Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

mbrazd
20. jan 2011

zdravim! 552 strán...uff, to nedám, ale snád sa bude dat zapojit aj teraz. Som z TT, vo februari cakame druhe babatko, prave sme sa prestahovali na Zátvor 😀 Takze ked niektorá uvidite "velrybu" utekajucu za malým trpaslíkom (Adelka), tak to som ja 😀

zmurkaz
20. jan 2011

Ahojte maminky z Trnavy ... ja sem síce nechodievam, ale som z Trnavy... mám na vás takú otázočku - či neviete kde v Trnave sa dá stretnúť tak, aby sa detičky zahrali a maminy s tatinovcami pokecošili ... (deti sú rôzneho veku...) ... môže to byť aj niekde mimo TT (nejaká dedinka ...)....no a mali by tam mať otvorené v sobotu 😅
https://www.modrykonik.sk/forum/trnava/kde-v-trnave-urobit-v-sobotu-stretko/
Ďakujeeeeem

Veľmi sa ospravedlňujem, že som vám narušila vaše "kecalkovanie" 😅 ...ale 😉

gabuliik
21. jan 2011

Ahojte.
@mbrazd, vitaj ... dalšia nová osôbka na pokec.Aspon sa to tu rozprúdi, teda dúúúúfam. 🙂

@zmurkaz , neporadím,neviem o ničom takom ....

Dnes som nejaká bez nálady.Nič sa mi nechce, nič ma nebaví .... nálada pod psa.Poobede musím isť do mesta ... kupiť konečne tej Monike papuče.

@zuzanky , ako dopadlo plávanie? 🙂

zuzanky
21. jan 2011

@gabuliik Výborne prišli sme domov zaspali sme teda Danko potom sme sa napapali a o 19:30 som ho okúpala napapal sa a zas zabuval. A cez leto ma nájdete najčastejšie na kúpalisku alebo niekde pri vode lebo keď ju vidí tak mi ide z rúk vyskočiť 😀
A aj ja som nejaká rozbitá asi si pôjdem po obede pospať z malým. 🙂

Aj ja chcem také baterky ako má malý ja už nevládzem a on je plný života. 🙂

lucyso
21. jan 2011

ahojte. mne malá konečne zaspala.
uvarila som sosovicovu kyslu, pojdem robit smotanovy balez a nejaky sladky, upratovala som, rozmrazujem mraznicku a uz terza som KO. ale aspon ze slniecko svieti a no a mame vonku uz druhy zubok 🙂 . som rada.
@zuzanky ja sa strasne tesim na leto na kupaliska. Livia zboznuje vodu. a kupim jej na dvor taky maly bazenik nech sa člaptá 😀 😀 😀 😀 .

mbrazd
21. jan 2011

dievčence, zvažujem či rodiť v TT, prvé som rodila v PN. Boli ste spokojné? Bolo by to pre nás jednoduchšie

zmurkaz
21. jan 2011

@gabuliik ...ďakujem 😵 ...aj snaha sa cení ... ale vidím to veľmi biedne ... tá naša Trnava snáď nič také nemá 😅 ☹

maruskatt
21. jan 2011

čaute baby, rada by som sa k vám pridala, som tiež z TT, v auguste čakám druhé babetko, doma mám 7 ročnu slečnu. a mám na vás takú otázku 😉 Kolko sa platí za porod u vybeveného lekára, epidurálku ? Dakujem

pastuska1
21. jan 2011

@zmurkaz ahoj, od aprila sa otvara detske centrum a jasle v trnave. bude to celodenna, poldenna starostlivost, ale aj na hodinku, dve, tri.... takze jedine tak a bude to blizko amxu, cize pokecat sa da tam aj tak. a anvyse v jasliach budu pokec chvilky pre maminky a rozne ine akcosky 🙂

gabuliik
21. jan 2011

Ahojte baby ... som rada,že je tu dalšia nová duša 🙂
@zuzanky, super,že sa mu to páči, aj naši majú radi vodu,ale až v lete 😀
@mbrazd, ja som rodila 2x v TT a nesťažujem sa.Ani som nemala zaplateného dr.Bola som spokojná 🙂
@maruskatt, neviem kolko sa platí za dr. Možno ti poradia ostatné ... 😉

Ja som bola dnes v meste kupovať Monike tie papuče a nič som nekupila.29 sú jej malé a 29,5 jej na nohe lietajú a vyzúvajú sa ... 😒
@vladkaz1, nebola si náhodou dnes v tescu? mám taký pocit,že som ťa zazrela ... teda MM ma hrkol,že či si to neni ty ...

mamina910
21. jan 2011

Ahoj,ja som z TT,mám dve dievčence,v TT porodnici sú podľa mňa dobrí doktori,najmä dr.Štefániková,Čech,Hlávek...paráda🙂)sestričky na šestonedlí okrem jednej sú príjemné,tá jedna sa tam správa akoby tam musela biť za trest.Rada poradím iným tehulkám či mamičkám ak budem vedieť,ale tiež si rada nechám poradiť ak budem niečo potrebovať vedieť...Aj nejaké stretko by sme niekedy mohli zorganizovať ak by ste neboli proti,alebo aj popísať kto má koľko detičiek ako staré a tak...🙂)

anesim
21. jan 2011

@gabuliik ja som malej kupovala tieto papučky celú škôlku a aj teraz v škole má tieto, najlepšie sa nám osvedčili tie s gumičkou , a veľkostne nám sedeli, vždy som ich kupovala tu http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=64946

vladkaz1
21. jan 2011

@gabuliik zlatenko bola som co si ma nehrkla ?UZ sme vybehli von ,sak mi to ide na nervy byt stale doma

timotej
21. jan 2011

@pastuska1 a kde to bude? kedy sa to otvorí?

zuzanky
21. jan 2011

@maruskatt Je to individuálne ja som u Dečkova platila 7000 SK a epiduralka cca 3000 SK ale to neviem na 100% lebo ja som ju nemala. 🙂

@mbrazd Ja som rozmýšľala rodiť v PN ale som rada, že som rodila v TT síce som bola 5 týždňov v nemocnici pred pôrodom. Ja by som si vybrala Trnavu lebo už tu mám aj lekára teda pôrodníka. 🙂

A nám idú spodné zuby a sme strašné zlý muším mu zúbky natierať aj počas spánku lebo mrnká. ☹ ☹ ☹

pastuska1
21. jan 2011

@timotej od 4.4. v rodinnom dome, pri maxe..nemozem este uplne verejne, cakam na hygienu 🙂 ale to bude ok, ved je to cistucke vsetko, novozrekonstruovane, atd 🙂 v kazdom pripade, od aprila. www.jasletrnava.meu.sk

lucyso
22. jan 2011

@pastuska1 prosim Ta v detskom centre to bude ako prebiehat? ako to bude fungovat? na stranke je pisane len o jasliach🙂

pastuska1
22. jan 2011

lebo jasle budu taziskom celeho toho, ale budeme brat deticky aj na hodinu, podla potreby mamiciek a samozrejme budu sa hrat, stravia tam cas ako ine deti a maminky si mozu zatial vybavit 🙂 a pre mamicky panujem rozne aktivity s detmi alebo bez deti, vsetko bude na stranke. blizsie info najdes vo vseobecnych podmienkach v sekcii "na stiahnutie". Dopyt po jasliach a centre bol v TT velky a preto to rozbiehame, vsetko sa pripravuje tak, aby sa 4.4. mohli spustit do prevadzky 🙂 a vlastne to nie su jedine jasle, bude to siet jasli pod jednou znackou Bambulkovo na celom Slovensku 🙂 Tesim sa, lebo sama mam 16-mesacnu malu, robila som, nie som na materskej, opatrovatelky su strasne drahe, drahsie ako jasle, ked som zratala, ze sa mi starala kazdy den, cely den, no dost vela penazi ma to stalo a potom som stretla maminky s podobnym problemom a tak som zacala toto realizovat. hlavne je to, ze stat preplaca 230 Eur maminkam, ktore daju deti do tychto zariadeni. Normalne je materska 190 alebo 250 volaco. a maminka sa moze rozhodnut, ak da do jasiel a ma prispevok 190, stat jej preplati 230 alebo ak ma maminka vyse 250, tak nemusi hlasit, ze je dieta v jasliach a prispevok jej zostane. som rada, ze sa legislativa zmenila a maminky nebudu financne zatazene 🙂

pastuska1
22. jan 2011

tu je odkaz na kompletne a najnovsie informacie:

http://blog.etrend.sk/mihalblog/2010/12/19/rodi...

lucyso
22. jan 2011

to je super. tak budem sledovat Vasu stranku🙂.

pastuska1
22. jan 2011

super, dakujem 🙂 v kazdom pripade, od aprila budu. dala som si termin, intenzivne sa na tom pracuje a jednoducho sa to stihne 🙂 maminky to potrebuju a ja zase nevidim dovod naco to odkladat 🙂 ved je koniec januara, februar a marec staci uplne na to, aby sa zariadili. vsetko uz je pripravene. neskutocne sa tesim. po tom, co som 8 rokov robila riadiacu funkciu v chlapskom kolektive a tvrdo som biznsovala je toto vynikajuca zmena. chcem zostat zenou, uz som mala obavy, ze sa medzi tymi chlapmi zacnem pretvarat na chlapa 😀 este to by mi chybalo 😀

gabuliik
22. jan 2011

Ahojte.
@anesim, malá nemôže mať takéto.Ona má vysoký nart a nevojde jej do toho nožička.Už sme také skúšali,ale dakujem za tip.

@vladkaz1, no nehrkla som ťa,lebo ja som si ťa najprv nevšimla,až môj drahý ma na teba upozornil a to už si bola daleko,tak som nechcela kričať cez celú uličku ... 😀

tehulka4
22. jan 2011

zeny, zdravim..nooo dnes som si dala predsavzatie, ze sa k vam budem hlasit castejsie..ved pc mam zapnuty kazdy den, len sa k niecomu konkretnemu dostat to je problem..u nas doma nic noveho, filip za panajana v noci poriadne spavat necea ja uz ratam dni kedy bude mat aspon tie 2 mesiace nech sa nieco zmeni..., oliver furt plienkuje az mi to ide n anervy, lebo jemu nic nevadi, ani ked jepocikany ani pos.any... 😠 a ucime sa zaspavat vecer sami..totizto vzdy som si musela ist k nemu lahnut,a le teraz uz druhy vecer zaspava sam..uz som vyhlasila, ze koncim,lebo jeho vecer hodinu uspavat a mne ostatna robota stala,lebo najviac siporobim ked decka spia..

vitam tu vsetky nove maminecky a nastavjuce mamninecky...

gabi, ja som kupovala oliverovi u lukacky Rakove papucky,lebop ich ma najlacnejsie v celej TT..ale je prada, ze on mi v nich nechce byt..teda v ziadnych papuckach, tak mi doma lieta v ponozkach s tymi abs nopkami...

pastuska1
23. jan 2011

@tehulka4 ahoj, no to ked si spomeniem, ze maly v plienke nonstop, strasne dlho trvalo, kym sa uracil na serblik. sak sa nan posadil dobrovolne hadam az mal dva roky 🙂 a tiez mu bolo jedno, ci je pototo 😀 no papuce? ani za svet, ani ponozky, on by este aj teraz behal bosy. mala to iste, ked moze, papuce vyzuje, ponozky tiez, no konec 😀 mojim detom by sa asi pacilo niekde v buši, v nejakom kmeni, nahe, bose 😀 😀 a nart ma mala tiez vysoky, neviem jej kupit poriadne topanky, vzdy som ubehana a spotena, tolko skusania, mala je nervna. ma baculatu nozicku a vysoky nart, to tiez nie je vyhra. aj zimne boty kupovat bola katastrofa, cizmicky u nej nehrozia, proste tam tu nohu nenacpe... joj vecna tema u nas - topanky, ja nohu 7 a vysoky nart, koneeeeeeec 😀

gabuliik
23. jan 2011

@tehulka4, ved ja som doteraz tiež kupovala len u Lukáčky ... oni tie papučky na dlžku su jej dobré,len ich má volné,tak sa jej to vyzúva.Asi jej narastla noha a nepribrala 😅 .No nakoniec som kupila v rene,tiež tie RAK a za tu istú cenu ... len boli nejak asi lepšie ušite alebo čo, sedia jej lepšie ...
A inak, obidvaja mi doma chodia bosí, ani papuče,ani ponožky ... malý sa mi z toho začal zas pocvrkávať ☹ 😠 .MM mi furt nadáva,že je bosý,ale ja ho obujem a behom chvilky je vyzutý a popravde ma nebaví neustále sledovať,či je alebo neni obutý.To sa niekedy ani nedá ...

No nič, prajem vám pekný nedelný den a možno sa tu večer ešte ukážem ... 🙂

tehulka4
23. jan 2011

@pastuska1 no u nas ani serblik nefgunguje..jedine sem tam ked ho donuim a nasilim drzim na wc tak tam je,a le to mu musim slubit ze mu dam sa hrat stoaletakom inak sa mi tamposadi a zlezie dolu..a serblik ani vidiet, nieto este sadnut...

tehulka4
23. jan 2011

@gabuliik ja som chcela malemu kupit v jednote, vyzerali ako od Raka ale bola to nejaka ina vyroba..ale vobec sa mi nepacili..podrazka na nich bola nejaka hladka, taka sa mi zdala smyklava a navyse in paticka utekala nejak doboku, tak som zasa zostala len pri rakovi..a to som mu kupovala napúosledy u batu lebo sa mi nechcelo ist lukacke..a co sa tyka ponpoziek, bud v poho, aj oliver ich furt dava dole, a ked mu za den aspon 20krat nepoviem pod sem, obujeme ponozky tak ani raz..

booze baby, uz aby bola zima, lebo toto je na nervy takto..

gabuliik
24. jan 2011

Ahojte.
Mne včera od poobedia nešiel kôn ... ani večer,tak som sa sem nedostala ....

No ja som začala malého dávať na wc, postojačky.Bo vždy ked si sadne, bud na šerbel alebo wcko ,tak si ociká pančuchy.Tak cikáme ako velkí chlapi na stojaka 😀
No a ešte k tým papučkám ... ráno sme ich brali do škôlky a ked si ich obula,tak mi povedala,že ju na boku tlačia.Len neviem,či si zas nevymýšla,lebo ona to luuuuubi robiť také veci. 😅 Tak uvidím,čo bude dalšie dni .A tieto sú Rak,lebo tam majú ich nálepku s logom ...

vladkaz1
24. jan 2011

Cafte mne nesiel kon do teraz ,prisla som z mesta ,bola som zaniest u brasnara ten kryt na kocik opravit cvoky bo mi nedrzia a po obede idem zas preto sme sa paradne presli a vymrzli 😀

gabuliik
24. jan 2011

Caute.Tak kon mi blbne zas ... 😝

Malá má v škôlke chrípkové prazdniny,takže bude celý týžden doma ... sa teším, čistý pezinok to tu bude ... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre