Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

tehulka4
1. dec 2010

zdravim maminecky..🙂

@bubadlo27 tiez sa pripajam ku gratulacii...🙂

no baby, tak dnes sme s malym otvorili prve okienko na adventnom kalendari, takze asi tu onedlho budu vianoce..🙂)) a samozrejme uz spominane vianocne trhy...sa dnes normalne chystam pozriet s malym, ze aby sme to pred rodenim stihli, lebo potom sa uz nedostanem nikam..🙂takze dievcence, ak ma zbadate, kricat ani nemusite, lebo ved ma poznate nevnimam, najlepsie je stupit mi na nohu, pripadne ma kopnut do clenka...to viem ze sa niekto znamy blizi.. 😀 dnes som nasla darcek pre mm-la, tak ho asi objednam a budem dufat ze stihne prist skor nez pojdem ja do porodnice..no ved uvidime..a este stale som neni nejak rozhodnuta co by mal jezisko priniest oliverovi...ty kokos, tie deti ked maju teraz vsetko tak sa dost tazko kupuje..a hlavne ked sme este aj obmedzeny priestorom...no fakt neviem..
no nic, idem este na socialku, lebo tam majus trasny bordel, tak zasa cakam kedy ma ktora stihne skor vytocit..
a co s atyka kiahni, drzim vsetky palce a prsty aby vas to obislo... 😉

gabuliik
1. dec 2010

Ahojte.
Baby idem sa sťažovať.Už som z nervami v kýbli ... Malý mi ostal poslendný týžden taký,že stále len papuluje,nadáva a za všetko plače a horšie je to,že nič nechce jesť.Dnes mi za celý den zjedol horko ťažko 3/4 jogurtu.Teraz mi na obed povedal,že fuj a začal vrieskať.Tak som ho šupla do postele a čakám ,či zaspí alebo nie.Lebo aj s tým spaním štrajkuje.Nespal mi už 2týždne.... ☹ Už neviem čo s ním.Varím len to čo lubi on aj malá,tak to nechápem ....

@tehulka4, ja tiež neviem čo s darčekmi.Už začínam stresovať,lebo nerada chodím po obchodoch ,ked je vela ludí.Tak som MMlovi povedala,že budúci týžden prášime na nákupy.Bude po nočnej,tak okolo obeda môžme isť a do 15tej dúfam prídeme ... 🙂 Ked nie,tak další den to istí ...

gabuliik
1. dec 2010

Aaaaaaaaaaaa spííííme 🙂

tehulka4
1. dec 2010

zenyyyyy, sneziiii nam........ 😀 😀 😀

gabuliik
1. dec 2010

@tehulka4 , no konečneeeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀

tehulka4
1. dec 2010

@gabuliik no ved bolo na case...to bolo furt take nijake.. 😀 hned sa bude poobede lepsie trharcit, ked bude aj trochu bielo... 😉

marcelkatt
1. dec 2010

Ahojte, tak ja som dnes bola v BA na tom internom, úplne iný prístup, hneď ma zobrali vďaka jednej tehulke z decembroviek. Porobili vyšetrenia. Som vysoko anemická a preto mi všetky testy vyšli dosť blbé aj ten moč. No nechápali, že v 36tt som mala skoro ukážkový krvný obraz a behom 2 týždňov radikálna zmena k horšiemu. V piatok idem na poradňu a v pondelok na príjem.
Som rada, že konečneeeeee nám nasnežilo 🙂 Erik sa tak tešil, jašil a vychutnával si sneh.
@gabuliik Gabika aj my sme si tým prešli. Odvrával, trucoval a robil prieky dobré 2 mesiace. Fakt som myslela, že to neskončí 😒 no prešlo to. Samozrejme aj teraz sa stane, že odvrkne, alebo niečo, ale už to nie je také časté a dá si viac povedať. A od kedy chodí do škôlky, tak sme si všimli, že sa pekne začína deliť s hračkami. Doteraz bolo to je mojéééé a podobne. Viem, je to blbé a trápi to maminky, no uvidíš prejde to, tiež som neverila, keď mi to povedali, ja som sa aj detskej lekárky na to pýtala, lebo náíš Erik bol doslova otočený k horšiemu o 180 stupňov. Vraj obdobie vzdoru a je dobré, ak si tým dieťa prejde, uvedomuje si sám seba a svoje JA, či sebapresadzovanie. A ešte aj zo škôlky si prinesú deti rôzne vrtochy, výrazy, takže asi je to normálne. Držím palce, aby to papuľovanie u Tvojho drobca čo najskôr prešlo 🙂

gabuliik
1. dec 2010

Ahoooojte.Tak sme boli s malým vonku od 13,45 až do 16,15.Medzitým sme vyzdvihli Moniku a valali sa v snehu a tak.No super.Taký sme boli mokrí,že až ... 🙂 🙂
Cez obed ked mi malý spal,tak som si tu vystrihla kapra do okna .... vid foto 😀

gabuliik
1. dec 2010

@marcelkatt, dakujem za podporu ... no uvidím dokedy to bude trvať.Dnes mu prospel ten dlhý pobyt vonku na to,že aspon zjedol chlieb so salámom, .... 🙂 ,tak som rada,že aspon dačo som do neho dostala...

marcelkatt
1. dec 2010

@gabuliik krásna dekorácia v okne 🙂

marcelkatt
2. dec 2010

Ahojte maminky, ja som dnes tak trochu nešťastná. Erik 1x veľmi plakal ak som ho dala do škôlky. Ráno skôr vstal asi preto, neviem. Cestou do škôlky v pohode, sme sa rozprávali, prezliekla som ho no ale akonáhle do triedy som ho dala riadny cirkus, plač, vybehoval z tierdy. Veľmi mi to bolo ľúto. Nečakala som to. Ja viem, že asi to muselo raz prísť, ale trápi ma to a stále teraz myslím, či už je kľudný. On keď sa takto rozplače sa až zajakáva, potom ho napína na vracanie. No ak by niečo hádam by mi volali, uvidíme. Teraz neviem, či ho mám, alebo nemám dať budúci týždeň do škôlky, kým budem v nemocnici. Bol aj chorý týždeň a neplakal po chorobe a teraz čo ten robil... Fakt som nešťastná.

ivka1603
2. dec 2010

@marcelkatt
Neboj sa Marcelka.....toho v škôlke prejde, učiteľka si s ním poradí 🙂 Choď pre neho ešte pred obedom, musí si len postupne zvykať po pár hodinách....ja som mala podobné problémy s Katkou, musela som ísť do práce, ale po necelom týždni si tam zvykla a potom už bola hneď celý deň v škôlke...teraz je už prváčka a všetko v pohode
Držím ti palce a hlavne pevné nervy!!!!

gabuliik
2. dec 2010

@marcelkatt, no vieš nám bolo povedané na rodičku,že každé jedno dieťa si poplače.Skôr,či neskôr na každé jedno príde kríza a poplače si a potom bude dobre.Neboj,on to zvládne a určite už neplače a ked si si neni istá,tak tam zavolaj a opýtaj sa ...
A určite ho na budúci týžden daj do škôlky.Lebo potom to bude zneužívať.Ked nie na celý den,tak aspon do obeda ... 😉

gabuliik
2. dec 2010

Ahojte.
Konečne som uspala malého ... neviem či to bude dobre alebo zle,ale bol hroznýýýý.Zas len plač a papulovanie ☹ A zas zjedol len troška ryže a kusok pečeného stehienka ...aaaach už som z neho hotová.Uvidím čo bude ,ked sa vyspí ...

marcelkatt
2. dec 2010

@gabuliik no ja budem v nemocnici budúci týždeň, bude ho nosiť manžel a vyberať švagrinka. Dáme ho a uvidí sa, čo a ako. Možno to bolo len dnes, nejaká kríza. Vstal dosť skoro dnes a bol taký precitlivelý. Uvidím čo povie pani učiteľka, keď ho pôjdem zobrať, či to bolo moc, alebo ako. Pritom cestou sa tešil, všetko v pohode až zrazu krik.

marcelkatt
2. dec 2010

@ivka1603 ďakujem, idem pre neho o 15tej, on už tam spinkáva, doteraz všetko v pohode, žiadne problémy s plačom. Dnes bol viac precitlivelý, veď uvidím, čo mi povedia, ale keď nevolali, tak si myslím, že potom sa ukľudnil. Práveže nechcem pred obedom, aby si nezmyslel, zaplačem a pôjdem domkov. Už keď teda tam začal spinkať a v pohode. Asi to bolo tým, že skoro vstal, cíti, že ja idem do pôrodnice, neviem...

simisi
2. dec 2010

@marcelkatt ahoj Macka,neboj,maleho to prejde a vsetko bude ako predtym.....ako sa citis,este vydrzis do toho 6.12?Uz sa ti to krati.
My mame za sebou prvu noc doma,musim napisat ze som sa velmi bala,ale dopadla uzasne.Viki papala vecer o 21.00,potom sa zobudila az o 3.00 a este o 7.00.Uplne idealne,dufam,ze nam to vydrzi 🙂

marcelkatt
2. dec 2010

@simisi jéééj snáď to Viki vydrží.. Pekne si pospinkala🙂
Dnes ma od rána bolí brucho, zas pocit na mrchu. Zajtra poradňa, uvidím čo mi povie nové. Všetky predop.vyšetrenia už mám hotové.
No snáď Erik len dnes takto plakal, lebo ma to dosť trápi.

simisi
2. dec 2010

@marcelkatt taketo obdobia placu su u malacikov normalne,aj pani ucitelka ti to urcite potvrdi,naozaj sa tym nemusis trapit.
daj potom vediet,co ti povedal,a o ktorej ides?Ja idem zajtra s malou na ockovanie do nemocnice,tak ci sa nahodou nestretneme 😉

marcelkatt
2. dec 2010

@simisi na 13tu som objednaná. Budem tam asi tak 12.30 radšej... Pozriem bus ako chodí od nás, lebo mi zakázali moc behať.

tehulka4
2. dec 2010

ahojky maminecky...tak mi sa tiez pripajame k tym nespokojnym detom..tiez mam doma maleho nervaka, a uz ma poriadne tym dokaze vytocit..co sa tyka jedenia, u nas vecny problem...jedine co sfukne je na obed polievka a druhe ze cestoviny s grankom..pripadne trochu pizze ked urobim si da, alebo este knedla a svieckova ale to iba omacka bez masa..my sme celkovo nejaky bezmesovy..teda maly..ja nemam problem s nicim..a vecere su u nas tyranie, lebo to do neho tlacim co sa len da..ale zvycajne nic moc..

@marcelkatt myslim, ez si dobre urobila, ze si ho tam nechala aj spinkat..tiez by som to tak urobila, lebo potom by to asi ozaj dopadlo tak, ze si maly bude isty tym, zeked sa mu nebdue chciet ist alebo nieco, tak zaplace a ostane doma...drzim palce...a myslim, ze dnes to bolo len nieco vynimocne,lebo aj mne maly za kazdu hovadinu dnes huci..a trrreba mysliet an to, ze nie kazdy den mame aj my dobry, tak sa necudujme ze aj nasedeti nie kazdy den maju svoj den.. 😉

tehulka4
2. dec 2010

@simisi moja, tebe dodatocne gratulujem..🙂

simisi
2. dec 2010

@tehulka4 dakujem pekne
@marcelkatt tak to nestihame,ja tam mam byt na desiatu

marcelkatt
2. dec 2010

@simisi nevadí veď sa stretneme určite niekedy

marcelkatt
2. dec 2010

@tehulka4 no pýtala som sa p učiteľky a vraj ho to potom prešlo a bol dobrý celý deň a aj spinkal, síce neskôr, ale zaspal a už netrucoval nič. Tak mi odľahlo. Dnes mi je celý deň blbo Luci.

amunet
2. dec 2010

Ahojte poznate, respektive chodite niektora k dr Pivoluska?

zuzanky
2. dec 2010

@simisi a pôjdeš aj na prechacku? ak ano tak by sme sa mohli stretnúť 🙂

marcelkatt
2. dec 2010

@zuzanky dúfam, že aj mňa niekedy vezmete 😉

marcelkatt
2. dec 2010

Maminky, pozrite čo som objednala Erikovi od Ježiška... Stavebnicu seva 4. On si rás stavia, modeluje, šróbuje... Hračiek má fakt už veľa a myslím, že radšej niečo kreatívne, kde bude rozvíjať svoju logiku a fantáziu...

http://www.kuzelnyhrad.sk/stavebnica-seva/stave...

zuzanky
2. dec 2010

@marcelkatt jasne, ale teraz oddychuj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre