Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

dancavranca
9. dec 2006

Ano 02.01. mam termin ale nevieme čo to bude,manžel hovorí že to bude satan tak či tak to hovori kvôli sebe

melory
autor
9. dec 2006

tak to sa ti blizi a ides rodit v tt? ja som rodila a v pohode

dancavranca
9. dec 2006

ano,chystam sa aj ja so Štefanikovou rodila si v tt?keď ano tak s kým?

palvinka
9. dec 2006

melory Ty si pred pôrodom mala už taký pocit že to príde, alebo to prišlo a išla si rodiť. Lebo ja pocit na rodenie nemám 😀 , ani tie falošné kontrakcie ani poslíčkov nemám 😒 .

melory
autor
9. dec 2006

nemala som poslickou, lebo som hrabala listie a vyvolala si to skor sama, ale mala som od toho dna kazdu hodinu tvrdnutie bruska. do 3dni som rodila. ja som ani hodinu pred odtekom plodovej vody netusila ze pojdem, lebo svokra mi hovorila, ze to tvrdnutie bude tak dva tyzdne a rodim, no u mna 3 dni.

rodila som s cechom a strbom, aj s hlavkom, pestreeee.

melory
autor
9. dec 2006

je tam jedna sestricka, prajem vam nech nema sluzbu, vypada ako vytrihnuta z 80-tych rokoch a hruza tie jej pripomienkyyy....este teraz ma nastvala.

palvinka
9. dec 2006

mel, škoda že už lístie opadalo, išla by som hrabať 😀
bežne pri pôrode bývajú dvaja dr.?

melory
autor
9. dec 2006

niekedy ani doktor nepride, to ja som bola komplikovana

mitinka
9. dec 2006

melory ktora sestricka?? nadavala mi preco som nervozna kolko zien uz tam odrodilo tak som jej povedala ze som prvorodicka a ona no a co jeden rez sem a druhy tam kriste robite z toho halo kazda a pri tom som jej nic nepovedala nikdy na to nezabudnem"a co si o sebe myslite nie ste ani prva ani posledna a vtedy muz zareagoval to uz aj jeho nasponovala!!!

melory
autor
9. dec 2006

taka blond, ze?
ja som po porode si dala hore ruku za hlavu a ze ci som sa prisla opalovat a pri kontrakciach, boze, ved vy vodec neviete dychat, a ja rada, ze dycham.

mitinka
9. dec 2006

taka silnejsia??
😀

melory
autor
9. dec 2006

ani neviem, len viem, ze som kukla,ze - blondina.
ale bola tam jedna co mava len denne a ta je taka starsia s ciernymi vlasami a je starsne zlatucka, az zlatulinka, ona vedie aj cvicenia, alebo aspon viedla.

melory
autor
9. dec 2006

pavlinka inac vsetky okrem tejto boli fakt mile, zlate, usmiate, takze vynimka potvrdzuje pravidlo.

palvinka
9. dec 2006

to vždy sa nájde niekto taký. Ináč čo myslíš tú s čiernymi vlasami čo vedie aj cvičenia tak to je asi p. Solíková a ona je tam hlavná sestra. Ja som k nej chodila na ten kurz do MC, a je fakt milá.

melory
autor
9. dec 2006

ona ma fakt podrzala a bola som pre mu anjelik vydrzte, ste zlata, uz to bude... 😵

palvinka
9. dec 2006

to tak Ťa podporovala pri pôrode?

melory
autor
9. dec 2006

ani a pritom ma drzala za ruku, fakt bola super, az som bola prekvapena, a mna si pametala z kurzu a to som bola raz, tak ak si bola mas ju istu.

palvinka
9. dec 2006

ja som tam chodila ešte v lete, myslela som si že si ma už ani nebude pamätať, veď už prešieli skoro štyri mesiace, ale ako som bola min. týždeň na poradni tak som ju stretla na chodbe a aj sa mi prihovorila, takže si ma pamätá 🙂 .

melory
autor
9. dec 2006

to je dobre ona sa na tu pracu ozaj hodi, a bavi ju to.
inac si zober ze este by si mohla dva tyzdne prenasat. chcelo by sa ti?

palvinka
9. dec 2006

😕 nestraš, z dr. sme sa dohodli že ak neporodím do stredy to mám termín, tak ešte počkáme do pondelka alebo utorka budúceho týždňa a potom to vyvoláme, aby sme stihli byť do vianoc doma 😵 . Ale dúfam, že to príde aj samé, lebo vyvolávané pôrody vraj viac bolia.

melory
autor
9. dec 2006

ano vyvolane bolia velmi ale tiez neviem posudit, len uz to ze v bolesiach musis lezat napichnuta na infuzke je neprijemne.

palvinka
9. dec 2006

jej ani mi nehovor, mne býva zle len keď mi berú krv a neviem si predstaviť, že by som tam mala napichnutú ihlu na dlhšie 😝 .

melory
autor
9. dec 2006

tak radsej tie listy, len skoda, ze niesu, potom vselico je na to dobre, dobry sex naplno, dobre slapanie po schodoch, teraz uz mozes ozaj vsetko robit naplno, lebo ako to nieco spravi tak len dobre, cize porod.

palvinka
9. dec 2006

no dnes sme trocha upratovali a chcela som prenieť jednu kopu časopisov a môj mi hovorí nech to nechám tak, že on to poprenáša a ja že šak aspoň skôr porodím 😀 , ale aj tak ma nenechal.

melory
autor
9. dec 2006

to by si si pomohla, ale asi nechcel byt zajtra sam 😉

melory
autor
9. dec 2006

zas aby si si neublizila, to tiez nebolo super, ze mi praskla plodova voda, ale aspon mi ju neprepychovali v nemocnici, po prepychnuti sa vraj spustia tie prave kontrakcie.

palvinka
9. dec 2006

keď sme chodili na ten kurz tak poslený krát sme boli v pôrodnici na exkurzii a tam nám tá p. Solíková ukazovala ten hák s ktorým sa praská vak blán aby pustili plod. vodu, no keď som to videla tak mi zostalo zle a musela som sa ísť na chodbu poprechádzať. Ja fakt neviem ako zvládnem ten pôrod ☹ . Ale ževraj to keď praskajú tak to nebolí, len to musí byť fest nepríjemné 😝 .

melory
autor
9. dec 2006

este ze nam oci narastli tam kde narastli, lebo vidie svoj porod by sme asi tak lahko nepredychali ako len kontrakcie.... 😒

melory
autor
9. dec 2006

dobru noc, idem si lazkat. dnes mi prvy krat zatazilo mechur, teda zatlacilo na mechur tak riadne.

palvinka
9. dec 2006

ozaj Ty si písala, že Ti nejaká sestrička hovorila že nevieš dýchať pri kontrakciách, no to neviem ani ja, nevieš o nejakej stránke na nete kde by to bolo popísané ako na to 😅 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre