Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

tehulka4
1. dec 2009

no nist, idem kuknut panelak a potom sa tu este stavim..

gabuliik
1. dec 2009

tehu,takže sa stretneme v sobotu v KD? 😀

Ozaj a s chlapi sú rovnakí.Z toho si nič nerob.Môj dnes nechal malého v okakanej plienke skoro 45minút.To som len žehlila a ukladala veci do skrine.Prídem tam a malý hned za mnou a že auuuu.A hrozný smrad.Tak som ho chudáčika prebalila,ale už mal vyštípanú ritku.Tak preto kričal auuu.Tak som tomu môjmu od srdca vynadala a ešte sa urazil 😠

lyongirl
1. dec 2009

baby a ešte otázočka, neviete z čoho môže mať malý totálne zelené kako? Nič zelené nejedol, ani špenát, normálne mal aj zelenú ritku, aj plienka mala zelený nádych, taká zvláštna zelená to bola....

lyongirl
1. dec 2009

no, to som už o tom alkohole čítala, ale malý mi už spí a ráno chcem volať dokine a ísť s malým na polikliniku, nech ho radšej pozrie, ak to stíham, lebo sme objednaní u zubárky a ešte by som rada vybavila so sebou kožnú..., no síce sme zdraví, ale doktorov pár obehnúť zase treba 😝

gabuliik
1. dec 2009

Lyon,malý máva teraz trocha zelenú stolicu a tiež neviem z čoho .Asi zo zubov .A občas to mával aj vtedy,ked nechcel nič jesť,len mlieko a mliečne veci.

tehulka4
1. dec 2009

gabu, jasne ze sa stretneme...sak mikulasa si nenechame ujst..😀 inak mam nejake fotky z toho letneho bicyklovania..ked mi do IP-ky posles mail by som ti ich mohla poslat.. 😉

lyon, aj my sme to mavali...len u nas to bolo asi z tych zubkov a zo stravy...vraj to moze taky maly organizmus vylucovat aj 3 dni po tom co jedol ieco take zeôlene..bud cukinu alebo spenat alebo brokolicu a pod...

krtko.
1. dec 2009

lyon,a komu sa chystas na kozne?ja som bola s petkou bez objednania a cakala som tam skoro 3 hodiny 😠

lyongirl
1. dec 2009

no ale tá zelená je fakt čudná, našla som na nete, že taká býva, keď je salmonela, alebo zápal v tele...

lulinak
1. dec 2009

lyongirl,naše mali kiahne a aj sa to podobá,keď ešte počkáš do rána tak tam budú totál vodové pupáky, teda keď sú to kiahne

bubadlo27
1. dec 2009

cavte, tak som sa sem nachvilu predsa dostala, malujem, krtka 😉
domi, ak to je len ten jeden co mas na fotkach, podla mna to kiahne nie sú 😉 , uvidíš čo povie dokina, možno ráno toho bude viac
ta zelená stolica, viem aj o tých príznakoch zápalu tusím pakreasu pokiaľ dobre pametám, ale môže to mať aj z mliečnych produktov/ nejdol za posledné dni viac mlieka, jogurtov a tak ?/

lyongirl
2. dec 2009

ahojte, tak kiahne to nie sú 🙂 , len nejaká neškodná alergia...
o zelenom kaku sa náš tato zabudol u dr. zmieniť, tak neviem z čoho to bolo, uvidím ako bude kakať dnes, mliečne produkty mu ešte nedávam a nejedol nič nezvyčajné...

gabuliik
2. dec 2009

Čaute.
Lyon,tak to je super ,že sú to neni kiahne. 🙂

Baby,dnes som nejaká unavená a mám toho ešte tolko na práci....Takže fičím a potom sem ešte mrknem. 🙂

lyongirl
2. dec 2009

ja idem ešľte variť, sa mi necéééé

mata35
2. dec 2009

Dievčence, súrne hľadám nejakú mamičku-študentku sociálnej práce v Trnave, nájde sa tu nejaká? Potrebujem nejaké info, prosím napíš mi do IP. ďakujem
Alebo ak nejaká máte kamošku, dajte mi na ňu mail. pa pa
Moc by ste mi pomohli

bubadlo27
3. dec 2009

cavte, no kde ste vsetky pozasivane 😀
ja som bola na preventivke na gynde, brr, este ze to je len raz za rok 😀
tatino varoval malych, ked som prisla uz spali, tak aspon nieco z toho / budicek bol rano o siestej 😀 /

mata35, tebe moc neporadim, nepoznam alebo aspon neviem o nikom ☹

vladkaz1
3. dec 2009

caf ja som bola u nasich a rozculujem sa nad tym RP po novom ,prajem vam to len mohli to dat aj nam 😢 ja na maleho budem poberat ozaj almmuznu ako do teraz 😝

tehulka4
3. dec 2009

a ako je to s tymi RP po novom?

gabuliik
3. dec 2009

Tehu,je to tak,že ten vyšší si môže nárokovať len tá mamička,ktorá poberala materskú tých 6mesiacov zo sociálnej poistovne.Ale len do 2rokov veku dieťaťa.A musí si o to požiadať na úrade práce.Nezvyšujú ho automaticky.Taká mamina,ktorá nemala nárok na materskú a hned jej vyplácali rodičák z úradu práce na vyššiu nárok nemá.Takže ani ja. ☹ 😠

vladkaz1
3. dec 2009

gabi ani ja ☹ 😠

berus222
3. dec 2009

baby, ja som bola vcera na UPSVR a hned som sa opytala na ten vyssi RP a tam po mne teta ziapla, ze co by sme vsetky chceli zvyseny RP, ze vyssi RP neni este schvaleny. tak neviem, ci som ja mimo alebo ona.

tehulka4
3. dec 2009

berus, no tak at jej tych 4560 korun na mesiac per seba a dieta a nech potom vyziapuje...bohaca, jak keby sme pytali nieco oc nam nepatri...no supéer..

tehulka4
3. dec 2009

berus, a inak kde na urade prace si to bola pytat?

berus222
3. dec 2009

no tu v trnave. ved som jej povedala, nech si skusi z toho zit.

tehulka4
3. dec 2009

hej, ale na ktorom posch.?

berus222
3. dec 2009

na 3. lebo som si tam bola pre potvrdenie, ze som zacala poberat rodicovsky. takze to mam "zo zdroja".

tehulka4
3. dec 2009

ty kokos, baby, inak mna tieto premudrene priserne vytacaju...tak najskor as stazuju ze na slovensku je velmi nizka porodnost pomaly vc elej UE, ale ked pozru na to oc nam davaju tak je to v porovnani s ich platmi ako almuzna...a co si ta panicka na urade prace myslela, ue ked to neda mamicke, tak to daju jej ako vianocny priplatok, ci co? do riti, tak ma to vytocilo..
😠

gabuliik
3. dec 2009

tehu,presne tak .Ved tých necelých 200eur je nič oproti ich platom.Hovoria,že z toho má vyžiť matka aj dieťa.Ale ako?Kurnik,šak keby som nemala muža,tak neviem.Ved tie peniaze sú neni pre mna,ale pre malého.Šak len okolo 50eur mesačne ide na plienky a kde je všetko ostatné?Keby tam na mna ziapala,tak ja by som tú žensku niekam poslala..... 😠

marcelkatt
4. dec 2009

Na maminky na materskej štát vôbec nemyslí. Sme nonstop v práci ibaže ju vykonávame doma. A dajú nám fakt ako Vladka napísala almužnu. Je to smutné.

lyongirl
4. dec 2009

dobré ránko 😉
baby, chcela som sa opýtať, čo dávate deťom piť?

vladkaz1
4. dec 2009

bab ykde a kedy bude mikulas v TT ,chcela by som malej spravit zazitok .. radte 🙂
Domi ja davam vodu cistu ,alebo caj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre