Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

marcelkatt
10. nov 2010

@tehulka4 no ja si určite ešte asi objednám ale aj vaščie pre Erika asi 104ky nátelníky. Uvidím či sa trošku sperú, alebo nie, teraz sú mu akurát tie 98. A sú super materiál. Dala som ich oprať teraz...

marcelkatt
10. nov 2010

@tehulka4 no avanka má sekciu na pondelok naplánovanú, marci1408 má problém s placentou ako ja a dlhšie sa už neozvala, tak je iste v nemocnici a jedna kočka z okr PD dnes jej začali bolesti a vraj malinká sa už pýta na svet, tak zajtra nastupuje do nemocnice.

tehulka4
10. nov 2010

@marcelkatt, zlatko ani som nepozerala, lebo ako to prislo, tak som to hned potriedila a nahadzala do stasiek, lebo bolo toho dost..🙂)tak som rada ze si spokojna..fuuha, tak parada..to uz budu prve decembrovo-novembrove babatulka na svete..ja dufam, ze este aspon tie 2 ytzdne vydrzime..inak ked sa to tak povie ze 2 tyzdne..ty moj tiket, uz je to tusim tu ozaj za dverami..:_))

marcelkatt
10. nov 2010

@tehulka4 no vydržíme verím tomu, kokos ja ešte prenášať budem 😝

tehulka4
10. nov 2010

@marcelkatt tak s tyms a ja teda zmierit nechcem ze by som mala prenasat..🙂)

marcelkatt
10. nov 2010

@tehulka4 mojko ani ja, no uvidíme.Erik mal TP na 2.11 a narodil sa po vyvolávačke 8.11. Teraz poidľa PM mám 13.12, ale podľa ovulácie a môjho cyklu i podľa UZV mi vychádza na 15.12.

tehulka4
10. nov 2010

@marcelkatt , moja, tak mne to stale vychadza na toho 15.12. to len ja dufam, ze to bude o tyzden skor..bol aj oliver, tak nebolo by zle keby bol tak aj filip..🙂)

marcelkatt
10. nov 2010

@tehulka4 dáš si filipka na narodky

bubadlo27
10. nov 2010

@marcelkatt co to tu citam 🙂 😉 pozdravte v teme avanku 😀 od buby 😀 😀 😀 😀 som zvedava co na to povie 😀

tehulka4
10. nov 2010

@marcelkatt joooj macka, to by musel byt uz 7...🙂))mne staci toho 8...len na mikulasa by som este chcela byt doma..🙂)

marcelkatt
10. nov 2010

@bubadlo27 pozdravím 😉

@tehulka4 no jasné na mikuláša budeme doma nebooj 😀 😀

zmurkaz
11. nov 2010

Ahojky
@tehulka4 🙂 - asi to tak aj urobím - niekde vyňuchám číslo na nich a spýtam sa ... alebo keď pôjdem na prechádzku 😉

gabuliik
11. nov 2010

Ahojte.
Tak dnes sa mi nič nechce.Aj som bola s detmi chvilu vonku,ale normálne mi bola zima,tak som to po pol hodine zabalila a išli sme dnu.Segra mi doniesla žehličku na vlasy,tak som Monike žehlila tie potvory,potom som ju vyčesala a nič.Takže uvidím čo sa bude diať cez víkend.Ale asi jej zajtra ešte raz natriem hlavu ... pre istotu.Dnes jej chcem dať pokoj,lebo sa bojím,že jej niečo urobím s kožou na hlave .Ved jej tam furt niečo kydám ..
No a malý sa mi konečne normálne pýta cikať a kakať.Aj vonku .... len ešte to chce doladiť čo sa týka vydrže.Lebo on kričí a to ho musím dať hned.Proste to špičkuje do poslednej chvile ,ale nedocikal sa mi už týžden tuším ... 🙂

marcelkatt
11. nov 2010

@gabuliik super, že s apýta cikať, kakať... U chlapcov to je asi iné, aj náš Erik bol zo začitku taký, že hneď, niekedy bol problém stíhať. No mala som výhodu, že bolo teplo vtedy.

gabuliik
11. nov 2010

no ved to ... keby bolo teplo,tak by mi to až tak nevadilo.Ale keby sa mi pocikal v takejto kose,tak to by nebolo bohviečo ...

marcelkatt
11. nov 2010

@gabuliik no veru, to by mohol hneď prechladnúť.... 😒

tehulka4
12. nov 2010

zdravim maminecky...vcera somsa sem uz nejako endostala..aj nebolo casu ale aj som este neni ok..stale mam upchaty nos a ked si lahnem tak mi ani dychat nejde.. 🙄 ..konecne mam od vcera prezute gumy na aute tak uz sa citim bezpecnejsie lebo tie letne co som mala dnes zanesiem akurat tak do zberneho dvora, lebo to bola katastrofa..na margo toho, gabi, mas uasneho brata, brala by som ho vsetkymi desiatimi..a vcera ma dost pobavil, ked sa ma spytal, ze ci nahodou nebudemem mat babo...no jaky zlaty vsimavy...ja sa chystam za 2 tyzdne rodit co si pripadam ako zachrante williho a on si to vsimol az teraz..ma fakt dost pobavil..🙂)..co sa tyka maleho, vsetko bezo zmeny, kaurat sa mu trochu zdravie polepsilo, zato neviem co sa deje ale uz asi mesiac mi z neho vyrasta nejaky satan... 😖

lucyso
12. nov 2010

Ahojte maminy, to dnesne pocasie ma doslova láme a len spat a spat... len to ma este caka upratovanie a vypekanie. zajtra ideme ocovi na narodeninovu oslavu tak idem robit Tiramisu a pracliky a zas sestra spravi nejake tajomstvo🙂)), nejaky kolac z knizky, tak dufam, ze jej vyjde a ze bude dobry...
Mala mi teraz zaspala, tak idem aspon poupratovat. na zaciatok🙂, ale aspon je piatok.. a vikend pred nami🙂
Pekny dnik prajem.

gabuliik
12. nov 2010

Ahojte.
Tak to dnešné počko vytáča aj mna.išli sme do obchodu a začalo pršať ... ale našťastie si krpci zobrali dáždniky a nemáme to moc daleko ...
@tehulka4, no môj brat je super.Len keby tolko nezabúdal a nemal toho vela 😅 😀 ...A všííímavý je určite 😀 😀 😀 Som sa pobavila .... 🙂
No a čo sa týka toho ,že ti vyrastá z malého malý satan,tak si neni sama.Aj ten náš je nejaký zlý.Normálne mi včera povedal,že som škaredá.Som mu niečo zakázala a takýto bol jeho ohlas na to.Všetko sa učí od Moniky a tá zas v škôlke.Takže tak. ... Teraz išli na chvilu k svokrovcom,lebo už ich tu mrle žrali ...

tehulka4
12. nov 2010

@gabuliik no tak tzo vcera pobavil aj mna...straaaaasne dlho som sa na tom bavila...ale je zlaty..len ma potom napadlo, ze mozno, chcel byt taky gentleman, a pochvalit ma ako dobre na tehotnu vyzeram.. 😀 😀 😀 no hold, kazdopadne je ti co zavidiet..🙂 no len moj maly ani do skolky nechodi a je z neho satan..neviem co to do neho v poslednje dobe voslo,a le stale by len volakoho bil..dokonca aj sam seba..a odvrava jedna radsot, nehovoriac o tom, ze sa mi bars kde svacne o zem, ked neni po jeho..no sak ale chlapec nech si nezvyka.. 🙂

lucyso
12. nov 2010

a teda my uz takto krasne sedime 🙂 😉 a teda pridavam este nejake profi🙂
Maminy, prosim Vas kedy ste zacali deti "zoznamovat" s nocnikom???

gabuliik
12. nov 2010

@lucyso, malinká je kráááásna .... a na nočník mate ešte čas.Teda podla mna ...

@tehulka4, no možno ta chcel pochvaliť.Opýtam sa ho,ked s nim budem 😀
A tie deti sú v tejto dobe nejaké ... hm,iné.Nám volakedy na hranie stačila jedna hračka a bolo a teraz naši krpci majú toho od výmyslu sveta,pohrajú sa a hodia to do kuta a pýtajú niečo nové.A a j v tom správaní sú iné tie deti ... asi je to dobou ...

tehulka4
12. nov 2010

@lucyso krasne foto..mala je vazne kocena..🙂moja, co ty uz chces zoznamovat malu s nocnikom? moj maly ma 2 roky a skoro 2 mesaice,ale na nocniku ani za panajana sedeit nechce...🙂este mas cas..

tehulka4
12. nov 2010

@gabuliik, nooo tak v tom pripade je teda okrem uzasneho este aj gentleman s velkym G..🙂))
u nas zacina to, ze vsetko je jeho a jeho a jeho...mne aj mm hracku pozicia, ked ho poprosim,a le horsie je to s ostatnymi detmi..to pozicvia iba vtedy ked sa ho spytam, ze ci pozicia...vtedy nema problem..a ot bol taky ze by rozdaval vsetko...no hold, deti sa nam menia..🙂)

gabuliik
12. nov 2010

@tehulka4, moja Monika má 5rokov a má problém s požičiavaním ... podla nálady .... A Andrej je taký,že najprv nie a asi po 5minútach príde a sám to dotyčnej osobe podá so slovami,že požičiam ...

elise
12. nov 2010

ahojte babulky, v trnave sa mi nepodarilo zorganizovať štrajk mamičiek proti zníženiu rodičovského príspevku ale jedna kočka z pezinka to zorganizovala tam dávam vám linku na info o štrajku lebo pezinok nie je daleko od tt. tak sa tam dufam uvidíme http://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?f...

lucyso
12. nov 2010

nie nechcem, len sa tak pytam, pounam niektore maminy, ktore napriklad uz skusali od roka... nie je to skoro?
baby a dakujem🙂

marcelkatt
12. nov 2010

@lucyso ahoj malinká je krásnučká. Taký pokladík malý 🙂 My sme s nočníkom začali až v 17 mesiacoch, skôr nie. A od 18 je úplne bez plienok aj na noc. Možno náhoda, ale podarilo sa.

Tak Erik má prvý týždeň v škôlke za sebou. Dá sa povedať, že celkom úspešný. Od pondelka je do 12.00h celý týždeň, tak som zvedavá ako pokročíme, dúfam, že bude minimálne ako tento týždeň. Zhodnotila ho p učiteľka, že je taký jaško, šibal, ale že bol dobrý, pekne papal a snaží sa zapájať pomaličky. Tak uvidíme. Nechcem to zakríknuť, viem, že sa môže ešte hocičo vyskytnúť, no teší ma ako sa mu tento týždeň tam páčilo. Včera, keď som bola pre neho, tak vypusinkoval a objal učiteľku, som nechápala. Erik je taká líška prefíkaná 😀 Len nech mu to nadšenie ostane a nech sú aj p.učiteľky spokojné. Potom budem šťastná aj ja 😉

tehulka4
12. nov 2010

@lucyso noo neviem, eln zacinat ho trapit od roka, je podla mna ciro cira somarina..hlavne ked si to dieta este celkovo neuvedomuje ez co asa mu tot am dole deje..takze si myslim, ez este mate teda ozaj cas..

@marcelkatt tak etda blahozelame k prvemu ukoncenemu tyzdnu...budeme silno drzat palceky,a by sa vam tam tak pacilo aj nadalej..🙂

katrin21
12. nov 2010

@tehulka4
nesuhlasim, nas mama ako deti davala od pol roka na nocnik 🙂 a v pohode🙂 ja som bola uz ako 1,5r bez plienok.... 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre