Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

gabuliik
7. máj 2009

Stanka,ja som malej kupovala hned s ortopedickou.Ako prvé mala papučky na doma a na von sandálky a mali tú výstuž.A bolo to číslo 18.Len ako som už písala tie sme kupovali na kríčku a to už zrušili.Tie sandálky som nechala aj teraz malému.A v pohode v nich cupká. 🙂
A aj v garfielde som videla topánky s výstužou a tiež boli menšie ako 20ny. 😉

stankatt
7. máj 2009

hej? tak teraz neviem, co je lepsie? asi s tou vystuzou, ze?

gabuliik
7. máj 2009

Si myslím,že áno.Ale každý má na to iný názor.Spýtaj sa dokiny čo ti na to povie.

basado
8. máj 2009

dobre ranko. aj ja si myslí, že tie vystužene topanky su dobre kvoli plochym noham a dietatku sa aj lepšie chodí. 😵
my dneska budeme doma . menší Sebastianko ma horučku, tak uvidíme či mu to prejde , ked nie tak budeme musiet íst na pohotovost. asi ma oslabenu imunitu, lebo pred tyždnom a pol mal antibiotika ☹

gabuliik
8. máj 2009

Čaute 😉 !
Basado,tak to mi je ľúto ☹ .Prajem skoré uzdravenie.

stankatt
8. máj 2009

ahojte 🙂
basado skore uzdravenie 😉

vladkaz1
8. máj 2009

Ahojte no Basado aj zelam nech je co najskor fit malinky 😵 😵 😵
Mi sme boli dnes cely den vonku v Merkate ,mala sa tam super zahrala.... 😀
Taka je sikovna cikame stale do serblika ,ale aj do plienocky, som zvedava ako pojdeme len na serblik ale este je nato malicka bez plienky nie?
Vcera aj kakala 😀

lyongirl
9. máj 2009

ahojte baby, ja nestíham 😅
V štvrtok sme mali úraz - teda Alex, večer o 21 niesol tanier do kuchyne, šmykol sa na autíčku čo bolo na zemi, spadol aj s tanierom a ten sa rozbil a dorezal ho. Takže 4 štichy na ruke ☹ . Včera sme boli u našich a večer som hodinu žehlila. Zajtra máme krst, tak som si chystala perinku a vecičky pre Riška. Veľký Rišo má hrozne moc roboty, samé torty na svadby, prijímanie, ktoré je na Kopánke a tak. Tak sme sami.

Vladi malá je šikulka, niektoré deti sa pýtajú už od 1/2 roka, tak možno aj ona už začne, len ju tam pekne dávaj. Mne Alex ani za svet 😒 , ale dúfam, že v lete, keď bude bez plienky to vyriešime 😉

Basado - aj my želáme skoré uzdravenie drobcovi 😉

Stani - ja som kupovala prvé topánočky u Baťu, ale presne také majú aj v Mede a mali klembu. Malý mi nikdy nechodil po špičkáchh a aj tak má asi nábeh na plochú nohu po tatovi. Takže ja mu ani iné ako s klembou nekupujem. Dokonca som ho zobrala Pružincovi, keď sme išli na kĺbiky s Riškom a predpísal mu ortopedické vložky.

vladkaz1
9. máj 2009

Ahojte, no dnes sa chystame do nay parku s malou a potom na nakup do kauflandu, predala som vanicku v pondelok si pridu tak sa tesim zobrala ju strasne mila pani z BA dufam ze im bude pasovat aj na starsiu prvu X laderovsku konstrukiu, ale v predajni jej povedali ze ano..
Bude mat mala novy koberec ,aspon nieco.. 😀
Domi boze a ako sa to stalo? A je inak v poriadku? 😵 ☹

jevel
9. máj 2009

ahojte 🙂

basado - nech ste rýchlo zdraví
lyongirl - chudátko Alex - museli ste byť vystrašený ☹
prajeme všetko dobré ku krstu

Aj my sme mali prvé topánočky od batu - ale aj tak som pri synovi nezabránila plochým nohám. Keď bol malý tak nosil vačšinou topánky s klenbou, ale neskôr aj tenisky bez. Pružinec mu tiež predpísal ortop. vložky. ale je to na prd. Keďže tato má plocháče, tak synček zdedil po ňom.

Vladka - malá je šikulka, že sa takto pekne pýta cikať. Naša môže troniť pol hodinu na nočníku a nič z toho . ona mi dá vedieť, že urobila kako, ale cikať bez plienky ani za svet. spolieham sa tiež na leto

😅

lyongirl
9. máj 2009

jevel díky 😉 . No a vystrašená som bola asi najviac ja 😀 , teraz sa smejem, ale nebyť muža doma, asi skolabujem.
S tými plochými nohami sa aj ja bojím, že sú zdedené 😒 , ale zatiaľ sa snažím robiť všetko čo môžem, aby som tomu zabránila.

Boli sme doobeda v Kauflande kúpiť babkám kvetinky k zajtrašiemu sviatku a potom v Tescu. Chlapci spia a ja som teraz dorobila čokoládový puding s piškótami a jahodami - mňam sa naňho teším, je lepší jak tatove torty 😀

vladkaz1
9. máj 2009

😀 DOmi ja ja sa pridavam k gratulacii, no mala prave spinka ide aj ja aj tato aspon na hod. rano staval tatoo 6 ja som spala do pol 9 a som este viecej unavena 😅
Ako to myslite ze pockate na leto? Budete davat len gacurky a prezliekat, neviem ako sa to robi poradte 😅 😕
Jevel dakujem za pochvalu ,len aby sme to nezariekli, aj dnes rano idem na zachod mala uz stahovala gatuse bola chutna za chvilku bola vycikana ,ale kako spravila za pol hodky do plienky , rozmyslam ze dam serbik do izby zo zachoda a nech sa pyta stale ,kes ju necham rozbalenu bez plienky tak sa pocika na zem... mozno ze by si sadla na serblik ,ale nechcem to tlacit skor nez je potrebne.
Segrin maly je o 3 mes . starsi a uz je bez plienky len cez noc a hovorila mi ze ani sa nepocika drzi az pekne do rana a potom ide na serbel a plienka mu uz vadi 😕 😀 to je sikovne u mna...!!!
Mala do teraz nechcela ani za nic sediet na serbliku mame uplnu klasiku este ako za nas, ale som milo prekvapena...
Domi no to by nebol den bez stresu ze??? ☹ To ako mi ked Lucka spala ja este 2 dni potom som vracala som sa viacej zlakla nez bolo treba ☹ 😒

basado
9. máj 2009

dakujem vam všetkym, že na nas myslíte 😵

vladkaz1
9. máj 2009

Bsado nemas zac to je samozrejmost hlavne aby bolo vsetko v poriadku 😵
Moj muz uz chrape a ja sa nemozem odlepit od PC aspon mam chvilu relax , uz mi aj povedal ze sa mu nechce ist do kauflandu sa tlacit tak neviem ani ci niekam pojdeme ,ale potrebujem si ist dokupit veci do domacnosti 😖
zasa tam ohukam eura 😝 😝

basado
9. máj 2009

no včera len prespal, moj muž tiež spí aj maly. staršieho zobrali bratrancova žena, tak mam aj ja klud. aspon na chvílku 😵

vladkaz1
9. máj 2009

SUper tak sme 2 co maju veget aspon na chvilku 😀

jevel
9. máj 2009

vladka - s tým že počkám na leto myslím, že keď sa trocha viac oteplí, budeme chodiť bez plienky, lebo teraz sa bojím vonku ju nechať bez (mohla by nachladnúť ak sa počúra). ano a budem prezliekať gatušky.

inak ja si vôbec nepamatám ako sa odúčal od plienok môj starší
😅, ale myslím tak okolo 2 rokov sa to rozbehlo, že len v noci mal a potom uplne bez po 2,5 roku

ozaj aj ja pôjdem niečo kúpiť mame, svokru nechám na muža 😅

vladkaz1
9. máj 2009

no ja uz som aj s nakupu doma, muz teraz vstal a chcem ist niekam na kofcu 😀 mam strasnu chut asi na lokotku..
A potom ako ju umyjes? teda ked sa pocura vonku? len vlhcenymi? 😕
neviem ako to spravim ja je mi to take belbe ju nechat len v gatusach ,neviem kam by som ju isla umyt a ked sa mi pocura do kocika? 😀 to su otazky? co?

basado
9. máj 2009

aj u nas to bolo u adka okolo 1,6 r. tak to bolo super. ale bastino ten je trošku lenivejší, začal sa pytat až ked mal po 2 r. vonku mu tiež nedavam plienku, radšej ho davam čestejšie cikat 😅
myslím že pojdem aj ja niečo mame kupit. vy čo davate? kvietky alebo nejaku čokoladku? 😵

vladkaz1
9. máj 2009

cokoladku 😀 aspon ma z nej pozitok 😀

basado
9. máj 2009

no šak prave,kvietky zvednu 😀

basado
9. máj 2009

idem dat malemu kvietky a uspat ho , možno sem kuknem 😵

basado
9. máj 2009

že kvietky 😀 😀 . myslím na zajtrajšok 😀
myslela som lieky 😀 😀 😀

basado
9. máj 2009

jevel Adko mal už 7 rokov? Ako ste to oslavili? 😵

jevel
9. máj 2009

ahojte

vladka - no dúfam, že nehôd (pocikaní) bude čo najmenej a potom ju utrem vlhčenými. ale budem ju dávať častejšie cikať, tak sa snáď vonku nepociká 😅 . Pamatám si , keď sa malý pocikal vonku, tak som nosila náhradné veci a len som ho poutierala a prezliekla. Vačšinou keď sa pocikal , tak sa nevycikal totálne ale mu len cvrklo a tak som ho dneď dala vycikať a teda nebol moc pocikaný. Nemuseli sme sa ísť domov sprchovať 😀

basado - no už mal 7, strašne to letí. Oslava bola v marci , taká normál v kruhu rodiny. Jeho aj tak zaujímali len hračky. Inak ja si stále myslím, že tvoj Aďko je starší, keďže chodili spolu do triedy

pekný preklep , že kvietky 😀

ja som bola u našich dnes tak som nebola nijako prichystaná , tak sme si s mamou dali vínko 🙂

basado
9. máj 2009

jevel moj Adko bude mat ešte len 6 rokov v polovici juna. 😵 ale dala som mu odklad, len mi v školke hovorili učitelky že som mu nemala davat, ja som bola s ním na pedag-psych. poradni a tam mi povedala, že nie je ešte zrely do školy, aj ta grafomotorika že sa da lahko ovplyvnit , nepotrebujem aby mi prepadol alebo aby mi ho dali do pomocnej školy, tak som ho radšej ešte nechala. je aj dost hravy
bastino teraz zaspat 😠 ma taky kašel že sa mi dovracal, ale to je dobre aspon išli tie hlieny von 😝

vladkaz1
9. máj 2009

Jevel no , mala ma problem s pokoskou tak preto ,ze kde ju umyjem 😉 , nechcem aby bola zasa cela vyhadzana, alebo nedaj bozee zasa zliezala ta koza vrchna na susurke je to strasne bolestive ☹ , mame dermat. ,ale uz ju vlasne dlho nemame ,ako pouzivam urcitu kozmetiku.
No jasne nahradne veci urcite uz nosim aj ja od urciteho casu , ako sa mi komplet precikala v meste a nemala som jej co obliect.
Praveze teraz sa strasne nadaja ako je teplo a cika kazdych 10 min , tak neviem to by som musela byt stale snou ucupena v trave chichi... ved uvidim mozno sa do toho dostaneme a zacne si uvedomovat ze vlasne cika, podla mna to teraz este nevie, ze ma drzat a cikat iba do serbla... ked ju necham holanko tak sa pocika aj 5 x za chvilocku ale to som uz pisala....
Zajtra pojdeme do toho parku neviete kolko sa tam teraz plati nemam ani sajnu... mala bude mat aspom zabavu.
Dnes sme boli len na kofce a prejst sa do lidlu,ajstak vrieskala nechcela uz sedet v kare , asi som ani nemala kupovat tie golfky ona zachvilu ani tam nebude ,no neviem si predstavit ze sa budem terigat peso ... ved nikam nedojdeme... co porabate?
Zajtra nevarim som robila zasa gulas z diviny a knedlu.. tak mame navarene ale len pol hrnca uz ho moj s malu stacili zjest. 😀

lulinak
9. máj 2009

Ahojte.

vladkaz1 ja som malej dala nočník na chodbu a povedala som jej že ked bude chcieť cikať tak nech ide sama,ale ona mala 2 roky.Najprv chodila každých 5 minút 🙂 ,ale postupne sa to predlžovalo a sem-tam sa ešte pocikala,ale to je normálka.A ja dávam aj mladšiu na nočník hned ráno sa viciká aj vikaká a aj hocikedy ked ma napadne tak ju dám a skoro vždy sa viciká.A to som začala asi pred mesiacom ked sme jej potrebovali zobrať moč a ona takto šikovne urobí čo treba.

A všetkým marodom skoré uzdravenie želám.

basado
9. máj 2009

vladka ja som maleho bravala bez kary už ked mal 1rok aj 6mes. nechcel mi tam byt, tak som ho bravala na pešaka, ale bolo to celkom fajn aspon sa mi unavil 😀

vladkaz1
9. máj 2009

Ja viem ,ja ked poviem ze ma cikat do serbla ona este nerozumie alebo rozumie ,ale nechce jednoducho je jaso nepocuva jasi sa no proste nasa Lucinka oplasena 😀
Ale asi to zacnem doma robit ze bude bez plienky budem pochodovat so serblom, aj by som usetrila na plienkach, niekedy prebalujem aj kazdu pol hodku a to ma 2 kilovu plienku , mi mame doma od zeme dost chladno sme na prizemi, aj ked ma ponozky tak zachvilu ju strase a stale cura....
Basado no parada ale moja sa ucupi zbiera pupavu , ked chcem ist dalej tak sa pleskne nepohneme sa tak neviem ako by som prisla s Druzby na zatvor asi za 2 dni a este nakup tahat 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre