Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

marcelkatt
2. sep 2010

@lenocka6 také zvláštne názvy sú tu, že maláci, divné 😀
Ale myslím si, že je lepšie od začiatku na celý deň dávať deti, nech si zvyknú čím skôr...

marcelkatt
2. sep 2010

No idem baby, umyť zuby malému a uložiť ho spinkať.

gabuliik
2. sep 2010

No baby,tak u nás je to inak.Každá škôlka to má asi po svojom.No a moja malá si nezvykla za celý rok tam byť celý den.Možno by to bolo iné,keby som chodila do roboty a musela by tam byť ... neviem.Uvidím čo bude od pondelka.Len ma trochu prekvapila,že od kedy je dnes doma zo škôlky,tak je fakt totál zlá ... ☹ Neviem,či zas dáva niečo najavo alebo čo,ale teraz večer som to už nevydržala a nakričala som na nu.Lebo takáto ešte nebola ...

lenocka6
2. sep 2010

@marcelkatt čo sa ti zdá na malákoch divné 😀, ten názov?

@gabuliik je to možné, musela by si zvyknúť. Ja som síce zatiaľ doma, hľadám si prácu, ale hádam si Adamko zvykne dovtedy.
Aj naše deti sú už umyté, len zúbky a idú spať. 🙂

gabuliik
2. sep 2010

no musela by ... ale od pondelka ide skúsiť spávať,tak uvidíme ... ale ked sa mam priznať,tak mne to aj vyhovovalo,že chodila na obed domov.mne by nevadilo,keby tak chodila aj tento rok,len neviem čo by potom spravila na budúci rok,ked pôjde do škôlky aj malý a ja by som chcela isť do práce ...

marcelkatt
2. sep 2010

@gabuliik Gabika, každé dieťa je iné, možno tento rok si zvykne uvidíš časom. A iste by to bolo iné, keby chodíš do práce, takto Ti to je ľúto, tak ju vezmeš cez obed.
No krpec už v izbe a je ticho, tak hádam zaspinká v pohode. totiž občas špekuľuje, že chce do spálne, no neustupujeme mu, aby si nezvykol. Keď už budú dvaja, tak nechcem, aby Patrik rušil erika v noci, ak budem kojiť a podobne.

gabuliik
2. sep 2010

a naši krpci už spia .... spratala som riady,hračky a teraz chvilu oddych,potom by som mala isť žehliť 😝

stankatt
2. sep 2010

Ahojte, no ako skolkari? juj ako dobre ze Mon uz uplne v pohode :D od dnes su v druhej triede :D uz patri medzi male batolata:D nastastie to vyzera uz celkom OK aj zdravotne, uz je skoro cely mesiac vkuse v jasliach :DDDD teda mala kaslik a soplik, ale to sa podarilo vyliecit doma:D klop klop klop. a super ze aj ucitelky im zastali tie iste, iba sa vsetci presunuli do druhej triedy :D

lenocka6
2. sep 2010

Tak to vám baby závidím, naši dneska obzvlášt špekulujú, je to asi tým poobedňajším spánkom. Uvidíme kedy zaspia. 🙂 Ja som Adamka už musela dať do škôlky, už preto, že má tri roky a potom, že som si po skončení školy myslela, že už budem zamestnaná. Ale práca zatiaľ nikde, tak sa tak utešujem, že keď by plakal, alebo by sa niečo stalo, som doma. Ale prácu hľadám stále, nie je to také ľahké ako som si myslela, aj keď som si spravila Ing.

gabuliik
2. sep 2010

@stankatt,super,že Monika je už v pohode ... uvidíš čo bude potom v škôlke.Ona by mala isť už na rok ako môj malý,že?

@lenocka6,no s tou prácou je to na prd.Ja si budem musieť o rok tiež niečo nájsť,najlepšie na polovičný uvazok alebo na 6hodín ... MM robí na 3smeny,tak preto ...

marcelkatt
2. sep 2010

@stankatt veru Stanka nezakríkni, len nech je zdravučká a nech sa jej v jasliach darí 🙂

@gabuliik super, že už spinkajú, náš už drieme, ale rátam, že do 15 min už spí, dnes nevymýšľa, tak je kľud a pekne vo svojej izbe...

@lenocka6 držím moc palce, aby si si našla vhodnú prácu, ktorá Ti bude vyhovovať. Náš síce tri až v novembri, no škôlu potrebuje, byť medzi rovesníkmi. Má rád deti, zahrá sa, no v škôlke to bude lepšie. Len nech nezačne byť chorý. Zatiaľ bol chorý 2x iba, čo musel antibiotiká. A to tento rok až.

marcelkatt
2. sep 2010

@lenocka6 áno ten názov, stretla som sa až tu v TT s takým názvom, V PD to majú rozdelené, prváci, druháci a predškoláci, alebo trieda malých detí, stredných detí a veľkých detí. Ale tak všade je to inak 🙂

gabuliik
2. sep 2010

u nás sú maláci,velkáci a strednáci ... 😀
a dokonca som sa stretla s tým,že naša dr.Andrejkovi hovorievala,že je maláčik ... 🙂

lenocka6
2. sep 2010

@marcelkatt Marcelka, naša Emka do nástupu do škôlky bola raz chorá a odvtedy sa to stále s ňou vlečie, neustále soplíky, kašle a tak. Posledný mesiac minulého školského roka bola celý doma, lebo za uškom sa jej objavili dve hrčky, zdurené uzlinky. Bola aj na rontgene a mala upchaté dutinky. Lenže celý problém tohoto všetkého je, že aj keď sa naša Emka vylieči z nejakej prípadnej choroby, tak ostatné deti, samozrejme nie všetky chodia do škôlky so soplíkmi a kašľom. Tak to je potom stále dookola. Ja chápem, že keď sú rodičia zamestnaní, nemajú kam dať deti, ale zase tie naše na to doplácajú. Tak hádam Vám to s chorobami dopane lepšie a malý nebude choručký.
Tak ja už pôjdem, majte sa tu pekne. Pekný večer všetkým 🙂

marcelkatt
2. sep 2010

@lenocka6 veď to, že niektoré detičky dávajú rodičia chorľavé do škôlky. Viem, že niekto nemá na výber, no ak je dieťa choré, nemalo by byť v kolektíve. no uvidíme ako sa Erikovi bude dariť. Idem aj ja, pozriem TV a potom spinkať. možno sem ešte mrknem...

gabuliik
2. sep 2010

@marcelkatt,tak u nás to bolo tak isto ako píše lenocka.tiež furt dokola chorí a doplácal mi na to Andrejko .Monika sa z toho za týžden vylízala a jemu to trvalo aj dva týždne.Uvidíme čo bude tento rok ...

marcelkatt
2. sep 2010

@gabuliik uf no uvidíme ako u nás. Začala som mu dávať Immunal od včera na podporu imunity, dávam mu to od roka vždy od septembra do konca apríla. A chcem sa opýtať aj na očkovanie proti chrípke našej lekárky, či odporúča, alebo nie, keďže nastupuje do kolektívu. Nechcem mu dať zas za každú cenu všetky očkovania, preto sa chcem poradiť a informovať radšej.

lucyso
3. sep 2010

Ahojte, tak som Vas uz docitala. Marcelka Erik, je zlatucky🙂. take sidielko vyzera byt🙂, ale chutnucky.
Vladi, GAbuliik, Lucke a Monike drzim palce, aby si dobre zvykli v skolke a aby si tam rychlo nasli vela kamaratok🙂 a teda aj nejakych frajerov🙂))))...
mam brata, ktory minuly rok nastupil do skolky a frajerky uz mal tusim na kazdy prst jednu🙂)), juj, ale zlaty je. a ked som sa ho spytala, ze teda ako sa frajerka vola, tak odpovedal: dievcatko🙂))))

marcelkatt
3. sep 2010

@lucyso moja tak to si odhadla presne. Erik je aké šidlo, výmyselník a beťár, ale musím ho aj pochváliť je aj dosť na svoj vek šikovný, už minulý rok ho chcela dať dr do škôlky... Sa čudujem po kom to díte je 😀 😀 😀

Idem uložiť Erika hajať, mm ide do práce o chvíľu, ja si tradične pospím zas, som si zvykla vždy poobede s Erikom pospať ak je možnosť. Potom pôjdeme zas niekam von, možno len na dvor, možno sa aj prejsť.

vladkaz1
3. sep 2010

ahojte dnes nemame moc dobra den ,rano sme zaspali ,ja mam sople ,mala bola dost neprisbosobiva v skolke tak mi je smutno ... ☹

shaharazad
3. sep 2010

ahoj maminy ... chcem vas zavolat /alebo vase tehotne kamošky / 🙂 na plavanie tehuliek do Trnavy..je tam uplne super..ja prave končim 2 mesačny kurz...je to v Kvapke, tam kde plavaju babatka...voda je slana, takze nehrozia ziadne infekcie...okrem plavania , cvičenia sa s nami chodi porozpravat i dula , ktora nam robi predporodnu pripravu...velmi sa mi tam pači , chcela som sa s vami podelit a povedat,ze take niečo super existuje konečne aj na Slovensku ..ak je tu niektora z vas, čo sa tam stretavame, ozvite sa

marcelkatt
3. sep 2010

@vladkaz1 mojko netráp sa kvôli Lucke. Ona si zvykne, každé dieťa je iné a každé potrebuje na adaptáciu iný čas. Niektoré deti vyvádzajú aj po polroku moja, niektoré vôbec, každé je iné. Doteraz bola nonstop s Tebou a zrazu je bez Teba. potrebuje to fakt čas moja a trpezlivosť.
Vylieč sa moja, keby môžem tak pomôžem, aby si si oddýchla. A keď máš čas v pohode sa ozvi radi budeme s vami, tento týždeň sme boli úplne sami s Erikom. Do PD neplánujeme tento mesiac.

marcelkatt
3. sep 2010

Tak my sme predchvíľou prišli. Boli sme na prechádzke a na dvore u nás. Potom na návšteve u Vladky. Konečne som sa vykecala, odreagovala a nie len medzi 4 stenami sama s Erikom. Vladka pomohlo mi to veľmi, že se si pokecali spolu a ďakujem za pomoc - vieš akú myslím. V pondelok vás čakáme u nás 🙂

Idem šupnúť krpca do vane a spraviť večeru, dnes ho dám spať trochu neskôr, lebo zas vstával poobede po 3 hodinách aj to som ho už zobudila.

lucyso
3. sep 2010

Vladi, ved ona sa adaptuje a zvykne si.... dnes bol mozno den blbec, ale neznamena to, ze bude aj zajtra🙂..
ked si to tak vezmes, aj dospely clovek ked nastupi napriklad do nove prace, tiez nie je hned prisposobivy🙂), musi si zvyknut.

inak vela ludi je nachladnutych. ja som dnes malej odsavala sopliky, bo sa mi zdalo, od vcera, ze sa jej nejako tazsie dycha a veru zlatusik je soplava. tak vo velkom cajikujeme... vraj to je najlepsia prevencia. teploty nemame, nie je ani mrzuta, tak snad to pomoze...

lucyso
3. sep 2010

baby, ucim pomaly Liviu na zeleninku, ale nemam ziadny uspech.. proste nechce. ani mrkvu, ani zemiacik, ani karfiol.. ani kombinacie.... proste nechce...
co s tym? aj vy ste malei taketo starosti? ved na jej vek by uz aj mala papat zeleninku, nie?

dulkagabulka
4. sep 2010

lucyso..prikrmovat som pri kojeni zacala az po ukoncenom 6tom mesiaci..a tiez na zaciatku nechceli....to chce cas 🙂

lucyso
4. sep 2010

ahojte,
dulka ja nekojim, ale dnes sme mali celkom uspech s mrkvickou.... zjedla asi pol malej lyzicky, a pekne žuvala🙂))

gabuliik
5. sep 2010

Čaute baby.
Tak obed navarený,deti sa už aj najedli ... No a zajtra nás čaká prvé spanie v škôlke,tak som zvedavá ... 😝

@lucyso,nevzdávaj to ,ved ona sa to naučí ... naši zas nechceli maso papať,oni by furt len zeleninu ...

vladkaz1
5. sep 2010

cafte koceny ,nestiham ,polievku uz mam este druhe spravit .
Poumyvala som komplet byt pozehlila take kopy, no nic idem varit ,moj chce strihat a jaaaj mam novinku Lucku sme osmykali 😀 ,len 6 cm, ale tak dost to spravilo, mala uz po lopatky vlasky ,ked ona ma taku nepodajnu hrivu 😅

marcelkatt
5. sep 2010

@vladkaz1 jééj Lucinka je ostrihaná? Tie vlásky čo som ešte v piatok obdivovala? Som zvedavá, ale tak 6cm no... dá sa. Lucka má fakt krásne a kvalitné vlasy. Zajtra ráno dobehni moja na kávičku 😉
Ja už dokončujem obed konečne, ešte ma čaká prať asi 2-3x, lebo perem zimné čiapky, šály Erikove , nech nás zima neprekvapí zo dňa na deň. Bolo to v pivnici, tak som to chcela oprať, aby to nebolo napáchnuté pivničnými smradmi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre