Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

gabuliik
7. mar 2010

Macelka,aj mne to ide do brucha a stehien.A už ma to štve,tak som začala cvičiť a odhodlávam sa na dietu.Ale mooooc sa mi do toho nechce... 😝

marcelkatt
7. mar 2010

Ani mne moja. Som lenivá ☹

lyongirl
7. mar 2010

Gabi nie je to bohviečo, ale boli dni, keď nejedol nič, iba chrumky a MM, v jednom kuse bol na cecku, lenže on sa z toho už nenaje, ale to bolo, keď bol chorý, tak som ho chápala a som rada, že papá aspoň to varené, snáď ho to časom prejde, občas zje trošku banána, dnes 1/4 a včera skoro 1/2, tak som sa tešila

Vladi šak ty furt vyváraš...ja som rada, že nemám takých žrútov doma...

Baby dávate deťom do 3 rokov v jedle cesnak? Lebo som dnes varila tú špenátovú, ja do nej dávam cesnak osmahnúť na cibuľke, ale Rišulovi varím ešte zvlášť, iba občas má niečo z nášho a najprv som mu chcela dať z nášho, ale mama ma prehovorila, že ak tam dávam cesnak, tak mu mám uvariť zvlášť, že deti do 3 rokov by cesnak nemali, že je ťažký na žalúdok, ale Alexovi dávame už dávno, veď ja si neviem predstaviť variť bez cesnaku...

bordinka
7. mar 2010

lenocka to byvas v tomm novom co tam je dole ten bar?Ak ano tam byva moj sef a mozno ma poznas aj s mesta...robila som v langoske...vedla prima sportu 🙂 Pozerali ste miss??mne sa velmi pacila ta 1...ale aj ta co vyhrala bola pekna..

marcelkatt
7. mar 2010

Lion, ja dávam do varenia cesnak, však nie moc a v pohode aj Erikovi, ale nie na večer. Nič mu nebolo nikdy našťastie. Nedávam mu klobásy, slaninu a korenisté a slané jedlá... Vegetu napríklad kupujem bez glutamanu, buď Solčanku, alebo Alnaturu. Ale zas ho nechcem od všetkého strániť, aby sa nestalo, že niekde niečo zje a bude mať buď alergie, alebo nejaký iný problém. Mliečko kupujeme ešte umelé, no jogurty a mliečne výrobky papá klasické z kravského mlieka a nemá problém. Aj krupicu, alebo BB puding mu varím z kravského, aby bol pripravený, keď vylúčime Nutrilon.

lenocka6
8. mar 2010

Ahojte, Bordinka, ano v tom kde bol dole bar. Kto je tvoj sef, ak mozem vediet. Je to mozne, ze sme sa uz niekedy videli. Langose vedla Prima sportu poznam. Ale bohuzial nepapam 🙂 A momentalne tam uz ani prima sport tusim nie je. Ja som Misku nepozerala, nejako ma taketo sutaze prestavaju bavit.

lyongirl
8. mar 2010

Maci ja tiež nepreháňam s extra zdravou výživou, ale nedávam salámy/suché/, paštéky, klobásky, údeniny a také veci, čo nie sú moc zdravé, majolku, tatarku, tak isto mám vegetu bez glutamanu, nehovorím, jedol už Xkrát hranolky z trúby, jedol aj hríby a tie sa odporúčajú od 3 rokov, niekde dokonca od 10, lebo sú ťažké, ale on ich moc nezje, zatiaľ problém nemal, len je vyberavý. Neje nič mliečne a odkedy sme prestali dávať UM, tak nechce žiadne mlieko. Jak sme skončili s UM, tak vypil aj kravské, aj kakao, ale jedného dňa seklo a nechcel žiadne a ani už UM ☹ Puding s kr. mlieka mal už aj Riško, keď bol chorý a nechcel nič jesť a ja som bola zúfalá, tak som mu spravila.
No nebola som si tým cesnakom istá, uvarila som zvlášť, ale nabudúce mu dám, veď ho tam fakt nie je moc...

marcelkatt
8. mar 2010

Jasné Lion, veď každá dáme a chceme svojim deťom klen to najlepšie. 🙂 náš tiež jedol hranolky, ale iba čo doma spravím, nie po tých občerstveniach a tak... No škoda, že nechce mlieko, ale možno časom sa to zmení. Náš bez mlieka nevie existovať veru, to má po mne. Ja doteraz musím mať denne... Erik vypije ráno a večer Nutrilon 330 a cez deň obyčajné mlieko ešte 330ml. Čiže denne má skoro liter mlieka, plus jogurt a chlebík s maslom, alebo syrom na raňajky, ako kedy čo máme doma 😉
Mňa trápi, že nezje ovocie ani čerstvé, ani zavárané, vôbec. Banány jedol, no už odmieta aj tie, prejedol sa ich. Jedine, čo zje tak sú výživy. Teší ma, že zje aspoň polievky, snažím sa aby mal denne polievku. Robím mu zeleninové hlavne, strukové....

marcelkatt
8. mar 2010

Čaute baby, tak malý zaspal dnes rekordne asi do minúty, nechápem... Bol unavený a upišťaný doobeda statočne veru. Ale veď nemôže byť každý deň ako med, no nie? Idem spraviť rýchlo obed, kým príde mm z práce a poobede musíme na veľký nákup. Takže sem mrknem až večer, ak tu vôbec niekto bude 😀

lyongirl
8. mar 2010

Maci my máme s Alexom dohodu, ak chce čokoládku, tak najprv musí zjesť nejaké ovocie, vačšinou je o ale banán, príde a povie, že chcem banán a čokoládku 😀
Ináč mi neje vôbec druhé jedlá, maso absolútne, občas zemiaky, alebo ryžu a tiež mu preto denno-denne dávam polievky, nech má aspoň niečo varené a teplé do žalúdka. Dnes sme mali tú špenátovú, jedli sme ju aj včera ešte večer, tú zbožňujeme, je mňam 😀
A hranolky tiež domáce, nie fastfoodové...

gabuliik
8. mar 2010

Čaute.
My sme boli dnes na otoč v meste.Vybrať prašule,zaplatiť šeky a ešte som bola mrknúť tie tenisky,ale nič! 😠

Inak,cesnak dávam malému aj ja.Teda v jedle a nikdy mu nič nebolo.A aj kravské mlieko pije a nič mu neni.A u nás zas moc nejdú polievky,oni skôr to druhé ....

lyzenka
8. mar 2010

Ahojte,

lyon, náš špenátovú nejedol ani nepamätám...on furt rajčinovú a slížovú...ale včera po dlhej dobe zjedol aj mäsko...ale musela som to tak zamaskovať so zemiakmi (aj tie dlho nejedol - iba pyré)...a s takou rajčinovou omáčkou s rajčinkami .....taaaak sa oblizoval až za ušami.... 🙂 začalo mu chutiť teraz papať...som rada....klop-klop...

lyongirl
8. mar 2010

čaute baby a lyz, ty sem teda už málo chodíš...
mne tiež dnes zjedol maso, robila som rizoto a masko nakrájala na mini.mili, aby to mohol aj Rišulo a samozrejme jedol to aj Alex 😀
ináč už sú okúpkaní, dúfam, že Rišík onedlho pôjde spať, no a Alex klasika asi až o 21:30, zpanem mu asi TV, dnes som narobená jak kôň 😝

marcelkatt
8. mar 2010

Ahojte, vieš Lion ja som skúšala už rôzne metódy, ani čokolády nezaberajú, proste nezje, on to dá do pusy, skúša, ale vždy vypľuje, alebo ho až naťahuje na vracanie z ovocia. Zje iba ten banán. My sme dnes spravili nákup, malý už spnká od 19.45 a aj mm už zaspal. Ja pôjdem asi po Paneláku.

gabuliik
8. mar 2010

Baby,my s ovocím nemáme žiadny problém.Akurát malému jablko šúpem a Monike nie.No a on ked to vidí,tak sa hroooozne hnevá.Ale nakoniec ho aj tak zje.Uvidím čo bude,ked začne také to sezónne ovocie,či to bude chcieť alebo nie.Monika nemá problém. 🙂

lyongirl
9. mar 2010

no, každé dieťa je iné...
dnes sme boli u obvodnej na kontrole, spomenula som, že Riško nechce od kedy bol chorý ovocie, tak mu dr. radšej zobrala krv na krvný obraz, chudáčik, 5 min. mu hladali žilu a nakoniec mu museli pichnúť do hlavy, taký bol uplakaný, aj spánok mal posunutý, lebo tam bolo veľa ľudí, tak mi zaspal až o 11:15 a potiahol do 13tej, tak som zvedavá, kedy zaspí poobede a ako večer, má to celé nabúrané, ešte sa nám to nestalo

bubinkaaa
9. mar 2010

- - - - - - Caute baby 🙂 ,ktora z Vas chodite s babatkom k pediatricke Mudr.Simekovej ??ja som jej dnes telefonovala,zda sa mi velmi mila po telefone(a aj sestricka),a vybrala som si ju aj hned ako lekarku pre nase babatko Zaujima ma vsak Vas nazor,tych ktore chodite k nej do poradne,ktore ju lepsie poznate osobne...dikes 😉 - - - - - -

vladkaz1
9. mar 2010

ahojte tak ja nemam problem s malu co sa tyka jedenia ,ta vsetko som fakt rada ze mi zje aj klince jak sa hovori to bude mat po Borisovi 😀
Ale za son je fajnovy na urcite veci tak neviem ... ale jednoznacne som rada ci aj ovocie aj zeleninku vsetko .
Bubinka neviem poradit ,ja mam Margetakovu a som nad mieru spokojna .

bubinkaaa
9. mar 2010

Vladka nevadi,snad poradia ine 😉 aj tak Vdaka!

lyongirl
9. mar 2010

bubinka ja mám pocit, že žiadna z nás, čo si tu píšeme k nej nechodí, lebo si nás tu píše aj tak dosť málo, na to aká TT veľká je + okolie...

gabuliik
9. mar 2010

Čaute.
Ani ja ju nepoznám 😉

Vladi,zmena foto? 🙂

vladkaz1
9. mar 2010

ale troska Gabi nasla som taku peknu s malu 🙂

marcelkatt
9. mar 2010

Bubinka, tá pediatrička sa náhodou nevolá Lívia? Ak áno, tak sídli vedľa našej a raz som u nej s Erikom bola. No bola taká fajn si myslím.

gabuliik
9. mar 2010

baby,dneska sa mi nič nechce.... 😝 nejaká som ako mechom ovalená ... to bude tým počkom.Jeden den je tak a potom zas tak....
Malý mi dnes spal len hodku ... hrozné niečo aký bol do večera.

lyongirl
9. mar 2010

ja dnes nič nestíham, periem, vešám prádlo, večerali sme, teraz idem Alexa chystať do postele, zem som umývala a tak...

bubinkaaa
9. mar 2010

---marcelkatt........ano ano vola sa Livia 🙂...vdaka takze bola fajn,ano??

gabuliik
9. mar 2010

jáááj,Lyon tak to máš fakt perné.Mna prádlo čaká zajtra ... ešte tu mám jeden koš neožehlený,ale to zmáknem zajtra cez obed....

marcelkatt
9. mar 2010

Gabulik, mne sa nechce nielen dnes ale už dva týždne asi. Erik spinkal dnes skoro tri hodiny, potom sme boli v Maxe, tam sa pohral v guličkách a pošmýkal sa na šmýkale. Večer sme ešte odbehli do Tesca a domov.

marcelkatt
9. mar 2010

Áno tá lekárka bola milá, teraz ma napadlo, že sme ju zažili 2x, prvýkrát na pohotovosti so synovčekom a 2x s našim synčekom. Bola milá. Pekný prístup mala vtedy. My máme MUDr. Kollárovú, je vedľa tej Šimekovej.

gabuliik
9. mar 2010

Júúúj,že 3 hodiny.... to by boli u nás Vianoce 😀
My sme boli v baumaxe a ešte sme odbehli do kaufíku na plienky.... Ale celá cesta autom bola hrozná.Tí naši krpci sa v aute furt o volačo naťahovali a cápali.No hrozné niečo!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre