetko robiť, kým ho len nakŕmim
uf, ale som sa rozpísala

marcelkatt
6. feb 2010

LION presne ako ja, čistá pohodlnosť.. nič viac.

marcelkatt
7. feb 2010

Ahojte, dnes tu ešte nik nebol? MM bol doobeda s Erikom vonku asi hodinu a ja som si zatiaľ dala kúpeľ. Keď prišli sme sa naobedovali a malý išiel spinkať. Zaspal asi do 10 min v pohode. Sa unavil na snehu...
Poobede okolo 15.30h / podľa toho, kedy Erik vstane/ ideme blahoželať neterke dodatočne k meninám. Takže zatiaľ papa a peknú nedeľu všetkým 😉

gabuliik
7. feb 2010

Čaute baby.
Tak kakáme plným prúdom stále.Dnes už bol 4x dokakaný.Ja používam jednorázovky,je to praktickejšie a je to aj pohodlnosť.Ale ked si mám predstaviť,že by som prala to čo teraz kaká,tak by ma šlahlo.Ved on to má všade.Ho musím pokaždé umyť v umyvadle.Už má chudátko takú vyštípanú ritku,že ked ho idem prebaliť,tak kričí bolíííí. ☹ Ale som mu pozerala tie zúbky.Tá dolná trojka je len tak-tak a horná možno zajtra.Uvidím.

vladkaz1
7. feb 2010

Ahojte my sme boli vonku je tam hrozna zima

lyzenka
7. feb 2010

Achojte,

aj my sme boli vonku - no len sme prešli z Družby na Vodáreň - svokrovcom na kávičku...a tiež sme teda poriadne vymrzli.....a potom znovu naspäť.....ale Ajčovi to len prospelo......

Cez obed už akosik štrajkuje spať.....dvakrát do týždňa spí a ostatné nespí.....ako sa mu zachce....ale skôr nie ako áno....

Ani dnes nespal.....ale oči si už šúcha...tak snáď zachvílu zalomí....mohol by....mám tam kopec neožehleného.....

A máme ďalšiu novinku - sme bez dudiny......zožral ju totižto veeeľký havo.... 😀 😀 😀 normálne si to dal vysvetliť...som myslela, že bude plakať....no akosik to pochopil....a aj bez nej normálne po dvoch rokoch aj štyroch mesiacoh večer zaspal a spal aj celú noc....a som zistila, že keď je bez nej aj teda v noci....tak krásne spí....celú noc....ani len nemrkne... 🙂

marcelkatt
7. feb 2010

Lyzenka - blahoželáme k ukončeniu dudkovania 🙂 super... Ja som si myslela, že to budeme mať ťažké tiež, lebo spával s 2-3 duduškami a krásne z jedného dňa na druhý sám zahodil až som nechápala. Mal vtedy 21-22 mesiacov. Už neviem, niekedy v septembri.

vladkaz1
7. feb 2010

Makca ako bolo na oslave?Ja som prave dostrihala Borisa ,zajtra prides?

marcelkatt
7. feb 2010

Bolo fajn, prišli sme o 19,30. Erik vypil Nutrilon a zaspinkal hneď, takže máme kľud. Zajtra dobehnem okolo 11tej.

lyongirl
8. feb 2010

lyz gratulujeme, že ste to tak super zvládli, tú dudu
ja mám konečne ATB, dens som bola u svojho dr. a mám celú jednu mandlu zapálenú, tak sa teším, že po týždni trápenia to konečne prejde...
ináč sme ulietaní, ráno sme boli s Alexom na očnom, potom som sa vybavila ja a teraz išiel Alex s MM na kardio, som unavená a konečne som si sadla aj k obedíku...

marcelkatt
8. feb 2010

Ahojte, ja som na nervy. Stále mi umývačka vyhadzuje komplet poistky. Nechápem prečo. MM skontroloval prívod vody, či niekde nepreteká a všetko je ok. Suché neporušené. Aj hadice sú dobre. Koľkokrát mi ide naraz práčka, umývačka a sporák a nič. Dnes iba umývačka a v kuse to vypína. Mne to pripadá ako keby motor nevládal a bum. Neviem nerozumiem sa tomu. Raz už boli zo servisu a platila som 20€, lebo vraj som ju mala zle zapojenú v prívode spolu s práčkou. Tak sme to prerobili na novo a je každá zvlášť. A teraz zas problém.

gabuliik
8. feb 2010

Ahojte.
Dnes mi malý spal len 45min. takže sa teším,že večer odkvacne skoro.Ale už je upištaný,ešteže prišiel MM z práce.Tak som mu ich zavesila na krk. 😀 Dnes bol už zas 6x pokakaný 😝 ,ale dolná 3ka je prerezaná.Teda,len taký špic,ale je ....

Marcelka ,MM je elektrikár,opýtam sa ho,či ho niečo nenapadne,že prečo ti to robí....

marcelkatt
8. feb 2010

Bby, včera sa o 22.17 a 22.18 UK času narodili mojej sestre dvojičky. Riško a Marcus. Sú krásni. Obaja mali niečo cez 2kg, narodili sa v 34tt a sú zdraví.

lenocka6
8. feb 2010

Ahojte, tak super Marcelka, gratulujeme sestre. 🙂

gabuliik
8. feb 2010

Jéééj,to je krásne.Gratulujeme ... 🙂

gabuliik
8. feb 2010

Jáj a pýtala som sa ti na tie poistky.... že treba skontrolovať ističe a vykon tej umyvačky.Či je tam správny pomer a môže byť problém aj s tým motorom.Presnejšie sa to nedá takto určiť ...

No a dnes sme s kakaním skončili na čisle 7!!! 😲 Nenormálne.Ale dnes to bolo podporené aj tým,že svokrovci mu dali zjesť mandarínky a tie ho prehánaju.Aj ked som im to zakázala.Ale mna oni vôbec nepočúvajú 😠 .

marcelkatt
8. feb 2010

ĎAKUJEM za sestru !!

marcelkatt
8. feb 2010

Gabulik výkonovo by to malo byť ok,máme ju druhý rok a toto robí 1x. Takže asi motor? No máme ju v záruke, zavolám servis, hádam to nebude naša chyba.

vladkaz1
8. feb 2010

cafte boli sme na nakupe ,este varim granatyr neviem ake I,Y tam patri .. to je jedno
Bubi dakujem, za supravu pre maleho ,ja ta dorazim si zlata 😵 potesilo ma to 😵 😵 😵
Macka to je mi luto ze sa vam to serie ...dufam ze to ozaj nebude ziadna zavada a bude prerazat len prud alebo tak ☹
Leni si tu?
gabi no pekne seriete teda ...

gabuliik
8. feb 2010

No ved uvidíš čo ti povedia.Ked je v záruke,tak nech to prídu pozrieť....

vladkaz1
8. feb 2010

Gabi inak tu svokru ,jezis mna by slahlo .. este ze ich tu nemam na ococh .. 😠 to ich nenapadne preboha take zakladne veci ... ze mandarinka?

gabuliik
8. feb 2010

Vieš ,ja som mu ich dávala tiež,lebo ked videl Moniku,tak plakal.Ale okolo vianoc sme zistili,že ho to prehána,tak sme s tým sekli.Ani jeden ani druhý nedostal žiadnu.Že dáme pauzu ale 2 mesiace a uvidíme potom.Bolo to povedané aj im.A vidíš.... Ich výhovorka bola,že ved to pýtal a je to zdravé..... Ale on pýta hocičo a nedám mu.Má len 1,5roka a nemá rozum čo môže a čo nie.A očividne ho nemajú ani oni 😠

vladkaz1
8. feb 2010

no co uz ... na toto sa najviacej jedujem ja viem ze nasi malej dopraju, ale niekedy bez rozmyslu veru

marcelkatt
8. feb 2010

Vieš musím ich zavolať. No hádam to nie je naša vina, fakt nikde neviem nájsť chybu z našej strany. Nechcem zas platiť navyše 20€,
Juj ja saradšej k svokre nevyjadrujem, lebo zas ma chytí žlčník...

marcelkatt
9. feb 2010

Ahojte, my sme vstali o 9tej dnes. Bola tu na chvíľu Vladka s Luckou 🙂 , Vladka ĎAKUJEME 🙂
Ideme sa obliecť a na chvíľu vyvetrať, potom dokončím obed, uložím malého a popracem. Pekný deň všetkým prajem 😉

stankatt
9. feb 2010

ahojte
no Gabi to by ma nasr... keby jej dava niekto jest zakazane....
odkedz sa mala stravuje v jasliach, tak celkom fajn kaka 😀 dnes nechcela papat mandarinku.. som im zabudla povedat, ze ona moc ovocie ee 😝 ale obed spapala cely 🙂))) v jasliach celkom fajn, uz sa pomali otukava.... samozrejme uz dostala min tyzden soplik, ale uz OK. tak este tento tyzden budeme chodit na 2 hodinky, bud. tyzden na dopoludnie a potom na dalsi na cely den... sak ked som este doma, netreba sa popnahlat 😉

claudinka
9. feb 2010

Ahojte mamulky, chodite aj do MC? Je nejake v TT?

vladkaz1
9. feb 2010

claudi ,chodime sem tam raz za rok ,ale krtko tam pracuje tusim 🙂 ,je na vodarni MC v skolke ,alebo vedla?
Potom je aj v meste teraz to novo otvorene za 1 euro na hodinu za kostolom smerom do mesta v ulicke 🙂 , baby povedia presnejsie ,ja neviem ulice 😅

claudinka
9. feb 2010

Lebo ja sa chystam od septembra chodit zase na VS a ta je u Vas, v TT 😀 len musim vymysliet, co budem robit s malym.. preto hladam nejaku kamosku v TT, s ktorou by som sa mohla stretavat, ked tam budem chodit (mam denne studium) 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre