Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

lenocka6
17. feb 2010

a aj nezbedné, keď majú tú svoju šibalskú siličku 😉 😀

marcelkatt
17. feb 2010

😉

lenkahrehusova
17. feb 2010

Baby, ďakujem za rady ohľadom topánočiek 🙂
My sme sa práve vrátili z vonku. Už sa to pomaly začíma topiť, takže bude riadna člaptanica 😒
V meste sneh padal aj zo striech, tak som musela byť v strehu.

claudinka
17. feb 2010

marcelkatt uuuzasna basnicka, nasmiala som sa, kruta realita toto 😀

tehulka4
17. feb 2010

zdravim zienky...🙂 no tak i dnes mame od obeda teplotku...noo super, a to mame ist pozajtra na lyzovacko-sankovacku...som vo "vytrzeni, lebo netusim ci su to iba zuby, alebo sa na nas okrem soplikov nalepilo..a vy ako sa mate?

gabuliik
17. feb 2010

Baby,čaute ... 🙂
Dnes mám za sebou ťažké poobedie... Malého mi okolo obeda zobudil svokor... idem s malú zo škôlky a od brány som počula ako plače a kričí mama ... MM ho nemohol utíšiť.Takže spal hodinku a bol hrooozne zlý a urevaný.Inak,včera ho zas zobudila svokra.O tej istej dobe.... Monika mala tiež blbý den.Nudila sa ,tak robila zle.Nechcem ich brať von,kým má malý ten soplík.Ešte aspon do piatku nech sú doma.
A ešte sme malému schovali dudel,lebo teraz ked má ten soplík,tak z neho hrozne slintá.Dala som mu ho až pred spaním.Tak aj preto bol uplakaný... 😝

gabuliik
17. feb 2010

Tehu,musíš tajne dúfať,že sú to len zuby .... 😉

marcelkatt
17. feb 2010

Claudika- no presne tak tá básnička to vystihla.

Tehulka - juj teplotka.. dúfam, že ako prišla aj odíde. Držkajte sa.

Gabulik- to svokrovci nevedia, kedy malý spáva, alebo to robia úmyselne, aby Ti pokazili náladu?

Ja so akurát okúpala Erika, dala sirup, Nutrilon a ide spinkať.

gabuliik
17. feb 2010

Marcelka, neviem ... Oni vedia kedy chodí spávať.A najhoršie je to,že ho nechávam v kočíku na chodbe.A tade sa chodí dnu.Takže tak.Ja už nevládzem sa s nimi dohadovať a vysvetlovať im to.Keby aspon chodili kvôli dôležitým veciam ...,ale sú to také blbosti.... napr. svokra pravidelne nosí 1 porciu jedla ... ako keby to nepočkalo tu hodinu ,dve...

Mne už spia,chvalabohu.Teraz sa tu trochu motám,oddychujem a pôjdem umyť riady. 😝

lenocka6
17. feb 2010

Ahojte, naše detušky sú momentálne v najväčšej výkonnosti a som zvedavá ako zaspia. Malý si dnes poobede pospinkal dve hodinky, obyčajne ho toľko nenechávam, ale keď je chorý. Teplotka nám dnes moc nestúpla, najviac mal tesne po obede 37.3, takže uvidíme ako to dopadne zajtra. Tiež sme mali naplánované ísť na chalupu už druhý týždeň, ale bohužiaľ, deti a ich zdravie je prvoradé. Normálne rozmýšlam, že pôjdem v sobotu do školy, aby som si trochu oddýchla.
Gabulik, normálne ľutujem malinkého, že sa nemohol poriadne vyspinkať. My sme tiež sem tam mali takýto problém, ale bola som tvrdá a razantne som odmietala nakuknutia do izby, či ešte spí. Ale naše deti od skorého veku nespinkajú poobede, takže to už chvalabohu nemusím riešiť.
Marcelka, inak tiež som ti chcela povedať, že tá básnička je suprová. Ale u nás to zrovna vtedy nebolo na mieru šité, lebo dva dni cez víkend mal malého MM a potom zase dve noci vstával tiež on. Takže to bolo úplne naopak. Ale túto noc sme sa krásne vyspali, len Emka sa o jednej k nám sťahovala, ale sme sa dohodli, že zostane vo svojej postielke. Nakoniec spala do siedmej, čo sa u nej teda nestáva. Prajem Vám pekné sníčky, detičky nech krásne spia a teplotky nestúpajú. Majte sa 🙂

gabuliik
17. feb 2010

Pridala som do albumu foto z maškarného ... ak chcete mrknite.Je to v Andrejkovi 🙂

lenocka6
17. feb 2010

gabulik, krásne detičky, krásne masky, si teda veeeeeeeeeeeeeeeeľmi šikovná. 🙂

marcelkatt
17. feb 2010

No Erik už spí. Som zvedavá na noc, lebo ho drhne ten kašeľ a potom plače. Teraz pečiem bábovku a papám, čakám na Panelák. Potom spravím obed na zajtra.

Gabulik pekné fotočky naozaj. Šikovnica si veru. Ja na také nie som, skôr mm

gabuliik
17. feb 2010

Ďakujem 😉 ,ale zas až tak krásne to nebolo.Ale detom sa to páčilo ....

marcelkatt
17. feb 2010

Gabulik, náhodou veľmi milá kačička naozaj 🙂

lyongirl
18. feb 2010

ahojte, my sme mali dnes zase behačky po dr. a alex má ATB ☹ . Normálne mi zaspal o 11:45 na gauči ako pil čaj z fľaše. Teraz spí aj z Rišíkom, tak sa idem ešte naobedovať. Chytilo to aj Rišíka a bolí hrdlo aj mňa a to sme boli len 2 týždne bez ATB, ja už neviem, čo sa to deje.
Idem ešte mrknúť Gabikine foto...

lenocka6
18. feb 2010

Ahojte, je to teraz strasne s tymi chorobami, co ja poznam, vela detičiek aj dospelých je chorých a hlavne kašlú. Ako som hovorila aj u nás to je, ale podľa mňa to nemá až taký zlý priebeh, malá mala teplotu dva dni, síce ešte kašle, ale už je to lepšie. Malý mal síce teplotu priebežne štyri dni, ale dnes ma asi vrtulku v ritke, už by behal a vymýšlal. Nás s mužom nás to tiež chytalo a mne soplík prešiel za dva dni a manželov bolesť hrdielka tak isto. Treba len vydržať, Na hrdielko dávať sirupčeky na ľahšie vykašlavanie a vela vela pit. Mne sa napr. osvedčil čaj od teekane, kašel a priedušky, veľmi pomáha, dávam ho aj deťom.

krtko.
18. feb 2010

ahojte .aj sa pridam k tym chorobam.petka mi teplotuje skoro 12 dni .a to medzi tym nemala tepolotu iba 2 dni.zvacsa mala tak 38,5 ale dnes rano jej to vyletelo brutal.rano mala 39,4 a na obed 39,9.teraz mi zaspala.zajtra ideme k dokine aj s mocom.este budu aj nejake vysledky z krvi.najprv mala dokina podozrenie na zapal pluc co sa nastastie nepotvrdilo.
nato este lenka mala v utorok 38,5 a v stredu rano 38

lenocka6
18. feb 2010

tak to ta teda obdivujem, ja som bola nervozna, ked mu jeden den klesala a na druhy den zase vystupila. Drzim Vam palce, aby to nebolo vazne a rychlo vam to preslo.

lenkahrehusova
18. feb 2010

Lyon, rýchlo sa uzdravte 🙂
Krtko,aj Peťke držíme palce, nech sa rýchlo zbaví teplotky 🙂
Gabi, super fotečky a maškarný musel byť teda parádny 🙂

marcelkatt
18. feb 2010

Ahojte, neuveríte, ale až teraz som zapla pc. Nebolo kedy. Erik stále kašle, až mi 2x zvracal z tých hlienov. No čo sa týka teploty, tak raz má, potom zas nie. Skáče mu.No dnes je od rána bez teploty. Von nechodíme nech to dobre vylieči, takže sme doma, čítame, spievame a pozeráme rozprávku.
Včera som upiekla bábovku,mm si vzal aj do roboty. Teraz robím marhuľovú bublaninu s posekanou čokoládou. Tieto poobedné zmeny mm ma nudia 😒

Všetkým detičkám prajeme skoré uzdravenie, a mamičkám úsmev na tvári zo svojich zdravých ratolestí!!!

lyongirl
18. feb 2010

tak vidím, že pomaly každé dieťa je choré 😒
Dnes si Alex pekne potiahol a ešte aj o 16:45 zaspal tu na gauči, našťastie dnes nevracal, zato Riško áno, ale zabehla mu kôrka s chleba, tak neviem, či to nebolo preto, teraz ho MM uspáva, lebo je unavený a poobede pospal málo.
Lenka dík 😉
Macka ale vypekáš, ja som tiež včera rozmýšlala nad bublaninou, sa mi do toho ale nechcelo...

tak ma škrábe v krku 😠

takže želáme všetkým skoré uzdravenie 🙂

suziad
18. feb 2010

Ahoj Lyon, rychlo sa uzdravte, Tomas ked bol maly tiez byval stale chory, skoro kazdy mesiac mal zapalene priedusky a dusivy kasel, nikdy mu nic nezistili ani oslabenu imunitu ci alergiu, vyrastol s toho, bolo to asi s predcasneho narodenia.
Inak ja doteras Lejke korku s chleba nedavam, nema stolicky tak si myslim ze ju nema scim rozkusat.
MM by strasne rad dalsie dieta, ty si taka skusena da sa to zvladnut 😵

marcelkatt
18. feb 2010

Ahoj Lion, mm má rád sladké, sem tam berie aj do práce kolegom, tak ak poslúcha mu upečiem 😀 😀 😀 a musím povedať, že teraz láme rekord 😀 fakt pomáha sám od seba, volal z roboty, ako je malému...

Náš malý nebýval chorý, teraz je 2x, no liečime bez ATB, má iba kašeľ, tak hádam stačí ten sirup. Uvidíme ako do nedele, ak by to neustúpilo, tak vybehnem k dr. Nechcem tam hneď ísť, aby v čakárni niečo nechytil. No musím povedať, že na to, že má oslabenú imunitu sa drží celkom dobre, od septembra do mája dávam denne IMUNAL.

lyongirl
18. feb 2010

Suzia čaves 😉
tiež si s dr. myslíme, že to je tým predčasným narodením, že mal nedozreté pľúcka a preto sa mu to tam všetko chytá a usádza a tiež sme sa dnes o tom bavili, že mu musia dozrieť, alebo teda, že musí z toho vyrásť...

suzia k tomu vekovúmu rozdielu máš IP

gabuliik
18. feb 2010

Baby čaute.
Dnes som bola poobede 3 hodiny u mojej babky upratovať.Poviem vám,riadna fuška.ona má milién sošiek a vázičiek a čo ja viem čoho.Mali sme so segrou čo robiť. 😝 Prišla som domov a tam jak po výbuchu.Skoro ma šlahlo.Trochu som to spratala a teraz čakám či malý zaspí,aby som mohla isť pokračovať ...

Inak,už začína soplík aj Monike a je zachrípnutá.Tipujem,že v pondelok s nou pôjdem k dokine....

marcelkatt
18. feb 2010

No tak malému vybehla teplota. Nie vysoká, po odpočítaní má 37,7. Dúfam, že mu nestúpne. Odsala som soplíky, dostal sirup a mlieko a driemka.

marcelkatt
18. feb 2010

Gabulik tak si sa dnes namakala.... Takže aj Monika bude chorá? Toto počasie priamo stvorené na vírusy, chrípky a podobne. Jeden sa vylieči a druhý to dostane a potom kolobeh.

Lion aj staršiia sestra má syna predčasne narodeného a do 4-5 rokov problémy s prieduškami a imunitou. Potom to ustúpilo.

lyongirl
18. feb 2010

Maci, tak dúfam, že aj nám to ustúpi a že deti z toho vyrastú, ale je to na nervy a únavné a stále ATB tiež nie je dobré, to oslabuje tú imunitu a kolotoč stále dokola

marcelkatt
18. feb 2010

Veď to Lion, že ATB nie sú dobré často, ale čo pomôžeš si, keď sú deti choré a jednoducho ich potrebujú... Už nech je jar a dúfam, že bude krásna nie upršaná.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre