Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

berus222
12. jan 2011

@gabuliik dakujem

vladkaz1
12. jan 2011

cafte nas tato je chory a ja neviem co skor 😝 pekny dnik vam prajem

ivka1603
12. jan 2011

@vladkaz1
Ahoj Vladka....boli ste teraz niekedy na poradni? Ja som bola s malým až po sviatkoch 7.januára....Rastík vážil 9800g a je chvalabohu zdravý (klop,klop) 🙂 sám sedí a konečne sám papá rožtek....

gabuliik
13. jan 2011

Ahojte.
@vladkaz1,tak prajeme drahému skoré uzdravenie ....a verím,že nestíhaš.Môj bol ko minulý týžden,tiež som to mala tak.

Dnes v noci sa mi malý prvý krát v jeho živote dokakal.Našťastie máva na noc plienku.Ale normálne som to nechápala,lebo on sa nedokakal ani ked bol bábatko ... 🙂 😀 No čo už,mala som krááásne prebudenie typu: mamííííí ja som sa dokakal 😝
Ozaj a ešte sa idem pochváliť, dnes budem mať novú pračku ...juchúúúúúú 🙂

lucyso
13. jan 2011

🙂 tak si mala @gabuliik hned zrana veselo🙂)).
my sa nadalej trapime s nervozitou... chviilu sa smeje az az a hned nato placu... joj.... 😅
tak gratulujem k pracke.
a ozaj mate niektora domacu pekaren? ja nad nou uz velmi dlho rozmyslam, zeby som si zaopatrila...

gabuliik
13. jan 2011

@lucyso, no veselo .... a smráááád 😀
No a teraz mi volal MM,že v 3och obchodoch už je tá pračka vypredaná,čo nechápem a v Nay sú ochotný ju stiahnuť z nejakého centrálneho skladu,ale bola by až v sobotu.MM tam po práci ide a nejako to dohodne ....
No a zhodou okolností som tie pekárne pozerala aj ja,ale môjho som nepresvedčila,ale zato sme sa zhodli,že kupime v najbližšej dobe ešte fritézu ...

lucyso
13. jan 2011

gabuliik viem dobre o com hovoris.. ja som to zazila asi pred tromi dnami, o tretej rano ma Livika zobudila s placom a kakala🙂. tak som ju teda nechala, nech sa vykaka a ze ju prebalim... a to Ti bol smrad... tak som ju potom zababusila za na chvilu som musela vetrat.. to Ti bolo.. 😀 😀 😀 😀 😀 😅 ..
Ja chcem tu pekaren uz asi dva roky, ludi co poznam a co ju maju tak si ju samozrejme chvalia. dokonca som aj pozrala rozne recepty co vsetko sa da spravit. Potom ma mm trosku odhovori, tak na to na chvilu zabudnem. potom o par mesaicov ma to opät chyti a zas dokolecka... ako tatar 😉 🙂 ..
asi je na case ju vazne kupit 😀 😀 😀

gabuliik
13. jan 2011

Baby, už ma tu poráža .... von nejdeme,bo počko je o ničom.Keby sme vyliezli tak do 10minút by boli celý od blata a išli by sme domov.Tak tu trčíme .Pred chvilou som upratovala obyvačku,lebo sa rozhodli ,že ju zahádžu hračkami a upratovať nikto.Tak som na nich nakričala,že ked nebudú upratovať,tak to všetko hodím do suda.No odozva žiadna 😠
Už nech je večera a nech idú spať,lebo fakt neviem ako ich mám zabaviť ... 😒

sonatt
13. jan 2011

Gabika, som myslela, že to je len u nás... 🙂
S tými hračkami to poznám, rozhádzať vedia, len upratovať nemá kto. Už nech je teplo, nech sa môžu hrať vonku...

vladkaz1
13. jan 2011

baby mam 40 ciatky aj ja som hotova

elinka27
13. jan 2011

ahojte, neviete mi poradit nejakeho detskeho ortopeda v Trnave?POtrebujem objednat decka

lenocka6
13. jan 2011

@lucyso ahoj, ja mám pekáreň už asi tri roky a neviem si ju vynachváliť. Chlebík už vôbec nekupujeme, len pečieme. Okrem chlebíka tam robievam kysnuté cesto, hlavne na závin. Len to tam nahádžem a nechám tak. Inak sme robievali niekedy aj sladké chlebíky, ako napr. vianočky a tak. Od nás si to odpozerala svokra a aj moja mama a tiež sú spokojné.
@elinka27 ja poznám detského ortopéda Pružinca a Jurkoviča. Obidvaja sú na poliklinike.
@vladkaz1 držím palce, aby ste sa z toho, čo najskôr dostali.

elinka27
13. jan 2011

@lenocka6 dik skusim zajtra obvolat

lucyso
13. jan 2011

@lenocka6 ano ano, mne sa to tiez paci, ze si tam spravis aj kysnute cesto a nemusi miesit v rukach🙂 No a pozerala som recepty a da sa fakt hocico... a vianocka je dobra? pecivo si neskusala?
@elinka27 ja som s malou bola u Pruzinca. su ludia ktori maju voci nemu vyhrady, ale ja som bola spokojna. bol prijemny aj k nam aj ku starsim detom (vzdy sme boli v ambulancii 2). islo to u neho ako po masle. bral vlastne hned naraz po dvoch. kym sa jedny pripravili, druhych vysetril a tak.

lenocka6
13. jan 2011

@lucyso myslím, že sa dá aj vianočka, keď si nájdeš recept na to. To som zrovna neskúšala. Ale napr. moja mamina tam robila cesto na pagáčiky a bolo to super. Pečivo som tiež neskúšala, my sme skôr chlebíkový, preto sa nám to páči a na zmenu si sem tam kúpime rožteky. Ja už ju mám teda dlhšie a je aj trochu obitá chudiatko moje, lebo mi spadla tá nádoba na zem. Takže už sem tam pokúkam po novej a páči sa mi Moulinex XXL Baquete. Sú tam nádstavce na pečenie bagiet a to by som chcela vyskúšať. Inak k tomu dostávaš aj knižku s receptami, takže si môžeš vyskúšať všeličo. Dajú sa kúpiť aj už zarobené zmesy na chlebíky, aj keď je to trošku drahšie, ale pre začiatočníkov dobré. Ja za seba musím povedať, že by som si ju kúpila znova, keby sa mi táto pokazila. Ale samozrejme každý máme iné chute. :-

lucyso
13. jan 2011

@lenocka6 super dakujem. uz som pozerala, su rozne recepty. ci sladke, alebo slane. aj na rozky, na bagetky atd.. ked som pracovala v rakusku, tak rodina ju mala a teda nie je nic krajsie ako vona cerstvo upeceneho chlebika🙂)).

elinka27
13. jan 2011

@lucyso dik,ja skusim zajtra zavolat, ja som inak trnavacka srdcom aj dusou,len sme sa prestahovali, tak preto zhanam,lebo u nas ten co bol skoncil a ja mam ist s malou na kontrolu klbikov a s malym zasa v ramci prehliadky v 3 rokoch

gabuliik
14. jan 2011

Ahojte ....
@sonatt, no aj u nás je to tak s tými hračkami .A nie len to,ale aj moje hrnce na varenie, milión časopisov a vymalovavaniek + nová moda tento týžden je vyťahovanie vecí zo skrine.A nie,že pekne zvrchu,ale najlepšie sú tie,čo sú naspodu kôpky . 🙂

Baby ,ta pekárnička môže byť fakt dobrá vecička ... 🙂

lucyso
14. jan 2011

ja som sa rozhodla ze si ju kupim🙂 len neviem kedy, snad v najblizsi mesiac.. viete.. ked sa kazi, tak hned vsetko... potrebujem vysavac, s tym starym sa uz neda... trubica sa mi dotrhala, uz len polepena viac nez dost a este aj ta tyc sa mi zasekla takze ju nemozem roztiahnut a vysavam zhrbena ako striga🙂)
dalej potrebujem do kupelne skrinku atd.. takze pekne poporiadku🙂

gabuliik
14. jan 2011

@lucyso, to poznám ... ,ked sa kazí,tak všetko .Ja sa teším,zajtra mi privezú tu pračku.Som zvedavá ako to bude prať a či nebude hlučná.Lebo túto máme už 6rokov, bola už 2x opravovaná a hroozne jej hučia ložiská.Takže ked žmýcha, to je akoby som tu mala traktor,taký hukot. 😀

lucyso
14. jan 2011

@gabuliik, ten hukot si viem predstavit. toto iste mali svokrovci s prackou.. hucalo to ako keby nas bombardovali.. strasne hukot🙂))). a aku si si kupila?

gabuliik
14. jan 2011

mala som viac typov vybraných , nakoniec som sa rozhodovala medzi Beko a Samsung.Čítala som na ne super recenzie ... no a vyhrala samsung, z boku plnená ... tak uvidím,či som sa správne rozhodla ...

lucyso
14. jan 2011

tak drzim palce, nech je super a nech sa na nej dobre perie🙂!

zuzanky
14. jan 2011

@gabuliik Samsung je dobrá značka a nech naozaj dobre perie. 🙂

My sme včera boli na plávaní a bola som unavená tak som tu nebola. A chorým želám skoré uzdravenie. 🙂

gabuliik
14. jan 2011

@zuzanky, no uvidím čo to bude zač 🙂
@vladkaz1, prajem vám skoré uzdravenie, držte sa ...

My sme behli dnes do tesca na nákup,no čo tam bolo ludí neskutočné ..... a ešte som chcela z Kauflandu krabicu na hračky,mali ju v letáku za 3eurá ... No,ale samozrejme bola vypredaná v 😠 ☹ tak som odišla na prázdno ...

gabuliik
15. jan 2011

Ahojte.
Tak pračka už je doma, namontovaná a už som skúšala len taký krátky proces .. musím naštudovať návod 😅

lucyso
15. jan 2011

super @gabuliik, tesim sa s tebou🙂 bodaj by dobre, kvalitne a dlho prala🙂!! len keby tie pracky aj vysusili a hned aj ozehlili 😀 😅 , to by este len bolo !!! 🙂

stankatt
15. jan 2011

Ahojte, tak som konecne na chvilku aj tu. drobec spi, huraaaa. sice to bolo s placom, dnes bola zla jak 100 certov 😠 taka je upistana a nervacka... som na prasky... 😠 😠 😠

tehulka4
16. jan 2011

ahojte maminecky...normalne vas nestiham...sem tam kuknem co noveho na FB ale kona mestiahm uz vobec..doma je to blazinec...filip v nociu nespi, cez den trochu aj to lenna balkone, stale huci a place a nosil by sa stale na rukach, z toho mna ide porazit asi najviac...oliver mi zacal dudlovat, plienky ani za boha a to sa uz odnaucame v sliúpkacha prd z toho..jednoducho drueh babo mam doma, ale asponze viac zacal posluchat lebo ked som prisla z porodnice to bolo otras..som si aj poplakala kvoli tomu anie raz....mm stale v robotke, takze na dve deti sama, nevyspana, unavena,a le sak co...
a co nove tu? nejak nestiham citat dozadu, taks a rovno spytam...ziadna nova tehulka tu neni? a deti posluchaju?dufam, ze je vsetko a u vsetkych ok..inak sa nam blizi jar, taklze konecne budeme moct vaic s deckami chodit po vonku..🙂 tak nejake to stretko by sme mohli konecne potom dat..

sulky
16. jan 2011

@tehulka4 , ahoj, vidim ze to mas doma rusne. AK ti maly stale place a chce sa nosit, tak ho nos 🙂 Skus vak alebo satku. A z vlastnej skusenosti viem ze to nieje zlozvyk, tak ako sa to tvrsi. Simonko si na to nenavykol 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre