Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

gabuliik
27. nov 2010

Dobré ránko všetkým .... My sme dnes hore od 6,10 😝 Prvá otázka Moniky bola,že už nasnezilo? 😀

@marcelkatt , super,že si sa tak rozhodla ...ako správna mamina 🙂 Ved v podstate je jedno kde rodíš,postarať sa o teba musia a tá trnavská porodnica neni až taká zlá.Mne sa tam celkom páčilo,až na stravu,ale tá neni dobrá ani v jednej nemocke.No a sprchy,ale tých pár dní sa to dá vydržať.Júúúj,normálne závidím,že čoskoro budeš mať malého drobčeka ... milujem také maličké bábatká .... teda,aj tie svoje deti milujem,ale tie babatká majú takú špeciálnu vônu a tak ... 🙂

lias
27. nov 2010

Ahojte, neviem či ste tu už niečo také preberali, ale známa mi hovorila, že v materskom centre na kopánke práve končia kurzy pre mamičky na materskej dovolenke a dá sa teraz prihlásiť na nový turnus - od marca. Sú 3-mesačné, úplne zadara (hradé z fondov EÚ) a môžete tam na ne chodiť aj s deťmi (deti sa hrajú v herni s opatrovateľkami). Ona si veľmi pochvaľovala. Prihlášky majú priamo v materskom centre. Dá sa vybrať z AJ, NJ, počítače, podnikateľský kurz a komunikačný. Ja mám už prihlášku doma, idem vyskúšať 😎
Dnes tam majú burzu, tak majú otvorené 😉

marcelkatt
27. nov 2010

@gabuliik jasné odrodia všade.... Mňa len mrzí, že ani len otec dieťaťa si nemôže popestovať svoje dieťa. Ale čo už... V Handlovej to bolo tak, žwe každá mamička si sama uznala za vhodné koho prijime na izbu a koho nie, alebo či pôjde na chodbu. Veď imunita miminka sa vytvára od narodenia. Ja som bola s Erikom 6 dní v pôrodnici, a chodili za mnou iba najbližší na izbu, tí, čo prídu tak či tak aj domov hneď pozrieť. Ale nevadí každá nemocnica má svoje pravidlá a podmienky a chápem to no 😉 zas tam nebudem mesiac predsa..... A tentokrát mi fakt ide o to, aby bol Erik spokojný a ja kľudná, že je medzi deťmi 🙂
@lias to sú super kurzy a možnosti pre mamičky...

zuzanky
27. nov 2010

@marcelkatt ahoj, tak simisi to už ma za sebou malej mieri sú 3550g a 48 cm a narodila sa o 15:45 🙂

marcelkatt
27. nov 2010

@zuzanky jéééééj dakujem za info

krtko.
27. nov 2010

@lias ahoj
aj ti hovorili nieco blizsie nieco o tych kurzoch?
neviem ako mas stare dieta ,ale tie kurzy trvaju 3 hodiny
vies co to tam bolo na zaciatku ked tie kurzy zacali? z 20 deti tam minimalne 12-13 revalo 😠
preto sa zrusila aj poobedna sluzba v centre co bolo otvorene aj pre verejnost
keby ste chceli tak v decembri bude otvorene aj poobede ,vtedy ked su neni kurzy
bude od 15:00 do 18:00 este sme sa presne nedohodli od kedy.keby ste chceli dam vam potom vediet
ak to iba kazdy druhy tyzden 😖

marcelkatt
27. nov 2010

@krtko. ahooooj... dlho si sa neukázala. ako sa darí, baby zdravé???

lias
27. nov 2010

@krtko. mne tá kamoška hovorila, že na začiatku jej malá trochu mrnčala a pýtala sa za ňou (má 2 roky), ale čím dlhšie tam chodila, tým to bolo lepšie, teraz na konci sa tam jej malá vyslovene tešila 🙂
Ono je to tak ako keď deti nastupujú do škôky. Mne začal starší chodiť teraz v septembri a plakával mesiac deň čo deň, teraz je to už v pohode. A zase je dobré nebyť celý čas na materskej zavretá doma 😉
Ja ešte neviem či tam budem chodiť aj s deťmi, asi ich nechám mužovi, večer už býva doma, nech si trochu užije aj on 😀

krtko.
28. nov 2010

@lias tak ako hovoris
po case si tam deti zvykli,ale na zaciatku to tam bolo strasne 😖
tie kurzy začinali okolo 17 a trvali do 20:00

krtko.
28. nov 2010

@marcelkatt nejako neni casu 😠
aj na fcb iba nakuknem a idem prec
natalka bola cely tyzden doma a petka mi zacala skaredo kaslat ,a lenka zacala soplit ☹
aj tebe to dobre uteka
inak gratulujem k vyhre 😉

marcelkatt
28. nov 2010

@krtko. ďakujem. No hlavne nech sa baby vyliečia.... Nech už sa unormálni počasie, radšej nech mrzne a zničí bacile a pliagy.... No má byť veru dosť zima a mínusové teploty... Brrr...

gabuliik
29. nov 2010

Ahojte.
Tak nám nasnežilo,no len škoda,že sa to topí ... Išli sme do škôlky a kým sme tam prišli ,tak po kolená mokrí.A to aj malý,bo si zmyslel,že on ide peši a nie na káre.Uplne,že super.Učitelka ma sprdla,že som malej nedala oteplovačky,ale po pravde ma to vôbec nenapadlo a ani neviem kde som ich založila.TAkže idem hladať!Ale ma aspon potešila,že nepôjdu von,lebo chodia deti celé mokré ...
No a na mna niečo leze.Hroozne ma bolí hrdlo a je mi na odpadnutie ...Dala som si paralen plus,tak uvidím,či to zaberie ... 😝

marcelkatt
29. nov 2010

Ahojte, ja som taká nahnevanáááá dnes. Juj
Ráno som zaniesla malého do škôlky, hneď som utekala na anesteziolog vyšetrenie, tam ma vzali asi do pol hodinky dnu, urobila so mnou vstupný pohovor a že mám si dať porobiť odbery ku gynekológovi. Tak som išlá, tam mi dali papierm že majú nariadenie z ministerstva vnútra, že odbery robí ten, kto o ne žiada, teda anesteziológ. Pekne. Tak rýchlo naspäť. No zas som nepochodila, vraj oni sú prebodovaní či čo, že mám ísť teda k obvodnému dr. Tak som išla, sestrička, že no neviem, vaša poisťovňa robí problémy a podobne..Ale vzala mi krv a zajtra moč. No a ešte na interné. Tak som išla k Ilavskej ( tam som bola pred 3 rokmi) a tá, že k nim nepatrím, že podľa obvodu. Tak som išla k nejakému dr Dvořákovi, čakjala pol hodiny kým otvoria vôbec dvere. Sestrička, že v pohode, ráno pre časenku, na presnú hodinu neobjednávajú momentálne. Že časenyk dá o 7mej ráno, no treba byť pred poliklinikoui aspoň o 5.00h aby sa mi ušla vôbec časenka. Neporazí ma??? Mám syna, ktorého musím dať do škôlky na 8mu, mm má teraz rannú a dovolenku už neviem či mu dajú. Čo mám robiť? Som nešťastná až do revu mi je, aké okolky sa ru robia a nemá mi tu kto pomôcť. Volala som mm, aby si to zariadil, že ma to nezaujíma, ale potrebujem to mať do štvrtku hotové. Tak sme sa chytili po telefóne, no uvidím, či vybaví nejak voľno.

@gabuliik moja mi hovor, tiež sme boli mokrí, všade samá voda a bačorina, fuj. To ani nemusel padať ten sneh, zas sa oteplilo a všetko sa topí, no hrozné. Juj vylieč sa Gabika, oddychuj ak sa Ti dá, aby si fakt nebola chorá. Držím palce.

gabuliik
29. nov 2010

@marcelkatt , no teeeeda ... takto hnusne prehánať tehotnú ženu ... akoby nebolo jedno kto ti tie odbery urobí.... 😠 Typické naše zdravotníctvo,na všetkých z vyskoka kašlú a ohánajú sa s poisťovnami .Dúfam,že to nejako vyriešite a podarí sa ti ti interné vybaviť.Držím palčeky.
No a mne ten paralen pomohol trochu,furt mam nejaké motáky.Nechcem byť chorá,lebo ležať by som nemohla aj tak a bol by tu čistý blázinec ...

marcelkatt
29. nov 2010

@gabuliik ďakujem Gabika, už som si porevala, Mňa to tak štve, vieš, tu ja nikoho nemám, a som rada, že aspoň počas pobytu v pôrodnici mi príde ocino varovať a švagrinka z PD, aby sa prestriedali pri erikovi, lebo mm v práci má posledných 8 dní dovolenky, no PCA bude mať voľno asi od 16.12 do 2.1 takže tam musí minúť dovolenku.

aduskatt
29. nov 2010

@marcelkatt no to je des.........

gabuliik
29. nov 2010

@marcelkatt, to s tou dovolenkou poznám ...MM má posledných 6dní,takže tiež keby sa teraz niečo stalo,tak neviem ako by sme to riešili.Keby som mohla,tak ti nejako pomôžem ,ale neviem ako .... ☹

marcelkatt
29. nov 2010

@gabuliik si poklad moja. Aj Vladka mi navrhla pomoc s Erikom, no ráno ho budiť nemôžem tak skoro a ani Vladku nechcem zaťažovať, má predsa dve deti a kopec svojich starostí a povinností. Ale ďakujem vám obom. Uvidíme, jedna kočka mi navrhla pomoc v BA tak asi pôjdem tam. Sú tam do 14tej.

bubadlo27
30. nov 2010

cavte cavte, ja vas tu citam, ale na fb mam nejake povinnosti, tak menej prispievam
dnes som rano musela ist zaniest nejake veci na postu, no zima otras, maly sa schovaval vo fusaku len nos mu trcal.
musim sa vam pochvalit, ze my sme uz odplienkovani asi 2 mesiace, davam mu len sem tam na noc, a od piatku nemame ani dudel, comu sa nesmierne tesim, lebo ked som neupratovala hracky, nevysavala a nevarila, som vzdy hladala dudel 🙂 😀
maly si ju zrejme sam prekusol, vlastne uz druhu co mal v zalohe a potom uz nechcel ze bleeee 😀 😀 😀 😀 ako dobre, tak teraz ma z neho hlava boli, co sa so mnou hada stale 🙂
inak sa vam zas chcem poschvalit, tie ktore chodia na FB, vedia, lebo ich furt otravujem s hlasovanim, ale tento krat sa mi podarila losovanim, na babetko.rodinka.sk, s vyse 1000 sutaziaciach, som vyhrala dovcu za 1000 eur. Sice sa mi este nic neprislo, ani ma nik nekontaktoval, len pani co robi marketing, tak dufam ze v lete volakde ficime, mimo planu 🙂
tehulam prajem skore a rychle porody , chorym rychle uzdravenie a stretneme sa na trhoch, zajtra uz zacinajuuuuuuuuu

gabuliik
30. nov 2010

Ahojte.

@bubadlo27, gratulujem k výhre ... ja sa tiež zapájam do všeličoho a zatial nič.Akurát tí mini pets ... 🙂
No a super,že ste odplienkovaný aj bez dudla.Dudel viac menej nemá ani malý,len v noci.Ráno mu ho zoberem a dostane ho až na noc,aj to len vtedy,ak si spomenie 😀 .No a plienky ... cez den celkom fajn,až na to,že občas nestíha,ale v noci musí byť.

Dneska mám taký nemastný,neslaný den.Upratala som,uvarila a strihali sme s malým obrázky do okien a teraz sa ho snažím presvedčiť,aby išiel spať.Ale zatial bez úspechu.Včera sme boli Monike kupiť vyteplené gate,aj som zohnala super.A malému sme kupovali velký paplon a podušku.Za prašule čo dostal k meninám som mu kupila návliečky Cars a je šťastný ako blcha ... 🙂

stankatt
30. nov 2010

@bubadlo27 gratulujem :D
no huraaa zajtra uz zacnu trhyyyyyyyy ja ich milujem :DDDDDD

bubadlo27
30. nov 2010

@gabuliik @stankatt , no veru na trhy sa tesim aj ja aspon mame o zabavu postarane. Este keby sniezik napadol, nech ozaj vymrznu vsetky pliagy a vsetko je pekne biele, bez clapkanice 😉

nasi uz zaspali, teda uz aj budu vstavat, mala je v poslednej dobe nejaka umrncana aj dnes som ledvy s nou dosla domov, co som ju pol cesty niesla, asi nevyspata je ci co ☹
navyse v skolke zje len desiatu a to aj s duplu a potom len polievku, druhe nejedava vobec 😒

gabuliik
30. nov 2010

@bubadlo27, z toho nejedenia v škôlke si nerob nič.Monika už druhý rok nepapá desiate, z obeda zje len polievku,niekedy ani tú a z druhého väčšinou len prílohu(zemiaky,ryža) a olovrant tiež nezje.

marcelkatt
30. nov 2010

@bubadlo27 blahoželáááám k výhre 🙂 🙂 🙂 Veru riadna kosa dnes od rána. Ja som bola doobeda na poliklinike, potom zas poobede po výsledky, brrr. A Martinkovi blahoželám, že sa vzdal dudušky a plienok 🙂

My na trhy až po pôrode. Teraz ledva prejdem do škôlky a späť.

bubadlo27
30. nov 2010

@marcelkatt jaj baby, a macka co ti poviem, v triede ma jedno dievcatko kiahne, tak sa tu tesim a skacem tu 3 metre 😠
uvidime co bude, dufam ze na vianoce to schytame, ma uz drbne z toho 😠

bubadlo27
30. nov 2010

macka, hlavne ty by si si mala dat, sakra pozor, ale radit neviem, asi by si mala aj gynekologovi povedat ☹

marcelkatt
30. nov 2010

@bubadlo27 no výborne moja, tak asi budeme cez sviatky kiahňovať. Pýtala som sa detskej dr, že ak som ja mala kiahne, tak som chránená ja aj malý a ak bude kojený tak je tiež vraj chránený. Vraj má protilátky odomňa.
No skôr, či neskôr to musí prísť tie kiahne, ja som ich mala až na zš myslím. Veď uvidíme ako bude, možno náhoda a nedostane teraz, a ak nie, tak budeme sa musieť pudrikovať a dostať z toho... Ja som sa len bála o miminko hlavne no.

bubadlo27
30. nov 2010

no maci, mne ani nehovor, ja uz toho mam plne zuby 😠

marcelkatt
30. nov 2010

@bubadlo27 ja viem Andrejka, ale tak čo narobíme... 😒
Tiež by som teraz nerada riešila ešte aj okrem pôrodu kiahne, no ak to príde s tým nič nenarobím. Najhoršie je, že manželovi sa tak zle teraz vybavuje dovolenka, aj na zajtra ledva dostal, aby mohol ísť so mnou do BA na vyšetrenie. Ja som akt rada, že sa Erikovi páči v škôlke a že nemáme žiadne starosti... Teda jasné, že vymýšľa, ale tak myslím, že v norme no 😉

krtko.
30. nov 2010

@bubadlo27 gratulujem k vyhre 🙂 🙂
ja som sa tiez bala kiahni.lebo ja som kiahne nemala a ked mali baby kiahne tak som bola akurat tehotna s lenkou 😖
ja som bola vtedy nejako na zaciatku tehu -nejaky 10-15 tyzden ,neviem presne
ale bala som sa ako ho..do 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre