Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

gabuliik
5. nov 2009

Alee ahoj.Konečne sa sem niekto pridal?Inak baby,poviem vám to na rovinu .... totál to tu flákate.V poslednej dobe to tu ťaháme len ja ,Lyon a Bubi.

lyongirl
5. nov 2009

no uvidíme, čo bude ďalej ☹ a dakujeme 😉

ináč aj ja som dnes uvažovala, že všetkým, čo to tu flákajú vynadám, ale akosi sa mi po tom všetkom nechcelo 😝
asi robia užitočnejšie a zábavnejšie veci, žeby momentálne sexuálna výchova? 😀 😀 😀

lulinak
5. nov 2009

Ahojte.
Tak ja som tu už tiež 🙂 .Ja posledné štyri dni zháňam Lianke čižmy a už som z toho na nervy ☹ .
Baby nech sú tie vaše deťúrence čím skôr ok.Naša Miška je zázračne zdravá-musím si zaklopať 🙂 .A to je bez liekov z imunológie.Tak dúfam že jej to aj naďalej vydrží.
A s tou astmou mala aj Miška predpoklad,lebo mala minulí aj tento rok v zimnom období každý mesiac laringitýdu a opakované laringitýdy sú náznakom astmy,tak dúfam že už nebude mať,lebo predpoklad má,MM má astmu 😒 .
Baby dnes zaspali okolo 21.45 tak preto som tu aj tak neskoro a MM je na nočnej,tak tu môžem byť ja 🙂.

lulinak
5. nov 2009

lyongirl,homeopatiká užívam aj ja občas keď je treba a aj babám dávam napr.od kašľu a keď Mišku bolí hrdlo,ale inak nič iné.Ale mne to moc nezaberalo,ale Mišule áno na ten kašeľ

lulupopo
6. nov 2009

Ahojte trnavske mamicky,
ja som este len mamicka cakatelka, ale sem tam Vas citam ... dozvedam sa mnohe veci, aj vdaka Vam.
Co uz mate babenka, chodili ste na predporodne kurzy do materskeho centra v tt na okruznej? Ak ano,ake ste mali z toho pocity?

vladkaz1
6. nov 2009

Gabika holtov krem 🙂 1E tusm stoji ten nam pomaha ,ale smrdi jak des otrasne aj malej sa sem tam spravi na tvary alebo na nozke ale je to len obdobne som zvedava cez leto ...
Inak ja flakam .. ale baby do teraz som sem chodila len ja a vzdy ked som nakukla nik .. tak ma to prestalo nejako bavit a nemam ani cas ...
Domi no to je mi luto ze je maly taky chorlavy dufam ze sa cim skor date do kopy a nebide to nic vazne..
Bubi co si sa neozvala?
Ja homeopatika nepoznam .. neskusala som este 🙂

lyongirl
6. nov 2009

Ďakujem baby 😉
Táto noc bola des, Alex síce celkom ok, ale stále sa prehadzoval a vedela som o každom jeho pohnutí, zato Rišeno 1/3 noci prereval, stekal mu sopel a mal zapchatý nos. Nechcel spať, ale hrať sa a ja zúfalá. Išla som spať o 23:00, o 00:00 som ešte nespala a Rišeno buntošil skoro do 03:30 😝 , potom ho nejako MM uspal a Alex ťahal zas do 9 rána. Teraz raňajkujeme a potom ideme ešte na ušné a obvodnej.

lulupopo - bola som 2x na predpôrodnom kurze a všetko, čo som sa tam dozvedela som mala naštudované už z knižiek, nijak ma ten kurz nezaujal, trval aj o vyše hodinu dlhšie, lebo pani kecala stále to isté dokola...
To som bola ešte ako tehotná pri prvom. A dýchanie sa mi pri prvom pôrode osvedčilo, ale pri druhom nie, nedalo sa mi tak dýchať, ako nás učili...

hipuska
6. nov 2009

ahojte, ja som tiez z trnavy, teda som sa tu vydala a byvam tu iba rok, takze mi celkom dobre padnu rady....momentalne by som potrebovala topanocky na prve chodenie pre maleho...doktorka odporucila kupit sandalky s pevnou petou....kde take zozeniem?

lulinak
6. nov 2009

hipuska,skús v zdravotníckych potrebách,alebo v mede

lulinak
6. nov 2009

Ozaj Gabi,aj Lianka má zhoršený atopáík a dosť.Hlavne nožičky a tiež sa mi nezdá že by to bolo stravou,aj MM to má teraz zhoršené tak to je možno ročným obdobím alebo čo. 😒

hipuska
6. nov 2009

a kde ich najdem? zdravotnicke su tusim ked pojdem stale rovno po hlavnej, nie? A meda?

tehulka4
6. nov 2009

caute amminecky...no tak sa vam veeeeeeeeelmi ospravedlnujem..🙂..tento tyzden sme mali taky nejaky rozlietany..v utorok sme boli svokrovmu bratovi v bytci na pohrebe a stredu a stvrtok som bola u segri, ze ench sa deti pohraju, takze poriadne som sa k pc nedostala az teraz..malemu sa konecne posunuli hodiny, lebop doteraz mi vstaval rano uz o pol 6 ked nie skor..od vcera mame novy zub v poradi uz 7, no ale boli to nervy s tymto, lebo maly bol furt uhucany a mne to uz islo na nervy..co sa tyka homeopatik, nam velmi nezaberaju..aj v lekarni mi povedfali, ze homeopatika zaberaju ako komu..a inak nove nic, akurat ze maly odkesy chodi je vsade a furt nieco vymysla..ach jaj..dnes ideme plavat tak dufam, ze nas neofukne a nebudeme chori, ked s e sa uz konecne zbavili toho soplika..🙂

lulupopo, ja som tiez na ziadnom kurze nebola,ale kamosky co boli povedali ze to boli zbytocne vyhodene peniaze, pretoze, v skutocnosti to bolo ine a to co im hovorila ta pani, tak ako hovorila lyon vedeli uz z knizky..,a sestricky ti presne povedia co mas robit a dokonca ta naucia aj dychat popri rodeni, takze moj nazor je ze je to o nicom.....ale zasa ked bude prejhliadka porodnice, teda ak chces rodit v TT tak urcite odporucam..aspon vies do coho pojdes, teda aspon co sa tyka priestorov a tak.nebudes z toho este vaic vystresovana..🙂

hipuska, ja som uuplne prve topanocky kupila u kesslera, to je tam ako je hruby kostol..nie su sandalky, ale 3/4 mamiciek v mojom okoli ktore stretavam, tak kupovali tiez a boli s nimi spokojne,..stali tusim okolo16 eur..len nam potom narastla nozicka a mame problem dostat topanockly, lebo amme vysoky nart a tu v TT je to s topankami o nervy..

tehulka4
6. nov 2009

inak baby, co davate drobcom na ranajky? mne maly dnes normalne odmietol mlieko a ja netusim co mu mam dat.. ☹ normalne ze sokova terapia..🙂z nicoho nic mlieko nie..a chleba sa mi zda rano o 7 do neho tlacit skoro..

tehulka4
6. nov 2009

hipuska, meda je ako ked pojdes po stefanikovej smerom k zelenemu kricku na tej strane ako je kostol ale viac k tomu kricku..a tam je lekarentusim nejaka pizzeria ci co to tam je tiez hned vedla..

lulinak
6. nov 2009

A aj ja som malej kupovala u kesslera.
Lucia ja dávam malej buď jogurt,alebo chlieb z nátierkou,alebo so syrom,veď už má na to vek.

hipuska
6. nov 2009

vdaka dievcata pojdem popozerat v pondelok, idem rychlo upratovat kym maly je u babky

lulupopo
6. nov 2009

dakujem baby, ste ma uistili.. ja som bola zatial iba 1x a tiez mi to prislo zbytocne... a mali ste pri porode partnera? ja ho tam chcem mat, tak som myslela, ze preto by bol ten kurz uzitocny... ale pochybujem... musi partner absolvovat nejake sedenie , kde bude pouceny?

lulinak
6. nov 2009

lulupopo,ja som manžela mala pri prvej a je to super vec a pri druhej sme nestíhali,nie že by tam nebol,ale hned ako som prišla som išla na sálu a malá bola na svete 🙂 ,to by sa nestihol ani prezliecť 🙂 .Nemusí ísť na žiadny kurz,len si zaplatí 16,60 po novom asi keď sa nič nezmenilo vtedy to bolo 500sk.

lyongirl
6. nov 2009

lulupopo - najlepšie bude ako písala tehulka, keď pôjdete pozrieť obhliadku pôrodnice, býva to každý prvý pondelok v mesiaci, zraz je dole v pavilóne a tam vám všetko vysvetlia aj čo a kde má stáť manžel pri pôrode, na kurze to je nič moc.

Tak dnes doktori absolvovaní, aj som si poobede s deťmi pospala, Alex ešte spí. Má zníženú imunitu a navyše je chudokrvný. Na budúci týždeň ideme do Podd. Biskupíc. Som, zvedavá, čo všetko nás čaká ☹ , teda okrem behačiek po doktoroch, to je to najmenej, hlavne nech sú deti zdravé.
Už som sa tešila, lebo nám niektorí dr. vypadli, zostalo len očné a kardio a teraz ešte aj BA a imuno sa pridá, ach jaj... ☹

lulupopo
6. nov 2009

lyongirl, lulinak a vsetky, ktore ste mi poradili dakujem🙂
Este sa opytam chodili ste cvicit pocas tehu do Nukleonu?
Vraj je to tam dobre, len neviem kontak zohnat na tu zenu, ktora vedie tie cvicenia...a 7.12.pojdem na exkurziu... tento mesiac som to prepasla... tam sa asi netreba vopred objednat, asi staci, len ked o tej 14 hod budem dole na vratnici vsak?

emak
6. nov 2009

ja som tu tiež nová - som len v 11 - týždni tehotenstva a v Trnave bývam necelé dva roky

lulupopo - aj ja by som chcela chodiť na tie cvičenia do Nukleonu, len som o tom počula - nevieš od ktorého týždňa tehotenstva sa tam chodí?

gabuliik
6. nov 2009

Čaute.
Vladi ďakujem,hned zajtra to behnem kúpiť do lekárne a uvidím či to pomôže.

Lulinak,ja viem ,že to zhoršenie je ročným obdobím.Len v takom rozsahu,v akom to má teraz to ešte nemala.Ona má totál všetko flakaté,že neviem čo skôr natrieť.Tak ma to štve,že až.Od mája do polky septembra mala pokoj.Ani jeden flak.Za to teraz sa to na nej vyvrbilo statne.

Inak,podla mna sú tie cvičenia tiež zbytočne vyhodené prachy.Ako tu už bolo písané,tak sestričky na sále ti aj tak všetko povedia. 😉

No a k tým topánkam .... v TT niečo zohnať je fakt totálny problém.Ja vždy pri kupovaní topánok idem zošalieť z toho,že tu sa nedá nič kúpiť. 😠

tehulka4
6. nov 2009

gabulik, idem dnes k nasim, mozem ti ho hodit ked chces skusit ci to vobec zaberie..

lulupopo
6. nov 2009

emak vraj od tretieho mesiaca... ale tiez som skor skepticka... lebo v materskom centre sa mi to nepacilo... a ze vraj v nukleone je to better, tak neviem... mozno tam pridem raz a koncim... ved predsa nase mamy nechodili na kurzy a sme tu zive a zdrave🙂 .... i ked som si zo zaciatku myslela, ze mi to pomoze... ano pomoze... vytahovat peniazky z vrecka

stankatt
6. nov 2009

tak som tu 🙂
na tie kurzy som chodiôa- teda bola som 3x a uz by som nesla.... exkurzia v porodnici je ovela lepsia 😉

gabuliik
6. nov 2009

Tehu dík za ochotu 🙂 .Len som si to prečítala až teraz.No neva.Zajtra sa prevezeme ... pôjdeme k našim,tak mi MM volakde pristaví 🙂 .

bebca
6. nov 2009

ahojte,
podla mna je chodit cvicit blbost,ja som nechodila, porod trval 20min a bolo vsetko v pohode. 🙂

vladkaz1
6. nov 2009

Gabi a natieraj minimalne 3 dni na prvy to ani nam nezaberie 🙂

gabuliik
6. nov 2009

Dík Vladi,skúsim.Uvidím čo to povie ... 🙂
Čumla som si Panelák,ale len tak jedným okom,lebo som umyvala riady a potom zem.Ešte idem žehliť.Potom sem mrknem,či sa to tu rozhýbalo ... 😀

tehulka4
6. nov 2009

gabulik, ak by sa ti nahodou nikde MM nezastavil, daj vedeit zajtra donesieme..😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre