Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

gabuliik
4. jan 2010

Čaute babby.Tak ,dneska som bola s malým u dr.Naša tam nebola,bola tam taká stará,že Pikulíková.No hrúúúúúúúza.Odborník 0 bodov.Dala mu solmucol a pamykon do nosa.Našťastie teplotu nemá.Dúfam,že sa mu to zlepší.
A k tým zubom.Pri Monike som tiež nevedela,že jej idú zuby,len ked jej išli očne,tak bola mrzutá.A malý ... má furt len 8 zubov a stoličky navreté jak šlak.Ale to má už tak 2 mesiace a nič.Tak uvidím....

marcelkatt
4. jan 2010

Lyzenka, ďakujem dnes kúpim a vyskúšame. Ten sme nemali.

marcelkatt
4. jan 2010

U človeka vyrastajú zuby v dvoch generáciách. U dieťaťa sa postupne prerezáva tzv. dočasný (mliečny) chrup, zložený z 20 zubov (8 rezákov, 4 očné zuby a 8 stoličiek).

Náš má 16 zúbkov, posledné 4 stoličky mu idú teraz, teda dúfam, lebo má to dosť napuchnuté.

marcelkatt
4. jan 2010

Do konca 1. roka by malo mať dieťa 8 zubov, do konca 2. roka 16 zubov a vo veku 2,5 roka by malo mať prerezaný kompletný mliečny chrup to je spolu 20 zubov. Je to orientačné, závisí to aj od životosprávy matky v tehotenstve.

lyongirl
4. jan 2010

baby, nášmu idú všetky tie prvé 4 naraz, 3 už má prerezané, ale je hroznýýýý, ide ma poraziť, ani nespí, ani neje, iba vyvádza, už mám psychiku v riti a MM zase nie je doma, hrôza ☹ 😠 😝
Alex má len 16 zubov zatiaľ

lyongirl
4. jan 2010

mňa napadlo, že sme mali Babydent, ale neviem, či je dobrý, lebo nebol treba...

marcelkatt
4. jan 2010

Babydent sme mali my, aj iné ešte ale nič nezaberalo. Teraz skúsime tip od Lyzenky.

vladkaz1
4. jan 2010

fuha tak mala ma 20 cat 😀 no to som nevedela tak ma vsetky? 😕

marcelkatt
4. jan 2010

Podľa toho, čo píšu áno. Mliečnych je 20.

timotej
4. jan 2010

Ahojte baby ked hovoríte o zuboch ja už mám nervy v riti idú mu tuším stoličky horné je umrnčaný jak šlak a strašne málo vydrží ja som bola zvyknutá že vydrží dlho hore a teraz zalahne akoby nič. A je precitlivený zašteká nejaký pes na ulici a hned plače jak besný. Všetko dáva do pusy a kúše najradšej kovovú konštrukciu stoličky. Tie prvé ho tak neboleli asi jak tieto.

marcelkatt
4. jan 2010

Timotej, náš mal pri každom jednom teplotu. Vždy. No najhoršie znášal očné zuby. A teraz aj tie stoličky, v kuse plače, a tiež hryze všetko doradu. ☹

lenocka6
4. jan 2010

ahojte, my sme u synceka ani nevedeli kedy mu vysli dve stolicky. Nemal teplotu, ani nebol nejako nervozny. Takze si pochvalujem. 🙂

marcelkatt
4. jan 2010

Ahoj Lenka 🙂

vladkaz1
4. jan 2010

Sula serus 😀

lenocka6
4. jan 2010

ahojte baby, marcelka napis mi na skype, ohladom toho natelnika

marcelkatt
4. jan 2010

Stalo sa. Ďakujem za obchodík...

vladkaz1
4. jan 2010

no a vlastna segra ma tu prehliada 😀

lyongirl
5. jan 2010

Ajojte 😉
k tým zubom, Alex ich má 20, nejak som sa sekla a neviem ani kedy mu išli posledné...
MM mi bol dať včera okuliare do optiky, mala som už strašne doškrkané sklá, lebo som ich hocikedy utrela len tak do trička a nemôžem nájsť staré, pritom pred pár dňami som si ich vytiahla a neviem kam položila, takže som momentálne slepá 😅 , ale čo ma najviac prekvapuje a štve, nové sklá ma vyšli pôvodne 1560Sk, to ked som si dávala robiť okuliare a tie isté sklá ma teraz budú stáť 75€ 😠 . Nechcela som si pôvodne tie sklá meniť, lebo chcem ísť na operáciu očí, ale to pôjdem až keď dokojím a to neviem kedy bude a tie sklá boli už také hrozné, že ma z toho oči boleli, tak ich bolo treba vymeniť, ale táto cena ma max. zaskočila, uf. Musela som sa tu vyžalovať, viem, že je to pre moje zdravie, ale čo ak za 1/2 roka pôjdem na operáciu, za ktorú vyvalím 32tis. Sk, ja viem, pri tom je 75€ zanedbateľná čiastka, ale je hrozné, ako sa zarába na našom zdraví 😠

marcelkatt
5. jan 2010

Lion, nezávidím veru. Poznám to. Ja mám okuliare v hroznom stave tiež, no teraz si dávam do poriadku zuby. Som momentálne štrbavá. 3.2 idem na posledné trhanie a dohodnúť aké mi spraví náhradné. Takže to bude tiež finančne dosť.
No a potom si musím kúpiť komplet nové okuliare, lebo mám alergiu na nikel a začal sa mi robiť alergia na nose ako sa to dotýka vzájomne.

anesim
5. jan 2010

Môžte mi poradiť, tie čo máte detičky školákov. Keďže sa blíži zápis na ZŠ, s ktorou školou ste spokojné alebo kam idete na zápis Vy? Rozhodujem sa medzi Vančurovou, Bottovou a možno Spartakovskou. 😉 Býame na Družbe, ale ja pracujem v meste, tak preto aj Bottova 🙂

lyzenka
5. jan 2010

babyyyyy,

Ajčo sa vykakaaaaaaal do záchoda - jupííííííííííííííííííííííííí! skáčem ako blcha malá... 😀 😀 😀

tak klopi-klop aby to tak aj zostalo....cikanie zatiaľ funguje.....tak snáď aj to kakanie sa podarííííí.....

lyzenka
5. jan 2010

marcelka,

a čo ten MUNDISAL? už máš kúpený?

lyongirl
5. jan 2010

lyz - ja som ten Mundisal dnes kúpila a malý vyzeral spokojne, samozrejme som bola spokojná aj ja, vyhovuje mi, že sa môže dávať podľa potreby, t.j. po dobe skončenia účinku, čiže aj niekoľkokrát denne. Díky za tip 🙂

lyongirl
5. jan 2010

lyz - ja som ten Mundisal dnes kúpila a malý vyzeral spokojne, samozrejme som bola spokojná aj ja, vyhovuje mi, že sa môže dávať podľa potreby, t.j. po dobe skončenia účinku, čiže aj niekoľkokrát denne. Díky za tip 🙂

a gratulujeme Ajkovi, že tak pekne chodí na záchod...

marcelkatt
5. jan 2010

Ahoj Lyzenka, aj som Ti zabudla napísať. Áno a vďaka za radu. Tiež sa pripájam k bahoželaniu na záchodk. Šikovný je 🙂 už to pôjde uvidíš...

stankatt
5. jan 2010

Ahojte, zas ste preberali zubky? 🙂 Tak Monika ma 15 😀 .. a dnes som sa dozvedela, ze uz s rocnym dietatom treba chodit k zubarovi na preventivku 😲 komu chodite s detickami?

vladkaz1
5. jan 2010

lyz gratulujem super tesime sa s vami 😉
Mne sa nic nechce idem supnut do truby pizzu mojemu na veceru ..

lenocka6
5. jan 2010

ahojte baby, vladka ty este pecies pizzu. Ze sa ti chce? 🙂

lyongirl
5. jan 2010

Stani nechodíme nikomu, lebo má takú paniku z doktorov, že radšej na to kašlem. Panika ho chytá, keď poviem, že idem ja zubárovi, minule mi celú cestu na polikliniku preplakal preto, že som musela zubárovi ísť s ním a to nehovorím o iných doktoroch. Na očnom mu dali sklá odhadom, lebo nespolupracuje, dali nám doma čítať obrázky, aby sme si zapísali, ktoré vidí dobre a ktoré nie a podľa toho by mu určili už sklá také, aké potrebuje a stačí, že spomeniem, že ideme čítať obrázky a už plače, minule sa dokonca dovracal ☹

marcelkatt
5. jan 2010

Stanka, ja om bola s Erikom u zubárky 2x už. 1x ako ročný a teraz 2x v decembri a o pol roka zas na preventívku. Chodím s ním k mojej zubárke Škodáčková sa volá, je veľmi milá a odborníčka. No súkromná, takže všetko hradím. Ale za malého si nepýtala teraz nič. Má všetky zúbky zdravé, no musíme ho naučiť vyplachovať, ale to ešte nevie. Umývame mu zuby 2x denne, rád si umýva od malinka. Používame iba Elmex pastu detskú a kefku od zubárky vždy kupujem. My s mm máme zuby obaja v hroznom stave, tak malému dbáme o hygienu poctivo od 5 mesiaca, keď mu vyšiel prvý zub. No viem, že aj gény robia svoje. Tak uvidíme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre