Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

stankatt
10. dec 2009

baby mate niekto tu DMkovu kartu? jak to funguje?

bubadlo27
10. dec 2009

stani ja nemam, nedostanem sa tam s kocikom, tak kaslem na nich 😀

tehulka4
10. dec 2009

jaaaaj stani, keby sa ot tak dalo...🙂

bubi, co sa tyka tej samostatnosti, tak ani nasmu tatovi cos atyka vo vztahu k malemu to absolutne nic nehovori...🙂

tehulka4
10. dec 2009

stani amm, ale vobec netusim ako to funguje po novom..viem ze sa mi na nu zbieraju body ale kedy a aku zlavu si uplatnit a hlavne kedy vobec netusim..neviem ci to ide automaticky alebo ked si o to pozaiadam, fakt neviem..asi by trebalo kuki nan ete alebosa priamoi tam, spytat..

stankatt
10. dec 2009

som kukla na nete, to si asi musim tam na tom terminali vybrat.... zas budem za trtka 😀 maturita a ides 😝

tehulka4
10. dec 2009

na jakom terminali...neboj nebudes..a ked budes, tak uuurcite nebudes jedina..este som tu aj ja..😀

lyongirl
10. dec 2009

ajojte, tak keď ohovárate chlapov, idem sa pridať 😀
Náš tato je šikulo, ale musí sa mu chcieť, čo je málokedy. Tiež som ho musela naučiť, čo kde deti majú a čo sa ako robí a musela som ho zapájať, lebo sám od seba by nevedel, ani kde má dieťa plienku na riť, nie to ešte mu ju vymeniť 😅 . Uznávam, že je veľmý pomocník, ale vďaka mne samej, všetko som ho poctivo učila a síce je veľa vecí čo nespraví a občas nevie, čo kde je a čo kedy treba, ale zvládame to. Keby nebol taký lenivec, bolo by to oveľa lepšie a že zabudne umyť zuby, to riešim iba občas, ale za to, že nedal Alexovi plienku na noc a ja som muslea uprostred noci prevliekať celú postel, tak za to hubovú dostal, nehovoriac o tom, aké prečúrané máme matrace 😠 . Kúpe tiež, skoro vždy, ale oboch málokedy, snažíme si to zadeliť, že každý kúpe jedného.

tehu - mala by si mužíka konečne naučiť samostatnosti, lebo takto máš doma 2 deti 😉

marcelkatt
10. dec 2009

Ahojte, ja to mám asi tak, že môj porobí, pomôže ale musím mu povedať. Jeho to nenapadne samého. Ale, keď poviem urob to a to, tak musím priznať porobí doma a aj s malým pomôže. My sme 7 mesiacov varovali synovčeka, to mu veľa dalo a keď sa nám narodil Erik, tak už všetko základné vedel a prebalil hocikedy, nemal problém. Chodievame aj spolu von a často, až niekedy by som bola sama. Ale som rada.
MM je profík v mobiloch a PC. To je jeho parketa. tam aj o pol noci môžem a viem, že odpoveď dostanem.
MM je dosť taký, že všetko po lopate treba v niektorých veciach vysvetliť... No nik nie je dokonalý 😀
Malého zbožňuje a keď bude druhá baba náhodou tak bude šťastný ako blcha... Papapa, idem s Erikom von a do potravín a drogerie...

stankatt
10. dec 2009

haloooooo kde ste? vypekate kolaciky na vianoce? 😀

tehulka4
10. dec 2009

nie...tu sme...🙂

stani, inak dala som si dnes 4dcl medoviny a v jednote som skoro nechala tetke predavacke tringelt 35 euro,...😀

stankatt
10. dec 2009

jaaaaj tehu, zalezi kde si si dala.... tam kde som si dala ja, by si mohla aj liter 😝 samaaaa voda

bubadlo27
10. dec 2009

aj ja som, len robim kalendar, este som len na aprili ☹
a to chcem dnes este dva mesiace, a cez vikend to dokoncit, rychlo dat vytlacit a jeziskovi poslat 😀 😀

tehulka4
10. dec 2009

stani, no priamo na namesti v tej drevenej budke hned na rohu ako sa ide cez cestu k divadlu...

gabuliik
11. dec 2009

Čaute baby.To dnes nik?
Ked ste tu ohovárali MM ,tak sa pridám.Ten môj je tiež taký ako hovorila marcelka.Ked mu poviem urobí.Ale inak nie.Ale o decká sa viem postarať a dokonca som zaviedla,že malého uspáva on.A robí to.Lebo ked bol zvyknutý len na moje uspávanie,tak ja som nemohla nikam isť a nič robiť.Len jedno som ho doteraz nenaučila.Rozoznať v skrini,ktoré veci sú nové a ktoré na doma.v tom má bordel a je mu jedno čo im oblečie 😠

Dnes som si upiekla linecké,len ich musím ešte zlepiť.Ale až zajtra ,bo nemám lekvár.Zoberem si od našich marhulový.Robili ... ja si tam chodím ako do sámošky ... 😀

marcelkatt
11. dec 2009

Gabulik, ma napadlo, že raz mm obliekal Erika k doktorke. Ja ho tam vyzlečiem a pančuchy mal 122.. vtedy nosil 86.. no myslela som, že ma šlahne tam... a ešte aj odraté na kolenách. To malý podostával na dvor po bratovom synovi...
Od vtedy ja nachystám, on oblečie.
Ešte sem mrknem, dnes som s Erikom spala do 17tej... v noci zas budem surfovať 😀 😀
Teraz idem pozrieť našu tehulku Vladku.. tak papa zatiaľ.

bubadlo27
11. dec 2009

cavte,
my sme dnes boli plavat a tusim sme medzi dverami stretli tehulku 🙂 🙂 🙂 🙂
ustata som jak kon, do jednej som robila kalendar polku uz mam, dnes sme uz aj nejaku vianocnu vyzdobu zavesili 😉
MM sa ide zajtra previezt do Targu len tak s mojou mamou, chcela by som nejaky koberec malym do izby ale nie zas taky moc detsky, tak som zvedava ci nieco najdu, tata chodi velmi rad po nakupoch,ale ja moc nemusim a este aj s detmi sa trepat , nemusim ☹

vladkaz1
11. dec 2009

Cafte robim cesta mam hotove na rafaelo ide sulat gulicky a mam uz linecke kakaove a vanilkove a este idem robit grilazky na hotovo ostatne tuhne v ladnicke .
Akurat isla prec macka ....
Baby zistila som ze uz mam riadne velke brucho .. 😀

stankatt
11. dec 2009

Vladi si sikulka 🙂 ja ece nemam nic....

vladkaz1
11. dec 2009

ale niesom keby si videla jak zanedbavam domacnost .. pred vianocmi musim vsetko poodtahovat a poumyvat poriadne vydrhnut .. lebo uz neupratujem kazdy den ale kazdy treti .. nejako to flakam ale ozaj som nejaka ulietana a unavena .. 😀

melory
autor
11. dec 2009

ahojte, u nas zatial ledva dake okno, ale zato sme kupili dnes detim jeziska 🙂

vladkaz1
12. dec 2009

mel no super a co ste pokupili ,teda jezisko ??? 😀 my nemame nic ideme dnes asi .. 🙂

lyongirl
12. dec 2009

akurát som sa chcela popýtať, čo ste kupovali, hoďte tipy.
My si s MM nebudeme kupovať nič, pretože potrebujeme nové matrace na posteľ a rozhodli sme sa do nich investovať, ja chcem nový tlakový hrniec a ešte aj botník by sa zišiel, tak ešte neviem, čo kúpime, ale kupovať to budeme až po Vianociach. Zišiel by sa mi aj opasok, hmmm ten si neviem kedy kúpim, šetrím ešte na operáciu očí, teda našetrené by aj bolo, len treba počkať, kým dokojím, takže máme toho na pláne neúrekom 😀
Alexovi sme kúpili veľký stôl s opravárskym náradím a ani neviem, čo všetko tam je a sadu autíčok, takých veľkých, je to všetko pospájané šróbikmi, je k tomu vrtačka a náhradné diely a môže skladať a rozkladať. A keďže od mojej sestry dostane kuchynku a obchod/on rád varí/, tak som mu dokúpila ovocie, vidličky a také somarinky čo tam využije.
Riško dostane vyhrávací bubon, taký valec nafukovací a nejaké drobnosti, ani neviem čo.
Synovcovi sme kúpili sadu kúzelníckych potrieb a nejaká skladačka tam je.
Druhý synovec je otázny, tomu nevieme, má 10 rokov, doma skoro všetko a sám nevie čo chce...
A krstnátku Naďke oblečenie a takú sadu papierov, ceruziek a návrhov na šaty. môže si ich navrhnúť z rôznych častí a pospájať, potom to dá do takej skrinky a prejde valčekom, tam sa šaty vytlačia a ona len vyfarbí.
Svokrovcom šálku s fotkou detí a zvyšok neviem, neviem, dochádza mi inšpirácia, hoďte teda nejakú, žiadne veľké dary si nekupujeme, ani našich ešte nemám, baby raďte a rýchlo, lebo Vianoce sú za rohom!!!!!

vladkaz1
12. dec 2009

Lyon my si darceky nedavame ,kupili sme tu pracku po novom roku ideme kupovat postel manzelsku , malovat izbu detsku a kupit Lucke postel, takze setrime a je treba toho este vela kym sa babo narodi ,kocik a podobne veci 😝 hruza .. to su take vydavky az az ..s Do obyvacky chcem tapetu .
No a malej ideme dnes vobec nemam tusa co .. lebo ma toho vela a teraz s malo hra s hrackami ako dostala stolik a stolicku len kresli a maluje takze neviem
Adamkovi chceme hokejku a puk Lucka ma a ked je u nas ho to strasne bavi .. tak to a Emke netusim nejake veci jej kupim a nejaku hracku alebo cacky macky nech sa potesi ,oni tak isto vsetko maju .. no malickosti ideme kupovat ziadne drahe velke darceky ..
Tak radte lebo neviem co nasej Lucke chce auto .. a fifi tu kvetinku tancujucu to vidi v reklame a potom to chce .. no tak jej to kupime .. a teraz jej dojdu cizmy som jej objednala dalsie a na meniny neviem ..
Ja chcem na narodeniny kabelku som zvedava ci dostanem ,paci sa mi hroozne v arkadii len stoji 50E po zlave z 90E 😝

lyzenka
12. dec 2009

Ahojteeeee,

my sme svokrovcom dali so švagrinou spraviť FOTOKNIHU ich všetkých vnúčat (majú teraz len zopár fotiek aj to neviem kde, a tri rámiky s vnúčencami).....tri dni som sa s tým piplala....ale výsledok stojí za to...síce som to ešte nevidela....ale mali by to už vo fotozberni mať.....tak dnes idem po to....sa teším... 😀

takže toľko nejaká inšpirácia... 😀

A do bytu sme si kupovali teraz obraz a koberec do obyvky....takže to si dáme pod stromček ....a Ajčovi lego a plyšáka Noddyho (momentálne ho chytila hrať sa s plyšákmi a rozpráva sa s nimi a aj medzi nimi a tak....a Noddyho miluje pozerať.....tak sa určite poteší)..... 😉 A ešte aj nejaké puzzle som v Lidli našla....Macka Pu a Pinoccio ... 😉 hračiek má dosť a dostane aj od našich, svokrovcov, švagrinej, krstne......tak od nás toľko mu stačí.... 😉

Tak čaute....a niekedy sa ozvem.......idem dokončiť umývanie okien a dám prať záclony....

papa.....a príjemné predvianočné upratovanie podaktorým žienkam, ktoré sa tak už rozhodli.... 😀

vladkaz1
12. dec 2009

cafte v tescu sa nedalo hybat nic sme nekupili mala nas stupila do hovna niekde tak sme isli domov ,zajtra ju dame nasim a pojdeme pokupovat darceky

gabuliik
12. dec 2009

Čaute baby.Dneska mi štupli vstali ráno o 6tej,takže teraz mi už zaspali 😀 .
S tými darčekmi som na tom pobiedno aj ja.Mám všetko len pre malého a niečo pre Moniku.Andrejko dostane náradie,potom knižku také leporelo,kľúče od auta na baterky a flašku.A Monika má puzzle ,tiež chcela tie klúče,flašku a ešte niečo jej dokúpim len neviem čo.Ona chcela plyšáka Fur berries len ho nemôžem zohnať.v dráčiku ho nemajú .... ☹ Jáj ,bude nešťastná.
No a našim a svokrovcom absolútne netuším.A môj dostane len maličkosť bo si kúpil mobil za 60eur.

marcelkatt
12. dec 2009

Ahojte, tak my sme doobeda boli v Tescu, veru kopec ľudí... Ale potrebovala som ešte nejaké prísady na pečenie a väčšie vykrajovátka. Boli sme 2,5 hodiny vonku, malý nám cestou zaspal, tak som ho doma preložila do postieľky, ani nevedel, že som ho vyzliekla. Boli sme dosť vymrznutí...
Poobede som urobila 137 medovníčkov... Tak hádam nevytvrdnú. Robila som recept taký, čo by mali byť mäkké, tak som fakt zvedavá.
Zajtra ideme na oslavu, tak ostatné pečenie si nechám v týždni ešte. Darčeky vianočné mám už kúpené, našťastie kupujeme iba deťom v rodine, lebo inak by toho bolo moc. Ale môjmu ocinovi určite niečo vymyslím, lebo ten si zaslúži, je to človek s veľkým srdcom a niet jeho tak neviem čo a kde by som ja s mojou rodinou bola... Ale nejdem to tu rozpisovať. Vladka môjho ocina pozná, tá vie. Gabulik a nepozerala si cez net toho plyšáka?

marcelkatt
12. dec 2009

Baby, ešte sem možno mrknem. Idem dať upiecť gaštany a malého uložiť spinkať.Večer mm naplánoval romantiku, tak som zvedavá. Po dlhej dobe. Nemám rada plánovanie v tomto smere, ale pri deťoch sa asi inak nedá. Tak zatiaľ papapapa.. 🙂

gabuliik
12. dec 2009

Moja pozerala som ho aj cez net,ale všade je hroooooozne drahý.V dráčiku bol za 13eur.Cez net stojí okolo 25 😲

Baby,vy tu všetky ako vypekáte.Ja mám zatial len tie linecké.Ostatné budem piecť cez týžden.Asi urobím aj to Vladkine rafaelo.... mnam.Teraz si idem dať šnúrky na salónky,aby som toho potom nemala vela.Môj MM je na večierku z roboty.Som zvedavá kedy príde.Ale išiel na aute,takže piť nebude bo zajtra ide na nočnú.

timotej
12. dec 2009

Ahojte ja som dnes piekla medovníky mm zobral malého k svokre lebo pri nom by sa piecť nedalo potrebujem na to dlhší čas. Cez týžden maximálne upracem a potom obedujem a kávičkujem ked malý spí vypekať sa mi nechce cez týžden asi ešte jeden druh a to nám stačí však sme len traja s malým. Malému sme kúpili toho hovoriaceho psa dostal ho na Mikuláša je to super darček doteraz tancuje a pušta si ho. Vie presne kde má stlačiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre