Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

dulkagabulka
31. jan 2012

@nikalea
www.klubkvapka.sk

je tam ale dost plno

zuzanky
31. jan 2012

@nikalea ja chodím do kvapky a som spokojná dobrý prístup k deťom a aj sa to dá zvládnuť a dieťa so potom nebojí vody zvlášť keď sa mu namočia vlásky :D
Plávať sa začína tuším od 3 mesiacov teraz sú rozbehnute kurzy a budu sa začínať až v marci tuším ale prihlás sa tam skôr oni ti potom zvolajú kedy môžete začať plávať 😉

nikalea
1. feb 2012

@zuzanky no hej len moja lea ma este len dva mesiace ale ked vravis ze v marci tak to by bolo tak akurat heeh no musim im tam asi zavolat a dohodnut sa ...a chodili tam aj ockovia alebo len jeden rodic moze ist ?

lulupopo
2. feb 2012

Ahojte maminky, prosim vas neviete mi povedat, kedy budu zapisy do materskych skolok v tt? Nechcem to premeskat hlavne by ma zaujimali skolky vajanskeho a hodzova, taktiez ak mate skusenosti s tymito skolkami tak mi dajte vediet, v kvapke plavaju az od 6 mesiacov vo vynimocnych pripadoch od 4 mesiacov, ja som tam so synom chodila od 4.m. Lebo som s nim cvicila vojtovku na jesen sme skoncili, lebo moj syn je velky zivel a uz som videla, ze oani instruktorka ho ma dost, tak sme si dali pauzu a zvazujeme, ci nezacneme opat v marci

lyongirl
2. feb 2012

@lulupopo v marci by mal byť zápis, ale neviem presne kedy...

lyongirl
2. feb 2012

@nikalea rodičia môžu ísť obaja, ale vo vode pláva len s jedným, druhý sa môže pozerať...s našim Riškom chodil plávať tatino, lebo ja som bola tehu, ale bola som sa na nich pozrieť, aj keď len 1x, lebo mi to horko nerobilo dobre...

adriana7
2. feb 2012

@nikalea , ja som chodila plávať do kvapky a môžem len doporučiť (a to som cestovala 45 km)...bola som zapísaná aj v trenčíne, kde mi nevedeli dať rok termín, v kvapke ma zaradili behom 2 týždňov...majú dva bazény, chodí síce veľa mamín, ale tým, že priestory sú ich a nikomu sa neprispôsobujú (ako v tn), zaradia do kurzov na slovenské pomery veľmi rýchlo...prístup super, veľmi dobre prepracovaná metodika, teplunká "morská" voda, masáže a sauna po kupkaní...mne sa tam veľmi páčilo 😉

nikalea
2. feb 2012

@adriana7 to fakt ...jejda to j super som nevedela ze tam je morska voda ....to je super tesim sa uz nech mala vyrastie

adriana7
2. feb 2012

@nikalea , no ona nie je originál morská, ale je slaná, špeciálna pre plávanie detičiek, aby bola vlastne dezinfikujúca 🙂

nikalea
4. feb 2012

no ved jasne neviem keby tam bola normalna voda ako by to vyzeralo a potom kedy ste zacali chodit s detickami do normalnych mestskych kupalisk

hondar
5. feb 2012

@pinzeta Ja k nemu tiez chodim.Minule som sa ho na to pytala.3D ultrazvuk stoji 30€ a termin dohaduje v 24. az v 26. tyzdni tehotenstva. My tiez uvazujeme, ze by sme nan sli,ale este mame cas...

jarkova
14. feb 2012

@pinzeta ahoj, aj k nemu chodím. pri prvom tehu som bola v hlohovci, ešte nemal 3D. Ale teraz pôjdem k nemu, stojí 30 eur.

gajdosovam
21. feb 2012

@nikalea odporucam chodila som s prvorodenym chlapcom bolo skvele a pri dcerke sa mi z mojich zdravotnych dovodou nedalo

mimi21mimi
22. feb 2012

Baby, berú do niektorej škôlky v Trnave deti od dvoch rokov? Alebo je to tu fakt také katastrofálne ako som počula? :-/

lulupopo
22. feb 2012

baby potrebujem pomoc, potrebujem vediet, kde mi umiestnia synacika do skolkz, kt. ma 2 rocky, aj sukromne mozu byt pripadne ak poznate nejake opatrovatelky dajte mi prosim vediet

nikalea
23. feb 2012

@mimi21mimi
@lulupopo baby skuste sukromnu skolu na Jana Bottu tusim sa vola ta ulica zo studenstskej do prava alebo z Terezy Vansovej do lava rodinny dom oproti skolke je to materska skolka a jasle dokopy takze urcite vezmu .......a pocula som dobre referncie no o poplatkoch netusim
😀

mimi21mimi
24. feb 2012

@nikalea Diky... ja som im pisala, ale ziadna odpoved. Chcela som hlavne ten cennik. 🙂
Teda ak myslime obidve Smile.

sissik
24. feb 2012

@mimi21mimi @lulupopo nam zobrali 2,5 rocnu do medusky v modranke. cena je oproti tym v meste trochu nizsia😉v statnych nie je sanca pokial dieta nema 3 roky v septembri a pokial je mamina doma s druhym babom 😠 😝 zobru aj s plienkou. mozem len o dporucat

jarkova
24. feb 2012

@mimi21mimi v MŠ T.Tekela a v Jame majú triedy určené aj pre deti od 2,5 roka. Mne tak dcerka nastupovala aj s krstniatkom. Tento septrember nastupil susedov maly do Jamy a mal 2r+3m)tuším). Na T.Tekela je zápis 1.a 2.3., treba ísť čo naskor.

mimi21mimi
25. feb 2012

@sissik Meduška stojí vyše 200 euro však? To máme cez celé mesto, škoda, že nenechali Medušku na Duržbe :-/

@jarkova V Jame som zsiťovala, že skôr ako od 2,5 roka nevezmú, ale nevedela som, že aj na Tekela majú triedy pre takéto menšie deti... to je tá škôlka pri Bowlingu však? Tak zbehneme na zápis aj tam, uvidíme, či sa pošťastí. Lebo pravdupovediac na súkromnú nám to nebude asi vychádzať po dovŕšení troch rokov a najradšej by som ju neprehadzovala po roku do druhej škôlky.

sissik
25. feb 2012

@mimi21mimi deti do 3 rokov 260, deti nad 3 roky 230. plus strava k tomu, ta nie je v skolnom.
je to dost o hubu do modranky, ale ked inde nezoberu a dieta sa tesi na ine deti.......

mimi21mimi
25. feb 2012

@sissik Tak to je dosť fakt :-/ Ja skúsim možno ešte Špačince, len si zistím, ako to tam je... lebo na dedinách vraj nie je tak plno a keď si predstavím ísť do Modranky cez plnú Trnavu, asi som skôr tam a to je štátne... ja bývam na Vodárni, takže to by som bola fakt rýchlejšie tam 😀

sissik
25. feb 2012

@mimi21mimi na dedinach je to vraj biedne. ludia z dedin skusaju hlasit deti do trnavy, lebo tiez maju na dedinach problem. dokoca si nahlasuju dieta na trvaly pobyt v tt (napr u starych rodicov), aby nemali problem so zapisom do skolky v tt. ale skusit samozrejme mozes😉

mimi21mimi
25. feb 2012

@sissik A biedne v akom slova zmysle? Malo miest alebo skolky su tam o nicom? 🙂

sissik
25. feb 2012

@mimi21mimi skolky som nevidela ale maju v nich malo miest.

lulupopo
25. feb 2012

@sissik sisik napises mi prosim do sukromnej posty detaily, dakujem

lulupopo
25. feb 2012

@jarkova je tam velky napor? Alebo je aj nejaka realna sanca umiestnit tam dieta?

lulupopo
25. feb 2012

baby dakujem za infosky, budem skusat, je mi zle z toho uz teraz.... ako pochodime, alebo nepochodime.... viete nejake referencie na jasle ako u mamy su v centre mesta na stefanikovej.... tiez zvazujem este bottovu....a ta skolka na teodora tekela by bola idealna, no neviem, co do septembra....

jarkova
25. feb 2012

@lulupopo ahoj, no nápor je asi v každej škôlke. Rodičia stoja v rade väčšinou prvý deň zápisu od 6hod.ránko, lebo je jasné, že ak im budete vyhovovať, tak zaváži aj poradie podania žiadosti. Ak môžem poradiť, tak si vybav potvrdenie od lekára, že je dieťa schopné navštevovať MŠ. Platí sa za to tuším 5eur. Viem, že je to nefér, ale dala som si u lekarky jedno potvrdenie vystaviť a okopčila na farebnej kopírke... Lebo najskôr sme boli na MŠ spartakovská(tá novšia) a tam hneď riaditeľka, že žiadosť potvrdí ,až ked bude mať potvrdenie od lekára a naša mala akurát dovču. Ale na tej škôlke aj tak mladšie deti neberú. Riaditeľky sa po skončení zápisov spolu stretnú a ak ste boli na zápise vo viacerých tak si dieťa vezme len jedna MŠ, aby sa zbytočne nedržali miesta pre deti. Skús aj v Jame, tam tento rok od septebmbra otvorili práve takéto triedy, vytvárali nové v priestoroch ZŠ (tá už končí alebo už skončila-bola zlúčená so Spartakovskou). Inak ak by ti mimčo zobrali až neskôr do škôlky tak do troch rokov ti zostáva rodičovský, tak do súkromnej doplatíš ten rozdiel a môžeš robiť a potom preložíš do štátnej - tá mesačne vychádza 25 e strava + 13 e školné.
Držím palce

lulupopo
26. feb 2012

@jarkova dakujem ti velmi pekne za info , ano potvrdenie od lekara uz mam, este okopcit myslim preukaz poistenca treba, no ja pojdem skusit teodora tekela, hodzovu a vajanskeho...este taa otazka, to akoze ti rodicia tam cakaju na zapis aj s dietatom od tej 6 hodiny rano?????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre