Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

mata25
1. jan 2010

aj my sa pripajame k prianiu vsetkeho dobreho do noveho roka. ledva sme dozili polnoc s muzom, uz sme spali pred telkou. potom sme trosku utisili psa ked sa strielalo a najvacsia sranda bola ked na parkovisku pred domom sused robil ohnostroj a nas maly sa ani len nepohol, vsetko prespal ani nemukol, musel byt strasne zniceny. 🙂

marcelkatt
1. jan 2010

Ahojte, aj ja prajem všetkým maminkám a ockom, detičkám šťastný nový rok, aby bol lepší ako rok minulý, hlavne nech sa všetci tešíme zo zdravia nás a našich blízkych. Veľa lásky a spokojnosti.

My sme Silvester strávili spoločne s mojim ocinom a bratom s jeho rodinkou, potom sme išli do Bojníc k známym a vrátili sme sa o 4-tej ráno. Erik bol úplne 1x takto hore, vôbec nebol zlý a mal velikúúúú radosť z ohňostroja a všelijakých petárd. Tešil sa veľmi. Zaspali sme všetci o 5-tej a vstávali pred obedom. No teraz už Erik spinká, už bol unavený. Potiahne zrejme do rána, uvidíme. Zajtra ideme ešte k mojej krstnej a v nedeľu večer už do Trnavy... ale nechce sa mi veru. No mm musí do práce.

Ozaj prvé miminko Slovenska je z Nitry a inak 2 minúty po polnoci sa aj v Handlovej narodilo dievčatko. Tam som rodila a ak budeme maž druhé, čo verím, že áno, tak plánujem zas tam...

Lion blahoželám Riškovi k zúbkom a nech mu idú už rýchlo a bez trápenia! Nášmu vyšiel prvý v 5 mesiacoch a potom sa to rozbehlo. Ako ročný mal 11 zúbkov myslím, potom dlho nič a teraz má 16. Ešte mu chýbajú posledné stoličky vraj zadné.

stankatt
1. jan 2010

Stastny Novy Rok vam zelame 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lyongirl
1. jan 2010

Marcelka díky 😉
boli sme dnes v tej Galandii, veď čo viete s deťmi robiť doma a stále povonku nás tiež nebaví, bolo super, pred chvíľou sme sa vrátili, Riško zaspal v aute od únavy, Alex ešte pozerá TV

marcelkatt
1. jan 2010

My sachystáme do Galandie tiež no malý má soplíky teraz, asi zo zúbkov neviem...

gabuliik
2. jan 2010

Čaute.
Malý mi spí,Monika hrá s MM pexeso,tak som sem na chvílu behla.... Pôjdem ešte poumývať zem,aby som nemusela večer.Ale dneska mám nejaký den o ničom.Nič sa mi nechce. 😝

vladkaz1
2. jan 2010

Gabi ja mam tak isto .. dnes doma jak v hajzliku vcera som vsetko vyupratovala mna to nebavi 😝

gabuliik
2. jan 2010

Čaute 😉
Tak som tú zem poumývala a normálne banujem.TAk ju ešte zahnusili,že môžem ju ísť teraz poumývať znova.Švacne ma.Ja neviem,či len naše deti sú také prasiatka alebo aj ostatné..... 😒

No,pobolieva ma hrdlo.To neznači nič dobré a v pondelok musím ísť s malým k dokine.Má hrozný soplisko a kašel a chrčí.Teplotu nemá,ale nech ho popočúva.Pre istotu.Už sa to s nami vlečie až moc dlho.Nech je letoooooooooooooooooooooo!

vladkaz1
2. jan 2010

gabi nie len vase deti ,zatial mam len jedno ale maoja mala v kombinacii s mojim muzom hotova pohroma .. doma bordel to iste mame my doma marna joja snaha ja som dnes rezignovala kazdy den uvyvam kopce riadu mozem sa na to vykaslat ,dnes si umyl MM raz za uhorsky rok .. fakt ma to nebavi 😝 😀

basado
2. jan 2010

Ahojte ma mamičky, ja som tu hrozne dlho nebola neviem či si budete aj na mna pametat. len vam chcem zaželat všekto krasne v novom roku, dobrych ludí popri boku, vela šastia, vela zdravia, nech sa všetky plany zdaria 🙂 🙂 🙂

vladkaz1
2. jan 2010

Basado jasne ze si na teba pamatame ,aj tebe a dakujeme a prid castejsie 😉

basado
2. jan 2010

no keby bol čas na to. ale budem sa snažit 😉 🙂

basado
2. jan 2010

vladka ako sa mate? bruško rastie? 😉

vladkaz1
2. jan 2010

Ahoj mame sa fajn ,pomalicky rastieme len nepriberam moc mam kilo a pol hore co si osobne myslim ze to nieje dobre ☹ som zvedva co povie doki

gabuliik
2. jan 2010

Čau basado! 😉

Vladi,neboj,ja som do 5teho mesiaca pribrala len nejaké 2kilečká.Lebo mi bolo furt zle.A potom z ničoho nič 4 za 6týždnov. 😝

vladkaz1
2. jan 2010

no lenze mne uz dlho neni zle ,ani nic a nepriberam .. ale tak sa utesujem ze asi to ide vsetko malemu

marcelkatt
3. jan 2010

Vladka, ja som za celé tehu pribrala presne 6kg a malý mal pri narodení 3860g, takže pohoda, no tiež som sa bála, že to je málinko. Po pôrode som mala svoju váhu hneď, no teraz mám zas navyše 3kg cca a to nie som tehu 😒

lyongirl
3. jan 2010

Vladi neboj, aj keby si nepribrala nič, malý si z teba zoberie to svoje 😉
Lepšie pribrať menej, ako mojich 25kg 😝 a deti nedonosiť, ešteže mám taký dobrý metabolizmus, alebo gény? a všetko je fuč 😀

gabuliik
3. jan 2010

Lion,ten metabolizmus ti závidím.... 🙂

Dnes ma ten môj MM tak vytáčal,že až.Nechávala som mu deti na starosti,že nech si posledný den odpočinie,lebo od zajtra ide MM do práce a on bol z nich totál nervózny.Hovorím mu,že neviem čo by robil keby s nimi musel byť celé dni ako ja..... 😠

marcelkatt
3. jan 2010

Gabulik, chlapi asi nemajú šajnu čo to je nonstop byť doma s deťmi, nevyspať sa a všetko postíhať a ešte sa aj usmievať...

lyongirl
4. jan 2010

Macka, Gabulík - úplný súhlas 😉
Nášmu Rišulovi idú zuby, baby je jak čert, takéto "zlé" dieťa som ešte nemala, pomóc ☹ som psychicky vyčerpaná a MM sa bol včera lyžovať, ja som bola u mamy, boli sme naňho dve a mali sme dosť...

vladkaz1
4. jan 2010

No baby ja vam verim moje pekne ,ja to zazivam teraz doma ,mala je jak vymenena cert cert cert ,jednoducho jej idu zuby je zla az otravna .. a co s tym mam robit ved je moja musime pretrpiet ...ale mame tak isto co robit
Dnes rano vstala otvorila sama ladnicku a doniesla mi nacate mlieko maminka mliecko je je ohrej 😀 😝 ma skoro porazilo 😠

marcelkatt
4. jan 2010

Pridávam sa do klubu- tiež nám idú zúbky 4 naraz posledné stoličky zadné. Malý teplotuje, je urevaný, v noci mi zle spí. Potom zas dlho doobeda a nevychádza poobedné spinkanie. Hrôza. U Erika viem presne o každom zube, ktorý mu ide. Vždy má teploty vysoké, plače. ☹
Aj včera zobudil sa až o 12-tej na obed, potom zaspal cestou z PD do TT a doma išiel tým pádom buvať po 23tej. Už nech sa to dá do normálu. Doma mám neporiadok, mm poobednú takže zas všetko sama ako vždy. Som si zvykla, že bol doma, aspoň malého brával von.

marcelkatt
4. jan 2010

Baby a čo dávate na zúbky? Mala som už rôzne gely a nič nezaberalo nikdy. Dala som mu Nurofen od bolesti a zároveň aj od teploty a potrela som mu to šťavou z citróna trochu. 😒

vladkaz1
4. jan 2010

macka ja som pocula ze troska konaku potriet zub .. ale neviem ..
No to mas veru pestre ,ja sa tesim ze moj ide do prace ,ja si potrebujem v klude upratat a mat jeden den doma cisto prosimta ,lebo ma to stve ja mam jak 2 deti doma bordelarske .. stale len riady a vsetko vevravim ze mala je stale na nom nalepena .. ale vsetko okolo je namne ... a poraza ma s toho
Dnes nam boli opisovat vodu o 10 tej my sme este spali 😕 tak isla od hora potom k nam dole .. povedala ze mame malo vody spotrebu ,no pochybujem ked sa nonstop clapkame vo vani 😀

lyongirl
4. jan 2010

Tak ja som o Alexových zuboch vôbec nevedela, prvý mu objavila moja mama, druhý MM, jednoducho ma prestalo baviť mu každý deń čumákovať do pusinky a ony sa objavili a nikdy mu nič nebolo, nevedela som, čo je to, keď lezú zuby, zato teraz to viem veľmi dobre.
Macka ja dávam Kamistad gel, pri Alexovi som mala niečo iné, už si nepamatám názov, ak ma osvieti, tak napíšem, ale nemám pocit, že by toto nejako extra zaberalo, poradila mi toto lekárnička, že je to najlepšie, je to totiž aj na zubné protézy/ak ťa otláčajú na ďasnách/. na každého zaberá aj iné, ale ten nurofen je dobrý...

marcelkatt
4. jan 2010

Vladka aj nás zobudila. Teda mňa. My máme spotrebu viac studenej vody,lebo aj umývačka berie studenú potom ohrieva. No málo nemáme my, lebo denne tiež niekedy aj 2x sa malý kúpe. Miluje vodu no... Ani neviem ako sa to ráta, zapísala som si to číslo čo odpísala.... No ale zas elektrika to bude dosť asi. Viac ako minulý rok určite, lebo to sme boli vtedy častejšie mimo TT v 2008. A vr 2009 už tak nie, iba dovolenka čo bola pár dní. Takže to bude pestré, v lete to vyúčtovanie za všetko. Jedine čo som zvedavá na kúrenie, lebo my málo kúrime. Ráno vyvetrám asi 10 min potom dám na plné radiátor asi na pol hodinu a nechám na 2ke. Tak uvidíme ako pomohli merače tepla. Lebo tu všetkým vracali dosť a nám fakt biedne, nechápem to. No zvýšim asi zálohy neviem.

lyzenka
4. jan 2010

Marcelka,

my sme používali MUNDISAL gel - ten je fakt super....aj mňa keď boleli ďasná - tak to dobre strrrplo....je dobrý naozsaj...
predtým sme mali CALGEL a to bolo oničom....

vladkaz1
4. jan 2010

makca no ve my sme mali len 500 preplatok na vode a na elektrike 600 sk a ostatny 12 tisic 😀 ja to nechapem .. no som zvedava tento rok aj ja .. 😝
Lion my sme pouzivali tiez nejaky gel ani za boha si nespomenie ako sa volal, ale malej nezaberal..
mala ma vsetky stolicky teda posledne vonku ,som zvedava co jej tam bude este rast ..kedze jej chybaju zevraj este 4 ry zuby a ja neviem kde sa jej to tam zmesti chuda moja 😀

lyzenka
4. jan 2010

jejda baby,

no ja už som myslela, že už má všetky zuby....no musím mu kuknúť teda.....lebo sme nejaký chorý ....má vyššiu teplotu ....a kašel..... (a to mával vždy keď mu išli zuby)....a tiež umrnčaný.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre