Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

marcelkatt
25. aug 2010

@tehulka4 krááásne fotočky, Oliverko aký zlatý 🙂

Dnes sme boli na to 4D v HC. Som v 24+2 tt, Patrik má 631g a v kuse si cmúľal palček, alebo obzeral ruky. Všetko je v poriadku čo sa týka malinkého, srdiečko mu bije 148 úderov za minútu 😉 Termín polovica decembra sedí, cca 16.12.2010. Aj v H mi povedal, že zatiaľ to vyzerá na cisársky kvôli placente, ale že to sa ešte môže upraviť. No to je jedno, dôležité je, že všetko je tak, ako má byť 🙂
Bol s nami aj Erik, ten to prežíval, rozprával Patrikovi nech si nedáva prsty do pusy 😀 Podarený bol.

S Erikom som bola tiež v HC, ale trochu skôr, v 23+6 tt, a vážil vtedy 667g. Sranda, bo trošku ťažší...

gabuliik
25. aug 2010

@marcelkatt super,že je všetko ok,teším sa s vami ... 🙂

marcelkatt
25. aug 2010

@gabuliik Ďakujeme veľmi pekne, po tých stresoch, zdravotných komplikáciách si konečne užívam tehotenstvo.

gabuliik
25. aug 2010

no moja,tak si ho pekne užívaj ... ja som si druhé moc nevychutnala.Pri prvom to bolo iné ,bolo viac času na všetko ....

seditka
25. aug 2010

ahojte
ja som sa len teraz zaregistrovala tu u vas
a chcem sa spytat,ci je tu niekto kto je teraz tehotny a chodi k panovi Dr.Ilavskemu na vysetrenia...
alebo takto,zienky tehotne,platite za kazdu navstevu u lekara ktoru vam on naplanoval 9 euro ?

gabuliik
25. aug 2010

@seditka, vitaj 🙂
no a k tomu plateniu ... ja som tehu neni a ani k Ilavskému nechodím ,ale podla môjho názoru by si platiť nemala.Ved na tie kontroly máš právo a jemu to prepláca poisťovna ... či nie?opravte ma tu niekto ak sa mýlim ...

seditka
25. aug 2010

hej ale on si to uctuje ako za objednavku na konkretnu hodinu...co chapem ,pokial sa sama objednavam a nechcem sedet cely den v cakarni ale pocas tehotenstva tam nechodim predsa kedy ja chcem,on si urcuje...
som z toho dost znechutena a zvlast ked ma minule objednal na 17:30 a vypytal si 16:60 ako nocny priplatok...

gabuliik
25. aug 2010

no tak to nechápem ... ved môj dr. ma tiež objednával na určitú hodinu a nikdy nič za to nebral.ved ten čas je aj tak orientačný .... a za ten nočný príplatok by som ho niekam poslala.určite by som mu to nezaplatila.ved to je jeho chyba,že ťa objednal,tak neskoro.

dejna
25. aug 2010

Ahoj Seditka, neda mi nezareagovat na to, ja osobne nechodim k ilavskemu, ale poznam dve kocky, co k nemu chodia, a tiez si za kazdu poradnu, za kazde sono platia. Moj nazor je taky, ze by som u neho nebola ani chvilu, lebo je to zdieranie, a spytala by som sa ho preco si za vsetko pyta peniaze, nie je to podla mna normalne 😠 (asi mu to ide do "vacku" ) tiez cakame babatko, a moj dr. si nevypyta odo mna nic, iba za foto z ultrazvuku 2 eura.

marcelkatt
25. aug 2010

@seditka ja patrím k MUDr Ilavskému, ak si objednaná na presnú hodinu, platí sa 9€. Potom sa platia nadštandartné výkony, ktoré má zverejnené pred vstupom do ambulancie.

marcelkatt
25. aug 2010

@dejna ja za ultrazvuk neplatím absolútne nič, ani za fotky. Iba ak chcem farebné foto 4D. Platím iba za prednostné vyšetrenie tých 9€.

marcelkatt
25. aug 2010

Foto z dnešného vyšetrenia 😉

dejna
25. aug 2010

marcelkatt gratulujem a prajem krasne tehulkovanie az dokonca 😉
Podla mna by si nemal pytat nic, ved na poradnu je povinny ta objednat, takze tomu vobec nerozumiem...

marcelkatt
25. aug 2010

@dejna no on je súkromný asi preto. Má veľmi Veľa pacieniek a ak treba aj cez víkend je ochotný.

marcelkatt
25. aug 2010

@dejna a ďakujeeeem 😉

lucyso
26. aug 2010

Marcelkatt, ako ste dopadli na 4D? co Erik??? co na to hovoril??

seditka
26. aug 2010

ved uz skoro kazdy alebo každy je sukromny....nabuduce si vypytam doklad ked budem platit....
a kedze on nechodi ku porodu,ako to potom riesite ak si chcete dohodnut lekara k porodu?

lenocka6
26. aug 2010

Ahojte, pripojim sa do temy. Podla mna kazda tehotna ma pravo na tri ultrazvuky za tehotenstvo, v 10tt, 20tt, 30tt. Ak si chce dat urobit ultrazvuk mimo tychto, tak si potom plati. V ramci objednavania by nemala tehotna platit nic. Ja teda nechodim k dr. Ilavskemu, ale k dr. Strbovi a ten je sukromny a nikdy odo mna nevypytal nic navyse. A co napr. ja viem, tak Ilavsky sice objednava na hodiny, ale vobec to neplati, aj tak tam cakas. U Strbu sa plati len ak sa sama objednas na vysetrenie na presnu hodinu, ale nie v tehotnosti. Podla mna je to zdieranie.

marcelkatt
26. aug 2010

@lucyso ahoj moja, všetko v poriadku. Erik sa tešil, ani nepípol, všetko sledoval, sme boli až prekvapení, že vydržal.
@lenocka6 Lenka, to súhlasím tehotná má právo na 3 UZV, za UZV si nikdy odomňa peniaze Ilavský nepýtal, a to mi robí sono úplne každú poradňu. Platila som iba ak bolo niečo navyše, ako napríklad vyšetrenie na vlastbú žiadosť, fotky v 4D formáte vo farbe, za ČB si nepýtal peniaze. Ak som objednaná na čas, tak max meškám 15min, aj to sa mi teraz stalo iba 1x. Klop klop nech nezakríknem 😀 a dá sa aj bez objednania, len vtedy sa tam dlho čaká. Mňa sa opýtal, či chcem na presný čas a ja som súhlasila, viem, je to dosť 9€, ale mne to hlavne teraz, keď už jedno dieťa mám vyhovuje, lebo ho nemám kam dať v TT a nie vždy manžel môže mať voľno. Ilavský je S.R.O. myslím, má toho veľa asi. Preto ordinuje aj mimo ordinačných hodín. Neviem, ja som spokojná, patrím k nemu od r 2007.

marcelkatt
26. aug 2010

@seditka mhm, to aj mňa mrzí, že nechodí k pôrodu. Inak by som rodila tu v TT asi. Čo už.

tehulka4
26. aug 2010

zdravim mamicenky..🙂) aj dnes to vyzera na celkom pekny dnik..:_)

macka, ozaj krasne fotky z HC a maly Erik bol asi tiez zlaty ked ot takto krasne prezival..🙂)

baby co sa tyka lekarov, kazda mate pravo si vybrat ineho ak vam na tom svojom nieco nesedi..ja tIez chodim k Ilavskemu a soms nim spokojna..to ze si zauctuje 9 eciek za objednanie na konkretnu hodinu ma napisane aj na dverach v cenniku, inak by mustacilo ta objednat na konkretny den a vy ako tehule tam mozte presediet aj cely..ja tam teda sediet ozaj nebudem - jednak na to nemam cas a jednak by sa mi prave ako tehule tam sediet nechcelo. Co sa tyka casu, tak berie presne, teda aspon mne sa nic takeho nestalo ze by nie ..+- 5 minut..myslim, ez len raz som u neho cakala dlhsie, lebo mal nejaky naliehavy pripad a tym padom sa mu vsetko poposuvalo, co zasa ja chapem,pretoze, nikto nevie ci nahodou ani ja nebudem niekedy naliehavy pripad.kazdu poradnu od neho odchadzam s minilmalne 4 uzv obrazkami a ani zajeden si neuctuje ani cent, a ani za uzv si neuctuje ako to tiez niektori lekari robia..takze moje zhrnutie, ked sa vam nepozdava pristup, alebo sposob vysetrenia, treba si vybrat ineho.ja osobne po vela vela skusenostiach s nim som ho nemenila a ani urcite menit nebudem, lebo co niekedy pocuvam kamsoky co si preziju u svojich dr. tak som prestastna ze ho mam..🙂takze treba sa len pytat a pytat aby ste potom nefrflali, ze sa vam nieco nepozdava..mne ked nieco nie je jasne, ale si myslim, ze sa zmylil, tak samozrejme mu to hned poviem alebo sa spytam..este nikdy sa mi nestalo ze by nebol ochotny odpovedat na cokolvek som sa spytala, prave rpeto som rada ze ho mam, lebo ako jeden z mala lekarov ma k pacientkam aj ludsky pristup, co je v dnesnej dobe od lekarov priam vzacnost.
a este co sa tyka toho porodu, tak vas v drtivej vacsine kazdy lekar v 37tt posle na kontroly do nemocnice a tam kto si vs kedy zobere tak tam idete..ja sa u mojho gynekologa pytam na vsetko,takze aj toto som s nim riesila, ze co a ako a ze chcem nejakeho normlaneho, tak mi odporucila si 3 z ktorych soms imohla vybrat a na nu mi dal dokonca cislo na mobil aby som sa s nou dohodla. a vsetko bolo v poriadku..

lenocka6
26. aug 2010

@marcelkatt Marcelka suhlasim, ak ti to vyhovuje, tak je to v poriadku. Ale niekomu to aj vadi, takze su dve strany vsetkeho. Ja k nemu nechodim, takze mne je to v podstate jedno. Ja som spokojna so svojim lekarom. 🙂 Inak, gratulujem k detickam, su krasne, aj to este nenarodene. 🙂

tehulka4
26. aug 2010

baby ja si myslim, ze ak niekomu nieco nevyhovuje ma to povedat a nie cucat, ist prec a potom sa stazovat...ved teraz zijeme v dobe ze si clovke moze vyberat...tak je to stale na nom ako sa rozhodne.

tehulka4
26. aug 2010

@marcelkatt a co sa tyka toho problemu co simi pisala na FB, zlato, ja som nic takeho nemala..ale ja ot nemavam ani ked nie som tehula..🙂 ostavate tu v TT ci sa chystate do PD?

lenocka6
26. aug 2010

@tehulka4 Samozrejme ako som pisala kazda minca ma dve strany a kazda z nas ma na vyber. Ale napr. ja som u svojho lekara nikdy nezazila, ze by si odo mna bral peniaze za objednanie na hodinu, ked som bola tehotna. Ale samozrejme u kazdeho je to ine. 🙂

marcelkatt
26. aug 2010

@lenocka6 ďakujem Lenka 🙂 jasné niekomu nevadí, niekomu áno, no zas na druhej strane, každá si sama vyberáme lekára a ak sa niečo nepáči, môže si to povedať priamo, alebo vymení lekára.
@tehulka4 Luci, už to našťastie prešlo. Ostávame v TT teraz asi až do novembra, jedine, jeden víkend asi pôjdeme kvôli autu do PD, lebo tam treba ešte čosi vymeniť.

tehulka4
26. aug 2010

leni, prese ako si napisala, kazdemu vyhovuje nieco ine, len si myslim, ze sa treba aj pytat a veci si vyjasnovat, nielen mlcat a hlavne ked sa nejedna uz iba o nas ale aj o babulatko..🙂

maci, ta, tak super..som rada ze to uz preslo..ja niekedy zostanem prihlasena na FB a popritom si doma bud nieco robim alebo pozeram telku..aj vcera som zavarala uhorky..dalsich 11 poharov mam natlacenych...🙂 dnes asi utrobim k obedu bryndzove halusky, ved uz neviem co by sme ani jedli..a stale maso sa mi nece...

tehulka4
26. aug 2010

noo nic dievcence, idem zatial nieco popracovat a mozno este vybehnem do mesta..maly stale nema co na seba na svadby.. 😖 prajem pekny dnik zatial..

lenocka6
26. aug 2010

Pekný deň všetkým 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre